Utánpótlás

Kosárlabda szakosztály és az utánpótlás részlege.
Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. április 27., szombat 10:55

Hogy Mané vagy Salah a jobb, azt nem tudom, csak azt, hogy Salah nagyon túl lett fújva, pedig szerintem az látszott, hogy egy olyan évet futott, amikor minden befelé pattant. Persze ettől jó játékos, de nem gondolom, hogy sokkal előrébb lenne, mint Mané. A fórum lehet az ellenszenv miatt reagált úgy, ahogy, nekem játékosként semmi bajom az egyiptomival, még ha a Ramos-eset utáni megnyilvánulások már kicsit túl lettek tolva.

Megmondom őszintén, hogy ahhoz, hogy érdemi vitát tudjunk folytatni szakmai oldalról (bár csak szeretem a focit, nem ebből élek és képzem magam...), vissza kellene néznem a BL meccseinket, amire sajnos nincs időm, így azt a kevésbé érdemi, de így is helytálló mantrát tudom folytatni, hogy véletlen, edzői oldalról érkező hozzáadott érték nélkül lehetetlen 3 BL-t nyerni, nemhogy zsinórban, amúgy sem.

Ami szerintem tovább emeli az értékét ZZ szemszögéből, hogy nem egy évtizedek óta gyakorolt játékstílust és koncepciót vett át, amibe bele kellett illesztenie a megfelelő elemeket (ami szintén nem könnyű). Rá lehet fogni, hogy a személyét övező tisztelet és elismerés miatt tudta tűzben tartani a játékosait, akik alapvetően is elit futballisták, de ez önmagában nem hoz sikert szerintem.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 27., szombat 10:45

Mané nem nagy szám, semmi szükség nincs rá itt, rosszabb játékos, mint Salah. Szerintem a Salah iránti frusztráció is közre játszik benne, hogy elkezdte a fórum őt jobbnak beállítani.

Nem írtál semmi érvet miért lenne jó szeme a játékosokhoz, miért tett ő olyan sokat a 3 BL-ért.
Én például a kritikámat arra is alapozom, hogy elhiszi Isco tudja pótolni Modricot vagy Kroost. Ezen ugye egy BL dontőt majdnem el is buktunk.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. április 27., szombat 10:17

Nem, a kritikával, főleg érvekkel alátámasztva semmi baj. Az is igaz, hogy a nagy játékos nem feltétlenül vannak predesztinálva az oldalvonal túloldalán is sikerre. Viszont 3 BL-t nem hord össze a szél. Arról mindig lehet vitatkozni, hogy az érdem hogyan oszlik meg a játékosok, szakmai stáb, vezetőség körében, de a döntés és a felelősség végső soron az edzőé.

Én sem értek/értettem egyet vele mindig, de eddig minden esetben Őt igazolták az eredmények.

Azzal nem értek egyet, hogy nem álltak stabil lábakon a győzelmeink. Nem domináltunk minden meccsünkön, és valószínűleg Pintus munkája is nagyon kellett a sikerekhez, de az idei évig folyamatosan azt éreztem, hogy jöhet bárki a BL-ben, mi vagyunk az esélyesek. Nyugodtan ültem le meccset nézni.

Persze taktikailag biztosan van hová fejlődni (főleg, hogy a foci is gyorsan változik), de azt megkérdőjelezni, hogy ZZ vastagon benne volt a sikerekben szerintem botorság.

A fiatalok kapcsán, annak idején Varanet is kiszúrta, ha igazak a hírek a 'Poolból is Manét vette észre, amikor mindenki Salah-val volt elfoglalva, Hazard a Lille óta szimpatikus neki, szerintem itt sincs baj. Szentimentálisnak tűnik ez tény és lehet, hogy nehezebben bontja meg a korábban bevált csapatot, de ezekre ráérünk szeptemberben visszatérni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. április 27., szombat 9:29

Szerintem az előszezont meg fogja kapni a bizonyításra megint, csak ezzel az a probléma, hogy ilyen tét és eredménykényszer nélküli meccsek miatt, ahol 45 perceket játszanak a játékosok eddig nem sokan tudták magukat a csapatnál tartani. Főleg Zidane alatt igaz ez. De remélem, hogy végre lesz egy kivétel. A kulcs szerintem, hogy Iscot vagy Vazquezt (vagy Asensiot, de ő tuti marad) el kellene adni ahhoz, hogy ő maradjon, de egyelőre nem hinném, hogy bármelyiküket elengedné Zidane.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 27., szombat 9:23

Tudom jól, hogy Zidane edzői munkásságáról semmi rosszat, mert 3 bl és nagy játékos volt.
Az, hogy ki mennyire érti a focit a pályán belül és kívülről, két egymástól teljesen független dolog. A 3 BL alatt semmi olyat nem mutatott ami alapján ne lehetne kritizálni. Ezek a győzelmek amúgy sem álltak valami stabil alapon.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2019. április 27., szombat 9:16

Nem akarlak bántani, de azért vicces, hogy azt képzeled magadról, hogy jobb szemed van a focihoz, mint a világ valaha volt egyik legjobb középpályásának, aki edzőként zsinórban háromszor nyerte meg a legrangosabb európai trófeát.

Mindamellett, hogy Ödegaard szerintem is megérdemli az esélyt Madridban.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 27., szombat 8:55

De hát még itt is lehozza a szélső posztot.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Tádám » 2019. április 27., szombat 8:35

Az a baj, hogy ő nem szélső, megbontani középről, meg osztani a zsugákat onnan jó lenne, de nálunk nincs olyan poszt.
Csak reménykedni lehet, hogy ZZ változtat, és esetleg befér a norvég.
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 27., szombat 8:21

Ödeggard vs Ajax

Néztem is a meccset.
Vert csapat, egyedül maradva, üres területek szinte nincsenek, letámadják vagy zárnak előtte. Mégis hozza ki a labdákat, játsza előre a társaknak, nem a visszapasszokat adja. Ráadásul a szélen játszva, nem középen. Ez az igazán értékmérő, ez is az amit szerintem Zidane nem lát.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. április 27., szombat 6:32

https://youtu.be/Sb3FDef5ewU
Analysis of Ødegaard's 18/19 season for Vitesse

GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: wxyz » 2019. április 25., csütörtök 22:18

Casemiro érthetetlen erőltetése, miközben a védekezni tényleg tudó Llorentét nem játszatja.
Nem veszi észre, hogy Isconak semmi átlagosnál jobb érzéke nincs labdakihozatalokhoz és támadásépítéshez. Ezekben jobb, játékosok mögé sorolása, például Ceballos, James.

Ilyenekre gondolok. Kinézem belőle, hogy nem látja Ödegaard mennyire kiemelkedő és sokoldalú játékos.

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2019. április 25., csütörtök 10:58

A Real Madrid nem akarja eladni Odegaardot, főleg azután, hogy idén megmutatta, hogy van benne potenciál. Egy újabb kölcsönadás az lehetséges de erről idény végén döntenek. - Marca

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: sonic » 2019. április 24., szerda 22:48

Azt is lehetne mondani hogy lenyegi igazolas nelkul nyert 3 BL-t azzal a kerettel ami a rendelkezesere allt. Persze ebbe is bele lehet kotni de mas edzo meg rinyal hogy ez kell meg az kell aztan eredmeny meg nyista. En az elobbit preferalom.

Odegardot sajnalnam ha eladnank vegleg, de az o karrierje szempontjabol jelenleg az Ajax tokeletes dontes lenne. Nalunk most nem lesz tutujgatos beepitos szezon jonnek majd nagyobb nevu igazolasok. Epizodista lenne nem fejlodne semmit. Eladas opcioval ertheto dontes lenne.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2019. április 24., szerda 22:44

De nem is a keretfrissítésről volt szó, hanem, hogy nem szúrja ki a tehetséget, vagy nem is tudom mire gondolhatott a költő a lenti Kroos-os kijelentésével. Az, hogy nem igazolt meg szerintem komplexebb volt annál, mint hogy nem akart (Cé-Perez konfliktus, Bale, kapusmizéria etc). Jött pár tehetség (Theo, Ceba), úgy néz ki nem váltak be - van ilyen. Kihozta a maxot abból a csapatból, most nyáron megnézzük mire megy az átig piacon - azért a keringő hírek alapján megjegyezhetjük, hogy nincs olyan rossz szeme a jó játékosok kiszúrásához :)

Asensio idén 0 az tény, de Zizou tudta alkalmazni, arra használta amiben jó, csereként szétfutni a védelmet és pontosan betenni középre, kontrából kivégezni az ellenfelet (lsd. Bayern ellen 2szer is, PSG ellen etc.), az hogy sokan többet láttak bele, nem a kopasz hibája.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. április 24., szerda 22:22

Ha nincs is teljesen igaza, abban van valami, hogy elég fosul bánt eddig a keret frissítésével. Casemiro-t mindenki neki adja, pedig az első évében nála többet ült a padon, mint a pincérnél. Varane leigazolásáról úgy szólnak a legendák, hogy ZZ nézte ki, de akkor ugye Jose volt az edző még 2 évig, aki elég nagy hatalmat kapott annó a keretet illetően. Asensio pedig nem tudom, hogy ZZ kérésére jött e vagy inkább Perez spanyolosítási programjának következménye, de Zizu inkább csere embernek használta. Mondjuk Marco bizonyítja is, hogy másra nem jó :lol:

Gyakorlatilag átvette a CR, Karim, Bale, Modric, Case, Kroos, Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal, Navas pakkot kiegészítve Iscoval, LV-vel, Nachoval és végig vitte 2,5 éven keresztül. Saját embert, akit ő "vett", egyet sem épített be a kezdőbe. Asensio az egyetlen, aki a 2,5 év alatt jött és valamilyen szinten megragadt a keretben.

yeaP17
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2018. július 10., kedd 16:29
Kedvenc játékosaid: Raul,Cristiano
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: yeaP17 » 2019. április 24., szerda 22:05

Varanet és Caset adom de szerintem Asensio egész évben nem szint

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2019. április 24., szerda 21:54

Vagy úgy. Ezesetben reméljük jó pár évig megmarad a szerencséje még így is, hogy feltűnően nem tud játékosokat megítélni :D mennyi szerencse kellett így a 3 BL-hez heszusz :sziv:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. április 24., szerda 21:33

De duplavenek Asensio és Case nem szint. Amúgy meg csak szerencséje volt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2019. április 24., szerda 21:28

wxyz írta:
dannen írta: ha 20 millaert megy az ajaxba, akkor 99% a opcio. nem vagunk hulyek, legalabbis nem ennyire.
Zidaneból simán kinézem az eddigi edzősködése alapján. Feltűnően nem tud játékosokat megítélni. Szerintem Kroost se játszatta volna, ha nem lett volna befutott, világbajnok sztárigazolás.
Ronaldot se, ha nem lőtt volna sok gólt :fpalm: Kit nem ítélt meg feltűnően jól? Ceballost? Látjuk azóta is 2 edző alatt mennyit játszott. Max Llorente-t lehetne felhozni. Amúgy meg Casemiroból top vkp-t csinált, Asensio alatta robbant be, Varane-t elvileg ő fedezte fel, Bale-t neki volt töke először kib*szni. Igencsak az ellenkezője igaz inkább
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
LiamGallagher
Hozzászólások: 1252
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 11:28
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,R9,RC,Toni Kroos,CR,Ramos, Karim
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Utánpótlás

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2019. április 24., szerda 21:17

wxyz írta:
dannen írta: ha 20 millaert megy az ajaxba, akkor 99% a opcio. nem vagunk hulyek, legalabbis nem ennyire.
Zidaneból simán kinézem az eddigi edzősködése alapján. Feltűnően nem tud játékosokat megítélni. Szerintem Kroost se játszatta volna, ha nem lett volna befutott, világbajnok sztárigazolás.
Varane? Casemiro?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég