PES

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
MadridistaGabee
Kedvenc játékosaid: CR7,GB11,JR10,IC1,SA16,TC17,DG19
Kedvenc csapatod: RM,ManCity,NYRB,Juve,Roma,Chelsea

Re: PES

HozzászólásSzerző: MadridistaGabee » 2014. december 6., szombat 23:03

Ez a PES-2015 kegyetlenül ellett b*szva :( Minden becsúsznál sárga kapsz,ha meg hátulról,akkor egyből :D Grafika,az elég jó :v Lövés már javul,és szabadrúgás sem rossz :v FIFA még mindig jobb :)
• Cristiano Ronaldo • Sergio Ramos • Iker Casillas • Gareth Bale • James Rodríguez
Kép
OTHER: • Francesco Totti • Sergio Agüero • Andrea Pirlo • Thierry Henry • Tim Cahill • Diego Costa

teszler
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

HozzászólásSzerző: teszler » 2014. november 15., szombat 12:24

Nekem nem megy a Pes, de nem tudom mért.

Belépésnél mikor írja, hogy nyomjak meg egy gombot kidob "működése leáll" problémával. :vivo:
Hala Madrid!

'shutterisland
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. november 14., péntek 17:56

Aztán a szabálytalanságok. Szinte bármilyen belépőért sárga jár, viszont néhány odacsúszásnál meg szabadrúgás sincs.
fifában meg olyan kamutiziket fújkál, hogy nem tudom, hogy sírjak e vagy nevessek, mikor mutat középre a spori és köbö hozzá se értem az ellenfélhez. :mrgreen:

az egyvonalas esetek lesnek fújása (ez mind a két játékban előfordul) meg lehet, hogy a realitás érdekében van benne, de valahogy fel tud mérgelni, mikor ezen megy el 1-1 meccs.

1 szó, mint 100, számomra gépen pes, konzolon fifa, mind a kettő esetben egyértelműen.

nmate
Kedvenc játékosaid: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Modric, Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 14., péntek 10:36

dzsi91 írta:Azt meg valaki elmagyarázhatná nekem,hogy hogy van az,hogy vannak csapatok stadionok, bajnokságok amik mind2 játékban benne vannak(San Siro,Allianz Aréna,Liga BBVA stb...) De amikor a FIFA-ban sírnak a Bajnokok ligája liszencért akkor mindig az van,hogy azt nem lehet mert az a Pesnél van.
Mert ilyen szerződést kötött a PES. Így szeretné megtartani a userek nagy részét, hogy ennyiben egyedibb, jobb legyen.

dzsi91
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Sergio Ramos,Zidane,Raúl,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. november 14., péntek 9:13

A PC-s FIFA megegyezik a PS4/XOne verzióval, A PC-s Pes viszont még előző generációs, nem ugyanaz mint a PS4/Xone Pes, ami szerintem egy Marketing fail a konami részéről, Konzolra jóval kissebb a lehetőség a Patchelésre, így ott alapból mindenki a FIFA-t választja majd,hogy ne ilyen Blue londonokkal tolja majd Chelsea helyett stb, az egyetlen esélye a Pes-nek,hogy felvegye a versenyt a FIFA-val a PC,mert ott a Pesedit.com legalább kijavítja nekik a Licensz hibákat...Így viszont esélyük nincs a PC-s Nextgen FIFA-val szemben...

Grafikában voltak idők amikor a Pes jobban bejött, de most egyszerűen a FIFA egy fullos PC-n gyönyörű, Gameplayben valóban kicsit Arcade az EA játéka, de amiket beleraknak azokat jól megcsinálják.A Pes nekem elég bugos szokott lenni, így hiába lenne realisztikusabb a játékmenet, olyan failok vannak benne, amik többet rontanak az egészen mint bármelyik FIFA bug.

Ezek az alapvető hiányosságok meg egyszerűen a konami lustasága, nem a csúnya gonosz EA Sports munkássága...Pes 2015 és nem mutatják a játékos bevonulásokat?14 db stadion?????(nekem ne mondja senki,hogy a FIFA miatt van ennyi,Stade de France,3 portugál stadion, ezek benne voltak az előző verziókban és a FIFA-ban azóta sincsenek benne, mégis kivették a Pesből) Pes 2014 és nincs benne eső meg hó? A Pes 2013ban benne volt az összes Spanyol stadion,oké ott a FIFA a hibás, mert megszerezték az összes LaLiga stadiont,jövőre valszeg fullos lesz a spanyol stadion lista a FIFA-nal,csak idén nem rakták még bele, mert a PL stadionok így is szóltak elég nagyot.

A Patchelhetőség meg oké, 10 perc alatt megoldom a mezeket, meg a csapatneveket,de a hiányzó stadionokat nagyon nehéz pótolni, mert hiába csinálnak a Modderek stadionokat azért közel sem az a minőség mint amit a konami képes csinálni. Mára már a FIFA könnyebben Patchelhető mint a Pes,aki kicsit utána jár az tudja,hogy a FIFA-ba is bármit meglehet oldani, legyen az egy hiányzó bajnokság liszensz probléma,mez,reklámtábla... Karriermódban valami idegesítő dolog, vagy bármi.

Nem zárkózom el soha a Pes-től,mindig megadom neki a lehetőséget, mert sokáig a FIFA előtt volt nálam a sorban.De pénzt én ezért a játékért soha nem adnék. Nem nyújt annyit nekem,hogy minden gól más(mert itt tényleg minden gól más) mint amennyi hiányosság van benne.Az meg,hogy akinek nincs kedve/ideje önmaga szerkesztgetni a játékot,kb 3-4 hónap amire a modderek játszhatóvá teszik, onnantól van fél éved játszani és már jön is a következő rész.

Azt meg valaki elmagyarázhatná nekem,hogy hogy van az,hogy vannak csapatok stadionok, bajnokságok amik mind2 játékban benne vannak(San Siro,Allianz Aréna,Liga BBVA stb...) De amikor a FIFA-ban sírnak a Bajnokok ligája liszencért akkor mindig az van,hogy azt nem lehet mert az a Pesnél van.
Real Madrid makes me feel small as a person...as i've got a small penis.We supposed to have 'the best league in the world'
and that doesnt makes me feel good.Football is my religion and i don't want that to be other Gods that are bigger. -Robbie Williams

realistahuni
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. november 14., péntek 8:12

Szabálytalanságokkal nincs gond. Pl. Worldba ami 15-ös motorral fut le kell hentelni az ellenfelet, hogy csak befújjon egyáltalán egy faltot. Pesbe meg az elkésett belépőket kőkeményen büntetik. Tegnap Torinoval kezdtem egy menedzser módot első meccsen már villant a piros. :mrgreen:
Meg kell szokni, jó lesz ez.
"Nincs gyűlölködés. Csak óriási csalódás van. Nekem az atleti az életem. Megint nem sikerült. Nem tudod milyen érzés. Megalázo. Elvesztettem a foci iránti érdeklődésem. Na mindegy. Most már leszarom."

Gengszter Zoltán, 2019

kredenc
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Zidane

HozzászólásSzerző: kredenc » 2014. november 14., péntek 6:38

'shutterisland írta: nálam óriási a különbség a fifa és pes között pc-n utóbbi javára, pont úgy, mint a konzolon, csak ott éppen fordított esetben, ott a pes nem jött át és a fifa élvezetesebb, játszhatóbb.
De a konzolos fifa idén a pc-s alatt van fejlesztésben(x360,ps3). Tehát az x one és ps4 egyezik meg a pc-s fifával.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 14., péntek 1:12

Hát a játékosok mozgása egy dolog, az tényleg fasza a PES-ben, de néha vannak olyan dolgok (maga alól CR elrakja 30-ból a pipába), amik nagyon amatőr dolgokra utalnak. Aztán a szabálytalanságok. Szinte bármilyen belépőért sárga jár, viszont néhány odacsúszásnál meg szabadrúgás sincs.
Egymás ellen bohóckodni megfelelő lehet, de amúgy nem élvezhetőbb, mint a FIFA.

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. november 13., csütörtök 23:31

nmate írta:Hát azt nem tudom miért lenne különb PC-n a PES, ezt jó lenne tudni. Mert nagyjából 3-4 éve a FIFA mindenben veri. Játékmódok, licencek, fizika, atmoszféra... minden. Grafikában sem jobb már.

Törten könnyebb beszerezni és jobban optimalizált, talán ez.
játékmódokban szerintem nem veri, pes-ben is van become a legend, master league, kupák, a licencekről meg annyit, hogy egy patcheléssel a PL-t szépen rendbe lehet hozni, be lehet tenni más ligákat még a meglévők mellé/helyett, én például az MB1-et is beraktam egyszer.
persze 1-2 órát el kell vele tökölni, de mivel többszáz órát játszik vele hosszú távon az ember, megéri.
ha pedig licencek, a bl licence is náluk van.

a játékmotor meg olyan, hogy kinek ez, kinek az, olyan, mint a szőke vagy barna lányok.
a fifa más fizikán alapul, és reálisabb is, ellenben annyira a sebességre épít, hogy emiatt az is néha egysíkú.

nálam óriási a különbség a fifa és pes között pc-n utóbbi javára, pont úgy, mint a konzolon, csak ott éppen fordított esetben, ott a pes nem jött át és a fifa élvezetesebb, játszhatóbb.
bár haver már próbálta konzolon a pes 15-öt, és állítólag dinamikusabb, kicsit fifásabb lett.

teszler
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

HozzászólásSzerző: teszler » 2014. november 13., csütörtök 23:17

Hát azt nem tudom miért lenne különb PC-n a PES, ezt jó lenne tudni. Mert nagyjából 3-4 éve a FIFA mindenben veri. Játékmódok, licencek, fizika, atmoszféra... minden. Grafikában sem jobb már.

Azért, mert aki hosszútávon játszott már mondjuk mind2 játékkal és látott a tv-ben foci meccset, esetleg élőben is játszott már (magamból kiindulva) az tudja, hogy sokkal realiszikusabb és élvezetesebb a PES-nek a gameplaye offline játékon.

A Fifa nekem olyan robotszerű játéknak tűnik, a játékos ugyan úgy tolja meg a labdát, előre tudod már, hogy mi lesz, folyamatos játék után észreveszed, hogy nincs semmi újdonság, ugyan azok a mozdulatok megtörténnek minden meccsen, Pesbe viszont nem, rengeteg játék után is tud olyan meglepetést okozni, amit tényleg nagyon élethű.

A Fifa csak online miatt kurva jó, offline sokkal inkább Pes!

Kb. fél év után van nagyon fasza nem hivatalos patchsek is ami eléggé rendbe teszi a licencproblémákat és a gameplayen is tudsz állítani.

Az idei még nincs meg, arról nem tudok nyilatkozni.
Hala Madrid!

Enrique

HozzászólásSzerző: Enrique » 2014. november 13., csütörtök 21:42

dzsi91 írta:Az meg mimár ,hogy kiszedték a játékosbevonulásokat a Pes 2015-ben?Vagy ez csak nálam hiba?
Én is azt hittem, hogy csak nálam valami bug, ezek szerint tényleg kivették?
Komoly. :lol:
'Aki látni szeretné a szivárványt, annak meg kell tanulnia szeretni az esőt.'

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 13., csütörtök 20:29

Hát azt nem tudom miért lenne különb PC-n a PES, ezt jó lenne tudni. Mert nagyjából 3-4 éve a FIFA mindenben veri. Játékmódok, licencek, fizika, atmoszféra... minden. Grafikában sem jobb már.

'shutterisland

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. november 13., csütörtök 17:35

szerintem pc-n még mindig ezerszer inkább pes.
a játékosok meg (legalább is az általam felpatchelt változatokban) nem rondák, szépen kidolgozott, egyedi arcokkal volt tele.

ami a gond vele, hogy a fifához képest lassú a játék, picit orvosol rajta, ha a speed-et felhúzza az ember, de még így is lassú kicsit.

dzsi91
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Sergio Ramos,Zidane,Raúl,Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. november 13., csütörtök 17:17

Régen óriási Pes fan voltam, Pes3-tól kb a pes 2010ig de azóta áttértem a FiFa-ra, minden évben megadom a Pesnek a lehetőséget, nem hurrogom le rögtön...De ez egyszerűen nem, Rondák a játékosok a játékmenet sokat javult, DE a tavalyihoz képest, ami botrány volt.Szánalmas,hogy ki merik adni 14db stadionnal, amiből a San Siro 2 helyet vesz el :lol: :lol: Ja persze a FIFA el lop minden liszenszet, kivették még a Stadio Da Luz-t is, pedig az nincs benne a FIFA-ban,meg a Stade de France stb... Nagyon haragszok a Pes-re mert tényleg nagy fan voltam, ezeket nem lehet a liszenszre fogni, egyszerűen minden évben kiadnak egy DEMO játékot,Aztán következő évben megint új motor stb.. A FIFA nem tökéletes,de legalább 1 motort fejlesztenek évek óta, így mára már egy egész pofás játékuk van.

Az meg mimár ,hogy kiszedték a játékosbevonulásokat a Pes 2015-ben?Vagy ez csak nálam hiba?
Real Madrid makes me feel small as a person...as i've got a small penis.We supposed to have 'the best league in the world'
and that doesnt makes me feel good.Football is my religion and i don't want that to be other Gods that are bigger. -Robbie Williams

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 13., csütörtök 17:14

Hát megmarad ez a játék a szegény ember fifájának. Egyelőre letöröltem, most FM15 fake name fix patchre várok :D

Seraf
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

HozzászólásSzerző: Seraf » 2014. november 13., csütörtök 17:07

hát ez a PES :D kihagytam egy évet és így most nem tudom mivan 1meccs után, laggol a játék vagy szimplán ilyen a stílusa, James és Kroos már a 60.percbe konkrétan halott volt, nem értem, hogy a sprintet most folyamatosan kell nyomni vagy szagatottan, a cseleket se fogom fel, de végülis ezek alapján csak én vagyok retardált :D

realistahuni

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. november 13., csütörtök 15:10

Nem rossz, bár vannak furcsa dolgok. Távolról elég könnyű gólt lőni pl., közelről Ronaldoval én sem nagyon tudtam fejelni.
Meg kéne tanulnom a cseleket és egész szórakoztató lenne. Na de majd hétvégén. :Đ
"Nincs gyűlölködés. Csak óriási csalódás van. Nekem az atleti az életem. Megint nem sikerült. Nem tudod milyen érzés. Megalázo. Elvesztettem a foci iránti érdeklődésem. Na mindegy. Most már leszarom."

Gengszter Zoltán, 2019

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. november 13., csütörtök 9:31

Egy meccset nyomtam vele, 2 Modric fejes gól, de CR-rel nem tudtam az 5-ösről befejelni. Seems legit :lol:

Amúgy sokat javult.

realistahuni

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. november 13., csütörtök 8:13

Na legalább a PES kijött polcokra, úgy néz ki idén kénytelen leszek vele menedzserkedni.
Remélem azért tűrhető lesz.

Gengszter Zoltán, 2019

alexoxladjackoxi
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2014. október 11., szombat 11:15

Nem tudjátok, hogy a PES15 kijön-e PS2-re?

Vissza: “FIFA-PES-FM”