Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. július 28., hétfő 20:16

Esetleg ha nem top secret, akár fel is töltheted a taktikát... (nem mintha nem lenne hatalmas választék).

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 28., hétfő 20:12

A csatárod poacher? A mögötte levő poszt inside forward, attacking midfielder, inside forward, vagy trequartista? Bocsi, hogy körülményes vagyok, de érdekel :D A holland válogatottat szeretném a csúcsra járatni, az EB-n a negyeddöntőben kaptam ki a franciáktól :vivo:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. július 28., hétfő 18:34

sonic írta:2-3-5, Very fluid, Overload, Shoot on sight, Sweeper keeper... :mrgreen:

A BL agrajzbol kiindulva. :)
0-5-5 igazából :mrgreen:

4231-es felállásban csapatom általában, very fluid és control, ez igaz. A játékunk főképp a labdabirtoklásra épül, de nem úgy, mint a Barca tiki-takája. Mi úgy birtokoljuk a labdát, hogy közben támadunk és passzolunk előre is :lol: Viszonylag nagy szabadsága van a játékosoknak, mehetnek amerre akarnak, csak lőjenek gólt. A támadó négyes egyébként a kulcs, főképp a két szélső, aki Kakuta és Salvio volt. Ők mindkét szélen megélnek, így cserélgethetik a pozíciót egymás között. Wingerként sokkal hatékonyabbak egyébként, mint inside forwardként. Próbáltam ezt a verziót is, de kevesebb gólt lőttek és kevesebb gólpasszt adtak. A két középső kp ball winning midfielder, stabilitást adnak a csapatnak, főleg ha a két szélső védőm az ellenfél tizenhatosán belül van és kontrázik az ellenfél :mrgreen:
7-8 ember támad amúgy, ezért kell egy jó kapus, aki a kontráknál állja a sarat ha a védőknek nem jön össze a lesre állítás. Mondjuk én nem vagyok elégedetlen a védekezéssel, ilyen támadó mentalitás mellett elfogadható a bekapott gólok mennyisége. Meg én amúgy sem tudtam soha úgy összerakni a (csapat)védekezést, hogy kevés gólt kapjunk, de ne menjen a támadások rovására, úgyhogy inkább támadok, azt meg elsősorban a széleken. Ehhez viszont kell egy jó támadó középpályás, és egy olyan csatár, mint Benzema a Realban, aki megteremti a helyzetet a két szélsőnek, elviszi az embert, remek ütempasszokkal kiugratja őket.

Az edzés része nekem nem gyere be, nem is foglalkozom túl sokat vele. Az előszezonban nyilván kemény erőnléti megy, aztán begyakoroltatom a taktikát, hogy álmukból felkelve is ismerjék, kapnak egy kis team cohesiont, és nyomhatják az attacking movementet :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. július 28., hétfő 17:56

messideco írta:
tucsoki írta:Huni, milyen taktikát használsz? Esetleg írnál a taktikai "szokásaidról" picit részletesebben?
+1 Én is sok elemre kíváncsi lennék, az edzés részére is :)
Elég lenne átolvasni az FMBase-t, de se időm, se türelmem nincs rá... Természetesen bárkitől jöhetnek tanácsok, mert én még mindig nem tudtam dőlőre jutni a 14 "AI"-vel.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 28., hétfő 17:52

tucsoki írta:Huni, milyen taktikát használsz? Esetleg írnál a taktikai "szokásaidról" picit részletesebben?
+1 Én is sok elemre kíváncsi lennék, az edzés részére is :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2014. július 28., hétfő 17:50

2-3-5, Very fluid, Overload, Shoot on sight, Sweeper keeper... :mrgreen:

A BL agrajzbol kiindulva. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. július 28., hétfő 17:46

Huni, milyen taktikát használsz? Esetleg írnál a taktikai "szokásaidról" picit részletesebben?

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. július 28., hétfő 17:38

Na, hát én is Huniztam egyet a második élvonalbeli szezonunkban, mutatom, hogy mi történt. :mrgreen:

Nyáron prioritás volt egy kapus, mert Carrizo bár fasza spíler, de minden 10. meccsen olyan potyákat kapott, hogy a hajam égnek állt. Asenjo volt a legjobb akit hozhattam, és mivel pénzbe sem került, best-buy kategória lett. Mondjuk ez minden igazolásomra igaz nagyjából. Az első négy fiatalember elsősorban az U21-be érkezett, de Jakobsen és Simonsen elég sok lehetőséget kapott a nagyoknál is.

A szezon érdemi része a BL selejtezővel kezdődött, rögtön az elején belekóstolhattunk a jóba, ugyanis a PSG-t kaptuk. Az első meccset nyertük 2-0-ra, úgyhogy a másodikon az 1-2-es vereség belefért.
A csoportban a Bayern, Ajax, Olympiakosz trió mellé kerültünk, a 2. hely volt a célom. Végül meg is lett, ugyanannyi ponttal végeztünk mint a németek, veretlenül zártuk a csoportot, és csak azért nem nyertük meg, mert hazai pályán 2-2, idegenben 1-1 lett a bajorok elleni meccsek eredménye.
Közben meneteltünk a bajnokságban és a két hazai kupában is. A Ligakupában az elődöntőig értünk, ott a MU kiejtett minket, az FA Kupát viszont behúztuk, a döntőben a Readinget győztük le.
A bajnokság az utolsó előtti fordulóban dőlt el, az Arsenalt lemostuk 5-1-re, így már belefért az utolsó fordulós nyalóka a Castle ellen. Mondjuk bekaphatja a szövetség, mert az Arsenal elleni meccsünk előtt 6 szabad napunk volt, ezek meg az utolsó két fordulót betették nekünk május 12-re meg 14-re. Na mindegy, úgy sem tudtak megszívatni és ezt a képet elküldtem nekik is, tegyék ki az elnök irodájának falára.

Jól összeállt a csapat egyébként, de a támadó kvartett mindenképp kiemelendő, szinte azonos teljesítményt hoztak le. Salvionál nem reális a stat, mert csak a januári, végleges átigazolása utáni adatok szerepelnek, az őszi teljesítménye nincs feltüntetve, de akkor is lőtt 14 gólt és kiosztott legalább 10 asszisztot.

Na, van még két jelentéktelen képem aztán ennyit erről a szezonról. Ez az egyik, és itt van a másik :mrgreen:

Amúgy elkezdődött az új szezon is, nagybevásárlást tartottam, beficcent egy Hámesz, Rafael meg egy pénzéhes kurva. :mrgreen:
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 28., hétfő 13:55

Hansa Rostock 2015/2016 (FM 2014)

Reszkess Bundesliga 2! Megérkeztünk! :D
Legutóbb tehát azzal fejeztem be a beszámolómat, hogy győztesként jutottunk fel a harmadosztályból és szükségünk lesz komoly erősítésekre a nyáron, ha benn akarunk maradni.

Sajnos megint nem kaptam elég pénz igazolni, így azt a keveset is inkább a fizetési keret növelésére fordítottam, miközben próbáltam ingyen elhozható játékosokkal erősíteni.
A nevek valószínűleg ugyanúgy nem mondanak majd nektek semmit, ahogy előző évben és eddig azért nem is mutattam képet, de azért most linkelem az érkezők/távozók listáját (két török-német ifimet is megvették együtt kb 6 millió euróért a Galata és a Fener, azért van ilyen jó balanszom, de mivel csak 18 éves koruk után mehetnek ki Törökországba, ezért még itt nincs feltüntetve az átigazolás ténye).
Amint azt elmondtam tehát mindenki ingyen jött, Burgionál az a pár ezer euros kiadás az nevelési díj (vagy valami ilyesmi), 16 évesen hoztam el a nevelőegyesületétől, mint a jövő nagy reménysége.
Akit innen igazán ki lehetne emelni az a madagaszkári válogatott Dada és a tapasztalt brazil Andrezinho, akik AMC poszton egymás alternatíváiként kellemes gondokat okoztak, hogy ki kezdjen, folyamatosan egymást múlták felül.
Akit szintén ki kell emelni, de negatív szempontok miatt az pedig a nyáron érkező, de télen távozó szerb Kaludjerovic volt, aki a fél éve alatt csatárként 10 meccs 2 gólos mutató után nekiállt szövegelni, hogy többször szeretne a kezdőben lenni, majd miután én elmondtam, hogy a legutóbb nem bizonyított, amikor megadtam a lehetőséget, akkor bedurcázott rám, én meg inkább hazaküldtem Szerbiába, ott vergőjön, ne itt a semmire.
A távozók közül Szélesi neve tűnhet még fel, aki még mindig jó játékos volt, de 34-35 évesen ő sem lesz már gyorsabb és hoztam nála jobbat, ahogyan a szintén 34 esztendős Béda is a kora miatt távozott, de őket ajánlanám játék kezdetén kisebb csapatokba (német háromba eljöttek) másoknak is, nálam jól teljesítettek.

Ami a szereplésünket illeti kezdeném a német kupával, ahol ezúttal egy fordulóval bentebb sikerült jutni, mint tavaly a St. Pauli (1-0) és az Ingolstadt (3-1) testén kersztül, aztán a 3. fordulóban az elsőosztályú Wolfsburg (a későbbi döntős) már megálljt parancsolt (0-1), de elégedett voltam a teljesítményünkkel.

A bajnokságban a vezetőség értelemszerűen a bennmaradást, én némi optimizmussal egy mid-table finisht céloztam meg, miközben a média 16. helyre várta az együttest a 18 csapatos másodosztályban.
Végül így zártuk a szezont, ezért az eredményért természetesen az év menedzsere díjat is besöpörtem (ahogy tavaly is csak akkor elfelejtettem leírni). :)
Óriási meglepetés, de remélhetőleg nem túl korai ez nekünk. Mindenesetre erősíteni, erősíteni és erősíteni kell majd a nyáron, ahogy eddig is, aztán majd meglátjuk, én bizakodó vagyok. Remélem jövőre is Hunizunk egyet. :mrgreen:

Reszkess Bundesliga! Jövünk! :D

Avatar
LeagueofLesbians
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. szeptember 28., szombat 16:10
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: LeagueofLesbians » 2014. július 25., péntek 9:51

oh a kis cseles. csak kigugliztam, mi az a real time editor :mrgreen:

Én hiszek Huninak, hogy nem használ ilyen ocsmányságokat :mrgreen:
[FIFA WORLD]

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. július 24., csütörtök 22:45

Ez nem egy Coventry, ez A Coventry :mrgreen:

Zsombi, te meg egy kibaszott Munki-klón vagy. Az is folyton belepofázik és elárulja a titkot :lol:

jaj, ez még friss és meleg: :mrgreen:
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. július 24., csütörtök 22:43

LeagueofLesbians írta:elmész a pitsába, hogy egy Coventry-vel jobb eredményt érsz el a PL-ben, mint én az Evertonnal :'(
Kérjed el tőle a real time editort, aztán neked is menni fog. :mrgreen:

Avatar
LeagueofLesbians
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. szeptember 28., szombat 16:10
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: LeagueofLesbians » 2014. július 24., csütörtök 22:42

elmész a pitsába, hogy egy Coventry-vel jobb eredményt érsz el a PL-ben, mint én az Evertonnal :'(
[FIFA WORLD]

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2014. július 24., csütörtök 21:07

Add el a pitsába. :lol: Dicsérd meg, adj neki új szerződést.

Két szezon összefoglalóját hozom röviden.

Még mindig Coventry, első évben feljutottunk a másodosztályba, ahol a tökutolsó 24. helyre prognosztizáltak minket. Igazoltam néhány jó játékost annak reményében, hogy egy playoff helyet idén is megcsíphetünk. Aztán úgy alakultak a dolgok a szezon során, hogy nem lett meg a playoffot érő helyezés. Más kérdés, hogy nem is volt szükség rá. Ebben az évben is Delfouneso volt a legjobb játékosom, de a csapat többi tagjára sem lehetett túl sok panaszom.
A kupákban nem játszottunk meghatározó szerepet, nem is volt prioritás egyik sem.

A feljutás után kiszórtam a selejtet, de viszonylag olcsón megúsztam az erősítéseket.
Erre az idényre jellemző volt, hogy túl sok gólt nem lőttünk, de legalább rengeteget kaptunk. Megvertük az Arsenalt és a Cityt is (mondjuk az ágyúsok ellen tavasszal beleszaladtunk egy 2-6-ba, csak a miheztartás végett...), de képesek voltunk ilyen Wigantől meg Fulhamtől is kikapni. Az utolsó körre úgy érkeztünk, hogy 4 csapat is 61 ponttal állt, de végül is bekaphatja minden csapat, mert mi nyertünk, ők meg nem, úgyhogy ez lett a vége. Delfounesot és Nenét leszámítva nem igazán tudok kiemelni senkit, eléggé átlagos performanszot hoztak a srácok ha az egyéni statokat nézzük.
A kupákban ezúttal sem termett babér. Ja, apróbb kiegészítés, hogy nálunk jobban csak a Chelsea örült annak, hogy megnyerték a BL-t, mert ha az Arsenal nyert volna akkor hiába a 4. hely, maradt volna az Európa Liga nekünk. Így viszont le fogjuk igázni a kontinens összes nagypofájú csapatát. Na, nem idén, de 2-3 éven belül.

Egyelőre ennyi, most meg szétverem az Olympiakoszt, hátha felfogják, hogy a BL nem nekik való. Főleg nem a Coventry ellen.
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 24., csütörtök 19:37

Szélesiztünk egyet megint B-)

Amúgy van az a fiatal gyerek, akiről egyszer írtam, na az ő morálja még mindig Abysmal. Azért az vicc, hogy már 1 éve az a legnagyobb baja, hogy le lett rakva az u19-be. Kb 1 hónapot volt ott, azóta már a felnőtt keret tagja 10-11 hónapja, van is a lábában már kb 20 meccs, de semmi. Beszélni se lehet hozzá, mert szóba sem áll velem.
Mi a francot kezdjek vele?

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 23., szerda 13:30

Szélesi :ozil: :coffee: :D

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: eReMA » 2014. július 23., szerda 9:59

Én egy Porto-i sikerkorszakot követően kihasználtam a Real adta lehetőséget és elfogadtam az ajánlatot. Általában ragaszkodni szoktam az eredeti keretekhez, kiegészítve egy-két hosszas scout utáni "noname" igazolással, csak hogy minél élethűbb legyen a dolog. Szóval nem szoktam nagy sztárokat rabolni más csapatoktól.
A Real-t is építgetem, próbálom kialakítani az aktuális keretet, de a Bayerntől Kroos-t lehetetlen elhozni. Kroos-t egyáltalán nem érdekli a klub, a Bayern pedig a világ összes pénzéért sem válik meg tőle (egy mentett állásnál kíváncsiságból már bepróbálkoztam egy közel 100M-es ajánlattal, és visszadobták :roll: )
Portóval BL elődöntőig mentem, a Reallal már az első évben megnyertem -manager reputáció-, nyilatkozok róla minden szépet, segget nyalok, próbajátékra hívom stb. A végén már leigazoltam előlük, akiért érdeklődtek/ajánlatot tettek, aztán felajánlottam csere+cash kondícióban. :lol: Semmi. Sansztalan.
Van esetleg egyéb ötlet, mód, lehetőség csábítani játékost? Egyáltalán lehet igazolni a németektől bárkit is? :/
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
LeagueofLesbians
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. szeptember 28., szombat 16:10
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: LeagueofLesbians » 2014. július 21., hétfő 18:13

MorataMartin írta:Valaki tudna adni egy linket ahonnét letudnék az Football Manager 14-hez egy olyan kiegészítőt, mely tartalmazza a japán bajnokságot?

Nem teszteltem, de elvileg működnie kellene mivel jó kis oldalról van
[FIFA WORLD]

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. július 21., hétfő 14:47

Miguel Torres az egyik FM13-as frissítésben meglepően erős értékekkel nyomult, de ahogy látom erőteljesen mérsékelték. Sok sikert a másodosztályban! :D

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. július 21., hétfő 14:42

Hansa Rostock 2014/2015 (FM 2014)

Végeztem az második szezonommal. Legutóbb azzal jelentkeztem, hogy elsőre nem sikerült a feljutás, de legalább a siralmas pénzügyi helyzetemből egy 17 éves tehetség eladásával kitudtam lábalni, akit sikerült megtartani kölcsönben és jól is szerepelt idén 18 meccsen 15 gólt vágott ráadásul folyamatos Abysmal morállal (mivel egyszer leraktam az u19-be és berágott) és többször kérte a kölcsönszerződés bontását, amit én mindannyiszor elutasítottam, már szóba se áll velem. Ahhoz képest ez nem rossz teljesítmény.

A nyári/téli igazolásaimban túl sok mutogatnivaló nincs, mert attól, hogy pénzügyileg helyre kerültünk még nem lettünk gazdagok így továbbra is ingyen és kölcsönbe érkeztek olyan játékosok, akiknek bírtuk állni a fizetését. Közülük talán az egykori Real játékos Miguel Torres nevezhető nagyobb fogásnak (mivel az Olympiakos az egyik anyaegyesületünk így full ingyenesen kérhettem kölcsön és még a fizetését is ők állták), de összességében csalódást keltő produkcióval rukkolt elő, ráadásul háromszor is kiállították idén.

Ami a szereplést illeti, ezúttal már indultunk a német kupában, de rögtön megkaptuk a csapat egyetlen ősi riválisának számító, egy osztállyal magasabban jegyzett St. Paulit. Ez tehát egy pikáns párosításnak ígérkezett viszont némi meglepetést okozva sikerült továbbmennünk egy 2-1-es győzelemmel, azonban a következő sorsolással sem volt szerencsénk, olyannyira nem, hogy a Bayern München-t fogtuk ki. Már alapból feltartott kezekkel mentünk ki ellenük a pályára, mert tudtam, hogy itt nincs reális esély a továbbjutásra és pihentettem inkább a kulcsembereimet, végül a tartalékom 5-0-ra kapott ki annak rendje és módja szerint, de nem érdekelt.

A bajnokságban idén már a vezetőség is a feljutást tűzte ki célul, ahogyan én is, persze én titkon reménykedtem egy esetleges bajnoki elsőségben is. :)
Végülis megnyertük a német harmadosztályt, így sikerült a feljutás! Irány a Bundesliga 2! B-)
Nagyon meg kell erősíteni a csapatot, mert a másodosztály az már egy másik szint. Remekül bizonyítja ezt az, hogy a tavalyi harmadosztályú bajnok Heidenheim csak rájátszással maradt benn a másodosztályban, a másik feljutó Kiel, pedig tökutolsóként kiesett vissza.
Remélem mostmár kapok pénzt mégha nem is igazolni, de legalább, hogy a fizetési keretemet növelhessem, mivel a jelenlegi heti 50ezres fizetési keret kurvára karcsú lesz abban az osztályban, ahol ennek átlagosan körülbelül a 3-5x-öséből gazdálkodnak a csapatok.

Kösz, hogy elolvastad, bocs akit untattam. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 29 regisztrált és 0 vendég