Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. június 1., szombat 12:23

A kissebb csapatok betömörülnek.
Talán.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Reaper's Scythe
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2013. május 25., szombat 9:05

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Reaper's Scythe » 2013. június 1., szombat 12:12

Érdekes ez a játék. Van, amikor nyerek 3-4 góllal, viszont van, amikor meg egy full gyenge csapat ellen egyetlen(!) helyzet sincs a mérkőzésen(key-re van állítva a highlights) és 0-0 a vége, még jobb esetben az ellenfél talál egyet 11-esből vagy szögletből :lol:
De az mi, hogy tényleg egy darab akciót nem mutat csak végigpörög a 90 perc, előtte meg 4-5 góllal csaptam egy sokkal erősebb csapatot, most meg nem tudok helyzetet kialakítani és nem egyszer játssza ezt el a játék..

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 1., szombat 0:04

Végre sikerült egy komolyabb sikerszéria a Dortmunddal. :) Mostanra mondhatom azt, hogy sikerült egy igazán fasza keretet összehozni, és végre meg lett a gyümölcse (igaz, kicsit sokat kellett várnom. :mrgreen: ).

2019-2020-as bajnokságot ugye hoztam (raktam is be képet), és sikerült megvédeni a kövi szezonban, amit még megfejeltem egy felejthetetlen BL győzelemmel, éppen a Barcát vertem 4-2-re a döntőben. :) Holnap rakok fel pár képet, hátha érdekel valakit. Ez a Russo gyerek szerezte mind a 4 gólt, elképesztő a srác.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. május 31., péntek 20:29

Liverpool 2013-2014
(Mindenki a képeket szereti, szóval most töltöttem fel párat, remélem jól)
Madridos kezdő év után belefogtam én is egy Liverpooli karrierbe, több kevesebb sikerrel.
Az elején nem nagyon ment a szekér, a kezdő keret szűk és gyakorlatilag mindenki AMF aki középpályás. Két igazolás félévkor Matiudi és Marek Szusi (Suchy) volt kölcsönbe, mivel sok volt a sérült, Lucas Leiva kb fél évet kihagyott sérülések miatt.

A Capital One Cup első fordulójában kikaptuk a Chelseat, akik ellen parádéztunk.
Az FA kupa sorsolásnál már szerencsésebbek voltunk, a Carlisle csapatát fogadtuk hazai pályán. Hihetetlen nagy makkunk volt, de hát ez van, a kis kupák nélkül a szűk keret is kipihent tud lenni, mindenben meglehet látni a jót. Maradt az EL illetve a bajnokságban kellett tisztességesen helytállni.

Az EL-ben viszont tényleg szerencsénk volt. Az utolsó nehéz ellenfél a portugál csapat volt, ők majdnem megszorítottak minket, a Tottenhamnek mindkét meccsen Bale és Adebayor nélkül volt kénytelen kiállni. A döntőben pedig korai vezetés után két szögletet értékesített Skrtel, így gond nélkül nyertük.
A bajnokság, ahogy az elején megjósoltam, a City hozta, pont rekordot döntve. Amúgy a Manuval versenyfutás szorosabb volt, mint mutatja, de az utolsó 3 fordulóban 1 pontot szereztek így csak 3ik helyre értek be, de nyilván kárpótolja őket a BL győzelem.

A taktika elég védekező volt, de nem volt elég kk akikkel ki lehetne húzni egy szezont.
Még ennyi védővel is sikerült parádés gólókat kapni, egyik legszebb emlék a Rosenborg elleni kabaré,amikor 2gólt lőttek úgy, hogy az egyetlen csatáruk 40m-re a kaputól átvette a labdát 5védő között majd kapuig vezette és belőtte.
Átigazolások.
Mint látni lehet Reina nem parádézott, ami kár mert a 12ben eléggé adta, meg is váltam tőle, Gulácsival ugyanakkora biztonságban éreztem a kapunkat mint vele.
Sajnos sok embert nem sikerült megszereznem, Lucas Moura-ért 37kért a PSG, viszont amikor ajánlottam 20M+Reinát akkor már 47+Reinát kérték, szóval róla lemondtam. Tello-t se adták, tőlem 30akat kértek, majd 13ért ment PSG-be, akik Khedirát is vitték később a Real-ból röpke 9millióért. :D
Hát ennyi volt, majd következő szezon végén jelentkezem.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 31., péntek 18:55

sonic írta:Szerintem varjal turelmesen mig raereznek, az elejen nekem is csak szerencsetlenkedtek most meg mar viszonylag jol mukodik...
Mindegy, visszahúztam picit őket, bunkerfocit nyomatok, mert a középpályám borzasztóan gyenge, aug 30-án sérül le 2 hónapra a legjobb játékosom onnan...szóval próbálom megoldani, hogy minél kevesebb játék folyjon ott, terelem a szélekre a labdát, lehetőleg kontrákból :mrgreen:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 31., péntek 17:03

nmate írta:Braunschweiggal ugye kezdtem, hát rohadt nehéz belőni a taktikát, 3 meccsen egy gólt sikerült lőnöm, de a védőim 8 felett nyomatták végig. Aztán megbuheráltam a támadósort, most egy kisebb csapattól is kikapok 2-3 góllal :lol: Igazából nincs pénz, a középpálya siralmas, szóval a vagdalózást választom asszem.
En azt vettem eszre, hogy a jatekosok moralja, eronlete, es a teamtalk sokkal jobban szamit mint hogy milyen taktikaval mesz fel. Illetve sokkal fontosabb hogy a jatekosok ismerjek is a taktikat (zold indikator barok) mint a 12-ben volt.

Szerintem varjal turelmesen mig raereznek, az elejen nekem is csak szerencsetlenkedtek most meg mar viszonylag jol mukodik...



Ezert is kaptunk ki 0-3ra a CSKA-tol az europa ligaban, es estunk ki egy 1-1es odavago utan hazai palyan!! :Đ :shutup:



Kozben Gaitan atadolistan volt, es a nyaron erkezik 8 millioert es potom fizetesert. Thx Benfica... :mrgreen:
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 31., péntek 12:45

Braunschweiggal ugye kezdtem, hát rohadt nehéz belőni a taktikát, 3 meccsen egy gólt sikerült lőnöm, de a védőim 8 felett nyomatták végig. Aztán megbuheráltam a támadósort, most egy kisebb csapattól is kikapok 2-3 góllal :lol: Igazából nincs pénz, a középpálya siralmas, szóval a vagdalózást választom asszem.

Avatar
ElRamos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:25
Kedvenc játékosaid: Zidane, Raúl, RC, CR, Benzema, Zamorano
Kedvenc csapatod: RM

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ElRamos » 2013. május 31., péntek 12:16

Tegnap én is kezdtem egy játékot a Real Madrid menedzsereként az FM 2013-ban.

Az FM 2012-vel nem játszottam, mert feltettem a gépre és nem indult el. Erre feltettem a 2013-at, az meg pöccre indult. :mrgreen:

Na szóval, gondoltam a középpályát rendbe teszem a szezon előtt. Bejelentkeztem Gündogan-ért de a Dortmund 30 millió alatt nem tárgyalt. Erre néhány nap múlva elvitte a City 16 millióért (én 12-őt ajánlottam).

Végül szezonkezdetre csak Verratti-t tudtam leigazolni, ami mégiscsak jobb mint a semmi.

A szuperkupát megnyertem a Barca ellen, két döntetlennel, idegenben lőtt góllal (Barcelonában 1-1, Madridban 0-0). A Madrid gólját Callejón szerezte.

Még a játék elején átadólistára tettem Kaká-t, Khedirát, Di Mariát és Albiolt is. Sajnos áron alul akarták őket vinni, igazolni meg nem volt pénzem, úgyhogy végül mind maradtak.

Taktika: 4-3-3.

------------------------------Casillas----------------------------
Arbeloa---------Ramos------------Varane------------Marcelo
-----------------------------Xabi---------------------------------
-------------------Modric------------Essien---------------------
--------Özil/Callejón--------------------------------CR---------
---------------------------Benzema------------------------------

Ez a gálakezdőm, eddig a bajnokságban 2 meccs, 2 győzelem, 4-0-ás gólkülönbség.

Felkészülési meccsen a Tottenham ellen 2-2-őt játszottunk idegenben, melynek érdekessége, hogy a fenti kezdővel álltam ki, ráadásul a 70. percig vezettem, ráadásul 2-0-ra. Modric elfáradt, ezért gondoltam lecserélem Khedirára. 5 perc alatt kaptunk 2-őt :lol:

Na mondom, hozzuk Verratti-t mert gáz lesz... :mrgreen:
Első szabály: amikor az úton feltartóztatsz egy kocsit, kendőt kötsz a pofád elé, hogy ne ismerjenek fel. Világos?

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. május 31., péntek 11:27

Rájöttem, ezek a játékos reagálások szarok 13-ban :lol: Ha valaki szarul reagált és tolok neki egy egyéni szöveget, akkor arra már semmit nem reagál, ugyan úgy szarik mindenre. Ez negatívum nálam.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 30., csütörtök 22:46

az fura. akkor sajnos nincs otletem.

kozbe mondjatok nekem sneijderhez hasonlo profillal rendelkezo jatekosokat lecci az fm 13-ban. :-) :-) lehetoleg olyat aki nem ker 12 millips fizetest XD
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: realfan » 2013. május 30., csütörtök 22:40

sonic írta:ha mar lejatszott egy meccset az egyik valogatottban akkor onnantol csak abban a valogatottban jatszhat egesz karrierje soran. az elso behivojanal dontenie kell a jatekosnak.
azt tudom,de még utánpótlás szinten se játszott egyik válogatottban sem :vivo: kettősm állampolgár,de a játékjogosultságnál csak a másik nemzet szerepel,a magyar nem :angry:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 30., csütörtök 20:24

ha mar lejatszott egy meccset az egyik valogatottban akkor onnantol csak abban a valogatottban jatszhat egesz karrierje soran. az elso behivojanal dontenie kell a jatekosnak.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: realfan » 2013. május 30., csütörtök 18:47

Sziasztok!

A Football Manager 2011-es részéről szeretnék kérdezni valamit. Eredetileg a magyar csapatoknak nincs nagy utánpótlás bázisuk, így egy pár év után, elég gyér válogatottunk lesz. De sokszor észreveszem, hogy kettős állampolgársággal vannak magyar tehetségek, de mindig csak a másik ország tudja behívni a válogattotba. ( Románia, Szerbia, Szlovákia) Ennek így kell működnie és kell valami feltétel ahhoz, hogy én is be tudjam hívni, vagy buogs? Ha valaki tud nekem segíteni, előre is köszönöm :)

Avatar
Kapitány
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 11:27

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Kapitány » 2013. május 30., csütörtök 12:42

Köszi a választ.
Extra motiváció, hogy gyorsabban végezzek a vizsgákkal és végre nyugodtan játszhassak. :mrgreen:

Avatar
Huni
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:42
Kapcsolat:

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Huni » 2013. május 30., csütörtök 12:26

Mindkettőből van olcsó verzió már.
12-höz van magyarítás, 13-hoz nincs, és a jövőben már nem is lesz egyikhez sem, hacsak ki nem adják gyárilag magyarul is.
A 12 könnyebb, mint a 13.
A 13-ban sok újítás van, például az edzés is teljesen új.
Én azt mondom próbáld ki mindkettőt, aztán amelyik jobban bejön, azzal játssz. :)
accel: "vidal, kondogbia, pogba, casemiro? mind a négyen 180 fölött vannak jóval."
R24: "Vidal 35-40, Kondogbia 10-15, Pogba 25, Casemiro 6 misi.
Vagy félreértek valamit?"
:mrgreen:

Avatar
Kapitány
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 11:27

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Kapitány » 2013. május 30., csütörtök 11:40

Sziasztok!

Régen nagyon sokat managereztem, de sajnos az egyetem és a munka mellett, nem jut idő eme nemes szórakozásra.
Legutoljára a 2009-es szériával játszottam sokat, azóta sajnos lineárisan, erősen konvergál a nullához a játék előtt eltöltött feledhetetlen perceim száma.

Kérdésem a következő:
Melyik játékot érdemes beszerezni?

Ha jól tudom a 2012-höz még van magyarítás is, és ott még kevésbé egyenes utakon is lehet kényelmesen, hibák nélkül játszani. (warez)
A 2013-hoz mintha régen úgy olvastam volna, hogy nincs magyarítás és, hogy fel sem sikerült törni a játékot. Amihez gratulálok nekik, mert 2013-ban, ha ez igaz, akkor szép munka volt az SI-től.

Nos, nekem elsődlegesen az olcsóbb út lenne a nyerő (sajnos...), és nem árt magyarítás sem, mert akkor csak gördülékenyebben menne a játék. Persze eljátszok én az ékes angol nyelven, csak hát na...

Illetve az újítások terén:
A 2013 és a 2012 között adatbázis újítás van csak, vagy vannak olyan elemek is a 2013-ban, amire azt mondjátok, hogy igen, neked a 2013-t kell letölteni, és azzal kell játszani.

Szóval a fentiek alapján: melyiket szerezzem be?

Köszi a válaszokat!

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. május 29., szerda 22:36

Valaki próbálkozott válogatottal ? Mert nekem nagyon nem megy . Az első probléma az hogy a taktika elemek nem fejlődnek és ezért össze vissza szaladgálnak a pályán :/ Belgiummal kezdtem és eddig 2 döntetlen 2 vereség a mérlegem a nem túl acélos csoportba. Mondjuk ha Benteke vagy Lukaku belövi helyzetei felét , ez lehetne 3 győzelem is :roll:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: szilamer » 2013. május 29., szerda 18:20

Na megvolt az első, gyakorló szezonom a Real Madrid kispadján. Összeségében jó szezont futottam, másadik lettem 10 ponttal lemaradva a Barcától. A kupában szépen meneteltem, aztán tizenegyes párbajban kiestem az elődöntőben a Valencia ellen. A BL-ben a döntőig meneteltem, ahol az Arsenallal kerültem szembe. 1-1-es döntetlen után a tizenegyes párbajban megint kiszoptam. Egyébként úgy játszottam, le a döntőt, hogy Ronaldo és Özil lesérült, ezért egy veszedelmes Jesé-Benzema-Callejón támadósorral áltam ki. Egyébként a 90 percben kaptam a gólt, gyakorlatilag Varane gólpasszából, 2 perc volt a ráadás és én a 95 (!) percben egyenlitettem ki. Az egyenlítőgólt pedig nem más lőtte mint Callejón.

Az év fiatal felfedezettje pedig Omar lett a Castillaból. Tavasszal kellett felhoznom, mert a középpályáról mindenki kidőlt. 8 meccsen játszott összesen, 6,91 átlagot lehozva, 84%-os passz pontosságot hozott (428 ból 361 pontos), ez ami érdekes és fontos nekem, mivel sok kis passzos játékot játszatok. Egyébként a passzolása 15-ös. A 8 meccsen 5 kulcspassza volt és ugyancsak 5 kulcsfejese, ami azért nem rossz.

A házi gollövő listát egy meglepetés ember nyerte, Ronaldo 43 találattal, a másadik Benzema 23-al végül a ranglétra legalso fokán Özil és Pepe (!) 9-9 találattal.

A házi gólpasszer nem más mint Benzema 15-el, a másadik Özil 13-al, majd Modric 12-vel.

A szezon legjobbja Pepe lett 7,78-as átlaggal, a másadik Varane 7,72, majd Ramos 7,67-el.


Ami a taktikát illeti, 4-3-3-at játszattam, sok kispasszal. Eléggé eredményesnek tűnik, jövőre is megtartom egy másik mellett. Szögletből és pontrúgásokból nagyon eredményes vagyok, ezt mutatja Pepe, Ramos és Varane góljainak száma is. Pepe 9, Ramos 5, Varane 4.

Összesen 124 gólt rúgtam és 46-ot kaptam.

Most lassan kezdek neki a barátságos meccseknek is :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

Avatar
rm22
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 17:44
Kedvenc játékosaid: cr,raul,ronaldo,zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid,Lazio,Liverpool
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rm22 » 2013. május 29., szerda 17:16

Laziohoz valakinek valami tippje taktika játékos ügybe :-)

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. május 29., szerda 16:50

Ugytunik kezdek kicsit raerezni. Vezetem a bajnoksagot feltavnal 2 ponttal, mukodik a taktikam, csak persze neha elofordul hogy fullra ledominal egy csapat es jol megszopat teljesen varatlanul... Nade ilyen a 12-ben is volt.

A tavaszi sorsolasom kiscit nehezebb talan, es meg bent vagyok az EL-ben is meg a kupaban is, de ugytunik a BL indulas konnyeden meglesz es vegulis ez volt a celkituzes. :-) A Bayernt viszont nemhiszem hogy tudom tartani a vegeig.

Nyaron remelem kapok sok penzt, mert a Sneijder/VDV/Isco/Thiago negyesbol egyet el szeretnek hozni, es egyik sem olcso mutatvany.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 14 regisztrált és 0 vendég