Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
Jim
Hozzászólások: 5865
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Jim » 2013. július 20., szombat 17:42

kelemen.istvan írta: Szívesen olvasok az fmről. Kezdtem egyet a St. Etiennel..no comment,egyenlőre elég küzdős :lol: :lol: :(
pedig nem rosszak, csak a jó taktikát kell megtalálni a csapathoz :D
első évben 2. lettem velük
aztán a sok pénz, igazolások után
pár gyengébb mecss után kirúgtak...

Avatar
Volcanor
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:07
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Volcanor » 2013. július 20., szombat 17:21

CR-t leigazoltam ingyen 35-36 évesen 1évre a Sotonba. Utána vissza is vonult.

Avatar
miró
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 19:47
Kedvenc játékosaid: Guti, Ibrahimovic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: miró » 2013. július 20., szombat 16:52

ronaldot,citybe.
33 évesen 100 fölött,de még volt 3 éve amikor 40 fölött lőtt.
Szegény Benzemát a válogatottban is elnyomja a köcsög CR, meg a falábu Özil nem adja neki a passzokat, sőt nem érzi a kapitány bizalmát se. Ezért nem talált be már vagy egy éve, meg annyira veszélyes a kapura, mint Lloris meccsek óta. -By Anthony

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. július 20., szombat 16:30

Valakinek sikerült már Ronaldot vagy Messit leigazolnia FM12-ben? Ha igen, akkor melyik csapattal? Mert nálam sehova nem akarnak jönni, pedig megegyezek a klubokkal. FM11-ben Messit megvettem a Citybe, de Ronaldot ott se tudtam.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
niden6
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 22:35
Kedvenc játékosaid: Higuaín, Alonso, Varane

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: niden6 » 2013. július 19., péntek 19:39

FM12:

Kezdtem egyet a Haladással, már 2014 májusában vagyok, és lejár a szerződésem. Már kínáltak hosszabbítást, de nem tudom, hogy elfogadjam-e. :hmmm:

Minden évben megnyertem a bajnokságot, Magyar Kupát, és LK-t is hoztam párszor.

BL-ben mindig 3. lettem, de idén a BL után az EL második kieséses körében egy kapott góllal estem ki a Celtic ellen.

Hosszabbítsak, vagy ne? :mrgreen:

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. július 18., csütörtök 16:03

írtam én is egy hosszabb elemzést az első szezonomról

Budapest Honvéd 2012/13

Hát elkezdtem egy szezont managerként a kispestiek kispadján, úgy gondoltam a keret megfelelő egy jó Európai szereplésre. A Magyar Kupával és Ligakupával nem nagyon foglalkoztam, hiszen a keret annyira azért nem volt minőségi, hogy minden fronton esélyesként induljak, ezért főként a bajnokira koncentráltam. És micsoda szezon volt!

Az átigazolási elvemet két dologra alapoztam.
1, Rutinos, minőségi játékok
2, Fiatal tehetségek a második csapatba illetve az U19be.

Mind a kettőből nyúltam mellé, viszont voltak nagy fogásaim is.

Olcsón, nagyon olcsó jöttem ki, hiszen csak 90K értékért igazoltam, nézzük kik bizonyíthattak:
Gaál Miklós-ingyen
Buzsáky Ákos-ingyen
Milan Bogunovic-ingyen
Terék Balázs-ingyen
Al-Mohamed Ádám-ingyen
Nagy Gergő-ingyen
Fabian Himcinschi-ingyen
Kurucz Péter-Siófok-90K
Felipe Unaí-ingyen
Adriano-ingyen
Felipe Coltro-ingyen
Mario Petrusic-ingyen
Luka Staraj-ingyen
Nedjo Miletic-ingyen

Távozók:
Szatmári Patrik-kölcsönbe (Mezőkövesd)
Czuczi Márton-kölcsönbe (Vác)
Luka Staraj-ingyen
Nedjo Miletic-ingyen
Mario Petrusic-ingyen
Varga Máté-kölcsönbe (Mosonmagyaróvár)
Adriano-500( Brusque)
Fejes János-kölcsönbe (Szolnok)
Hervé Ngangoué Tchami-kölcsönbe (Wacker Innsbruck)

Az Európa Liga selejtezőkben az első fordulót a Celje ellen játszottam, viszont sok időm nem volt összeszokni a csapattal, hiszen mindössze egy mérkőzést sikerült lejátszanunk:
Honvéd-Shaktar Donyeck 1-3
G:Ignjatovic

Így hát jött az EL, ahol egy nagy csapat állított meg, úgy érzem nem vallottunk szégyent:
Celje-Honvéd 2-1
G:Lanzafame

Honvéd-Celje 3-1
G: Hidi Patrik, Ivancsics Gellért, Debreceni András (93. perc)

ÉS jött a Twente, ahol oda vissza 2-0-ra kaptam ki, ezzel búcsúztam a nemzetközi porondtól,viszont jött a bajnokság.

A Kecskeméttel kezdődött a sorozat, ahol roppant izgalmas meccsen, 3-3 lett a végeredmény. (Lanzafame, Diaby, Alcibiade)

Augusztusban 5 meccs került terítékre.
Honvéd-Győr 4-1
G:Buzsáky, Vernes, Alcibiade, Hidi

Kaposvár-Honvéd 0-1
G:Vernes

MTK-Honvéd 1-4
G:Vernes (2), Gaál, Baráth

Honvéd-Eger 3-1
G:Vernes (2), Lanzafame

Honvéd-Diósgyőr 3-1
G:Vernes (2), Vadász (öngól)

Utóbbi különösen fontos volt, hiszen a 6. fordulóig a miskolciakkal fej-fej mellett haladtunk.

Újabb hónap, gyengébb szereplés:
Újpest-Honvéd 2-1
G: Ibrahima Thiam

Honvéd-Pápa 2-1
G:Tajthy (öngól), Lanzafame

Honvéd-Siófok 1-1
G:Lanzafame

Viszont még így is második helyen álltam az Újpest mögött, főleg, hogy októberben a Pécset, (1-0, Lanzafame) és Baráth Botond góljával a Videotoni(1-0) akadályt is sikerrel vettük.

Ekkor jött ismét egy újabb kisiklás, hiszen vendég pályán mind a Pakstól, (1-0) mind a Ferencvárostól (3-0) vereséget szenvedtünk.

Próbáltam egy kis életet verni a fiúkba, illetve ekkor igazoltam le két játékost is-azt a kettőt akik később átadólistára kerültek, nagyon gyenge teljesítmény miatt-.
A srácokra hatott a frissítő, hiszen a Debrecent 4-1-es sikerrel küldtük haza. (Thiam, Martinez,Lanzafame, Lőrinczy)

Ezután két döntetlen követte az eredmények listáját. Hazai pályán a Haladás elleni 2-2 (Lanzafame,Délczeg), és a Horváth Ferenc által vezetett Kecskemét ellen is hullajtottunk pontokat idehaza. (1-1, Vernes)

Prukner László tanítványai ellen jött a következő mérkőzés, ahol egy parádés Vernes duplával tartottuk itthon a három pontot.

Az őszi szezonz egy 3-0ás vereséggel zártam az ETO Parkban.

Jött tehát a téli pihenő, ami ismét a játékosmozgásról szólt, viszont a jövőről. Amint megtudtam, hogy egy játékosnak nyáron lejár a szerződése, rögtön próbáltam magamhoz csábítani. Alcibiadének szerződést ajánlottam, viszont ő nem fogadta el-ugyebár ő a Juventustól van itt kölcsönbe). Viszont több játékossal is sikerült megállapodnom, hogy nyáron nálam folytassa pályafutását.

Heffler Tibor-Paks
Hegedűs Dávid-Kaposvár
Giorgi Kvilitaiai-Győr
Nagy Erik-Pécs
Nagy Dominik-Pécs
Osváth Attila-Veszprém
Charis Kostakis-Domzale
Marko Kovjenic-Domzale
Primoz Pristovnik-Dravinja

Viszont a csapatot nem kerülték el szezon közben a sérülések, és akkor még finoman fogalmaztam. Volt időszak amikor Buzsáky, (3 hónap) Vernes (3hónap), Hidi (2hónap), Bogunovic (3hónap), és Lanzafame (3 hét) sem állt a rendelkezésemre. Így kénytelen voltam most télen is igazolni egy-két kiegészítő játékost, akik peremembernek megfelelnek, így jött szóba egy balszélső Lanzafame pótlására, illetve egy középhátvéd:

Jure Krivec-ingyen (Sentjur)
Tadej Farsang-ingyen
Mahidi Kharmaj-ingyen (Far Rabat)
Vlastimil Stoziczky-ingyen

Az edzői stábot is próbáltam frissíteni, méghozzá olyan klasszisok kerültek a csapathoz, mint Paolo Maldini vagy éppen Roberto Baggio, illetve egy harmadik olasz edző, Luca Saudati.

Ezzel a kerettel, és stábbal vágtam neki a felkészülési mérkőzéseknek.
Honvéd-Estudiantes 1-2
Honvéd-First Vienna 2-2
Honvéd-ACS Poli 0-0
Honvéd-Sparta Prague B 4-2
Honvéd-Cluj 0-2
Honvéd-Hajduk Kula 0-0
Honvéd-Slaven Belupo 3-1
Honvéd-Jászapáti 1-1

Hát mit mondjak erre? Nem éppen biztató, és nem is jó előjel arra, hogy sikerült megtartanom a második helyez a lila-fehérek mögött.

Mégis csodaként kezdődött a tavaszi rajt.

Az egri stadionban 3-0 (Lőrinczy,Debreceni,Buzsáky), illetve a Diósgyőr otthonában is a mi akaratunk érvényesült (1-0, Diarra)

A március vége igencsak húzós volt, az MTK elleni vereség után (2-0) a listavezető látogatott hozzám. Meg is bánták.
Honvéd-Újpest 2-1
G:Lanzafame,Vernes

Ezzel átvettem a vezetést, és nagy örömmel néztem az április elé, hiszen nemcsak hogy a tabella élén álltam, az ellenfelek folyton botlottak, és nem tudták kihasználni a hibáimat.

Na de április:
Siófok-Honvéd 3-1
G: Himcinischi

Hát ezt nem így terveztem, viszont a folytatásban mint a Pápát (2-1, Vernes, Baráth), mind a Pécset(2-0, Diarra, Délczeg) legyőztem, mondhatni papírformaszerűen.

És hát eljött az utolsó öt forduló. A szezon 5 legrosszabb fordulója. Hihetetlen volt.
Nézzük csak, kezdődött a Videotonnal, akik 2-0-ra a földbe döngöltek, majd jött a Róth Antal által irányított Fradi, akik szintén lefociztak engem (1-0).
Ekkor már a harmadik helyen álltam, meglepő módon a Debrecen és a Győr mögött. Hihetetlen volt egyébként, hogy rajtam kívül akik a szezon elején elől álltak, elkezdtek lefelé menni-Újpest,Kecskemét,Pécs,Vidi-, akik pedig a középmezőnyhöz tartoztak, hihetetlen ugrást tettek-Kecskemét,Fradi,DVSC-.
Tehát a 28. fordulóban a Paksot fogadtuk, ahol 0-0 lett a végeredmény. Hát előrébb nem léptünk ezzel.

És jött a 29., azaz utolsó előtti forduló.
1. Debrecen 52 pont
2. Honvéd 50 pont
3. Győr 49 pont
4. Videoton 48 pont

A 17. percben Lanzafame góljával máris vezettünk, próbáltam tovább támadni, viszont ráfáztam. Beszorított a Debrecen, és be is találtak, végeredmény 1-1, miközben a Győr nyert.

Nézzük csak mi a helyzet:
1. Debrecen 53 pont
2. Győr 52 pont
3. Honvéd 52 pont
4. Videoton 49 pont

Viszont az utolsó forduló nagy rangadókat hozott.
Haladás-Honvéd-tudni kell, hogy a szezonban 2 vereség, 1 döntetlen volt ellenük a mérlegem, mumusaim voltak.
Videoton-Debrecen
Újpest-Győr

És hát Isten mellém pártolt.

Vernes góljával megvertem a Haladást, míg az előttem lévő két csapat is 0-0-t játszott. Elképesztő volt. Amikor 3 fordulóval a vége előtt lecsúsztam a harmadik helyre, a vezetőség szerződéshosszabbítást kínált nekem, azt hiszem sikerült meghálálnom. Persze kellett az ellenfél segítsége is.
Végül:
1. Honvéd 54 pont
2. Debrecen 54
3. Győr 53
4. Videoton 50
5. Újpest 49

Több győzelmem miatt nyertem, a gólkülönbsége pedig a Lokinak lett volna jobb.

Nem ejtettem még szót se a Ligakupáról, sem a Magyar Kupáról.
MK:
Első mérkőzésemen megszenvedtem az akkor kieső helyen álló Kaposvárral, de sikerült győznöm (1-0, Lőrinczy)
Második kör, Paks ellen, első meccs 1-1 (Diarra), második meccs szintén (Alcibiade).A hosszabítás első percében Martinez góljával továbbjutónak érezhettük magunkat, nem sokáig, hiszen 6 perccel rá ismét egyenlő lett az állás. Maradt is, búcsúztam a Magyar Kupától.

Ligakupa:
Általában 16-20 éves kölykökkel álltam fel, meg is lett az eredménye.
A hat meccsen (Haladás,Győr,Gyirmót) összesen egy gólt lőttem, és utolsó helyen végeztem.

Két játékost emelnék ki a csapatból, akikből úgy érzem, faragtam valamit.

Vernes Richárd 3 hónapot hagyott ki, a statisztikája így is 20meccs/14 gól. Úgy érzem, ha az a három hónap megvan, gólkirály lehetett volna, aki egyébként Sidibe lett 20 találattal. Vernes a szezon alatt bekerült az U21 csapatába, ahol 4 meccsen 5-ször zörgette meg az ellenfél hálóját. Két meccs erejéig már a felnőtt csapatba is felhívták, ott viszont bemutatkozni még nem tudott.

A másik játékos Fabio Himcinschi, akit 18 évesen igazoltam. A román srác megnyerte az U19 gólkirályi címet, egy párszor csereként is beküldtem a vége felé, egyszer be is talált. 6-szor húzhatta magára az U21 válogatottnak a mezét, és egyszer talált be. Úgy érzem belőle is lehet valaki.

Jön most az átigazolási szezon, ahol Lencse Lászlót és Gosztonyi Andrást szemeltem ki az eddigi játékosok mellé, illetve ha nem sikerül Alcibiadeval megegyeznem, akkor kellesz még egy védő, bár gondolkozok a Bobál-Ablonczy páros beépítésén.

Köszönöm a figyelmet, elnézést a hosszú terjedelemért :)

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 16., kedd 15:43

nekem a 12-ben se ajánlanak fel...

azért aranyos, h tavaly magasabb fizukeretem volt, mint a másodosztályban :D konkrétan augusztus közepén nincs csatárom. :mrgreen:

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2013. július 16., kedd 9:06

AZ FM 13-ban már nincs olyan mint a 12-ben, hogy ha lesz egy anyaegyesületem, akkor egyből küldenek kölcsönjátékosokat? Ebben az újban eddig nem történt ilyen :angry: Pedig BL/EL-ben nagy erősítés lehetne...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. július 15., hétfő 16:45

Munki_ írta:na elszórakoztatom magam.
Engem is, nyugi.
Szívesen olvasok az fmről. Kezdtem egyet a St. Etiennel..no comment,egyenlőre elég küzdős :lol: :lol: :(
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 15., hétfő 15:48

na elszórakoztatom magam. :D

MK Dons - 2011-2012

az előző játékomat, melyben a Las Palmas csapatát treníroztam 3.5 évig, majd a Bayern padjáról nyertem meg mindent, meguntam, úgyhogy gondoltam egy merészet, és egy angol alsóbb ligás csapattal akartam próbálkozni. néztem a negyedosztályt is, de nem találtam nekem tetsző csapatot, úgyhogy az egy szinttel feljebb található MK Dons lett a gárdám. egyértelmű, hogy a feljutást tűztem ki célul. az igazolásokról nem sok szót ejtenék (KÉP), de a kölcsönszerződésekkel itt-ott benéztem, mert április elején járt le pár fiatalnak, de április után már nem lehetett hosszabbítani.. a kupákból sajnos túl korán kiestem, egyedül a 3.-4. osztálynak kitalált st. johnstone-t gyűjtöttem be.

a bajnokságban jól kezdtünk, és végig az élmezőnyben tartózkodtunk, de féltávnál már lehetett sejteni, hogy a Sheffield United-et senki se fogja beelőzni. mi vígan elvoltunk a 2., még simán feljutó helyen, de a tavaszi sérüléshullám, és formaingadozás megadta az esélyt a Charltonnak, hogy megjelenjen lőtávolon belül. szerencsére a szezon végét megnyomtuk, úgyhogy az utolsó fordulóban már tét nélkül léphettünk pályára.

áttekintés
bajnoki táblázat

a csapat kurvagyenge, a mostani kezdőből 1-2 maradhat csak ott a következő szezonban, a többségre a pad, vagy egy másik csapat vár. sztem egyből nem juthatunk fel az első osztályba, kell ahhoz még 1 év, de meglátjuk mire jutunk a nyár folyamán. pénz aligha lesz, jó kölcsönszerződésekkel, szabadon igazolható játékosokkal operálnék, hogy egyrészt a büdzsé ne legyen olyan tragikus állapotban, mint jelenleg, másrészt ha kialakítok egy szilárd alapot, akkor a 3. szezonban már egy olyan csapattal tudok nekifutni, amely nem lesz céltábla a PL-ben. a nézőszámtól jelentős ugrást várnék, mert a mostani 44%-os kihasználtság nem túl acélos, pedig egy ilyen tutiszupi stadion elvárná a teltházat. amúgy érdekes, hogy ugyanezzel a taktikával máshol a fair-play táblázat élén szoktunk végezni, most pedig a 3. legdurvább csapat voltunk. :lol:

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 13., szombat 16:00

http://imagerz.com/QE5DWUtvAwMCVg0bGAVQ :lol: :lol:

dont fuck with us.

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 13., szombat 12:53

hentesliga... amúgy sztem az elején direkt ilyen, h elvegye az ember kedvét az egésztől, de pár évvel később már kevésbé gyilkolásszák egymást. mert, mint a képen is látható, nem csak engem szopat a játék. csak marhajó, h ellőttem szinte az összes kölcsönvételi lehetőséget, és sturridge is egy laza négyessel nyitott bajnokin, majd a 3. meccsén levadásszák több hónapra. nem is értem miért nem tudom hazaküldeni, mert sajnos csak 3 hónapra tudtam megszerezni, azt meg pályán kívül tölti...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2948
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. július 10., szerda 11:19

A játékban szerintem Khedira a legjobb bwm középpályás amúgy,3. éve folyamatosan hozza a 7,5 feletti teljesítményt,alap kezdő nálam. Benzema tényleg flop,de akkor is Higut adtam el,Lewa úgy is hozza a gólokat :lol:
keret1
keret2
Erős rotálás van,túl minőségi a keret.
Eddig: 2 bajnokság,1 bl, 1 spanyol kupa,klubvb,1 európai szuperkupa, most még csak tavasz van.
Neymart meg csak úgy megvettem 45 ért,mert 300+ millió volt átigazolásra, Nem tudom,hogy hol lehetne erősödnöm :hmmm: :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 9., kedd 21:40

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130709/ ... es.hu_.png
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130709/ ... es.hu_.png

Villanova :lol:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Volcanor
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:07
Kedvenc játékosaid: Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Volcanor » 2013. július 8., hétfő 22:57

Másnál is MINDEN meccsen van 1 sérült az első 10-15 percben? Elindítom a meccset, váltok böngészőre, és fél perc múlva 100%, hogy a taktikai képernyő fogad, hogy valakit be kéne hozni. :-*

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 6., szombat 15:09

Na végül Vidal jött 6+19-ért :mrgreen: Mert Wilshire lesérült 2 hónapra :roll: Jött még Claise meg Pardo is , jövőre pedig érkezik Kondogbia , ha Essien elment.
Claise amúgy nagyon jónak tűnik , és Özil is sokkal jobb szélen , mint 4-2-3-1ben középen.
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2013. július 6., szombat 14:27

FC Porto

Na, ez is elérkezett. Mivel alig-alig időm volt játszani és sokszor hetekig nem is tudtam, ezért elég sokáig tartott végignyomni az első idényt, még akkor is ha a portugál bajnokság csak 30 fordulós.
Sok helyről hallottam, hogy milyen nehéz idegenben nyerni, mennyire nehéz eltalálni a nyerő taktikát... hát. Így álltam neki a dolognak én is, aztán kiderült hogy egy szó nem igaz ebből véleményem szerint. Lehet azt mondani hogy persze a portugáloknál nem így van, de a nemzetközi színtéren sincs másként. Vagy... nem volt másként.

Pogba főnyeremény, Kelvin -aki a FIFÁban is egy állat-, nos itt is az... J. Martinezt pedig 5 fillérért is eladnám bármikor....

Nincs időm mindent felsorolni és kielemezni, de az eredmények:

-Bajnokságot nyertem 4 ponttal a Benfica előtt.
-A Szuperkupát még nyáron behúztuk az Academica ellen 3-1-re.
-A portugál kupában végigmeneteltünk, majd a szezon utolsó meccsén a döntőben egy nagyon sima 0-3 a Sporting ellen. :/
-Ligakupában végignyomultunk és a döntőben 4-0 a Benfica ellen.
-BL csoport: Porto, PSG, City, Nordsjaelland. -> 14 ponttal csoportelsőség. A továbbiak.

Összességében könnyű szezon volt. Valahogy többet vártam nehézségben a játéktól. A taktikám nem volt egetverő, jó... a szezon legelején sokat kísérleteztem, de egyáltalán nem volt nehéz rájönni a dolgokra.

Első igazolásom a következő évre:
Neal Maupay
:agree: :coffee:
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Bali
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 18:40

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Bali » 2013. július 5., péntek 17:28

Letöltöttem az fm12-t és elindul a játék, de közvetlenül a főmenü előtt kilép és nem irja hogy mi a hiba. Tudja valaki esetleg h mi lehet a gond? :hmmm:

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 5., péntek 12:58

Hát már mindjárt vége az előszezonnak , szóval nincs kedvem újra kezdeni :mrgreen:
De akkor így lesz szerintem nagyobb csapatok ellen :
-------------Xabi Alonso/Essien(Ball winning Midf)
------Wilshire/Pardo(DPL)----------------Modric/Claise---

És még itt van José Rodriguez , Omar,Alex a 3. vonalnak .
És akkor lehet Kodnogbiát inkább jövőre hozom Essien helyett.
De akkor Khedirát meg Callejont minél előbb passzolnom kell , talán még megy Nacho is :hmmm:
Vidal meg akkor nem jön :(

Kisebbek ellen meg mehet a :
---------Xabi----Wilshire------------
Özil----------Modric--------------Cr
--------------Benzema
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. július 5., péntek 11:09

Egyébként ha leszeditek a legújabb(? június 22 talán) ott már jóval több pénzt kaptok a Realnál az elején, ha jól emlékszem 80 milliót és ott van már Carvajal,Casemiro(bár ő lehet amúgy is ott volt) elment már Carvalho, Essien!Isco még nincs sajnos, de már Ancelotti az edző...csak érdekességképpen!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég