Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
XIII
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013. június 27., csütörtök 9:09
Kedvenc játékosaid: Varane, Iker, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: XIII » 2013. július 5., péntek 9:59

Hello!
Hosszas dévánkozás után a Cagliari Calcio-ra esett a választásom, velük kezdtem egy hosszasabb karriert.
A keretről annyit, hogy többségében gyenge, de van 2-3 olyan játékos aki kiváló, lehet rá építeni és persze minden csapat őt akarja. Ilyen Astori , Nainggolan és még talán Ibarbo is. Az első szezon céljaként az ő megtartásukat illetve egy erős első 10et tűztem ki. A szezon elég hullámzó volt, helyenként szép sikerek, na és csúnya kudarcok egyaránt. A szezon végére aztán kezdett körvonalazódni a kép: ha az utolsó fordulóban nyerek, akkor meglesz a 6. hely. Ezért a Juventus-t kellett legyőznöm: a már kb. 8 forduló óta bajnok zebrák félig-meddig tartalék csapatát, lazán 2-0ra vertem.
Király, EL-hely! Ja, hogy mégsem. Az egész szezont végigszenvedő Milan, akiket oda-vissza vertünk, a Kupa elhódításával megszerezte a 6. nemzetközi kupa helyet. Így hát jövőre is marad a bajnokság.
Összességében mégis elégedett voltam a csapattal. A szezon embere címet egyértelműen Astori-nak adnám, igazi tanár a védelem tengelyében. Meglepetés emberek: Ariaudo és Sau, előbbi Astori megfelelő párja volt középen, míg utóbbi fiatal kora és fejlettségi szinte ellenére(még nincs a csúcson) 13 gólt és jópár asszisztot jegyzett.
A nyáron megerősítem a csapatot, érkezik ingyen Ospina(verseny Agazzival), a baloldalra Corvalán az argentin bajnokságból, és valszeg Corchia(3+ 15 millió euró(48hónapn át) a jobboldalra. Ezenkívül jött még a Cataniából Alejandro Gomez, a baloldali középpályára. Ebben a szezonban már egyértelműen az első 5-t veszem célba.
Kösz, ha elolvastad.( Kép, ha kell bármiről szólj!)
Kondogbia!

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. július 5., péntek 4:14

Wilshere-t mindenkepp vedd meg annyiert. Brutal lesz a gyerek 1-2 szezonon belul.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 5., péntek 2:03

Na én is kezdtem egyet a Madriddal ,mert már meguntam a Milanosat ...
Ugye itt nem kaptam sok pénzt . Eladtam Kakát , CArvalhot és jött Carvajal. Még van kb 10 millám. És ebből kéne megerősítenem a kp-át :D Modric lesérült 3 hónapra , szóval nem halasztom jövőre , ugye akkor úgy is jött volna Sahin ... De most úgy döntöttem hogy kell egy csere Xabinak , meg Modricnak is mivel normális alternatívája nincs . Ami még probléma hogy 2 taktikám van 4-2-31 és 4-3-3 és nincs normális labdaszerző középpályásom. Na de azt akarom az egészből kihozni , hogy van pár kiszemeltem már sőt , meg is állapodtam már , csak túl jól sikerültek és már nem tudok döntetni :mrgreen:
Na a lehetőségek:
Kondogbia:3+9,5M(48 hónap alatt)
Pardo:6+20M(48 hónap alatt)
Claise: 5+9,5M(48 hónap)
Wilshire : 5+14M(48 hónap)
és még próbálkozok Vidalnal egy Khedira+Albiol + 15 M-el , még nem kaptam választ ...
Ha nem jön Vidal, Khedira akkor is menne és talán Callejon is. Az úgy kb + 25 M . Szóval összesen van 30 Millióm ,de nem tudom melyik kettő válasszam. :hmmm:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. július 4., csütörtök 23:20

Marci77 írta:Ja Neymarért bepróbálkoztam de 40-ért se adták. Mondom akk betolom érte CRt csak úgy erre azt se fogadták el
Neymar szerzodeseben van egy kivasarlasi zaradek, azt hiszem 70 millio. Ha leakarod igazolni akkor semmi akadalya. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. július 4., csütörtök 20:42

FM 2012

Problémám akadt a rezolucióval...Átállitottam nagyobbra és kiirta azt,hogy "not optimum mode, recomended 1360x768 60 Hz".Újrainditottam a gépem,de az se segitett.

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. július 4., csütörtök 19:56

Demes írta:Hát ha valakit el akarsz adni akkor az Benzemát adjad, mert valamiért irtó szenny FM-ben. Higu meg vágja a gólokat.
oké.
hala_madrid írta:Vidal. 35m€ hozható.
AZ úgy jó ár. És talán Kheirával le is vihetem.

Ja Neymarért bepróbálkoztam de 40-ért se adták. Mondom akk betolom érte CRt csak úgy erre azt se fogadták el :lol: :lol:
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. július 4., csütörtök 19:50

Arra gondoltam hogy eladom Higut és télen előszeződést kötve nyáron hozom Llorrentét.
Hát ha valakit el akarsz adni akkor az Benzemát adjad, mert valamiért irtó szenny FM-ben. Higu meg vágja a gólokat.

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. július 4., csütörtök 19:49

Marci77 írta:Vkp kéne lehetőleg 2. Pogba meg Verratti kilőve,egyik se akar jönni. Zizou De Rossit ajánlotta
Vidal. 35m€ hozható.


Én az FK Krasnodar csapattal kezdtem, 9 meccs 7 győzelem és 2 döntetlen. Elég jó kis csapat van itt jelenleg vezetjük a tabellát, de ha az első ötben végzek már elégedett leszek. Nagyon közül az Anjival a CSZKAval nem játszottam még.
Igazolni nem nagyon volt pénz, csak Jano Ananidzet hoztam kölcsön eddig 7 meccs 4 gól 3 asziszt.
Év végén jövök egy beszámolóval.
Modric - Kroos

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2013. július 4., csütörtök 19:17

Most nem szeretnék sokat visszaolvasni szóval arra lennék kíváncsi hogy kiket ajánlatok megvételre.
Full kezdő vagyok úgyhogy ezért is kezdtem a Reallal hogy beletanuljak. Majd később jöhet a ZTE :mrgreen:
Eddig megvettem: Zouma,Lamela,Tagliomittoménmi,Carvajal.
Vkp kéne lehetőleg 2. Pogba meg Verratti kilőve,egyik se akar jönni. Zizou De Rossit ajánlotta :mrgreen:
Carvalho,Albiol,Kaká,Coentrao eladva. Di Mariat is Callejont kéne eladnomn. Vagy tartsam meg őket?
Meg Lopez helyett kéne valaki fiatal jó cserekapus. Jesús meg Adán elment kölcsönbe.
Esetleg egy fiatal csatár jöhet. 2./3. számúnak. vagy Morata jó?
Arra gondoltam hogy eladom Higut és télen előszeződést kötve nyáron hozom Llorrentét.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: BBarni » 2013. június 30., vasárnap 10:51

Az mi, hogy hosszabbítanék egy staff taggal de az ő munkaköre "media pundit" ami nem is szerepel a ajánlható munkákban, mást meg nem fogad el! :lol:
Ez milyen munka?Ilyet még nem is láttam sehol...

Avatar
Realjoe
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013. május 7., kedd 0:31
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Realjoe » 2013. június 29., szombat 17:21

Valakinél esetleg nem fordult elő az a probléma,mint nálam,hogy körülbelül minden második meccsem előtt lefagy a játék,amikor beállítom a taktikát és utána bejön a két kezdőcsapat?...Please wait....és utána már csak a CTRL+Alt+Delete segít...Ja és nem mellékesen sokszor van Crash Dump hibám is....ezért szinte 2 naponta mentek...Ha valaki tud segíteni, annak köszönöm :)

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. június 29., szombat 14:53

Mit kell tenni olyankor ha Liuz Gustavonak nem adják meg a munkavállalási engedélyt? Azzal lehet valamit kezdeni? :hmmm:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. június 28., péntek 23:06

Egyetértek az előttem szólóval. Ahogy felraktam majdnem le is töröltem, annyira nem jött be, aztán ráfeküdtem majdnem egy egész éjszakát, azóta az FM12 még eszembe sem jutott...

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. június 28., péntek 17:35

Realjoe írta:Az biztos, hogy idegenben sokkal nehezebb nyerni, mint az előző szériákban :) Én most a Monacoval vagyok,első szezonom és egyre jobban kezd megtetszeni a játék :mrgreen: Mindenképpen ajánlom B-)
Ez szerintem csak egy illuzio, vagy csak az elejen van igy amig nem talalod meg a nyero beallitasokat/metodust. Osszehasonlitva az elso ket szezonom eredmenysorat az fm12-es menteseim eredmenysoraval, azert elegge hasonlo...

Szoval azoknak uzennem akik odzkodnak a 13-tol. Nem kell annyira raparazni, ha nehezebb is, akkor is max egy hajszallal. Sot ha azt nezem hogy milyen konnyen igazoltam kivalo jatekosokat, akkor belegondolva a nyero csapatot osszerakni meg talan konnyebb is mint az elozo fm-ekben.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Realjoe
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2013. május 7., kedd 0:31
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Realjoe » 2013. június 28., péntek 16:58

Az biztos, hogy idegenben sokkal nehezebb nyerni, mint az előző szériákban :) Én most a Monacoval vagyok,első szezonom és egyre jobban kezd megtetszeni a játék :mrgreen: Mindenképpen ajánlom B-)

krisz24
Hozzászólások: 575
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:34
Kedvenc játékosaid: Modric, Zidane,
Kedvenc csapatod: Real

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: krisz24 » 2013. június 28., péntek 16:43

nem tud valaki FM 12höz friss átigazolási patch-t ? Mert "megvettem" a FM 13-mat de nem jön be annyira... de FMezni meg akarok csak friss keretekkel.

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rashidm » 2013. június 28., péntek 14:18

sonic írta:Szerintem nem lett nehezebb, csak ahogy irtak, ra kell erezni.

Van demo, steam-rol tudod letolteni. :)
Köszi! :mrgreen: :salute:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. június 28., péntek 14:09

Szerintem nem lett nehezebb, csak ahogy irtak, ra kell erezni.

Van demo, steam-rol tudod letolteni. :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

rashidm
Hozzászólások: 4538
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rashidm » 2013. június 28., péntek 13:53

kelemen.istvan írta:
rashidm írta:hogy sokkal nehezebb lett a játék,
Egy kicsit talán,de még azt sem mondanám,rá kell érezni a dologra az biztos,de ha egyszer megtörténik akkor :rock: :rock: :iszunk: :cheers: :D

Akkor lehet hogy kipróbálom. :D Van belőle demo egyébként?

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. június 28., péntek 13:50

rashidm írta:hogy sokkal nehezebb lett a játék,
Egy kicsit talán,de még azt sem mondanám,rá kell érezni a dologra az biztos,de ha egyszer megtörténik akkor :rock: :rock: :iszunk: :cheers: :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég