Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Toti » 2013. augusztus 23., péntek 18:52

grat, beszámolót is csatolhatsz, ha lesz időd. :mrgreen:
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. augusztus 23., péntek 18:37

szenzáció az üllői 129-ben :) sajnos vezéráldozattal is járt, szekeres 4 hónap.

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 20., kedd 11:52

Savant írta:Valaki tudna olyanban segíteni (megmagyarázni), hogy az, ha beszélek egy játékossal és teszem azt azt mondom neki hogy jó lenne ha keményebben, jobban edzene mert kibasom a frászba.. majd erre jól reagál "papíron"..... akkor az mit is jelent valójában? Tehát valóban meg fog ez látszani a játékán / a mutatói javulni fognak?
Csak azért kérdem, mert nekem baromira nem így tűnik. Legalábbis 10 ilyen beszélgetést követően ha 1-2 embernek elkezdett javulni a mutatója akkor talán sokat mondok. És nem az idősebb arcokról van szó, akik nyilván nem fognak úgy fejlődni, hanem a 18-26-os korosztály. :/
Nekem ez abban szokott meglátszódni , hogy nem nyafognak tovább az edzés miatt. Ezt a Realnál rendre Marcelonál és Benzemánál használtam ...
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Savant » 2013. augusztus 20., kedd 11:30

Valaki tudna olyanban segíteni (megmagyarázni), hogy az, ha beszélek egy játékossal és teszem azt azt mondom neki hogy jó lenne ha keményebben, jobban edzene mert kibasom a frászba.. majd erre jól reagál "papíron"..... akkor az mit is jelent valójában? Tehát valóban meg fog ez látszani a játékán / a mutatói javulni fognak?
Csak azért kérdem, mert nekem baromira nem így tűnik. Legalábbis 10 ilyen beszélgetést követően ha 1-2 embernek elkezdett javulni a mutatója akkor talán sokat mondok. És nem az idősebb arcokról van szó, akik nyilván nem fognak úgy fejlődni, hanem a 18-26-os korosztály. :/
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 19., hétfő 12:30

lehet, hogy van, mindenesetre tudtommal ez a legfrissebb.
nem tudom, mennyire sűrűn adnak ki ilyen update-ket.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Toti » 2013. augusztus 19., hétfő 8:40

nem kell sokat visszaolvasnod, egy oldalt sem.
értelek, de azért írtam és emeltem ki külön, hogy nagyon nagyon friss. azért a július vége lassan 3 hete volt. mármint, ha arra gondolsz, amit te linkeltél be.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 19., hétfő 2:45

Toti írta:fm 12höz valami nagyon nagyon friss transfer update van?
nem kell sokat visszaolvasnod, egy oldalt sem.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4758
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Toti » 2013. augusztus 18., vasárnap 19:03

fm 12höz valami nagyon nagyon friss transfer update van?
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. augusztus 18., vasárnap 15:50

ezt nem igazán tudom hova tenni. :lol: :lol:

amúgy király karrier, kivettem a ligakupát, úgyhogy 1 igen nagy problémával kevesebb. első évben sima bajnokság, most pedig a ventspils ellen megyek a bl főtábláért (dinamo, majd fc inter [finn]). sajnos több játékos nem igazán akart hosszabbítani, így a védelem közepe távozott (klein, otten, egy ukrán, és grúz tamás), továbbá hakola is - ezek most az fm12-ben jónak mondható spílerek. túl sok magyar nem szaladgál a kezdőben, ráadásul elég nagy csalódás volt az első éves utánpótlás, mindössze 1 csatárt dobott, de belőle is csak egy fradi II szint lesz sztem.. a lokinál viszont kijött egy "next tököli", rá odafigyelek. :D

ja, fasza az nb3 is, ha lenne türelmem hozzá, akkor elkezdeném vmi igazi kiscsapattal, de nekem sosem ment, h 6-8 évig 1 csapatnál nyomjam, ide meg ráadásul legalább 10 év kell, hogy tessék lássék meghatározó csapatot csináljak egy nb3-as gárdából. főleg az örök vesszőparipám miatt: normális stadion. nem szeretek erre költeni, ráadásul itthon évekig kellene könyörögni, és ha a nézőszám miatt is indokolttá válna, akkor se fejlesztenek. szerencsére a fradinál 1 év alatt elértem egy ifi akadémiát, és edzésfejlesztést, világméretű scoutrendszert, bővített edző- és gyúrólétszámot, plusz nyereséges a klub, úgyhogy sikeres éven vagyok túl.

gerzsont szívesen hazahoztam volna, de a fizetése tizedét tudtam volna állni, úgyhogy megvárom, amíg lejár a szerződése, utána hátha. az mk donsos karrierben hazajött a pécshez, majd 1 év után kipróbálta hollandiát is (asszem vitesse). :) kicsit bánom, h nem csináltam egy transfer updatet, besiccsel, leonardoval, és egy csipetnyivel feljebb turbózott mezőnnyel érdekesebb lehetne (tavaly a haladás lett a 2., a kaposvár a 3. :| ). persze lehet, hogy nekiugrok, viszonylag hamar elkészülne, és ha már pénzem nincs, akkor hasznosan töltsük el ezt a 2 napos szünetet. :D és utána mehet egy nb2. juteszembe, akinek van tapasztalata a bajnokságkészítésben, segíthetne, mert ugye a 2 csoportból kéne 1-et, és vhogy szétosztani a maradékot az nb3-ba.. vagy azt hagyom a csába, de akkor meg tök nehéz feljutni. :D 16 csapatból csak az első.. a 13-mal még nem is játszottam, de ha tartom a tendenciát, azaz a 09 után jött csak a 12, akkor még van majdnem másfél évem elpöcsölni ezzel a szériával. :)

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. augusztus 15., csütörtök 21:33

scolari vecsésen. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 13., kedd 19:17

milannal 3 év alatt nyertem 2x bajnokságot, 1x kupát és 2x szuperkupát, aztán felmérgelt, hogy 50 millát elhülyéskedtem (abbiati helyére jött volna ingyen ter stegen, de alibi ajánlatot tettem neki, és elvitte más) és a gyenge szezon kezdet után úgy gondoltam, hogy meghagyom másnak a milant (guardiola lett az utódom) és nézek valami válogatottat.

fél éve vagyok szabadúszó, pedig beállítottam, hogy minden válogatott edzői posztját pályázza meg a gép, még szabin vagyok.

eddig ők utasítottak vissza, és neveztek ki helyettem no name generált arcokat : china u19, surinam, bahrein, cuba.... :lol:

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. augusztus 11., vasárnap 11:38

MK Dons 2014-2015

mostanában nem igazán volt időm leülni játszani, úgyhogy az első élvonalbeli szezon viszonylag hosszúra nyúlt. most is inkább a képek fognak beszélni:

igazolások
van egy-két finomság az érkezők között, különösképpen a legdrágább vétel lesz igazi bomba: pereyra, alighanem hosszú évekre meg lett oldva a jobb oldal, mert a castillaból érkező fiatal is kinyomta pereirinha-t a védelemből. viszont sanogoval nem vagyok kibékülve, de kap még 1 évet, hogy bizonyítson. a csapat legidősebb tagja a cserekapus a maga 29 évével, szóval elég radikális volt a fiatalítás, és őszintén szólva nem is nagyon tervezek újabb bevásárlást a következő évre.
tabella
sajnáltam volna a fulhamet, de szerencsére bent maradtak. 2 évvel ezelőtt nagyon bevásároltak (asamoah, strootman, stoch), és durván eladósodtak, ezért a -9 pontos bünti. egyébként félidőben a 19. helyen ücsörögtem 2-3-14-es stattal. :D utána bekapcsoltam a csítet kezdett összeállni a csapat, meg a fiatalok fejlődése is elfogadható szintre jutott (most sikerült meggyőznöm a vezetőséget, hogy ideje edzőközpontot, és ifiakadémiát fejleszteni, mert röhej, h 4 év alatt 1 épkézláb saját nevelés sincs, ami viszont fontos Európában, és hát a klubhűség miatt is), úgyhogy utána ment a dara.
csapat
mint mondtam sanogonak nagyon össze kell kapnia magát, és kéne szerezni meghatározó angol játékosokat is.
átnézés
jövőre még feljebb, és esetleg egy jó kupaszerepléssel európát megcélozni, mert csalóka lehet a nagycsapatok bénázása, főleg amilyen fogalmatlan managereket tudnak kinevezni, de attól még a keret erős, és előbb mennek oda a játékosok, mint hozzám. esetleg egy kisebb válogatott még beleférne, de akármikor elvállalok egy válogatottat, félóra után megunom, és maradok csak a klubcsapatnál. viszont most már alakulnak a generáltak, szóval északírország is bivaly lehet. :D ja és végre nyereséges a csapat!

:banplz:

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. augusztus 7., szerda 22:13

'shutterisland írta:valaki ezt a védekezést elmagyarázhatná nekem.

úgy szoktam, hogy a két khv embert fog, szorosan, és a vkp (ha van) szintén embert fog, a többi zónázik.
jó ez így, vagy marhaság ?
Szerintem jó. Alapból is ezt állítja be. De van amikor nálam mindenki zónázik , meg van amikor a középpályáig emberfogás van. Viszont nálam Vidal van és mostanában inkább zónára állítom ,mert annyi lapot kap , hogy az nem igaz. 6-7 meccsenként megy a lelátóra.
Mondjuk ezzel sem oldódott meg ,nem tudom mit kéne vele csinálnom :D De legalább Kondogbia kap játékperceket. :mrgreen:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 7., szerda 18:46

a dokumentumokban kell lennie egy sports interactive mappának, ahol a football manageren belül az editor data mappába bemásolod azt a kis file-t, amit letöltöttél.
aztán mikor kezdesz egy új játékot, akkor azt választod majd ki kezdéskor, oda teszed a pipát, hogy azt az adatbázist használja.

más : milannál fizikailag gyenge trióm van középen.
de jong - boateng - song. :mrgreen:
vagy a labda, vagy a baba, de egyik mindig marad. :lol:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5625
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. augusztus 7., szerda 18:38

oroszisti írta:Próbálj meg addig szabadságra menni ... :hmmm:
Kipróbáltam. Ugyanaz, csak most közben áll le... :vivo: Hagyom a 'csába... :angry:
'shutterisland írta:gondolom használni tudod. :)
én nem tudom :roll:
Hova kell bemásolni?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 7., szerda 3:10

valaki ezt a védekezést elmagyarázhatná nekem.

úgy szoktam, hogy a két khv embert fog, szorosan, és a vkp (ha van) szintén embert fog, a többi zónázik.
jó ez így, vagy marhaság ?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 6., kedd 1:23

itt van.
gondolom használni tudod. :)

Avatar
rm22
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 17:44
Kedvenc játékosaid: cr,raul,ronaldo,zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid,Lazio,Liverpool
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rm22 » 2013. augusztus 6., kedd 0:45

'shutterisland írta:sikeresen felidegelt. :)

elkezdtem az fm12-vel egy karriert az ac milannal, és találtam egy nagyon jó frissítést, amely július végéig bezárólag tartalmazza az átigazolásokat az idei nyárról, tehát reális adatbázissal nekiugrottam.

szépen összeraktam a taktikát, elszórakoztam szépen azzal is, hogy egyénileg beállítgattam a játékosoknál a taktikát (ugye távoli lövések, kreatív szabadság, és a sok kis csúszka), elmentettem az egészet, előszezon végén nézem, hogy sok a távoli lövésem, valamit biztos elcsesztem.

hát minden alapértelmezetten volt az egyéni beállításoknál....miért ?! :cens:
betudnád nekem linkelni az adatbázist honnan tudnám letölteni meg köszönném

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. augusztus 5., hétfő 23:35

sikeresen felidegelt. :)

elkezdtem az fm12-vel egy karriert az ac milannal, és találtam egy nagyon jó frissítést, amely július végéig bezárólag tartalmazza az átigazolásokat az idei nyárról, tehát reális adatbázissal nekiugrottam.

szépen összeraktam a taktikát, elszórakoztam szépen azzal is, hogy egyénileg beállítgattam a játékosoknál a taktikát (ugye távoli lövések, kreatív szabadság, és a sok kis csúszka), elmentettem az egészet, előszezon végén nézem, hogy sok a távoli lövésem, valamit biztos elcsesztem.

hát minden alapértelmezetten volt az egyéni beállításoknál....miért ?! :cens:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2947
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2013. július 27., szombat 17:54

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Az egyik barátomnak fm13 telepítése után ez a hibaüzenet jön elő a játékindítsa után. Mi lehet a megoldás?
Köszi,ha segítesz :D
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 29 regisztrált és 0 vendég