Football Manager

FIFA vs. PES, és természetesen az egyetlen manager.
durk__
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 19:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: durk__ » 2013. július 27., szombat 14:44

rafael23 írta:fm13 melyik a legújabb transfer patch?
tessék, pont ma jött ki a legújabb frissítés

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. július 27., szombat 14:28

fm13 melyik a legújabb transfer patch?

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 26., péntek 13:51

MK Dons 2012-2013, 2013-2014

a 2. évemmel nem untatnám a nagyérdeműt, a 15. helyet csíptük meg egy erős tavasszal. kezdésként jobbra nem is számítottam, viszont elég messze voltam az élmezőnytől. a következő szezon előtt sztem erőn felül teljesítettem az igazolások terén: jöttek-mentek. adrient nem hiszem, hogy be kell mutatni, nagyobb karriert jósoltak neki. pereirinha szintén sporting nevelés, jobb oldali mindenes, javarészt védő volt. platje a holland elsőosztályból jött, madou ukrajnából, és lett gólkirály 30 találattal. viszont a 2. évben jött két fiatal középhátvéd, akik ráadásul honfitársak is: egyik, másik. utóbbi lesz a bombajátékos, az élcsapatok már 1 éve figyelik, úgyhogy komoly eredmény volt a szerződéshosszabbítás vele. az elsőosztályhoz talán kevesek, de ha folytatják a fejlődést, akkor tavaszra már ütik a szintet.

szóval így indult a harmadik év, amit közepesen kezdtünk. amikor írtam, hogy nem lesz meg a feljutás, akkor valóban a középmezőnyben foglaltunk helyet, jó 10 ponttal lemaradva a playofftól. aztán jött a tavaszi hadjárat és szoros zárással, de feljutottunk! ezen nem látszik, de a wolves jön még velünk. a második félévre nagyon összeállt a gárda, és szerencsére a többiek körbeverték egymást, így a bőven kimagasló brighton mögé még befértünk. nagy bánatom a munkavállalási engedély, mert olyan jó kis afrikai generáltaktól esek el... a vezetőség meg nem akar fiókcsapatot belgiumban. :/ meglepett, hogy felmerült a nevem sir alex visszavonulásakor, de még a bajnok spursnél is. a nézőszám tavasszal nagyot ugrott, az utolsó fordulókban már szinte háromnegyed ház volt, úgyhogy sztem idén már lesz teltházas meccs.

a pénzügyi keret is jelentősen emelkedett, nem tartok a kieséstől, mert sztem 1-2 jó generálttal, és talán 1-2 nagyobb névvel kiegészülve jó lesz ez a csapat egy biztos középmezőnyre. úgy megörültem, h a csapat 48 milliót kapott a tv-s jogdíjakból, de normálisan elolvasva esett le, h egész évre lesz ennyi, és nem most kapom meg. :'( annyi pénzből kupaindulás lett volna.

csapat
áttekintés

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 25., csütörtök 21:48

M1Ö írta:
hala_madrid írta:Ha aközben dobja mikor töltöd be a mentést akkor vége.
Nem töltés közben. Simán nyomogatom a folytatást játék közben, a híreket olvasgatom és egyszer csak kidobja a hiba üzenetet, meg, hogy leáll a játék. :hmmm:
Ez ellen van még valami "orvosság"? Például ha csinálnék egy másik mentést, az nem segítene? Vagy valami, akármi, csak folytatni tudjam. :Đ
Próbálj meg addig szabadságra menni ... :hmmm:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 25., csütörtök 20:58

háh, méghogy playoff... viszont minden mást holnap, nem akármilyen szezonzárás lett. :mrgreen:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. július 24., szerda 20:47

hala_madrid írta:Ha aközben dobja mikor töltöd be a mentést akkor vége.
Nem töltés közben. Simán nyomogatom a folytatást játék közben, a híreket olvasgatom és egyszer csak kidobja a hiba üzenetet, meg, hogy leáll a játék. :hmmm:
Ez ellen van még valami "orvosság"? Például ha csinálnék egy másik mentést, az nem segítene? Vagy valami, akármi, csak folytatni tudjam. :Đ
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Munki_
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:53
Kedvenc játékosaid: Zidane, Marcelo
Kedvenc csapatod: Siempre fieles
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Munki_ » 2013. július 24., szerda 20:17

http://imagerz.com/QE5DC0tvAwMCVFpNFQVQ
kicsit hatnak a szteroidok. :D amúgy bitang játékos (persze generált), a vén szeszkazán már vinné. viszont sajnos úgy fest, hogy 3 évet töltök a másodosztályban. egyelőre a 2. év nem olyan, mint amit elterveztem. féltávnál középmezőny, igaz, inkább a teteje, de a playoff távolinak tűnik.

hala_madrid
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 14:08
Kedvenc játékosaid: Iker, Sergio Ramos, Özil, CR7, R9, Zidane, Marcelo, Raul, Redondo, Guti, Luka, Robinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF, MTK Budapest

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: hala_madrid » 2013. július 23., kedd 20:41

M1Ö írta:Ha egy mentésnél elő jön ez a crash dumps, akkor az mehet a kukába?
Mert 2032-nél tartok a PSG-nél, pont most kezdtem bele egy új keret építésébe...
Segítsetek már légyszi, hátha menthető, mert ez az eddigi legjobb karrierem :)
Ha aközben dobja mikor töltöd be a mentést akkor vége.
Modric - Kroos

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5626
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. július 22., hétfő 18:35

Ha egy mentésnél elő jön ez a crash dumps, akkor az mehet a kukába?
Mert 2032-nél tartok a PSG-nél, pont most kezdtem bele egy új keret építésébe...
Segítsetek már légyszi, hátha menthető, mert ez az eddigi legjobb karrierem :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: eReMA » 2013. július 22., hétfő 9:49

Ha már El Cassico:

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130722/ ... es.hu_.jpg

Nem is olyan nehéz ez a 13... Labdabirtoklás meg rulez. :mrgreen:
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 22., hétfő 1:13

http://kepfeltoltes.hu/view/130722/R._M ... es.hu_.png

Az El Classico . :lol: Mondjuk még mindig elsők , és egy félidőt emberelőnybe, az utolsó 5 percben pedig kettős emberelőnyben voltam.
De szerintem ez nem lesz meg , mivel ők kiestek a Bl-ből(csoportkörből) és most rögtön az első fordulóban a Celtic ellen az EL-ből is kiestek :mrgreen: Szóval nekik nem kell már pihentetni ...


Ja még a szuperkupáról , akartam képet , mikor elkezdtem :
http://kepfeltoltes.hu/view/130722/R._M ... es.hu_.png :D
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. július 21., vasárnap 18:13

rashidm írta:NB 2-be?
Az mi? :mrgreen:

Gaál Miklós-ingyen igazolható 600-800 között van a fizetése
Milan Bogunovic-ingyen igazolható, neki 1600 körül van a fizetése
Ji Paraná-ingyen igazolható

Nézzél szét az ingyen igazolható játékosok között. Onnan szinte bárki menne hozzád, és amíg fel nem jutsz az MB1-be, addig tökéletesek. Aztán majd jön a pénz. Esetleg próbálj meg kölcsönhozni 1-2 elsőosztályú csapat kiegészítőembereit, B csapatukból játékosokat. pl.: Birtalan János, Tóth Axel, Fejes János, Ablonczy Gerjén :sly:

rashidm
Hozzászólások: 4552
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rashidm » 2013. július 21., vasárnap 15:52

Üdv!

Volna két kérdésem: Valaki tudna nekem jó kis jobb illetve bal hátvédet ajánlani NB 2-be? Most kezdtem egy karriert és Anafrinak meg Guindonak kicsit nagy a fizetési igénye. Vagyis nem nagy, de ha leigazolom őket, akkor másik 2-3 jó játékost nem tudok leigazolni...

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 21., vasárnap 0:44

rm22 írta:
oroszisti írta:http://www.kepfeltoltes.hu/view/130721/ ... es.hu_.png

Épp írni akartam , hogy vmiért Ronaldo nem lövi úgy a gólokat nálam :mrgreen: Néha azért oda csap a csapat ... :roll:
higuain még itt se tudd gólt rugni
Igen , ezt még írni is akartam :lol: Csodálatosak a csatáraim , nem is tudom melyik a rosszabb :roll: Benzemával folyton beszélni kell ,aztán néha bedurcizik :mrgreen: Nyáron valami értelmes csatár tuti jön :(
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
rm22
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2013. május 15., szerda 17:44
Kedvenc játékosaid: cr,raul,ronaldo,zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid,Lazio,Liverpool
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: rm22 » 2013. július 21., vasárnap 0:40

oroszisti írta:http://www.kepfeltoltes.hu/view/130721/ ... es.hu_.png

Épp írni akartam , hogy vmiért Ronaldo nem lövi úgy a gólokat nálam :mrgreen: Néha azért oda csap a csapat ... :roll:
higuain még itt se tudd gólt rugni

Avatar
oroszisti
Hozzászólások: 770
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 18:54
Kedvenc játékosaid: Raúl,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, EgriFC

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: oroszisti » 2013. július 21., vasárnap 0:10

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130721/ ... es.hu_.png

Épp írni akartam , hogy vmiért Ronaldo nem lövi úgy a gólokat nálam :mrgreen: Néha azért oda csap a csapat ... :roll:
Danilo--Woodgate---Heinze—-Drenthe
-----Gravesen-Gago-Khedira---
Hazard---------------------------Faubert
----------------Jovic------------------

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. július 20., szombat 19:15

messideco írta:Ferencváros: elolvastam az összefoglalódat, érdekes volt. Sajnos én ha kis csapattal vagyok, akkor általában :cens: pás van, és abbahagyom, és inkább választok biszem-b@szom csapatot magamnak...
Köszi, szerintem te vagy az egyedüli aki végigolvasta :mrgreen:
Egyébként én is minden héten kezdek egyet a Fradival, és minden héten tudatosul bennem, hogy egyszerűen nem tudok velük mit kezdeni. Bárkit igazolok, bármilyen taktika, bármilyen kezdő..mindig kikapok. szóval hanyagolom. Ha megunom a Honvéddal, lehet, hogy a Mezőkövesddel kezdek egyet.

Közben nem gyenge meccseken vagyok túl. Az elején járok, de a nyári igazolásaimat már leírtam fentebb, viszont még leigazoltam Eric Addot (nem ajánlom senkinek),Kanalas Alexet, Gosztonyi Andrást, Marian Hadot és Stephen Apphiat, illetve a Milan B csapatából egy védekező középpályást Damatjiu (?).

Nagyszerűen kezdtem, hiszen a Szuperkupán megvertem a Haladást 2-0-ra.
Jött a BL:
Shamrock Rovers ellen vendég pályán 3-1 ide, otthon 1-1.

Következő kör, hatalmas izgalom. 5.000 néző előtt otthon fogadtam a Partizán Belgrádot. Korán megszereztem a vezetést, viszont sikerült egyenlíteniük. Nem túl csábító eredménnyel mentem Szerbiába.
26.000 néző fogadott a katlanba. Meg is szerezték a vezetést a 47. percben. Behoztam egy támadó középpályást, illetve egy csatárt. Már kezdtem feladni, amikor a 93. percben a Nyíregyházáról érkező, csereként beállt, 19 éves Jevtic bevágta. 1-1! Hosszabbítás, 96. perc, tizenegyes. Bogunovic bevágta, és kivédekeztem. Továbbmentünk, 24.000 szerb szomorúan ment haza.

Következő fordulóval úgy voltam, hogy tudom, nehezet kapok, mindegy is mit játszok, EL szereplés úgyis megvan.
Jött a RedBull Salzburg.

Itthon kezdtem, immár 22.000 néző előtt a Puskásban.
Az első 20 percben megszereztem a vezetést, és náluk egy játékost is kiállítottak. Nem kicsit voltam bizakodó. Támadtam, rengeteg ziccer kimaradt, ők viszont azt az egyet belőtték a 63. percben. Na de jött Heffler Tibi a 66.ban, és beállította a végeredményt. Mégsem örültem annyira az eredménynek, hiszen ha kint kapunk egy gólt a 92. percben, máris ők mennek tovább. Nem is kockáztattam, ismét támadójátékot kérve küldtem fel a srácokat. Hát nem jött össze. 4 lövésünk volt az egész meccsen, habár mind a 4, kb. 1 az 1 ellen a kapussal. Mind kimaradt. Ők viszont 24-szer is célba vették a ketrecünket. Viszont nekem volt egy kapusom, aki még a leglehetetlenebb helyzetekből is kiszedte. Kurucz Péter. Hihetetlen mit produkált. 92. perc, szöglet az osztrákoknak, Had kifejeli, vége! BL csoportkörben a Honvéd. és ezzel a meccsel 14 meccse veretlenek vagyunk.

Szerencsére volt olyan bő keretem, hogy a bajnokságot sem hanyagoltam el, és minőségi kezdőt tudtam kiállítani, szóval eddig 3 győzelem, 2 döntetlen köztük a Vidi ellen is sikerült megfordítanom.

Két dolog idegesített fel.

1, Természetesen megkaptam a halálcsoportot a BL-ben: Chelsea, Schalke, Juventus, Honvéd. Próbálom majd a Schalket beelőzni, és akkor hátha az EL-ben folytathatom, de minimális esélyem van.
2, 7.59 milliót kaptam a BL-be jutást, és egy árva fityinget sem kaptam ebből igazolásokra. Pedig szerettem volna még elhozni egy balszélsőt, és Heffler mellé még egy klasszis középpályást. Beszéltem a vezetőséggel, nem adtak.

Egyébként van két magyar játékos, akit még külföldi csapatoknak is ajánlok, akár még egy Real szintű csapathoz is.
1, Kanalas Alex, 17 éves
2, Osváth Attila, 17 éves, Veszprém, és majdnem minden skillje-legalábbis ami egy csatárnak fontos-12 fölött. Nálam eddig 4 meccsen 3 gól.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. július 20., szombat 18:46

Ferencváros: elolvastam az összefoglalódat, érdekes volt. Sajnos én ha kis csapattal vagyok, akkor általában :cens: pás van, és abbahagyom, és inkább választok biszem-b@szom csapatot magamnak...
"And my heart will leave you never."

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. július 20., szombat 18:12

miró írta:ronaldot,citybe.
33 évesen 100 fölött,de még volt 3 éve amikor 40 fölött lőtt.
Volcanor írta:CR-t leigazoltam ingyen 35-36 évesen 1évre a Sotonba. Utána vissza is vonult.
Rá kell jöjjek, hogy ez nem Fifa, hogy egy csapatban lássam őket. :(
Editort meg nem akarom használni.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Football Manager

HozzászólásSzerző: Corleone » 2013. július 20., szombat 17:47

Videoton 2012/2013

Hosszú idő után én is elkezdtem már nyüstölni az új FM-t, nem akartam nagy csapattal lenni, inkább egy kisebbel, de olyannal, amellyel mindig kitudom harcolni a BL-t majd. Így esett a választásom a Videotonra. Minőségi keret itthoni viszonylatba és stabil anyagi helyzet, tehát minden adott a sikeres munkához.

Az alap keretet jónak tartottam, így nem akartam nagy változtatásokat végrehajtani, inkább a padot akartam megerősíteni..Ami hellyel-közzel sikerült is, de olyan sérülés hullám sújtott, hogy néha ez is kevés volt, többször kellett a 2. csapatból felhozni játékosokat.

A célom a kicsit megerősödött kerettel (1-2) az Európa Liga csoportba kerülés, a Bajnoki cím és a Magyar Kupa megnyerése volt, ezeket sikerült is -nem kis izgalmakkal a végén- megnyernem, ráadásul még a Szuperkupát is elhódítottam a Debrecen ellen tizenegyespárbaj után.A Ligakupának túlzó jelentőséget nem tulajdonítottam, de sikerült egész sokáig eljutnom, azonban az elődöntőben kiestem a Debrecen ellen egy 93. percben kapott góllal.A bajnokság az utolsó fordulóban dőlt el a 2. helyezett Győr ellen, hazai pályán, pont ellenük.Ilyen szoros bajnokságot még nem nyertem, izgalmas volt. :)

A csapatból úgy igazán nem tudok kiemelni senkit, csapatként voltunk jók. Persze voltak olyanok akik villantottak nem egyszer: a levegő ura, Air Sanyi, Kovács Pistike, Filipe Oliveira, Ayoze, Juhász Roland és a télen érkezett Bolado, aki inkább a szezon végén csillogtatta meg képességeit.

Sok távozó lesz, most még meg se tudom pontosan mondani, de 3 középhátvédem Viníciust kivéve távozik, Juhászt megpróbálom majd azért elcsábítani. Középpályáról is többen elmennek majd, hárman biztosan, az ő pótlásukat is meg kell oldanom. Szóval lesz munka bőven, de kell is, ha beakarunk jutni a BL csoportkörbe. :)

Köszi, hogy elolvastad!
#happyshitting


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 47 regisztrált és 0 vendég