PC (játékok, Steam, konfiguráció)

Mindenféle számítógépes és konzolos játékokról lehet itt szó.
Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: sonic » 2022. október 27., csütörtök 17:43

kiserik írta:
kecsu10 írta: Igazából 1080p felbontáson maradnék, mivel van monitorom, amit nem cserélnék le. (Ezen van a ps5 is.) Munkára is használom, heti háromszor kb. viszem magammal a gépet, (nem mintha ehhez még a jelenlegi is ne lenne túl erős, office és pdf, igaz ebből nyitva van egyszerre akár 30-40 is.) Játékok terén multi semmi, story based játékokkal nyomom, most a Plague Tale már röcögteti rendesen a 1660-at, medium-low grafikán 40-45 fps. Az asztali mellett szól nyilván, hogy erősebb, és cserélehetőek a dolgok, de több áramot fogyaszt, és a mobilitás elmarad. Agyalok még egy 3080 configon, de talán a fullhd mellé overkill lenne egy kicsit. A 3070ti szerintem elég lesz fullhd mellé jó sokáig még.
Oszt mé' nem elég a PS5 játékra(meg mondjuk mellé egy XS)?
Nem mindent lehet jatszani konzolon.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2022. október 27., csütörtök 17:38

kecsu10 írta: Igazából 1080p felbontáson maradnék, mivel van monitorom, amit nem cserélnék le. (Ezen van a ps5 is.) Munkára is használom, heti háromszor kb. viszem magammal a gépet, (nem mintha ehhez még a jelenlegi is ne lenne túl erős, office és pdf, igaz ebből nyitva van egyszerre akár 30-40 is.) Játékok terén multi semmi, story based játékokkal nyomom, most a Plague Tale már röcögteti rendesen a 1660-at, medium-low grafikán 40-45 fps. Az asztali mellett szól nyilván, hogy erősebb, és cserélehetőek a dolgok, de több áramot fogyaszt, és a mobilitás elmarad. Agyalok még egy 3080 configon, de talán a fullhd mellé overkill lenne egy kicsit. A 3070ti szerintem elég lesz fullhd mellé jó sokáig még.
Oszt mé' nem elég a PS5 játékra(meg mondjuk mellé egy XS)?

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. október 27., csütörtök 16:53

kecsu10 írta:
zsuninnyo írta:

Nekem gamer laptopom van es mocskos jo a teljesitmenye, ugyh ez nem igaz. Nyilvan a gpu teljesitmenye (3080ti) nem lehet az asztali kozeleben, hiszen 165w-ot kap ( a proci i9 viszont ugyanolyan), de most peldaul a d4 beta full grafikan nem igazan izzasztja meg. Szoval jatszani gamer laptopon igenis lehet.
Penzben az asztali eri meg. Hordozhatosagban / helykihasznalasban a laptop.
Pont most szemeztem egy ilyen géppel. Nagyon drága de brutális teljesítménye lehet játékok alatt is.
Abszolut draga, nekem Razer Blade 17 van, ar/ertek aranyban nyilvan egy jo gamer laptop nem veszi fel a versenyt egy asztalival. De amugy minden tokeletesen fut rajta, kis helyet foglal (mar amugy 3 kilo alatt vannak ezek a gepek), es ez mar nem is annyira brutalisan hangos (nyilvan a hely szukeben meg mindig hangosabb mint egy asztali) es azert a melegedessel sincsenek problemai. Szoval ha van ra keret, en tudom ajanlani (amugy anno az msi-rol meg dell-rol neztem teszteket, tobbe-kevesbe ugyanaz a 3, valamelyik jobban melegszik, valamelyik hangosabb, erdemes osszehasonlitani de alapvetoen ugyanaz a hardver mindegyikben brutal jo teljesitmennyel). Nem tudok olyan jatekrol, ami ne futna rajta jelen pillanatban maximalis beallitasok mellett elfogadhato minosegben.
Amit nagyon fontos viszont megnezni, hogy a gpu mekkora teljesitmenyt kap, mert a kisebb laptopoknal le van veve 100w korulre, a 17esek mar mennek 150-170nel, nyilvan ennek megfeleloen jobbak is, hiaba ugyanaz a nev es modell.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 16:32

zsuninnyo írta:
ferni írta: Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.
Nekem gamer laptopom van es mocskos jo a teljesitmenye, ugyh ez nem igaz. Nyilvan a gpu teljesitmenye (3080ti) nem lehet az asztali kozeleben, hiszen 165w-ot kap ( a proci i9 viszont ugyanolyan), de most peldaul a d4 beta full grafikan nem igazan izzasztja meg. Szoval jatszani gamer laptopon igenis lehet.
Penzben az asztali eri meg. Hordozhatosagban / helykihasznalasban a laptop.
Pont most szemeztem egy ilyen géppel. Nagyon drága de brutális teljesítménye lehet játékok alatt is.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. október 27., csütörtök 16:25

ferni írta: Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.
Nekem gamer laptopom van es mocskos jo a teljesitmenye, ugyh ez nem igaz. Nyilvan a gpu teljesitmenye (3080ti) nem lehet az asztali kozeleben, hiszen 165w-ot kap ( a proci i9 viszont ugyanolyan), de most peldaul a d4 beta full grafikan nem igazan izzasztja meg. Szoval jatszani gamer laptopon igenis lehet.
Penzben az asztali eri meg. Hordozhatosagban / helykihasznalasban a laptop.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 16:07

Remy írta:
ferni írta: Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.
Na már miért ne? Az, hogy játszani akarsz, egy tág fogalom. Gamer vagy, sok órát beleversz az új játékokba, vagy időnként akarod tolni? Nagyon nem mindegy.

Laptop simán fasza tud lenni. 2 éve vettem egy MSI gamer laptopot, felső közepkategoria, brutál jol mukodik minden vele.
Milyen cuccok vannak benne Remy? Hogy muzsikál?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. október 27., csütörtök 16:03

ferni írta: Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.
Na már miért ne? Az, hogy játszani akarsz, egy tág fogalom. Gamer vagy, sok órát beleversz az új játékokba, vagy időnként akarod tolni? Nagyon nem mindegy.

Laptop simán fasza tud lenni. 2 éve vettem egy MSI gamer laptopot, felső közepkategoria, brutál jol mukodik minden vele.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 15:50

ferni írta: Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.
Köszönöm a tanácsokat.
Aztán majd rákapok a multira, belépek Fifaba és oktatom majd a Xaviballos srácokat :mrgreen:

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. október 27., csütörtök 15:49

Ne is gondolkodj laptopon ha játszani akarsz.

Így ha megmarad a mostani laptopod nem kérdés hogy sima PCt érdemes venned.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 15:47

ferni írta: Akkor vegyél egy jó asztali gépet és tartsd meg a laptopot

Laptop nem játékra való, egyszerűen gyengébb a teljesítmény drágább áron és a legnagyobb gond a hűtés, amit kb lehetetlen normálisan megoldani egy laptopban ha komolyan terhelve van.
Bár most láttam jó áron 3080-as laptopot, ami azért már egész jó lehet, de én is azon agyalok amit most te írtál. A 3070ti i7 12700 kombó szerintem elég kell, hogy legyen 5 évig fullhd-ban.

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. október 27., csütörtök 15:45

Akkor vegyél egy jó asztali gépet és tartsd meg a laptopot

Laptop nem játékra való, egyszerűen gyengébb a teljesítmény drágább áron és a legnagyobb gond a hűtés, amit kb lehetetlen normálisan megoldani egy laptopban ha komolyan terhelve van.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 15:39

cart írta: Erre a felhasznalasra ezek kozul barmelyik asztali kartya overkill. Nekem 3060ti van es azzal is elfut 1440p-ben a legujabb COD meg hasonlo jatekok max beallitasokkal.
Értelek, de azt is nézd, hogy mondjuk 5 évre venném a gépet, és a gépigények rohamosan nőnek, és nem COD multit meg ilyesmit szoktam játszani, hanem a AAA story gameket, amik gépigénye azért elég magas. A Silent Hill 2 remake ajánlott kártyája a 2080 lesz 1080p-hez. Szóval a jövőre gondolva vennék egy jó gépet most.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: cart » 2022. október 27., csütörtök 15:16

Erre a felhasznalasra ezek kozul barmelyik asztali kartya overkill. Nekem 3060ti van es azzal is elfut 1440p-ben a legujabb COD meg hasonlo jatekok max beallitasokkal.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 14:55

Igazából 1080p felbontáson maradnék, mivel van monitorom, amit nem cserélnék le. (Ezen van a ps5 is.) Munkára is használom, heti háromszor kb. viszem magammal a gépet, (nem mintha ehhez még a jelenlegi is ne lenne túl erős, office és pdf, igaz ebből nyitva van egyszerre akár 30-40 is.) Játékok terén multi semmi, story based játékokkal nyomom, most a Plague Tale már röcögteti rendesen a 1660-at, medium-low grafikán 40-45 fps. Az asztali mellett szól nyilván, hogy erősebb, és cserélehetőek a dolgok, de több áramot fogyaszt, és a mobilitás elmarad. Agyalok még egy 3080 configon, de talán a fullhd mellé overkill lenne egy kicsit. A 3070ti szerintem elég lesz fullhd mellé jó sokáig még.

dortev
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2022. május 5., csütörtök 6:28
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Benzema, Xabi, Kroos, Navas, Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: dortev » 2022. október 27., csütörtök 14:15

kecsu10 írta: Sziasztok!

Erősen gondolkodom azon, hogy lecseréljem a kis 1660 ti laptopomat. Többször jól jön, hogy tudom vinni magammal, ezért most nagy dilemma, hogy ismért laptop legyen: 3070 vagy 3080 kártyával, vagy inkább egy asztali gép, mondjuk 3070ti-vel.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!
Hát ezt csak te tudhatod, nem látunk bele az életviteledbe, vagy hogy munkára és/vagy játékra használnád az új GPU-t/laptopot.

Ha csak játékról van szó, akkor szerintem simán asztali gép, az a laptop is még évekig jó lesz erre a célra, big budget játékoknál alacsonyabb beállításokon, indie cuccoknál pedig az esetek többségében maxon.

cart
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: cart » 2022. október 27., csütörtök 14:10

Laptoban levo 3070-es teljesitmenyben nagyjabol 40%-al gyengebb mint egy asztali 3070.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. október 27., csütörtök 14:04

laptop vs asztali gép, a kérdés, mennyire hurcolod
a tobbi csak pénz kérdése
thereisonly1ronaldo

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. október 27., csütörtök 14:00

Mikkel szoktál játszani vagy mi olyat csinálsz ami erőlteti/igénybe veszi a gépet/laptopot?

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. október 27., csütörtök 13:41

Sziasztok!

Erősen gondolkodom azon, hogy lecseréljem a kis 1660 ti laptopomat. Többször jól jön, hogy tudom vinni magammal, ezért most nagy dilemma, hogy ismért laptop legyen: 3070 vagy 3080 kártyával, vagy inkább egy asztali gép, mondjuk 3070ti-vel.

Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat!

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. augusztus 16., kedd 17:03

Nem vagyok benne biztos, hogy sokakat érdekel, de hátha :D
5 órás podcast John Carmack-kel. :)
John Carmack: Doom, Quake, VR, AGI, Programming, Video Games, and Rockets | Lex Fridman Podcast #309


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 20 regisztrált és 0 vendég