Konzolok

Mindenféle számítógépes és konzolos játékokról lehet itt szó.
IdentitásbólGyőzelem
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2022. október 21., péntek 11:33
Kedvenc játékosaid: Zidane, Fenomèn, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: IdentitásbólGyőzelem » 2023. december 1., péntek 16:09

Remy írta: 6 miért van zárójelben? :D
Mert a Rockstarnal egyszer sem hivatkoztak a 6-os szammal az uj GTA jatekra, soha! Gondolom ezert van zarojelben.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. december 1., péntek 16:07

Remy írta: 6 miért van zárójelben? :D
Mert még nincs hivatalos neve a játéknak, csak "next GTA"-ként hivatkoztak rá. De persze mindenki azt várja, h GTA 6 lesz, majd kedden elvileg kiderül.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 1., péntek 16:04

6 miért van zárójelben? :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1744
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: Donát » 2023. december 1., péntek 15:54

December 5. (kedd) magyar idő szerint délután 3 óra, új
GTA (6?) trailer, hivatalos infó. A kép Vice City-t sugallja a pálmafákkal.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 24., hétfő 18:37

Santi írta:
DLC téren továbbra sem értünk egyet. Már megvannak a karakterek. Nem a játék kiadása után fél évvel jönnek elő egy új ötlettel, új karakterrel, hogy akkor most kiadunk egy új karakter DLC-t, hanem megvannak és nem rakják bele a játékba, inkább kifizettetik veled külön a játék megjelenésének napján. Mert ahogy te is írtad az emberek kifizetik, le tudnak húzni vele szépen külön.
A DLC-kkel kapcsolatban nekem is vegyes erzeseim vannak, en inkabb nem szeretem oket, mint szeretem, de elfogadom. Regen is probaltak monetizalni ezeket a dolgokat, csak sokkal nehezebb volt nekik, peldaul vettel egy pcgurut es akkor rajta volt a a cdn a tokom tudja milyen skin. Amit persze internet elofizetessel vhonnan elo tudtal turni, de nem volt az egyszeru, ok meg elvileg (marmint az ujsag) kapta oket celiranyosan.
A DLC-s tartalmak "sosem" kerulnek bele es kiveszik. Azok mas fejlesztesi ciklusban vannak. Azert mert a jatek megjelenese elott mar megvannak, az nem azt jelenti, hogy be is tudnak rakni, ha akarnak. Persze mivel belso titok alapvetoen nem kizarhato, hogy vannak olyan kocsogok, akik kiveszik, de alapvetoen tudomasom szerint nem ez a hozzaallas. Hanem egyszeruen be vannak utemezve megjelenes utanra, es azt el kell kezdeni csinalni mar joval megjelenes elott. De ettol meg nem lesz belole kesz termek.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. július 24., hétfő 18:16

Igen a premium az classic jatekokat ad. Regi tekken meg ilyenek toy story meg ps3 jatekok streamelve.

Extra elég ha ps4 ps5 jatekok erdekelnek.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

p.csabi1
Hozzászólások: 2206
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2023. július 24., hétfő 18:04

Az extra csomag elég a prémium az streamelest ad meg régi Ps3-as játékokat meg demokat ki lehet próbálni azt hiszem,de le van minden írva az oldalon.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. július 24., hétfő 18:03

zsuninnyo írta: 10db 10-20 eves jatek 12 euro. Ezt kicsit elfelejtetted. Azert ha csak megnezed, egy mai 100 euros jatek kontentjet, egy regi AAA-s jateknak koze nincs hozza, Tulajdonkeppen egy GTA3 az ossze skiegeszitovel . kulon jatekkal nem tud felmutatni akkora tartalmat, vagy barmit, amit ma egy gyenge fos AAA jatek.
Azért felejtettem ki, mert ez nem igaz. Legalábbis az esetek nagy részében biztos nem.
Egy Cyberpunkba pl bele lehet baszni 100 órát, a multis címekbe meg ezreket is, de alapvetően a mai single player AAA játékokban pont annyi játékidő van, mint mondjuk az emlegetett gta3-ban. Az összehasonlítás megállná a helyét pl a Max Payne esetében, ahol az 1-2 az ilyen 7-8 órás sztorik és nincs több content a játékban, max, hogy vidd ki harcoreon.
Szóval vegyes, van ilyen meg olyan példa is, de alapvetően szerintem nincs különbség kontent ügyileg single játékok esetében. A multis címek már más sztori.

Most azt már nem idézem ide, de amiket a fejlesztési és támogatási költségekről írtál azt az érvelést már el tudom fogadni, abban van igazság bőven.
GTA6 a pletykák szerint pl 2 milliárdos költségvetéssel készül, de ettől kisebb volumeű triplaA címek is régen túllépték már a 100 milliós határt. Ebben a pontban egyet tudunk érteni, viszont ehhez tegyük hozzá azt is, hogy a játékosbázis is megsokszorozódott a 20 vagy 10 évvel ezelőttiekhez képest. A gaming nagyon népszerű, streamek, twitch, esport stb. stb. Költségek emelkedtek oké, de sokkal-sokkal nagyobb a vásárló bázis is, mint 20 éve.

DLC téren továbbra sem értünk egyet. Már megvannak a karakterek. Nem a játék kiadása után fél évvel jönnek elő egy új ötlettel, új karakterrel, hogy akkor most kiadunk egy új karakter DLC-t, hanem megvannak és nem rakják bele a játékba, inkább kifizettetik veled külön a játék megjelenésének napján. Mert ahogy te is írtad az emberek kifizetik, le tudnak húzni vele szépen külön.

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 24., hétfő 17:47

dzsi91 írta: 36000 az eves ps premium az bőven elég játékot tartalmaz. Meg így, hogy havonta adnak hozza új játékot már nem is merek venni mert mivan ha 2 hónap múlva bekerül :D Vagy pcre szintén az éves ea play pro azt akkor early acces ultimate edition mindenből. Én már nagyon ritkán veszek játékot. Talan idén a spiderman 2őt fogom megvenni ha úgy alakul de az se biztos.Ezek az éves előfizuk már bőven megérik ha van legalább 2 cím amivel játszol benne.

Ratchetet is most kezdtem el megvártam amíg bekerült a premiumba. Horizonbol még a zero dawnal se értem a végére azt már a forbidden west is benne van a premiumban. Ha meg van valami ami most azonnal kell azt kifizeti az ember egyszer.

Nekem amúgy ps5 kicsit csalódás teljesítményben(vagy a fejlesztők lusták) az , hogy pl a dbz kakarotnál valasztani kell, hogy full grafika 30fpsen vagy limitalt grafika 60fpsen nevetseges sztem. Pcn a valhalla ultran pereg 100 fps környékén míg ps5nél ha max grafikat akarsz 30 fpsel kell tötymörögni. Azért azthittem ennél erősebb vasat raktak össze de majd a pronal gondolom ez lesz a marketing, hogy minden maxon 60-120 fps-el.

Koszi szepen az infokat a plusrol.
R&Cen nottem fel, de sokalltam nagyon, viszont igy megeri a plust meg inkabb.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. július 24., hétfő 17:42

36000 az eves ps premium az bőven elég játékot tartalmaz. Meg így, hogy havonta adnak hozza új játékot már nem is merek venni mert mivan ha 2 hónap múlva bekerül :D Vagy pcre szintén az éves ea play pro azt akkor early acces ultimate edition mindenből. Én már nagyon ritkán veszek játékot. Talan idén a spiderman 2őt fogom megvenni ha úgy alakul de az se biztos.Ezek az éves előfizuk már bőven megérik ha van legalább 2 cím amivel játszol benne.

Ratchetet is most kezdtem el megvártam amíg bekerült a premiumba. Horizonbol még a zero dawnal se értem a végére azt már a forbidden west is benne van a premiumban. Ha meg van valami ami most azonnal kell azt kifizeti az ember egyszer.

Nekem amúgy ps5 kicsit csalódás teljesítményben(vagy a fejlesztők lusták) az , hogy pl a dbz kakarotnál valasztani kell, hogy full grafika 30fpsen vagy limitalt grafika 60fpsen nevetseges sztem. Pcn a valhalla ultran pereg 100 fps környékén míg ps5nél ha max grafikat akarsz 30 fpsel kell tötymörögni. Azért azthittem ennél erősebb vasat raktak össze de majd a pronal gondolom ez lesz a marketing, hogy minden maxon 60-120 fps-el.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 24., hétfő 17:31

ütök én mindent, asszonyt kutyát gyereket szomszédot főnököt, alkohol nélkül is
nehogy már beugassanak bazmeg tudják már a helyüket :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 24., hétfő 17:19

hehetheoriginal írta: egészségükre :lol:

én maradtam annál a 2-3 régebbi game-nél, nem köt le egyik se manapság arra a heti pár órára, amit játszani tudnék
az epic storeon szoktam behuzni ha vmi ingyenes épp, aztán ennyi.
100 eur, az nagyon sok liter sör :lol:
100 euronyi sor utan tok mindegy mivel jatszol, sokszor lehet be sincs kapcsolva a gep, csak utod a billentyuzetet. :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 24., hétfő 17:16

egészségükre :lol:

én maradtam annál a 2-3 régebbi game-nél, nem köt le egyik se manapság arra a heti pár órára, amit játszani tudnék
az epic storeon szoktam behuzni ha vmi ingyenes épp, aztán ennyi.
100 eur, az nagyon sok liter sör :lol:
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 24., hétfő 17:09

hehetheoriginal írta:
1 db AAA játék - 100 euro
what?
max 60-80, de inkabb 60
A deluxe - ki a fasza gyerek verzio mar 100. Altalaban 3 verziot adnak ki, 60-80-100 euroert.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. július 24., hétfő 17:04

1 db AAA játék - 100 euro
what?
max 60-80, de inkabb 60
thereisonly1ronaldo

zsuninnyo
Hozzászólások: 1214
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 24., hétfő 16:47

Santi írta:
zsuninnyo írta:Egy mai AAA 100 euros jatekot minden lofasszal egyutt osszehasonlitani 20 eves jatekokkal, amiket megvettel 12 euroert egy kicsit azert megmosolyogtato.
Az.
1 db AAA játék - 100 euro
10 db AAA játék - 12 euro

Megmosolyogtató az tény, bár nem vicces.

Ami ettől viccesebb az régi Call of Duty árai, a mai napig 20 euros alapáron adják és 50%-tól nem kapott még jobb akciót soha.

De értelek, attól függetlenül a 100 euro akkoris sok. Alapjáték 60 euro, Deluxe-Collector-Season Pass Edition meg mittudomén milyen névvel a fullos kiadás 70-80 ez a jellemző új játékoknál.
10db 10-20 eves jatek 12 euro. Ezt kicsit elfelejtetted. Azert ha csak megnezed, egy mai 100 euros jatek kontentjet, egy regi AAA-s jateknak koze nincs hozza, Tulajdonkeppen egy GTA3 az ossze skiegeszitovel . kulon jatekkal nem tud felmutatni akkora tartalmat, vagy barmit, amit ma egy gyenge fos AAA jatek. Ez, - ha tetszik, ha nem, - penzbe kerul. Es latod, a kedvenc karakter miatt, az emberek kifizetik a 7 eurot, meg a 10et meg a 30at. Mert az ember megveszi a 20. lovat is diabloba, meg a kisfarkast a katakter melle.
Es ezert ilyen sok az ara. Mert az alap is 60 euro, de elkesziteni sem 2 forint. Es itt mar nem csak a programozot fizeted meg a parasztnak a gepet meg a marketinget. Ezek szinte egytol-egyig szolgaltataskent is mukodnek, amiket biztositani kell. Na az meg nem nagyon nem apro penz. Szep lenne a COD ha lenne 20 euro, de nem lenne mukodokepes vagy csak laggos szerver. Ugyanez igaz a tobbi jatekra is. Egy fifa, diablo, random fps - moba nem tud mukodni szolgaltatas nelkul. Veled ezt is kifizettetik.
Regen ilyen nem volt. Es ezt valamiert senki sem akarja bevonni, amikor egy jatek aran gondolkodik. A legerosebb "szolgaltatas" csak jatekszerver kereso volt, ahol te csinaltal szervert. Az meg nem szolgaltatas, csak egy ujabb program.
Alapvetoen egyebkent valamennyire egyetertek azzal, hogy a mai jatekok dragak. De erre van igeny. Es azert azt se hagyjuk figyelmen kivul, hogy az iparban minden inflalodott eleg kemenyen, de a jatekok arai a legkevesbe. Egy fejleszto ma atlagban masfel-ketszer annyit keres, mint 10-20 eve peldaul.
Santi írta: Na inkább ez a probléma. Ki se jött még a játék, de már kiszedik a kontentet a játékból, hogy DLC-ként árulják külön jó pénzért. Ez a DLC politika utálatosabb, mint a játékok árai.
Régen mi volt a DLC? Kijött a játék és később fejlesztettek kiegészítőt és adtak ki hozzá új tartalmakat, amíg ment a játék támogatása. Most meg? Még meg sem jelenik, de már megjelenés napi DLC-kkel terveznek... :vivo:
De nem kiszedik, hanem kulon rakjak bele. Es regen egy kiegeszito a jatek eredeti aran ment.
Szamomra ami a legutalatosabb - az osszes eddigi pontot valahol megertem, - de ez a fizessel 10-20 eurot, hogy 4 nappal elobb jatszhatsz. Na nalam peldaul ez veri ki a biztositekot, hogy ez rendben van, es szukseg van ra, mert az emebrek megveszik. En ezzel nem tudok mit kezdeni sajnos.

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 24., hétfő 16:45

Santi írta:
realmadrid95 írta:Az alap 28 ezer, ha jol emlekszem, de mindket kedvenc karakterem dlc karakter lesz, ami miatt 7 ezerrel dragabb.
Na inkább ez a probléma. Ki se jött még a játék, de már kiszedik a kontentet a játékból, hogy DLC-ként árulják külön jó pénzért. Ez a DLC politika utálatosabb, mint a játékok árai.
Régen mi volt a DLC? Kijött a játék és később fejlesztettek kiegészítőt és adtak ki hozzá új tartalmakat, amíg ment a játék támogatása. Most meg? Még meg sem jelenik, de már megjelenés napi DLC-kkel terveznek... :vivo:

Igy igaz, regen a karakter dlc az volt, hogy vegig vitted a jatekot es megkaptad oket jutalomkent :lol: De majd ranezek a Plusos jatekokra, mert ha bekerul ez a ket jatek, akkor 70 bol majdnem egy egesz eves plus elofizu kijon gondolom.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2434
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: Santi » 2023. július 24., hétfő 16:34

realmadrid95 írta:Az alap 28 ezer, ha jol emlekszem, de mindket kedvenc karakterem dlc karakter lesz, ami miatt 7 ezerrel dragabb.
Na inkább ez a probléma. Ki se jött még a játék, de már kiszedik a kontentet a játékból, hogy DLC-ként árulják külön jó pénzért. Ez a DLC politika utálatosabb, mint a játékok árai.
Régen mi volt a DLC? Kijött a játék és később fejlesztettek kiegészítőt és adtak ki hozzá új tartalmakat, amíg ment a játék támogatása. Most meg? Még meg sem jelenik, de már megjelenés napi DLC-kkel terveznek... :vivo:

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 24., hétfő 16:23

Santi írta:
zsuninnyo írta:Egy mai AAA 100 euros jatekot minden lofasszal egyutt osszehasonlitani 20 eves jatekokkal, amiket megvettel 12 euroert egy kicsit azert megmosolyogtato.
Az.
1 db AAA játék - 100 euro
10 db AAA játék - 12 euro

Megmosolyogtató az tény, bár nem vicces.

Ami ettől viccesebb az régi Call of Duty árai, a mai napig 20 euros alapáron adják és 50%-tól nem kapott még jobb akciót soha.

De értelek, attól függetlenül a 100 euro akkoris sok. Alapjáték 60 euro, Deluxe-Collector-Season Pass Edition meg mittudomén milyen névvel a fullos kiadás 70-80 ez a jellemző új játékoknál.
Az alap 28 ezer, ha jol emlekszem, de mindket kedvenc karakterem dlc karakter lesz, ami miatt 7 ezerrel dragabb.

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Konzolok

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 24., hétfő 16:21

zsuninnyo írta:
Santi írta:
Közben én Steamen xy játékot nem veszem meg, amíg nem kap egy 5-10 euros árat valamelyik salen vagy kerül bundlebe. :lol:
Pl egy 12 euros csomagban vettem meg anno humblebundleön, a Max Payne 1-2-3, GTA 3-VC-SA-4, Manhunt, Bully, LA Noire pakkot. :mrgreen:
Más meg 1db(!) 100(!) euros játékra gyűjt konzolon... Kétszer... :|
Egy mai AAA 100 euros jatekot minden lofasszal egyutt osszehasonlitani 20 es 10 eves jatekokkal, amiket megvettel 12 euroert egy kicsit azert megmosolyogtato. A mai ipar es piac nem eppen felhasznalobarat (nyilvanvaloan a penz nagyobb ur mint valaha volt), de minden eddiginel tobb contentet rak az arcodba. Az, hogy erre van-e szukseg, azt a piac eldonti (van ra szukseg).

Igy igaz, en a Gta pakkot beszereztem 1290 ftert egyebkent. Nem vagyok egy nagy jatekgyujtogeto, ezert beszerzem meg az uj Tekkent, Mortalt, nekem ez eleg 10 evre, altalaban csak Apexezni szoktam, de ha jon a kis unokaocsem, aki az egyik legjobb baratom is, akkor 3-4 orat siman elnyomkodunk ketten. Csak igy hirtelen sok kiadas ez, egyebkent szerintem pcre is hasonlo aruk lesz, vagy hulyeseget irok?


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 16 regisztrált és 0 vendég