PC (játékok, Steam, konfiguráció)

Mindenféle számítógépes és konzolos játékokról lehet itt szó.
feliX
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. november 25., szombat 7:44

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: feliX » 2023. december 5., kedd 11:25

A Star Citizen egy közösségi támotással készülő, kisebb fejlesztő csapat által készített indie játék, azért készül sokáig. Az ilyen játékok közül egy csomó meg sem éli a teljes megjelenést.
A GTA VI meg a világ legdrágább AAA játéka.
Teljesen értelmetlen összehasonlítás.
P. Krisz írta: Való igaz, hogy a Decima egy nagyon jó engine, de ne már.
Hol kezel a Horizon ennyi npc-t ? Az arcanimáció is fejlettebb itt.
A Horizonnál fejletebb az arcanimáció itt? Ezt nem gondolhatod komolyan.

Nem azért fog ez rosszul futni PC-n, mert kimagaslana a mezőnyből grafikailag, hanem mert általános manapság az optimalizálatlan PC portolás, és a Rockstar Games amúgy is mindig a rossz PC portok mestere volt.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 5., kedd 11:22

GTA 5hoz sem kellett anno 3-4 millios PC.

Raadasul nem holnap jelenik meg, addig meg frissulnek az alkatreszek a gepekben.

Masreszt amit hehe is ir. Nem magyarorszagbol kell kiindulni, hogy sokan nem tudnak 2-3 evente mondjuk 2-3 ezer eurot beruhazni egy gepre.

2-3 evente, atszamolva 1-2 havi beredet szorakozasra kolteni, nem is extrem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11004
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. december 5., kedd 11:16

Nem fog így kinézni a játék, de ha igen akkor is majd max az átvezető videók.
sztem fogdmegasöröm lesz ebből rockstar részéről

lásd: star citizen, amit kb 10 éve fejlesztenek már és még mindig optimalizálatlan, az is megy 100fps-sel 4090-en gond nélkül. aztán meg kell nézni hogy néz ki. cyberpunk maxon ma is megy már simán. ebből kiindulva a rockstarnak nagyobb tapasztalattal, 2025-ben már valszeg az 5090-es kártyákkal sokkal baszóbb grafikára lesz lehetőségük.
de ezek már mind megvannak amugy, én biztos vagyok benne, hogy baszón fog kinézni, még a tartalmat kell belerakni, a részleteket, meg optimalizálni.
de az alapok nyilván kész vannak már évek óta.
Ilyen grafikat ingame egy 3-4 millios PC-vel lehet majd esetleg kihajtani, a jatekosok 99% szamara irrelevans.
lásd itt fent amit irtam.
hanyatlo nyugaton nem okoz gondot megvenni a 3-4-5000 euros/dollaros pc-t, vagy szinten tartani, beujitani 1-1 videokártyát vagy procit.
thereisonly1ronaldo

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: cart » 2023. december 5., kedd 11:15

Ilyen grafikat ingame egy 3-4 millios PC-vel lehet majd esetleg kihajtani, a jatekosok 99% szamara irrelevans. Foleg hogy a jatekosok nagy tobbsege konzolos, ott meg vegkepp alom marad.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára cart 2023. december 5., kedd 11:18-kor.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2023. december 5., kedd 11:02

Való igaz, hogy a Decima egy nagyon jó engine, de ne már.
Hol kezel a Horizon ennyi npc-t ? Az arcanimáció is fejlettebb itt.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

feliX
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. november 25., szombat 7:44

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: feliX » 2023. december 5., kedd 10:57

Az mondjuk elég nagy kritika akkor ennek a motornak, mert ez az előzetes semmi olyat nem mutat amit már nem valósítottak volna meg a jelenlegi konzolgeneráción. Egy Horizon 2 például látványosan előtte van.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2023. december 5., kedd 10:52

Remy írta: Aszongyák confirmed infó, hogy in engine trailer volt. :lol: Tehát a Rockstar megint belefosott a többiek arcába. Megérkeztek az új generációra ténylegesen.
Az in engine és az in game nem ugyanaz.
Amit most láttunk az amire a fejlesztői környezetben csutkára húzott motor képes.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Kera » 2023. december 5., kedd 10:37

Ajánlom megnézésre a a Red Dead 2 első trailereit. Azt kaptuk, amit látunk, sőt... Az egész játék egy nagy cutscene. Néha csak nézed és nem jössz rá, hogy már vége van a cutscene-nek. Eszméletlen a mai napig.
Na és az a részletesség... Ha legalább annyira részletgazdag lesz - és az lesz - akkor igen, a hazugságtengerben fürdő 'next-gen" Cyberpunk tényleg le lesz hugyozva. :kalapos:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. december 5., kedd 10:23

Ettől a videotol nem kell elájulni, meg következtetést sem kell levonni. Jól fog kinézni? Persze, miért ne nézne ki jól, ez előző játékaik is jók voltak, rászánták az időt, fixen szép lesz. Az igazi mérő a sztori és a karakterek lesznek. Azokat ha nem sikerül eltalálni akkor csak egy lesz a sorban ez is.

Egy trailer, az in game, meg a game play azok totál mások...Nem fog így kinézni a játék, de ha igen akkor is majd max az átvezető videók.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1192
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 5., kedd 10:19

Remy írta: In game az egesz, pont ez a lenyeg.
Azert mert in-game-bol kivagod a legjobban kinezo beallitott jeleneteket, meg nem lesz ilyen a jatek.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 5., kedd 10:17

In game az egesz, pont ez a lenyeg.

Amugy grafikaban tenyleg folos mar kb kulonbseget tenni, amig nem fotorealisztikus.

Viszont a reszletessegben meg rohadt messze el lehet jutni. Belecsapsz a buszmegalloba, serul a karakteres, behorpad, betorik az uveg.

Epuletek rongalodasa, kornyezeti elemek, szemet, fust, NPCk sokoldalusaga, stb

Minel jobban lelegzik majd a map, annal nagyobb lesz a jatekelmeny. Ebben meg sokat tudnak fejlodni a keszitok. Meg ugy is, hogy a GTA valamilyen szinten mindig kurva sokoldalu es reszletes volt.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

zsuninnyo
Hozzászólások: 1192
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. december 5., kedd 10:11

dzsi91 írta: Nemtudom amúgy grafikailag van még fentebb? Mármint a fotorealisztikuson kívül. Nekem a gta 5 is teljesen rendben van ultrán rdr2 meg parádé. Szerintem jelenleg ott tartanak a játékok, hogy ennél szebb már tényleg a valóság lenne. Mindig is élveztem a szép grafikát de ez már az a pont ahonnan nekem nem kell több.Inkább legyen egy kicsit nagyobb a map minthogy az utolsó szeplőt is lássam egy npc-n.

Amúgy amit én vártam a 6tól, hogy benne legyenek az előző helyszínek is. Liberty city meg los santos de eddig úgy nézki ez csak vice city lesz.Nyilván 20szor akkora mapon mint 20 éve.
Ami nagyon nem megy meg, az a fizika. Ott van sok fejlodesi lehetoseg. A fenyek szinek mar egesz jok, nyilvan fogy a hely a teljesen realisztikus es a jatek kozott, de ugye az aprosagok, amiktol tenyleg igazinak neznek ki, azok a legnehezebbek.
Amugy tok meno a video, de azert az in-game az nem ilyen lesz, nyilvanvaloan. De elkepeszto, hol jar a technologia mar. Nekem egy Soldier of Fortune is kurvajo grafika volt, vmelyik heten raneztem, es ezekhez kepest 6 pixelbol all egy ember :D

Avatar
sander
Hozzászólások: 464
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 21:11
Kedvenc játékosaid: Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: sander » 2023. december 5., kedd 9:13

dzsi91 írta: Nemtudom amúgy grafikailag van még fentebb? Mármint a fotorealisztikuson kívül. Nekem a gta 5 is teljesen rendben van ultrán rdr2 meg parádé. Szerintem jelenleg ott tartanak a játékok, hogy ennél szebb már tényleg a valóság lenne. Mindig is élveztem a szép grafikát de ez már az a pont ahonnan nekem nem kell több.Inkább legyen egy kicsit nagyobb a map minthogy az utolsó szeplőt is lássam egy npc-n.

Amúgy amit én vártam a 6tól, hogy benne legyenek az előző helyszínek is. Liberty city meg los santos de eddig úgy nézki ez csak vice city lesz.Nyilván 20szor akkora mapon mint 20 éve.
Nekem ezzel kapcsolatban kicsit olyan érzésem van hogy amikor kijön egy új játék akkor mindig azt hiszem én is hogy ennél már nincs graffikailag jobb. Emlékszem mikor elöször hoztam hazafel a Vice Cityt még 2 cd-n :lol: aztan feltelepítés után egybol játék, akkor úgy le voltak nyűgozve hogy az valami hihetetlen , aztan igy utolag meg már csak nevetek saját magamon is jooo volt mert jooo volt de az pont akkor volt jo.
Grafikailag meg mindig lesz hova fejlodni és szerintem inkabb a részleteség lesz az ami sokkal jobban kidolgozásra kerül (pl: emberi haj https://www.youtube.com/watch?v=XoBreZq02Sk). meg maga a játék valoság érzése, tehát hogy a játék felismeri a játékos szokásait emiatt varatlan helyzetbe hozza, nem lesznek játékelem ismetlések.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. december 5., kedd 8:57

Már a GTA IV , pláne V, is rendben volt ami a megjelenítést illeti.
RDR 2 pedig egyenesen parádés.
( pláne ha az ember mindent is odaállít, és a megjelenítő is megfelelő )
AC Odyval görögország miatt elvagyok, mai napig, pedig több éves, de még mindig lehengerlő. ( 2K meg 200% Felbontás felskálázás, és Radeon software élesítés, AA OFF )

Inkább a játékmenete érdekel, de az meg olyan GTA-s lesz...mi más, amit szeretnek az emberek. Ez a csajos vonal ez új.
Bár én várnám, hoghy kicsit ellépjünk ettől a szőrös macsós, luvnyás légkörtől.
( de annyi baj legyen )

Hirtelen, aztán majd még párszor lepörgetem.

Király ! :salute:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

magnus666
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2023. szeptember 14., csütörtök 9:45
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Eto’o
Kedvenc csapatod: FCB

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: magnus666 » 2023. december 5., kedd 8:51

A rockstar megint kicsapta az asztalra. azt olvastam, hogy több dolgot is átvesznek az rdr2-ből, az egyik ilyen, hogy a sztori chapterekre lesz bontva és látom a map is rdr2 stílusú.
a sztori remélem nem rdr2 féle klisés szar lesz.

feliX
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. november 25., szombat 7:44

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: feliX » 2023. december 5., kedd 8:50

Remy írta:
Az a fárasztó, hogy itt küzdesz a hülyeségeddel.
Magyarázd már meg nekem, hogy ez a másfél perces montázsvideó miben fossa arcon mondjuk az új pókember játékot
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára feliX 2023. december 5., kedd 8:51-kor.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11110
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. december 5., kedd 8:38

Nemtudom amúgy grafikailag van még fentebb? Mármint a fotorealisztikuson kívül. Nekem a gta 5 is teljesen rendben van ultrán rdr2 meg parádé. Szerintem jelenleg ott tartanak a játékok, hogy ennél szebb már tényleg a valóság lenne. Mindig is élveztem a szép grafikát de ez már az a pont ahonnan nekem nem kell több.Inkább legyen egy kicsit nagyobb a map minthogy az utolsó szeplőt is lássam egy npc-n.

Amúgy amit én vártam a 6tól, hogy benne legyenek az előző helyszínek is. Liberty city meg los santos de eddig úgy nézki ez csak vice city lesz.Nyilván 20szor akkora mapon mint 20 éve.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 5., kedd 8:35

feliX írta: Remy :fpalm:
Ez annyira fárasztó fanboykodás megint
Mi lenne az arconfosás egy másfél perces montázsvideóban?
Az a fárasztó, hogy itt küzdesz a hülyeségeddel.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

feliX
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2023. november 25., szombat 7:44

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: feliX » 2023. december 5., kedd 8:17

Remy :fpalm:
Ez annyira fárasztó fanboykodás megint
Mi lenne az arconfosás egy másfél perces montázsvideóban?
hehetheoriginal írta: Fotelbú megmondom, hogy ez uj engine.
Gondolom a vilagon mindent belepakolnak, hogy szinte barmit lehessen csinalni, full reszletekbe menoen, ezert tart ennyi ideig a fejlesztes. Pl red dead redemption 2 mai napig etalon ilyen szempontbol.
Remelem nem kell hozza dual rtx 5090 :lol:
Az online-ból lapátolták ki a pénzt, azért jön ez ilyen későn. Nem volt nekik értelme az anyagiak miatt sietni az új rész fejlesztésével.
Ez ugyanaz a Rage engine amit a San Andreas és a IV között fejlesztettek.
Az előző konzolgenerációs RDR2-nél nem tűnik technikailag többnek. Normális optimalizálással ennek a 3000-es szerián is el kellene futni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: PC (játékok, Steam, konfiguráció)

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. december 5., kedd 8:11

Aszongyák confirmed infó, hogy in engine trailer volt. :lol: Tehát a Rockstar megint belefosott a többiek arcába. Megérkeztek az új generációra ténylegesen.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 4 regisztrált és 0 vendég