Aranylabda - 2013

Archívum

Ki kapja szerinted idén az Aranylabdát?

Cristiano Ronaldo
150
85%
Messi
16
9%
Ribéry
11
6%
 
Szavazatok száma: 177

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. január 13., hétfő 12:26

mia san mia írta:Bevallom nem olvastam végig minden hozzászólást. De érdemes elolvasni miket nyilatkozott Ribéry német lapoknak és miként fordították ezt a magyar szennyek.
Az pedig, hogy Messit hypolná a média... Hát már ne is haragudjatok meg, de Ronaldo-t és Messi-t. Így a korrekt. A csapból is CR folyik mostanában. Blatter elkövette azt a komoly bakit, most kicsit kompenzál a határidő kitolásával stb.
Idén reálisan nézve Ronaldo és Ribéry között kellene eldőlni a dolognak.
Arra reagálva, hogy vegye át Robben Ribéry És Schweini. Most mondjam, hogy nem lenne annyira egyedi dolog, hogy a top 3 egy csapatot képvisel? Emlékeim szerint láttunk már ilyet. Persze csúnyán nézne ki ha sem Messi sem CR nem lenne ott a színpadon, hiszen hatalmasat zuhanna az esemény marketing értéke. Na meg azért három német csapatban játszó ?! Ez elképzelhetetlen. A német foci továbbra is le van szarva média szinten. (Nem is baj, hogy nem kell azt olvasnom, hogy Robben fingott, Ribéry meg levágta a lábkörmét)


Amiért Ribéry lett kiemelve a Bayernből: Minden támadásban benn van szinte. Szélső létére mozgatja, irányítja a csapatot, osztogatja a keresztlabdákat és nem öncélúan ellövöldöz mindent. Emellett a védőmunkája is kiemelendő. A BL döntőben egyszer a saját ötöséig is visszajött.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1872_n.jpg

Íme a statisztikák. Lehet jönni a lőtt gólokkal. Az is óriási teljesítmény. De ez megmutatja mennyire más Ribéry szerepköre mint Ronaldoé.

CR a hátán vitte a csapatotokat a a naptári évben. Rohadtul nem szeretem, de a teljesítménye mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Azt gondolom idén akár Ő akár Rib nyeri a lasztit, az jó helyre fog kerülni.
Szurkolok a franciának de elnézve az elmúlt időszak történéseit vajmi kevés esélyt látok a győzelmére.

Na utánam az özönvíz. Kapni fogok úgy érzem. :)
Nem kell a hiszti úgy is Messike kapja... Évek óta ez megy, hogy Ronaldót ott szívatják, ahol tudják. 2013 aranylabda, 2012 UEFA év játékosa, 2013 UEFA év játékosa...

mia san mia
Hozzászólások: 564
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 1:37
Kedvenc csapatod: Bayern München

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: mia san mia » 2014. január 13., hétfő 12:20

Bevallom nem olvastam végig minden hozzászólást. De érdemes elolvasni miket nyilatkozott Ribéry német lapoknak és miként fordították ezt a magyar szennyek.
Az pedig, hogy Messit hypolná a média... Hát már ne is haragudjatok meg, de Ronaldo-t és Messi-t. Így a korrekt. A csapból is CR folyik mostanában. Blatter elkövette azt a komoly bakit, most kicsit kompenzál a határidő kitolásával stb.
Idén reálisan nézve Ronaldo és Ribéry között kellene eldőlni a dolognak.
Arra reagálva, hogy vegye át Robben Ribéry És Schweini. Most mondjam, hogy nem lenne annyira egyedi dolog, hogy a top 3 egy csapatot képvisel? Emlékeim szerint láttunk már ilyet. Persze csúnyán nézne ki ha sem Messi sem CR nem lenne ott a színpadon, hiszen hatalmasat zuhanna az esemény marketing értéke. Na meg azért három német csapatban játszó ?! Ez elképzelhetetlen. A német foci továbbra is le van szarva média szinten. (Nem is baj, hogy nem kell azt olvasnom, hogy Robben fingott, Ribéry meg levágta a lábkörmét)


Amiért Ribéry lett kiemelve a Bayernből: Minden támadásban benn van szinte. Szélső létére mozgatja, irányítja a csapatot, osztogatja a keresztlabdákat és nem öncélúan ellövöldöz mindent. Emellett a védőmunkája is kiemelendő. A BL döntőben egyszer a saját ötöséig is visszajött.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 1872_n.jpg

Íme a statisztikák. Lehet jönni a lőtt gólokkal. Az is óriási teljesítmény. De ez megmutatja mennyire más Ribéry szerepköre mint Ronaldoé.

CR a hátán vitte a csapatotokat a a naptári évben. Rohadtul nem szeretem, de a teljesítménye mellett nem lehet szó nélkül elmenni. Azt gondolom idén akár Ő akár Rib nyeri a lasztit, az jó helyre fog kerülni.
Szurkolok a franciának de elnézve az elmúlt időszak történéseit vajmi kevés esélyt látok a győzelmére.

Na utánam az özönvíz. Kapni fogok úgy érzem. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 13., hétfő 12:10

A Marca és az AS nyomatja élőben, ilyen percről-percre formában, azt olvasgatom. Ez ma az Aranylabda napja (könyvvizsgálat mellett nincs is jobb dolgom) :mrgreen:
A szavazatokról fogalmam sincs.

Cét és Messit egymás mellé ültették a rendezők
Abban tudnál nekem segíteni, hogy melyik csatorna adja, és pontosan hánytól? Előre is köszönöm :)
Korábban kérdezted, és már írtam. :)
Duna és Eurosport.

Az idei díj :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 13., hétfő 12:09

Realista24 írta:Cristianoval megy Pérez és Zidane is, magángépük kettő körül fog landolni. Háromtól sajtótájékoztató. Gála kezdete 18:30, eredményhirdetés nagyjából nyolckor.
Abban tudnál nekem segíteni, hogy melyik csatorna adja, és pontosan hánytól? Előre is köszönöm :)

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. január 13., hétfő 12:09

Ribery (Bayern): "Messi and Ronaldo score many goals, but you shouldn't just compare goal stats because I have a different style." [lequipe]
:lol: :lol:

Micsoda sírás lesz itt a gála után...

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. január 13., hétfő 12:00

@Realista24: Látom te nagyon képben vagy a mai gáláról!:D Esetleg nem írod be azon emberekék szavazatait, akiké biztos?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 13., hétfő 11:50

Cristianóval tart még Ramos is.
Messi Alves, Xavi, Iniesta és Neymar és pár fejes társaságában érkezik, összesen tízen mennek.

Az argentin Olé magazin támogatja Messit, vagy ha ő nem nyeri, akkor Ribérynek kell kapnia szerintük. Az ABola természetesen Cé győzelmet vár, míg a L'Équipe említést sem tesz címlapján a gáláról :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 13., hétfő 10:16

Cristianoval megy Pérez és Zidane is, magángépük kettő körül fog landolni. Háromtól sajtótájékoztató. Gála kezdete 18:30, eredményhirdetés nagyjából nyolckor.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. január 13., hétfő 10:15

Szerintem akkor is Messi fogja kapni. A sok tudatlan gyökér úgy is neki adja...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 13., hétfő 8:03

18:30, duna tv, eurosport, internet.
Azt írják, hogy a díjátadás nagyjából 8 óra körül várható.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. január 13., hétfő 7:40

Az jó :D! Pontosan mikor lesz az átadás, es melyik csatorna adja?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. január 13., hétfő 6:52

Helyzetjelentés; "Az Aranylabda győztese Cristiano Ronaldo" - Pelé Zürichbol
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2014. január 12., vasárnap 21:08

tekerjétek 03:40hez érdemes megnézni.
nincs miről beszélni, akkora a különbség köztük és a sport tv-s stáb között hogy az hihetetlen.
sallóit meg nagyon adom, jó szöveget nyomott. meg milyen beleéléssel mondta már hogy CRISTIANO RONALDO. :D

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 11., szombat 20:20

tudjátok meg szarok rá, adják robbennek. több gólt lőtt mint ribéry és több kupát nyert mint messi tavaly
Nem,mert egy albán többet rúgott,igaz pékek és buszsofőrök ellen,meg nyert egy albán bajnokságot,albán kupát,meg elindultak valami helyi névnapi kupán azt is hozták,úgyhogy övé lehetne.

Aranylabda szorzó: Trófea szám X Klubja nyeresége X Átlag nézőszám X Szponzorok száma = aranylabdás.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. január 11., szombat 13:57

Riberynek meg nem az az erőssége. Irreális elvárni tőle, hogy többet rúgjon, mint a két vetélytársa.
visszaböffent a kakaó. mi az, hogy irreális? cr-től irreális elvárni, hogy trófeákat nyerjen a csapat, mert neki nem az az erőssége. hát eszem megáll. :lol:

matt úgy nézi ezt mint a szorzótáblát. messi többet lőtt tavasszal, tehát ő a jobb. ribéry több kupát nyert tehát ő a jobb. az nincs számításbavéve, hogy messike kinek lőtte a temérdek góljait és hol volt a nagy meccseken a bl-ben, kupában ellenünk pl. ahogy az se, hogy ribérynek nagyjából csak kicsivel több köze volt a kupákhoz mint mondjuk müllernek vagy schweinsteigernek. ők is úgyanúgy megnyerték a 3 kupát, miért ne nekik adjuk az aranylabdát??

tudjátok meg szarok rá, adják robbennek. több gólt lőtt mint ribéry és több kupát nyert mint messi tavaly. :mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 11., szombat 13:11

yaya játéka lenyűgöző, kár hogy barcás volt, biztos nem jönne madridba, pedig bármennyit megérne :D még simán Bale+Khedira is mehetne érte :D vagy egy Khedira+DM+Coentrao+Morata 4-es :lol:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 11., szombat 12:52

Aranylabda:

Messi nyert egy párat,hogy melyik jogos melyik sem,az nem érdekes a számomra,nyerhetett volna más is,volt talán jobb más is,de összességében az elmúlt 5 évből 4x messi azért mindenki fölé nőtt. Idén viszont nem,független a sérülésétől is,mert ronaldo jobb volt. Aki ezt vitatja az vagy nem ért hozzá,vagy nem szereti ronaldot és direkt ellenkedik.

Sajnos az aranylabdaszavazás kapcsán valami minősithetetlen baro*m kitalálta hogy számitson az is hogy mennyi trófeát nyert meg a klubjával.
Az aranylabda egyéni dij. Adott naptári évben, melyik európában játszó játékos volt a legjobb. ez lenne az. Nem pedig az hogy melyik klub nyert több trófeát és abban a klubban ki volt a legjobb,mert az nem jelenti azt hogy ő volt ánblokk a legjobb eu-ban.
Erre hoztam fel példának yaya tourét,nem tudom ki nézi a cityt,vagy a pl-t, én nem látok messze minden meccset,igy lehet tévedek,de amit láttam,azon számomra egyértelmű volt hogy ő benne kell hogy legyen a top3ban. Mert olyan állandó csúcsteljesitményt nyújt,hogy az almabor megakad a torkomon bármikor ha nézem. Ő az egyik legjobb európában. Hiba nélküli meccsek,egyértelmű vezér,kis túlzással a csapata egyszemélyes védő és támadó eleme. Ritka nagy formában.
Ha nyernek trófeát ha nem,akkor is ő volt az egyik legjobb játékos. Ez nálam erről szól.
Példa: Michael Owen. Abban az évben a pool 5trófeát nyert,igy onnan választottak aranylabdást (vicc ez a rendszer), és az lett aki egész tavasszal gyenge teljesitményt nyújtott,sokszor formán kivül a cserepadon ült a meccseken.....és lőn világosság aranylabdát kapott. Mire? az 5 trófeára amit a pool hozott össze. Bravo.

Na mindegy,nem akarom ragozni. A lényeg,cr idén nem csak a gólok számában,hanem a döntő gólokban,döntő pillanatokban állt helyt,mégpedig a legjobban a többi között,kritikus pontokon hozta magát,már tavaly is talán ebben jobb volt mint messi,de idén mindenképpen. ha nem ő nyeri,akkor az egy igaztalan,szemét eljárás,és szavazóbúlki.

Mint tudjátok soha nem szerettem ronaldot,mert.......ez hosszú történet lenne,de amit fejlődött,amit tett a klubért,a fizetésért,a csapatért,az ellenfeleiért :D , megspékelve a hozzáállásával,az alázatával....és nem feledve a tehetségét és tudását,az egy akkora példa a labdarúgásban amilyen nem sok volt. Aki szidja,aki kineveti,aki gúnyolja,az a tudatlanságát mutatja be vele. Mára megszerettem, ha példa kell a sportember definiciójára,akkor őt hozom fel...mert ő az.

Neki kell nyernie mert ő volt a legjobb,ha nyert mikulás kupákat, meg szalagavató körbajnokságot ha nem.....mert ő volt 2013ban a legjobb játékos európában.
Büszke vagyok rá hogy a csapatom tagja ha nyer ha nem.

Pep? Mint 5. edző. Hagyjuk. Nem rossz ő,de túl van copva,jó helyen volt jó időben,nem kérdés számomra,a bM-ben is beleült egy olyan korszak jól felépitett trónjára amilyen nem volt ott 30 éve. Attól meg lehetnek szép eredményei,mert a sikert el lehet érni,de ott is kell tudni maradni,a bm alapjai eléggé erősek,anyagilag az egyik legjobban gazdálkodó klub,németországban egyedüli hatalommal....amit ki is használnak(elszipkázzák a tehetségeket,nincsen benne nagy konkurense).
Pepnek nem jogos az 5hely,ez is még a felsztárolásból ered.......majd megy a bm-el és teszi a dolgát akkor majd ha jó lesz,én nem fogom elvitatni tőle....de most igen. Voltak jobbak nála.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4275
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: csababarca » 2014. január 11., szombat 12:17

Realista24 írta:
Aranylabdát mikor adják át,arról tudni valamit?
Hétfőn.
Egy olyan "listán" háborogtok, amely listát az a szervezet állapította meg aki ezt is:
És a kettő hogy függ össze?

1. köszönöm
2. úgy,hogy az iffhs listái soha semmi másra nem jók, csak nevetni rajtuk.
MyStiQ írta:...
Elolvastam amit írtál, igazad is van benne nagymértékben, de ez egy abszolút szubjektív lista, mint pl az imdb top filmes listája, egy támpontnak jó,amúgy meg semmi másra.
Most az,hogy Vilanova nyert egy bajnokságot, mellette meg minden idők egyik legszégyenletesebb BL kiesését produkáltuk,nálam nem predesztinálja őt arra semmi,hogy ott legyen a listán, főleg,hogy fél évet dolgozott ő is, sőt annyit sem ugyebár, a betegsége miatt heteket nem volt a csapattal.

Szóval nem biztos,hogy én ráraknám a listámra Pep-et,bár 10. hely környékére így is simán odaférne, mert hiába bohóc kupákat nyert, nem mindig sikerült ezt megnyerni más csapatok edzőinek,toronymagas esélyesként sem.
Szerintem ez legyen mindenki legnagyobb gondja,hogy egy ilyen szervezetnél odarakták 5. helyre, ha jól emlékszem ez a szervezet állapította meg,hogy Wenger a 2000-es évek legjobb edzője, nálam ez nagyobb hiba,mint eg 5.,sehol sem jegyzett helyezés egy ilyen listán.
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. január 11., szombat 12:11

mindenki nyugodjon le a picsába. mindjárt jön Matt és választ ad minden kérdésre. :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Fenomen
Hozzászólások: 312
Csatlakozott: 2013. május 17., péntek 23:48

Re: Aranylabda - 2013

HozzászólásSzerző: Fenomen » 2014. január 11., szombat 12:05

Le kéne szervezni, gyenge csapatokkal bajnokságokat, amiket a Real szervezne, mondjuk úgy egy évben ötöt, akkor 5 biztos trófeánk lenne. Elmondhatnánk, hogy minden évben triplázunk. :D

A mindenkori edzőnek garantált lenne az év edzője díj. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 69 regisztrált és 0 vendég