Xabi Alonso - 14

Archívum
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. június 9., vasárnap 10:31

Sierra írta:
Los Blancos írta:Kakának a gyorsasága bánta. Tecnhikailag meg sosem volt az az elit mint Alonso
Hogy Kaká sosem volt olyan technikás, mint Alonso? :lol: Ma is tanultam valamit.
Kaká egy középszerű favágó volt, nem tudtad? Ott kellett volna befejezni a mondandót, hogy Kakának a gyorsasága bánta. Mindig is főerénye volt a ritmus váltás, de most már annyira belassult és olyan könnyen elnyomják, hogy meghalt a játéka... A technikája viszont ugyan az, elég arra gondolni, hogy milyen könnyedén rúgja ki a hosszú sarkot 15-20 méterről bármelyik lábával...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: matador » 2013. június 9., vasárnap 10:01

Kakának a gyorsasága bánta. Tecnhikailag meg sosem volt az az elit mint Alonso. Neki meg már nem ez fogja koptatni a "sebességét".
Tehát Kaká nem (volt) technikás.
Tell me more!
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. június 9., vasárnap 5:29

Los Blancos írta:Kakának a gyorsasága bánta. Tecnhikailag meg sosem volt az az elit mint Alonso
Hogy Kaká sosem volt olyan technikás, mint Alonso? :lol: Ma is tanultam valamit.

Avatar
Los Blancos
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Los Blancos » 2013. június 8., szombat 23:33

essiennek térdszalagjai szakadtak, az kemény dió.

xabi ugyanabban a folyóban evez, mint kaká. ágyékprobléma.
meglátjuk, nem ugyanolyan a felépítésük, játékuk.
Kakának a gyorsasága bánta. Tecnhikailag meg sosem volt az az elit mint Alonso. Neki meg már nem ez fogja koptatni a "sebességét".

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 8., szombat 23:26

Kérdés, hogy nem vágja-e tönkre mindez a képességeit. Essien évekig csak árnyéka volt önmagának valami súlyos sérülés után - viszont pont idén tavasszal nagyon belejött, pedig jhv-t játszott, ami nem is a természetes pozíciója. Ez azért reményt keltő Xabi esetében is.
essiennek térdszalagjai szakadtak, az kemény dió.

xabi ugyanabban a folyóban evez, mint kaká. ágyékprobléma.
meglátjuk, nem ugyanolyan a felépítésük, játékuk.
Kép
Kép
Kép

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. június 8., szombat 23:24

Miért NSZK-ban műtik? Mi az hogy a sanitas felügyelete alatt? Miért nem ők műtik?Ja,hogy azt sem tudják mi ez mi? De azért elmennek kotnyeleskedni.........vicc ez évek óta ami a sanitas vs real között folyik,egy nyilvánvaló nem hozzáértő cég ez.....akik ki tudja miért,hogy de kötődnek a madridhoz.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Atticus
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 22:59
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Atticus » 2013. június 7., péntek 19:04

Olyan keserű az ember szájíze egy ilyen szezon után.

És pont az olyanok miatt, mint pl. Xabi Alonso. (Vagy Cé.) Akik 110%-ot nyújtottak, mégsem volt elég.

Emlékszem, amikor Xabi huszadszor drótozta össze magát valamelyik kulcsontosságú meccsre, és mentett a gólvonalról, amikor látszott, hogy majd szétesik a fájdalomtól.

Viszont az is tény, hogy nem volt olyan jó - minden igyekezete ellenére sem - mint régebben, szóval a két hónap pihi jót fog tenni neki ilyen szempontból.

Meg azért is tökös gyerek - szó szerint - hogy bevállalta az ágyékoperációt.

Kérdés, hogy nem vágja-e tönkre mindez a képességeit. Essien évekig csak árnyéka volt önmagának valami súlyos sérülés után - viszont pont idén tavasszal nagyon belejött, pedig jhv-t játszott, ami nem is a természetes pozíciója. Ez azért reményt keltő Xabi esetében is.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. május 13., hétfő 0:14

Demes írta: Mi lenne a gond mentálisan? :hmmm:
Egyre sűrűbben fordul nála elő az, mikor van megfelelő alternatívája kinek, hova passzolni, de nem teszi. Helyette csak lötyög. Mélázik, leskelődik jobbra-balra, közben tyúklépésben poroszkál a labdával előre. Forgolódik egészen addig, amíg vagy elveszi tőle a hátulról érkező, vagy csak az utolsó utáni pillanatban sikerül átpasszolnia, mielőtt szerelnék. Olyan, mintha le lenne szedálva

Ki van kiszülve minden szempontból. Jót tesz neki a szünet, de abban biztos vagyok, hogy maradni fog, és kelleni fog egy feltöltött aksik Xabi.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
IkerCasillas
Hozzászólások: 504
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 11:17
Kedvenc játékosaid: IC
Kedvenc csapatod: RMCF

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: IkerCasillas » 2013. május 9., csütörtök 16:08

realbeckham írta:Akármekkora kedvencem és minden tiszteletem az övé, de ha marad, akkor nem szabad hagyni az edzőnek, hogy végigrobotoljon még egy szezont és 2 ember helyett melózzon. Rotálni kell keményen. Sajnos ő vele, már nem szabad alap kezdőként számítani. Egyszerűen nem bírja el, se fizikálisan, se mentálisan. Ki van zsigerelve, merülve, neki is vannak határai. Be kell vallani, volt, hogy meccsek mentek el rajta, vagy ha nem is rajta, de részese volt a betlinek. Szeretném ha maradna, de ha rajtam múlna, és ha van alternatíva, (Verratti) padoztatnám sokszor.
Azért idén is pihent szerintem, a tavalyihoz képest viszonylag sokat.
Kiöregszik ő már, jövőre inkább a későbbi pótlására érkező embernek meg Modricnak adnék kulcsszerepet, bár utóbbinak nem egészen Xabi helyén.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 9., csütörtök 15:59

Xabi Alonso: "Kétség sem férhet hozzá, jövőre is itt leszek."
nincs több kérdésem :mrgreen:

így szinte biztos, hogy a Verratti/Gündogán kettősből, csak az egyik érkezik...

habárha menne Khedira :shifty:
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. május 8., szerda 22:08

Egyszerűen nem bírja el, se fizikálisan, se mentálisan.
Mi lenne a gond mentálisan? :hmmm:

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. május 8., szerda 13:55

Akármekkora kedvencem és minden tiszteletem az övé, de ha marad, akkor nem szabad hagyni az edzőnek, hogy végigrobotoljon még egy szezont és 2 ember helyett melózzon. Rotálni kell keményen. Sajnos ő vele, már nem szabad alap kezdőként számítani. Egyszerűen nem bírja el, se fizikálisan, se mentálisan. Ki van zsigerelve, merülve, neki is vannak határai. Be kell vallani, volt, hogy meccsek mentek el rajta, vagy ha nem is rajta, de részese volt a betlinek. Szeretném ha maradna, de ha rajtam múlna, és ha van alternatíva, (Verratti) padoztatnám sokszor.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2013. május 7., kedd 11:35

Az El Confidencial szerint Xabi Alonso hamarosan mégis aláírja új szerződését, amely 2016-ig fog szólni. Döntésének hátterében a lap szerint az áll, hogy biztossá vált, a Real Madrid következő edzője nem Rafa Benítez lesz, akivel a baszk középpályás nem lett volna hajlandó együtt dolgozni.
ennek nem tudom mennyire lehet örülni.
cserének még oké ha marad, de nem bír ki már 90 percet a kis csapatok ellen sem.
:kivagyhe:
CS0ki írta:Azért az idei szezonban már sokat pihent, de a korábbi években kétségtelenül kifacsarták. Ebben Mourinho is erősen hibás...
+1
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Savant
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:05
Kedvenc játékosaid: Carlos, Zidane, Ronaldo; Jordan, Shaq, Ibaka
Kedvenc csapatod: Madrid

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Savant » 2013. április 30., kedd 23:42

Nem tudom hányszor fordult bele az emberbe, ma és általában európai nagy csapatok ellen kevés. Fizikálisan szerintem nem lehetett baja, hacsak a kor miatt nem ugye... bár azért középpályásnak messze nem "öreg" ő még... rengeteget pihent az elmúlt időszakban, jóformán csak a nagy meccseken játszott.
Lassú, körülményes, ma sokkal jobban jártunk volna még egy Modric-csal a középpályán, mint vele... nem tetszett ma.
Erre a kápéra 2 új ember bőven elfér. Vidal/Wilshere; Kondogbia/Pogba Gündogan sokakat meggyőzött.. engem annyira nem, hogy lobbizzak érte :-)
De a lényeg: Alonsonak a padon lenne a helye jó esetben a következő szezonban..
CRISTIANORONALDO

Ricsárd, Bayern-Barcelona BL elődöntő:
"A Barcelona nem szokott foglalkozni a játékvezetőkkel!"
:mrgreen:

Avatar
R-l@nch
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 15:12
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane, Raúl, Casillas, Marcelo, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: R-l@nch » 2013. április 30., kedd 23:40

Rajta nagyon látszik a kor, főleg az ilyen nagy meccseken. Fizikálisan már nem elit szint, persze ettől még a legnagyobb középpályásunk az elmúlt 6-7 évből. Sajnálom, hogy fiatal korában nem tudtuk megszerezni, én nagyon tisztelem őt!

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3431
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. április 30., kedd 23:35

Lehet hogy azért mert nincs normális cseréje és a negyedik szezont húzza le egy huzamban gyakorlatilag pihenés nélkül, 30 évesen.
Azért az idei szezonban már sokat pihent, de a korábbi években kétségtelenül kifacsarták. Ebben Mourinho is erősen hibás...

Mindenesetre már nem tartom elképzelhetetlennek, hogy már nyáron lép, de hosszabbítani biztos nem fog már. Meglátjuk.

cart
Hozzászólások: 2611
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: cart » 2013. április 30., kedd 23:06

pheco írta:Fejben ott van a toppon.
Persze, azért nézelődik fél percig, mielőtt leadja a legközelebb állónak, vagy vaktában előre vágja.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. április 30., kedd 23:05

Sajnálom, hogy megöregedett. Fejben ott van a toppon. Technikával sincs sok gondja, csak az a fránya test nem engedi 100%-on pörögni. Bárcsak tized ennyi esze lenne Di Maríanak a focihoz :/

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. április 30., kedd 23:04

Casso írta:Borzalmasan visszaesett a teljesítménye. Megkapja a labdát és időzik vele aztán csodálkozik, hogy elveszik tőle.
Lehet hogy azért mert nincs normális cseréje és a negyedik szezont húzza le egy huzamban gyakorlatilag pihenés nélkül, 30 évesen.

Az mondjuk más kérdés hogy Khedirával párban a középpályán nekem 10perc után elmenne a kedvem a játéktól

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Xabi Alonso - 14

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. április 30., kedd 22:57

Csak megfelelően kellene rotálni és nem lenne baj vele. Többet kellene pihennie, kell egy játékos a helyére. De tudna ő jobb is lenni.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 11 regisztrált és 0 vendég