Mateo Kovačić - 23

Archívum
palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. november 21., szombat 13:11

Vele mi történt? Nem figyeltem nagyon róla a híreket, de mintha már jó ideje visszatért volna a sérüléséből, ahhoz képest 1 hónap alatt 8 percet játszott.. Ennyire rossz volt valamikor, hogy kikerült a képből, vagy valójában nem épült még fel?

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2015. október 8., csütörtök 10:02

forrest6 írta:Én nagyon örülök ennek a Kroos, Modric, Casemiro, Kovacic középső középpályás négyesnek, de, ha valaki tudja írja már le pontosan, hogy Kovacic-nak mi a posztja pontosan? Mert egymástól homlok egyenes nyilatkozatokat olvastam a napokban erről, amelyeket állítólag pont az érintett nyilatkozott:
- “Jobb szeretek védekező középpályásként játszani, az Interben játszottam balszélsőt és támadó középpályást is. Nem volt rossz, mert azt is tudom, hogy hogyan kell ott játszani. De úgy hiszem, az Inter hibát követett el, amikor kimozgattak a természetes posztomból”.
- "A kedvenc posztom az irányító,de az elmúlt meccseken több helyen is kipróbálhattam magam. Legutóbb a bal szélen. Jó volt,mert ez segít a fejlődésben. Az Inter vezetősége nagy hibát követett el,amikor elmozdított az eredeti posztomról."

Akkor most melyik? :)
Úgy van ahogy lenyilatkozta, elsődleges ez a vkp. / mélységi irányító (mint Xabi volt anno). De tud játszani föntebb is, ami nem válik hátrányává. Véleményem szerint őt azért vették, hogy ha Modricot vagy Kroost pihentetni kéne, ne talán kiesnének, akkor tudja pótolni őket akár hosszabb távon is. Természetesen nem a pad az első számú cél, szerintem idővel beolvasztják a csapatba Modric helyére, annak kiöregedésével. Előrébb Benzema mögött tudom leginkább elképzelni. A szélső poszt távol áll tőle szerintem.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
kiserik_2
Hozzászólások: 655
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:59
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, BVB

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: kiserik_2 » 2015. október 8., csütörtök 10:01

forrest6 írta:Én nagyon örülök ennek a Kroos, Modric, Casemiro, Kovacic középső középpályás négyesnek, de, ha valaki tudja írja már le pontosan, hogy Kovacic-nak mi a posztja pontosan? Mert egymástól homlok egyenes nyilatkozatokat olvastam a napokban erről, amelyeket állítólag pont az érintett nyilatkozott:
- “Jobb szeretek védekező középpályásként játszani, az Interben játszottam balszélsőt és támadó középpályást is. Nem volt rossz, mert azt is tudom, hogy hogyan kell ott játszani. De úgy hiszem, az Inter hibát követett el, amikor kimozgattak a természetes posztomból”.
- "A kedvenc posztom az irányító,de az elmúlt meccseken több helyen is kipróbálhattam magam. Legutóbb a bal szélen. Jó volt,mert ez segít a fejlődésben. Az Inter vezetősége nagy hibát követett el,amikor elmozdított az eredeti posztomról."

Akkor most melyik? :)
Középső középpályás. De! Megvan a képessége, hogy tkp-t játsszon, a középpálya szélén sincs elesve, és vkp-t is tud játszani, bár ott nem a tipikus buldózer stílusban. Legjobban hátulról szeretne irányítani, szabadon megindulni, ha van mellette egy buldózer, ala mélységi irányító.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. október 8., csütörtök 9:15

forrest6 írta:Én nagyon örülök ennek a Kroos, Modric, Casemiro, Kovacic középső középpályás négyesnek, de, ha valaki tudja írja már le pontosan, hogy Kovacic-nak mi a posztja pontosan? Mert egymástól homlok egyenes nyilatkozatokat olvastam a napokban erről, amelyeket állítólag pont az érintett nyilatkozott:
- “Jobb szeretek védekező középpályásként játszani, az Interben játszottam balszélsőt és támadó középpályást is. Nem volt rossz, mert azt is tudom, hogy hogyan kell ott játszani. De úgy hiszem, az Inter hibát követett el, amikor kimozgattak a természetes posztomból”.
- "A kedvenc posztom az irányító,de az elmúlt meccseken több helyen is kipróbálhattam magam. Legutóbb a bal szélen. Jó volt,mert ez segít a fejlődésben. Az Inter vezetősége nagy hibát követett el,amikor elmozdított az eredeti posztomról."

Akkor most melyik? :)
Szerintem biztos, hogy középpálya az eredeti posztja. Modric helyén szerintem elég jó lenne.

forrest6
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2013. július 29., hétfő 21:38
Kedvenc játékosaid: Zidane (Nº1), Kroos, ISCO
Kedvenc csapatod: Real Madrid... :)

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: forrest6 » 2015. október 8., csütörtök 9:06

Én nagyon örülök ennek a Kroos, Modric, Casemiro, Kovacic középső középpályás négyesnek, de, ha valaki tudja írja már le pontosan, hogy Kovacic-nak mi a posztja pontosan? Mert egymástól homlok egyenes nyilatkozatokat olvastam a napokban erről, amelyeket állítólag pont az érintett nyilatkozott:
- “Jobb szeretek védekező középpályásként játszani, az Interben játszottam balszélsőt és támadó középpályást is. Nem volt rossz, mert azt is tudom, hogy hogyan kell ott játszani. De úgy hiszem, az Inter hibát követett el, amikor kimozgattak a természetes posztomból”.
- "A kedvenc posztom az irányító,de az elmúlt meccseken több helyen is kipróbálhattam magam. Legutóbb a bal szélen. Jó volt,mert ez segít a fejlődésben. Az Inter vezetősége nagy hibát követett el,amikor elmozdított az eredeti posztomról."

Akkor most melyik? :)
2023: Kepa - Carvajal, Rüdiger, Alaba, Camavinga - Fede Valverde, Tchouaméni, Kroos - Bellingham - Rodrygo, Vini Jr.
https://lineupbuilder.com/football/?sk=tx60
2024: #Haaland #Endrick #A.Davies

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 24., csütörtök 13:51

Kulcsfontosságú volt, hogy igazoltunk egy ilyen embert a kp-ra. És hogy még Casemiro is biztató eddig..fasza.
Nem illik.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. szeptember 24., csütörtök 11:18

nagy szerencse, hogy nem sérült meg annál a koccanásnál. sokkal rosszabb is lehetett volna.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
eReMA
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 22:48
Kedvenc játékosaid: 4
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: eReMA » 2015. szeptember 24., csütörtök 11:13

Bár a "fillérekért" kifejezés talán kicsit túlzó, de a mai piaci árakhoz viszonyítva elfogadható árért cserébe felüdülés az eddigi kiegészítő (néha alap) emberekhez képest őt látni a pályán.
Vidal esetében kifejtettem negatívumként, hogy pár éven belül megint el kellett volna kezdeni keresni a posztra a megfelelő pótlást. Kova viszont hosszú időre megoldás lehet, és számomra ez a legpozitívabb. Amikor a középpályán jönnek-mennek az emberek, az sosem sül el jól. Ott nagyon szükség van az összeszokottságra.

Nekem eddig bizalomgerjesztő! :agree:
“Játssz nyugodtan!” - Puskás

The time on the clock is etched on our memories, 92:48.

El Real Madrid es el equipo más importante del mundo y lo será hasta que yo lo diga

kapor_89
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:28
Kedvenc csapatod: Találd ki

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: kapor_89 » 2015. szeptember 24., csütörtök 5:30

Élmény volt nézni a játékát, tiszta dinamika a gyerek mind fizikailag mind mentálisan, jól helyezkedik, jól lát a pályán, technikai képzettsége ideális és felszántja a pályát.. A helyzetét be kellett volna rúgnia, de legközelebb az is bemegy. Nem gondoltam volna hogy a mostani piaci viszonyokhoz képest fillérekért tudunk hozni egy szinte azonnal beilleszthető csiszolatlan gyémántot. Nagy harc lesz a kezdőért, ha James és Bale visszatér. :shifty: Nagyon örülök az ittlétének!

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Boky » 2015. szeptember 24., csütörtök 0:08

Kovacic vs Bilbao

Ursus
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2015. augusztus 21., péntek 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Ursus » 2015. szeptember 18., péntek 9:21

Na hát a Shakthar ellen rám elég jó benyomást tett a srác, nagyon jól illik a csapatba a stílusa. Agilis, hajtós játékos de emellett technikailag nagyon képzett és összjátékban is jó. Ahogy rávezeti a védőkre a labdát, egy belső kp-s tól nem sokszor látunk ilyet. A kontráink a beállásával még inkább fognak erősödni, tipikusan az a játékos akinek ha van területe könnyedén meg bont egy embert és ezzel létszámfölényt alakít ki a társaknak.

Úgy hogy így tovább, talán eddig kicsit keveset vállal de ahogy egyre többet játszik jönni fog az önbizalma.

Remélem holnap a kezdőben látjuk.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 16., szerda 13:22

Galacticos írta:
ziro4vr írta:Megnéznék majd egy Kovács-Kroos-Modric-Cé-Benzema-James sort is valamikor. Tényleg adja a horvát eddig, de azért belegondolok, mi lenne ha Gündinnyo lenne ott. Élvezés. :mrgreen:
felhízlalná az egész csapatot..
Ne feltekenykedj, hogy az én kiskedvencem jó formában van. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. szeptember 16., szerda 10:34

ziro4vr írta:Megnéznék majd egy Kovács-Kroos-Modric-Cé-Benzema-James sort is valamikor. Tényleg adja a horvát eddig, de azért belegondolok, mi lenne ha Gündinnyo lenne ott. Élvezés. :mrgreen:
felhízlalná az egész csapatot..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. szeptember 16., szerda 9:45

Megnéznék majd egy Kovács-Kroos-Modric-Cé-Benzema-James sort is valamikor. Tényleg adja a horvát eddig, de azért belegondolok, mi lenne ha Gündinnyo lenne ott. Élvezés. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. szeptember 16., szerda 8:25

Lehet erős az összehasonlítás meg jelenleg nem is az a szint, de engem játékstílusra, mozgásra Kakára emlékeztet. A megindulásai, a lendülete teljesen a brazil játékára hajaz.
Persze még messze van az aranylabdás Kakától, de nem is könnyű a posztja. Talán a középpályásoknak a legnehezebb beilleszkedni egy új csapatba, tegnap meg tök idegen poszton, helyzetben kellett helyt állnia. Vele szerintem semmiképp nem fogunk befürdeni.

Avatar
Torquemada
Hozzászólások: 1264
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 7:54
Kedvenc játékosaid: Casemiro, Modric, Bellingham, Camavinga, Nacho, Kroos, Militao
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Honvéd FC
Tartózkodási hely: Sz.Sz.B.

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Torquemada » 2015. szeptember 16., szerda 8:09

Elég meggyőző a srác, jó lesz szerintem. Bár Béla valamennyire használhatóbb, mint eddig, mégis azt mondom, hogy a kényszerű cseréje és Kovacic beállítása után a csapat játéka feljavult, kreatívabb, stabilabb lett az egész történet. Jó igazolás volt Mateo.
""Pff, was heißt nicht selbstverständlich? Wir haben gewonnen, fertig!" (T.Kroos)

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. szeptember 16., szerda 0:36

ferni írta:Nagyon illik ehhez a Modric-Kroos pároshoz, nem alibizik, hanem csinálja azt amit kell.
Ezt a hármast többször is megnèzném így.
En a Barca v a Bayern ellen egy Modric-Kroos-Kovacic-Isco negyest latnam legszivesebben. Szerintem uralnank a kp-t.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: BBeno » 2015. szeptember 15., kedd 23:46

55 passzból 51 emberhez. 93 % :salute:
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2015. szeptember 15., kedd 23:21

Steve írta:A posztját nem igazán értem
Sztem egyértelmű, h jelenleg Modric és Kroos cseréje, majd idővel Modirc utódja lesz. A mai posztját inkább a kényszer szülte. De ahogy nézem ez a pozíció sem áll tőle messze.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mateo Kovačić - 16

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. szeptember 15., kedd 23:04

Nekem bejön a játéka.

Oda lép, küzd, tökös, szikla szilárd. Közben lenyom egy-két gyönyörű körömpasszt, vagy indít okosan.

Baromi pontosan és kiemelkedően gyorsan teszi tovább a labdát.

Öröm nézni Khedirák után.

A posztját nem igazán értem.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 46 regisztrált és 0 vendég