Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás 2024. április 18., csütörtök 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
flori
Hozzászólások: 3869
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: flori » 2021. április 20., kedd 15:07

Én ezt értem, de az eredmények azért biztos vagyok benne, hogy szoros összefüggésben vannak a szurkolóbázissal. Ha az Arsenal, akik jó úton vannak affelé, hogy középcsapattá váljanak, lehet kibaszott sok szurkolót veszítenek, még lehet, hogy 1 másik angol csapat a sikereinek köszönhetően meg nyernek. Ha 10 év múlva kerül erre a dologra sor, lehet már fel sem merülnének. Emiatt sem korrekt a dolog, mert ezek a mostani csapatok bebetonozzák magukat teljsítménytől függetlenül.
Egyértelműen a szurkolóibázisra alapoztak a szuper ligánál. Hiába szar az Arsenal és a Milan, 50x annyi szurkolójuk van, mint a Leicesternek meg az Atalantanak együtt. Ezek tradícionális csapatok, valószínűleg soha nem fognak eltűnni. Ha lesz fiam, ő is madridista lesz, mert együtt nézzük majd a meccseket. Legyenek azok bármennyire eredménytelenek. (R24 példája itt jó is.) Hány Leicester szurkolót ismertél meg 2016 óta? Mindenki imádta, de nem lettek ettől szurkolók, vagy nagyon elhanyagolható százalékban. Egy kiugró eredmény nem fog semmilyen hatást kiváltani. A City játékosokba is fektetett és kupákat is nyert. De ettől sem lett a világ legjobban támogatott csapata, mert ez nem ilyen egyszerű. Kurva sok Arsenalos ismerősöm van, akik ebbe szerettek bele, nem fognak elpártolni. A Spurs lehet itt egyedül kakukktojás, őket valszeg Bale miatt vettük be. :lol:

ui: Még annyi, hogy nyilvánvalóan nyitni kell a piac más piacok felé, mert itt nincs annyi fizetőképes ember. Induljunk ki a fórumból. Ki támogatta bármivel a Real Madridot az utóbbi 5 évben? Páran jártak meccsre, egy-két szuvenír a shopból és ennyi. Itt pörögnek a topikok, hogy melyik a legjobb dhgate-es eladó. Abból nem lesz Mbappé. Abból lesz, ha mások kifizetik nekünk. Haaland-Mbappé pakkról megy a nagy álmodozás, de azokat az ázsiai és az amerikai vásárlók fogják nekünk kifizetni. Mi meg annyit tettünk az egészhez, hogy kifizettük a 10 ezres UPC-t és nézzük a Spílert meg az M4-et. Remélem értitek mire gondolok.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára flori 2021. április 20., kedd 15:12-kor.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. április 20., kedd 15:07

kiserik írta:
Professore írta:

Az érvelés még helyes is volna ha minden csapat azonos formatum szerint működne de erről szó sincs. Romantikus ez az okfejtes csak az a baj hogy hosszú idő óta már felborult az egyensúly és már nem is áll vissza. Az az idilikus kép amit felvázoltál az már nem létezik valahol a 90 években kipurcant. Ez a szomorú valóság. Ebbe görcsösen ragaszkodni nem sok értelme van. Ha ez lenne a B opció és az ESL az A akkor én is gondolkodás nélkül a Bt választanám. De nincs B... Ami van az viszont fenntarthatatlan másrészt ahogy korában leírtam szerintem következménye a klubbok magánkézbe kerülésének és a kiherélt FFPnek. Ha minden marad ahogy van akkor rövid időn belül csak az újgazdag tulajdonosokörű csapatok fognak harcba szállni minden címért több mint valószínű. Valaki hiányolta a Nothingham Forest-et...na hát lehet lesz egy N+1 sejk aki megveszi kilóra beleöl 1 milliárdot vagy többet aztán megnyeri a PL és a BLt. Lehet itt érvelni jobbra balra de gáz van nem kicsit és az UEFA semmit szó szerint semmit nem csinál annak érdekében hogy normalizálodjon úgy ahogy a helyzet.
Dehogynem csinál. Szépen beveszi pénzért a köreibe a sejkeket és úgy alakítják a "" tradíciókat"", hogy nekik jó legyen. Aki ennek tapsolni tud, annak csak gratulálni tudok.
Csak azon kellene elgondolkodni, hogy mondjuk egy BL döntő mennyi pénzt termel és abból mennyit kap meg a 2 csapat.
Egyetértek. The end is near. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4466
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 20., kedd 14:59

impossible írta:
Pad'em írta: Pep is nyilatkozik epp:

Pep Guardiola about the #SuperLeague: “Sport is not a sport when the success is guaranteed, and when the relation between the effort and reward don’t exist. It’s not a sport when it doesn’t matter if you lose. It's not fair if teams fight at the top and cannot qualify”.
Azért vicces, hogy pont Pep mondja ezt aki full paytowin-be tolja vagy 10 éve.
Ja, de mondjuk meg lehet nézni, hogy hányszor nyertek eddig az olajos klubok BL-t. Chelseanek összejött, de a City meg a PSG rendre szopott, ebből is következik, hogy verseny szempontjából még így is igazságosabb ez a rendszer.

Én továbbra is várom az aranyközéputat, mert ami van az szar, a szuperlignek meg az alapgondolata már eleve hibás.
Szurkolóbázis.
Kell a nézettség, kellenek a csapatok, akiknek van a legtöbb szurkolója.
Egyszerű a dolog.
Illetve kollektívan kellett kiszedni a topcsapatokat a bajnokságokból, egy darab Juvéval nem lette volna előrébb senki, max megrendezik nélkülük a bajnokságot, ezért is érdekes a PSG helyzete is, de az elég bonyolult az arab miatt.
Én ezt értem, de az eredmények azért biztos vagyok benne, hogy szoros összefüggésben vannak a szurkolóbázissal. Ha az Arsenal, akik jó úton vannak affelé, hogy középcsapattá váljanak, lehet kibaszott sok szurkolót veszítenek, még lehet, hogy 1 másik angol csapat a sikereinek köszönhetően meg nyernek. Ha 10 év múlva kerül erre a dologra sor, lehet már fel sem merülnének. Emiatt sem korrekt a dolog, mert ezek a mostani csapatok bebetonozzák magukat teljsítménytől függetlenül.
Érdekes, NFLben nincs gond, hogy nem esik ki senki és zárnak egy 1-15ös alapszakaszt, vhogy nem dőlt még dugába a dolog..... :lol:
Én meg lehet ezért nézek focit, és nem NFLt.

Reteti
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2021. április 16., péntek 20:47
Kedvenc játékosaid: Toni kroos
Kedvenc csapatod: Bayern

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Reteti » 2021. április 20., kedd 14:58

Mindenki hogy aggodik az olajos csapatok ternyerése miatt Azert mar jo pár éve itt vannak psg city chelsea hány bl győzelem jött nekik össze.talan egy Szoval nem minden a pénz

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. április 20., kedd 14:56

ateeemadrid írta: Arsenal, Spurs, Inter, Milan in 2k21... :lol: :lol: :lol: Alanyi jogon részvétel. :lol: Szánalmas.
Szurkolóbázis.
Kell a nézettség, kellenek a csapatok, akiknek van a legtöbb szurkolója.
Egyszerű a dolog.
Illetve kollektívan kellett kiszedni a topcsapatokat a bajnokságokból, egy darab Juvéval nem lette volna előrébb senki, max megrendezik nélkülük a bajnokságot, így nyomás van az ország szövetségén is, ezért is érdekes a PSG helyzete is, de az elég bonyolult az arab miatt.

Spurs egyedüli kérdés, de már ők is hosszú évek óta top csapat és igen is helyük van itt.


Érdekes, NFLben nincs gond, hogy nem esik ki senki és zárnak egy 1-15ös alapszakaszt, vhogy nem dőlt még dugába a dolog..... :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ferni 2021. április 20., kedd 14:59-kor.

Avatar
impossible
Hozzászólások: 468
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:29
Kedvenc játékosaid: R9
Kedvenc csapatod: RMCF
Tartózkodási hely: Nír Budapest

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: impossible » 2021. április 20., kedd 14:53

Pad'em írta: Pep is nyilatkozik epp:

Pep Guardiola about the #SuperLeague: “Sport is not a sport when the success is guaranteed, and when the relation between the effort and reward don’t exist. It’s not a sport when it doesn’t matter if you lose. It's not fair if teams fight at the top and cannot qualify”.
Azért vicces, hogy pont Pep mondja ezt aki full paytowin-be tolja vagy 10 éve.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 20., kedd 14:51

Professore írta:
Dupla D írta:
A foci nem a legnagyobb kluboktól kezdődik, hanem a legkisebbektől. Nem tetszik az irány, ami a tv-s közvetítések elindulásával elindult, hogy tódul a pénz a fociba és beállították magukat a csapatok egy folyamatosan bővülő gazdasági modellbe. Bár nem vagyok közgazdász, de hasonló a helyzet, mint a világpiacon. Minden jó, amíg bővül minden, de amint nincs bővülés, jön a válság. Sajnos nem volt más lehetőség, ettől függetlenül az irány nem tetszik.

A foci volt az egyik utolsó elit sportág, ahol nem kaptál meg valamit csak azért, mert vagy valaki, hanem mindenért meg kellett küzdeni. Most itt 15 csapat alanyi jogon megkapja a jutalmat.

Nem akartak elsüllyedni ezek a csapatok, olyan utat bejárni, mint a Milan, pedig ez a ciklikusság bizonyos keretek között benne van. Mostantól nem lesz benne. Elveszti ezt a romantikus érzetét a futball, hogy a kicsi is elkaphatja a nagyot, és a kicsi is elérhet valamit. Ne mondja már nekem senki, hogy bármi korrektség van abban, hogy pár klub a kénye kedve szerint eldönti, hogy ki játszhat velük.

Megértem, hogy csak nagy meccset akarnak a nagyok, mert ez érdekli az embereket. De a sport szellemiségével ellentétes, hogy valakinak alanyi jogon jár valami. Legyen 20 csapat a BL-ben, két csoportban, és mindenki érdemelje ki a részvételt az előző szezonban nyújtott teljesítményével. Kapjon mindenki annyi pénzt, amennyien arányosan nézik a meccseiket. Nálam ez lenne a korrekt.

Értem én a nagycsapatok szemszögét, és megértem, hogy ehhez folyamodnak, de az én értékrendemtől ez távol áll.
Az érvelés még helyes is volna ha minden csapat azonos formatum szerint működne de erről szó sincs. Romantikus ez az okfejtes csak az a baj hogy hosszú idő óta már felborult az egyensúly és már nem is áll vissza. Az az idilikus kép amit felvázoltál az már nem létezik valahol a 90 években kipurcant. Ez a szomorú valóság. Ebbe görcsösen ragaszkodni nem sok értelme van. Ha ez lenne a B opció és az ESL az A akkor én is gondolkodás nélkül a Bt választanám. De nincs B... Ami van az viszont fenntarthatatlan másrészt ahogy korában leírtam szerintem következménye a klubbok magánkézbe kerülésének és a kiherélt FFPnek. Ha minden marad ahogy van akkor rövid időn belül csak az újgazdag tulajdonosokörű csapatok fognak harcba szállni minden címért több mint valószínű. Valaki hiányolta a Nothingham Forest-et...na hát lehet lesz egy N+1 sejk aki megveszi kilóra beleöl 1 milliárdot vagy többet aztán megnyeri a PL és a BLt. Lehet itt érvelni jobbra balra de gáz van nem kicsit és az UEFA semmit szó szerint semmit nem csinál annak érdekében hogy normalizálodjon úgy ahogy a helyzet.
Dehogynem csinál. Szépen beveszi pénzért a köreibe a sejkeket és úgy alakítják a "" tradíciókat"", hogy nekik jó legyen. Aki ennek tapsolni tud, annak csak gratulálni tudok.
Csak azon kellene elgondolkodni, hogy mondjuk egy BL döntő mennyi pénzt termel és abból mennyit kap meg a 2 csapat.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4466
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 20., kedd 14:50

Professore írta:
Dupla D írta:
A foci nem a legnagyobb kluboktól kezdődik, hanem a legkisebbektől. Nem tetszik az irány, ami a tv-s közvetítések elindulásával elindult, hogy tódul a pénz a fociba és beállították magukat a csapatok egy folyamatosan bővülő gazdasági modellbe. Bár nem vagyok közgazdász, de hasonló a helyzet, mint a világpiacon. Minden jó, amíg bővül minden, de amint nincs bővülés, jön a válság. Sajnos nem volt más lehetőség, ettől függetlenül az irány nem tetszik.

A foci volt az egyik utolsó elit sportág, ahol nem kaptál meg valamit csak azért, mert vagy valaki, hanem mindenért meg kellett küzdeni. Most itt 15 csapat alanyi jogon megkapja a jutalmat.

Nem akartak elsüllyedni ezek a csapatok, olyan utat bejárni, mint a Milan, pedig ez a ciklikusság bizonyos keretek között benne van. Mostantól nem lesz benne. Elveszti ezt a romantikus érzetét a futball, hogy a kicsi is elkaphatja a nagyot, és a kicsi is elérhet valamit. Ne mondja már nekem senki, hogy bármi korrektség van abban, hogy pár klub a kénye kedve szerint eldönti, hogy ki játszhat velük.

Megértem, hogy csak nagy meccset akarnak a nagyok, mert ez érdekli az embereket. De a sport szellemiségével ellentétes, hogy valakinak alanyi jogon jár valami. Legyen 20 csapat a BL-ben, két csoportban, és mindenki érdemelje ki a részvételt az előző szezonban nyújtott teljesítményével. Kapjon mindenki annyi pénzt, amennyien arányosan nézik a meccseiket. Nálam ez lenne a korrekt.

Értem én a nagycsapatok szemszögét, és megértem, hogy ehhez folyamodnak, de az én értékrendemtől ez távol áll.
Az érvelés még helyes is volna ha minden csapat azonos formatum szerint működne de erről szó sincs. Romantikus ez az okfejtes csak az a baj hogy hosszú idő óta már felborult az egyensúly és már nem is áll vissza. Az az idilikus kép amit felvázoltál az már nem létezik valahol a 90 években kipurcant. Ez a szomorú valóság. Ebbe görcsösen ragaszkodni nem sok értelme van. Ha ez lenne a B opció és az ESL az A akkor én is gondolkodás nélkül a Bt választanám. De nincs B... Ami van az viszont fenntarthatatlan másrészt ahogy korában leírtam szerintem következménye a klubbok magánkézbe kerülésének és a kiherélt FFPnek. Ha minden marad ahogy van akkor rövid időn belül csak az újgazdag tulajdonosokörű csapatok fognak harcba szállni minden címért több mint valószínű. Valaki hiányolta a Nothingham Forest-et...na hát lehet lesz egy N+1 sejk aki megveszi kilóra beleöl 1 milliárdot vagy többet aztán megnyeri a PL és a BLt. Lehet itt érvelni jobbra balra de gáz van nem kicsit és az UEFA semmit szó szerint semmit nem csinál annak érdekében hogy normalizálodjon úgy ahogy a helyzet.
Én csak azt nem értem, hogy leírtok tök jogos problémákat, csak éppenséggel a szuperliga ezek közül egyelőre egyikre sem akar megoldást nyújtani. Teljesen másról szól a dolog.

Leírod pl, hogy manapság már mennyire nem egyenlő esélyekkel indulnak a klubok, hogy ez milyen régen megváltozott. Ez oké is, vitathatatlan, csak hogy a szuperligánál ez az egyenlőtlenség még sokkal komolyabb lesz. A másik érved meg a klubok magánkézbe kerülésének problémája, meg a fifázó sejkek, erre sem ad semmilyen megoldást a szuperliga, sőt, minden olajos csapatot szívesen várnak játszani a nagyokkal. Dupladé jól összefoglalta egyébként szerintem a szurkolók problémáját az egész ötlettel, és jöhetnek nekem akármilyen fasza innovációkkal, amég ez a része nem oldódik meg, addig egy halva született ötletről beszélünk.

Arsenal, Spurs, Inter, Milan in 2k21... :lol: :lol: :lol: Alanyi jogon részvétel. :lol: Szánalmas.

Rummenige nyilatkozata korrekt, valahogy így kéne.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2021. április 20., kedd 14:52-kor.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7291
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. április 20., kedd 14:45

Pep is nyilatkozik epp:

Pep Guardiola about the #SuperLeague: “Sport is not a sport when the success is guaranteed, and when the relation between the effort and reward don’t exist. It’s not a sport when it doesn’t matter if you lose. It's not fair if teams fight at the top and cannot qualify”.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2021. április 20., kedd 14:44

Dupla D írta:
Professore írta:

Na persze. Nagyon egyoldalú ez az érvelés. És az kinek lesz jó ha a nagy klubbok csődbe mennek és anyagilag is mely válságba kerül a foci ? Ez esély megvolt...ahogy írod papíron. Mondjon valaki egy példát ahol egy másod osztályú csapat mondjuk 2 év alatt bejutott a BL főtáblájára netán túlélte a csoportkört... A remény ott van jól kell teljesíteni és akkor még lehet nyerni a saját bajnokságot és akár meghivasosos alapon az ESLbe is be lehet kerülni. Nehezebb így? Az. Lehetetlen? Papíron van rá esély....
A foci nem a legnagyobb kluboktól kezdődik, hanem a legkisebbektől. Nem tetszik az irány, ami a tv-s közvetítések elindulásával elindult, hogy tódul a pénz a fociba és beállították magukat a csapatok egy folyamatosan bővülő gazdasági modellbe. Bár nem vagyok közgazdász, de hasonló a helyzet, mint a világpiacon. Minden jó, amíg bővül minden, de amint nincs bővülés, jön a válság. Sajnos nem volt más lehetőség, ettől függetlenül az irány nem tetszik.

A foci volt az egyik utolsó elit sportág, ahol nem kaptál meg valamit csak azért, mert vagy valaki, hanem mindenért meg kellett küzdeni. Most itt 15 csapat alanyi jogon megkapja a jutalmat.

Nem akartak elsüllyedni ezek a csapatok, olyan utat bejárni, mint a Milan, pedig ez a ciklikusság bizonyos keretek között benne van. Mostantól nem lesz benne. Elveszti ezt a romantikus érzetét a futball, hogy a kicsi is elkaphatja a nagyot, és a kicsi is elérhet valamit. Ne mondja már nekem senki, hogy bármi korrektség van abban, hogy pár klub a kénye kedve szerint eldönti, hogy ki játszhat velük.

Megértem, hogy csak nagy meccset akarnak a nagyok, mert ez érdekli az embereket. De a sport szellemiségével ellentétes, hogy valakinak alanyi jogon jár valami. Legyen 20 csapat a BL-ben, két csoportban, és mindenki érdemelje ki a részvételt az előző szezonban nyújtott teljesítményével. Kapjon mindenki annyi pénzt, amennyien arányosan nézik a meccseiket. Nálam ez lenne a korrekt.

Értem én a nagycsapatok szemszögét, és megértem, hogy ehhez folyamodnak, de az én értékrendemtől ez távol áll.
Persze, csak úgy senki nem ér el semmit.... Abba meg nem gondolsz bele, hogy a piacot a City PSG tette tönkre, idézett elő egy olyan pénzbeli ugrást, ami lekövethetetlen piaci alapon. Ezt meg az UEFA úgy oldotta meg, hogy fű alatt pár kenő pénzzel.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. április 20., kedd 14:44

Rummenigge adott egy hosszabb interjut, ha valakit erdekelne:

Kalle Rummenigge, CEO of Bayern Munich and Agnelli's predecessor at the helm of the ECA: why did it come to this?

"We had been talking about it for ten years and we always decided to keep the existing model. Then the coronavirus damaged all of European football, especially the big teams, which lost a lot without fans at the stadium. Some clubs thought it was a good time to make a Super League. And a big mess was born...".

The methods are striking. President Ceferin had very harsh words against Agnelli, what do you think?

"I am sorry that what happened happened, because they have always had a friendly relationship and have collaborated well. The important thing now is to resume a certain dialogue. My hope is that we can still find a solution, because the Super League damages all of European football. And we have to avoid that.

What is the solution?

"The solution is to reduce costs. With the Super League the clubs are trying to solve the problem of debts, which have worsened with the pandemic. But the way cannot be to collect more and more and pay more and more players and agents. We need to cut back a bit, not put more on the table. We have overspent: everyone, no one excluded. It's time to make football less arrogant.

Is bringing forward the Super Champions League a possibility?

"No, the 2024 one cannot be brought forward because the marketing rights have been sold. The reforms are confirmed from 2024: on Friday, even Agnelli agreed.

Doesn't it seem serious to you that the president is working against the interests of the association he represents?

"Unfortunately I wanted to talk to him, but I couldn't get him on the phone. I don't know his motivations and without knowing them I don't want to criticise him. Maybe there's a reason I don't know: maybe I can talk to him and understand it better.

Are you surprised that Inter are joining the Super League as well as Juve and AC Milan?

"There are rumours that Inter have big financial problems and maybe they think they can solve them this way. The revenue they are talking about for the Super League seems enormous, but I don't know if in the long run the problems will be solved. I don't believe that. You can't collect more and more money to compensate for the expenses.

UEFA has also made its mistakes, don't you think?

"The market exploded in the year of Neymar, but we were already on the wrong track and it is not the fault of UEFA and FIFA. Now we have a great opportunity to find solutions to return to a more rational football. All companies in Italy, Japan, Germany or the USA think about reducing costs: only in football do they think they can solve everything by increasing revenue.

Do you expect to play in the Champions League in August without Real, Juventus and Liverpool?

"I sincerely hope not, I find it hard to imagine. Without twelve big teams, the competition is damaged.

Can you confirm that Bayern are not in the Super League?

"We're not in it because we don't want to be. We are happy to play in the Bundesliga, a 'bread and butter' business, as the English say. We are happy to play in the Champions League and we don't forget the responsibility towards our fans, who are generally against such a reform. And we also feel a responsibility towards football in general.

With a billion in debt like Barcelona, is it more difficult to make certain choices?

"We fortunately don't have these debts".

Is the choice of English teams due to American ownership?

"Yes, because in Europe you spend a lot and maybe you don't win. In the United States, the main thing is to make money.

Liverpool coach Klopp is a historical enemy of the Super League. If he were to come to Bayern it would be a symbolic blow, wouldn't it?

"We haven't decided on the coach yet, let's win the league first and then decide what to do. He has certainly spoken out against his club...".

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Professore » 2021. április 20., kedd 14:39

Dupla D írta:
Professore írta:

Na persze. Nagyon egyoldalú ez az érvelés. És az kinek lesz jó ha a nagy klubbok csődbe mennek és anyagilag is mely válságba kerül a foci ? Ez esély megvolt...ahogy írod papíron. Mondjon valaki egy példát ahol egy másod osztályú csapat mondjuk 2 év alatt bejutott a BL főtáblájára netán túlélte a csoportkört... A remény ott van jól kell teljesíteni és akkor még lehet nyerni a saját bajnokságot és akár meghivasosos alapon az ESLbe is be lehet kerülni. Nehezebb így? Az. Lehetetlen? Papíron van rá esély....
A foci nem a legnagyobb kluboktól kezdődik, hanem a legkisebbektől. Nem tetszik az irány, ami a tv-s közvetítések elindulásával elindult, hogy tódul a pénz a fociba és beállították magukat a csapatok egy folyamatosan bővülő gazdasági modellbe. Bár nem vagyok közgazdász, de hasonló a helyzet, mint a világpiacon. Minden jó, amíg bővül minden, de amint nincs bővülés, jön a válság. Sajnos nem volt más lehetőség, ettől függetlenül az irány nem tetszik.

A foci volt az egyik utolsó elit sportág, ahol nem kaptál meg valamit csak azért, mert vagy valaki, hanem mindenért meg kellett küzdeni. Most itt 15 csapat alanyi jogon megkapja a jutalmat.

Nem akartak elsüllyedni ezek a csapatok, olyan utat bejárni, mint a Milan, pedig ez a ciklikusság bizonyos keretek között benne van. Mostantól nem lesz benne. Elveszti ezt a romantikus érzetét a futball, hogy a kicsi is elkaphatja a nagyot, és a kicsi is elérhet valamit. Ne mondja már nekem senki, hogy bármi korrektség van abban, hogy pár klub a kénye kedve szerint eldönti, hogy ki játszhat velük.

Megértem, hogy csak nagy meccset akarnak a nagyok, mert ez érdekli az embereket. De a sport szellemiségével ellentétes, hogy valakinak alanyi jogon jár valami. Legyen 20 csapat a BL-ben, két csoportban, és mindenki érdemelje ki a részvételt az előző szezonban nyújtott teljesítményével. Kapjon mindenki annyi pénzt, amennyien arányosan nézik a meccseiket. Nálam ez lenne a korrekt.

Értem én a nagycsapatok szemszögét, és megértem, hogy ehhez folyamodnak, de az én értékrendemtől ez távol áll.
Az érvelés még helyes is volna ha minden csapat azonos formatum szerint működne de erről szó sincs. Romantikus ez az okfejtes csak az a baj hogy hosszú idő óta már felborult az egyensúly és már nem is áll vissza. Az az idilikus kép amit felvázoltál az már nem létezik valahol a 90 években kipurcant. Ez a szomorú valóság. Ebbe görcsösen ragaszkodni nem sok értelme van. Ha ez lenne a B opció és az ESL az A akkor én is gondolkodás nélkül a Bt választanám. De nincs B... Ami van az viszont fenntarthatatlan másrészt ahogy korában leírtam szerintem következménye a klubbok magánkézbe kerülésének és a kiherélt FFPnek. Ha minden marad ahogy van akkor rövid időn belül csak az újgazdag tulajdonosokörű csapatok fognak harcba szállni minden címért több mint valószínű. Valaki hiányolta a Nothingham Forest-et...na hát lehet lesz egy N+1 sejk aki megveszi kilóra beleöl 1 milliárdot vagy többet aztán megnyeri a PL és a BLt. Lehet itt érvelni jobbra balra de gáz van nem kicsit és az UEFA semmit szó szerint semmit nem csinál annak érdekében hogy normalizálodjon úgy ahogy a helyzet.

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2021. április 20., kedd 14:32

ziro4vr írta: Azért ez a ceferin egy bicskanyitogató barom az is átjön elég rendesen. Lehet értelmesen is kommunikálni lásd Rumennigge.
Ő már azért visszafogott mert elkezdte szorítani a bugyi.
Látja h Perez nem csicska. Es az alap 350 milka, és a pluszok ( a számla vége több mint 1 milliárd is lehet) már nagyon csábító. Közben telnek be a helyek.
Persze még fikazni kell. Ezt várja a sjató, az Uefa. Meg sok a bizonytalanság.
De utána meglesz mindenkivel az egyezség. Szegény Bayern meg pont 15.-nek befér majd, mert hát nem volt mit tenni, de sikerükt úgy rendezni hogy a kicsiknek is, meg bajorfökdnek is meg jaj. Meg juj.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2021. április 20., kedd 14:29

besteve7 írta:
Realista24 írta:

Te sem sokat olvastál utána annak, hogy milyen most a rendszer és mi a terv :mrgreen:
Akkor légyszíves magyarázd már el, hogy mitől lesz ez a futball megváltása, mert nekem még ez nem jött át.
Tudom, kicsit hosszu, de jol korbejarjak, hogy mekkora szarban vannak a csapatok, hanyszor probaltak valamit tenni es hogy miert ez lett, ami most van:
https://24.hu/sport/2021/04/20/podcast- ... zuperliga/

(az utolso 20 percret meg nem hallgattam meg :mrgreen: )

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2021. április 20., kedd 14:28

Professore írta:
Dupla D írta:
Ezeknek az agyalágyult embereknek semmi hasznunk nincs abból, hogy 12 csapat megalapított egy egyelőre saját ligának tűnő Szurperligát. Sőt, a jelenlegi állás szerint a 12 csapaton kívül mindenki veszít. Egy Leedsnek soha nem lesz esélye már a semmire. Lehet, hogy ezelőtt se volt, de a foci épp azért volt remek, mert homogén az egész. Papíron egy angol 5. osztályú csapat is bejuthat a BL-be. Ezzel elvették a reményt a csapatoktól, és teljesen megértem, hogy ezt nehezményezik.
Na persze. Nagyon egyoldalú ez az érvelés. És az kinek lesz jó ha a nagy klubbok csődbe mennek és anyagilag is mely válságba kerül a foci ? Ez esély megvolt...ahogy írod papíron. Mondjon valaki egy példát ahol egy másod osztályú csapat mondjuk 2 év alatt bejutott a BL főtáblájára netán túlélte a csoportkört... A remény ott van jól kell teljesíteni és akkor még lehet nyerni a saját bajnokságot és akár meghivasosos alapon az ESLbe is be lehet kerülni. Nehezebb így? Az. Lehetetlen? Papíron van rá esély....
A foci nem a legnagyobb kluboktól kezdődik, hanem a legkisebbektől. Nem tetszik az irány, ami a tv-s közvetítések elindulásával elindult, hogy tódul a pénz a fociba és beállították magukat a csapatok egy folyamatosan bővülő gazdasági modellbe. Bár nem vagyok közgazdász, de hasonló a helyzet, mint a világpiacon. Minden jó, amíg bővül minden, de amint nincs bővülés, jön a válság. Sajnos nem volt más lehetőség, ettől függetlenül az irány nem tetszik.

A foci volt az egyik utolsó elit sportág, ahol nem kaptál meg valamit csak azért, mert vagy valaki, hanem mindenért meg kellett küzdeni. Most itt 15 csapat alanyi jogon megkapja a jutalmat.

Nem akartak elsüllyedni ezek a csapatok, olyan utat bejárni, mint a Milan, pedig ez a ciklikusság bizonyos keretek között benne van. Mostantól nem lesz benne. Elveszti ezt a romantikus érzetét a futball, hogy a kicsi is elkaphatja a nagyot, és a kicsi is elérhet valamit. Ne mondja már nekem senki, hogy bármi korrektség van abban, hogy pár klub a kénye kedve szerint eldönti, hogy ki játszhat velük.

Megértem, hogy csak nagy meccset akarnak a nagyok, mert ez érdekli az embereket. De a sport szellemiségével ellentétes, hogy valakinak alanyi jogon jár valami. Legyen 20 csapat a BL-ben, két csoportban, és mindenki érdemelje ki a részvételt az előző szezonban nyújtott teljesítményével. Kapjon mindenki annyi pénzt, amennyien arányosan nézik a meccseiket. Nálam ez lenne a korrekt.

Értem én a nagycsapatok szemszögét, és megértem, hogy ehhez folyamodnak, de az én értékrendemtől ez távol áll.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. április 20., kedd 14:21

Azért ez a ceferin egy bicskanyitogató barom az is átjön elég rendesen. Lehet értelmesen is kommunikálni lásd Rumennigge.
Nem illik.

besteve7
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 10:12
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Falcaó
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: besteve7 » 2021. április 20., kedd 14:16

Realista24 írta:
besteve7 írta:

Akkor légyszíves magyarázd már el, hogy mitől lesz ez a futball megváltása, mert nekem még ez nem jött át.
Itt kezdődik a probléma, látod. Egyelőre mindenki túlélésről beszél, hogy fejlődni lehessen.

Magyarázni nem fogok, mert én nem tudok a fejeddel gondolkodni, szóval venni kell a fáradtságot és olvasni. Az sem baj, ha így gondolod, csak rögtön jöttél a gazdagabbak lesznek a gazdagok általánosítással.
Nekem eddig ez jott at, sokan itt fölöttem is azt emelték ki Perez tegnapi beszédéből h a pénz elég sok helyen előjött.
Érdekelne, hogy akkor szerinted mitől fogja ez a liga FUTBALL-t megújítani?

petiamadridista
Hozzászólások: 5256
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2021. április 20., kedd 14:14

Realista24 írta: Angliában a PM mondta, hogy ha kell törvényt csinál, hogy a klubok ne tudjanak részt venni a szuperligában.
Csicska.
Pedig alapból nekem szimpi fazon volt.
Kár érte.

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8435
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. április 20., kedd 14:13

Komoly korlátokba ütközött a futball fejlődése, amit UEFAnak és FIFAnak hívnak és főleg miattuk megakadt a dolog.
Rengeteget kiaknázatlan lehetőség helyett a saját mocsarában szenved a klubfutball és nem halad semerre.

Igen, rengeteg kiscsapat van, de először a nagyoknak kell kijárni ezt az utat és ezt a fejlődési potenciált kiaknázni, mert egy Brightonnak meg egy Getafénak ez nem fog menni.

Itt írták a DAZN már mit kínál a német focinál.... Nézd meg nálunk mi van... Csomóan a Real meccseket is csak streamről tudják nézni...

Én hiszek ebben az amerikai stílusú projektben, mert működik és rengeteg potenciális pénz megy kárba.

Persze, először a nagyok járnak jól, de ha belegondolsz picit minél több pénz áramlik valahova az ott is marad és idővel ez a többi klubot is húzza majd fel.
Sztetek nincs gond, ha összeáll 12 csapat és összehoznak egy olyan projektet hirtelen a semmiből, amiben 3szor-4szer annyi pénz van benne, mint ami eddig volt?
Akkor jó jelenleg minden?

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Bajnokok/Szuperek Ligája

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 20., kedd 14:12

Az a baj, hogy ha nem csinalnak valamit, akkor kartyavarkent fog a komplett futballvilag osszedolni, mert mar most is eleg durva korbetartozasok vannak.
Nem vagyok kozgazdasz, eleg szuk a tudasom a temaban, de ilyen merteku valsag akar atgyuruzhet mas szektorokba is, ami pedig akar kozvetetten minket is erinthet.
Ha nem is gyuruzik at, de egy bukas magaval fogja rantani a komplett UEFA-FIFA sohivatalt is, az osszes idiota vezetojukkel.
Realista24 írta: Angliában a PM mondta, hogy ha kell törvényt csinál, hogy a klubok ne tudjanak részt venni a szuperligában.
Demokracia :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 214 regisztrált és 0 vendég