Real Madrid vs. Barcelona

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz az El Clásico-tól?

A szavazás 2023. október 29., vasárnap 7:04-kor befejeződött.

A Barcelona fog nyerni
19
22%
Döntetlen lesz
15
17%
A Real Madrid fog nyerni
53
61%
 
Szavazatok száma: 87

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2022. október 2., vasárnap 11:58

Realista24 írta: Én nem értem miért jó kisebbíteni a Barca idei teljesítményét. Nagyon megy nekik, aztán hogy szépen is játszanak e azt nem tudom, mert továbbra sem nézek Barca meccset.
De az eredmények parádésak. Mindenesetre szerencsére lepeshatranyban vannak jelenleg.
És ami még bosszantóbb számomra, hogy van elképzelés mind a játékban, mind az átigazolási politikájukban.
A támadó harmad elit, a középpályán is sikerült De Jongot megtartani, illetve hoztak egy normális középhátvédet Kounde személyében is.

Elvileg jövőre két szélsőhátvédért mennek, ami megint egy nagy boost lesz a csapatuk számára és pont hiányposzt is, Mi meg valószínűleg megyünk megint egy középpályásért..
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: pheco » 2022. október 2., vasárnap 8:32

reeed_ati írta: A barszánál most jön csak az igazi erőfelmèrő.
BL-ben ès a bajnokságban is komoly ellenfelek fognak jönni, kb. heti kètszer, mindezt egy pikè-christensen párossal kell, hogy lehozzák..
Mi meg tudunk szèpen pihentetni a BL.-ben, be lehet dobni a Tobias-Bravo párost, a bajnokság meg lehet a prioritás. B-)

Egyèbkènt a klasszikuson szèpen fel kell rakni őket a vonatra, ami megindul majd azon a lejtőn.. :smile:
Szomorù leszek, ha a következő egy hònapban nem èpìtünk ki egy kisebb előnyt velük szemben.., kelleni fog, mert nagyon szoros csata lesz ez vègig. :)
Nalunk is torvenyszeru a pontvesztes az eddigi 100% utan, szoval nagy elonyszerzesre nem szamitok.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. október 2., vasárnap 8:08

A barszánál most jön csak az igazi erőfelmèrő.
BL-ben ès a bajnokságban is komoly ellenfelek fognak jönni, kb. heti kètszer, mindezt egy pikè-christensen párossal kell, hogy lehozzák..
Mi meg tudunk szèpen pihentetni a BL.-ben, be lehet dobni a Tobias-Bravo párost, a bajnokság meg lehet a prioritás. B-)

Egyèbkènt a klasszikuson szèpen fel kell rakni őket a vonatra, ami megindul majd azon a lejtőn.. :smile:
Szomorù leszek, ha a következő egy hònapban nem èpìtünk ki egy kisebb előnyt velük szemben.., kelleni fog, mert nagyon szoros csata lesz ez vègig. :)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 2., vasárnap 8:03

Én nem értem miért jó kisebbíteni a Barca idei teljesítményét. Nagyon megy nekik, aztán hogy szépen is játszanak e azt nem tudom, mert továbbra sem nézek Barca meccset.
De az eredmények parádésak. Mindenesetre szerencsére lepeshatranyban vannak jelenleg.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2022. október 2., vasárnap 7:23

ANDS írta: Mert az angol bajnokság az erős, ugye…..azt az élvonalat verte szépen sorban laposra a Real tavaly a bl - ben.
Még az el- t sem angol csapat nyerte tavaly.
Minden tiszteletem es elismeresem a tavalyi blhez, mindkozul a legnehezebb volt talan. De ez a laposra vertuk a pl csapatokat.. hat en azokat a meccseket ezek szerint nem lattam. Mert ilyen nem volt.
ANDS írta: Tény, hogy a Real védekezése hagy maga után némi kívánnivalót, de ne értékeljük már le kedvenc csapatunk teljesítményét egy bl és egy bajnoki cim elhódításával végződő szezon után….amikor a barca trófeák helyett tavaly csak tapasztalatot nyert, és eddig úgy tűnik, hogy jól erősített.
es annak hogy mi tavaly duplaztunk mi koze hogy ok iden 1 golt kaptak? Akkor a 7 meccs 1 kapott gol az szar stat, mert tavaly mi duplaztunk es nem ok? :lol:
Tul magas az a lo..

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2022. október 1., szombat 23:21

Toti írta: Ez az ember mar idegesitobb a minden meccsen goljaival, mint annak idejen messi.

Masik meg, h ne basszatok mar fel, h 7 fordulo alatt 1 golt kaptak..
Hat azert attol meg messze van, es a szezon vege is messze meg :D nyilvan figyelemremelto, hogy milyen szepen termel, es kimondottan erosen kezdett a barca, de aggodalomra semmi ok. Magunkkal kell foglalkozni, menni elore meccsrol meccsre, aztan oktober kozepen kell megcsapkodni a katalanokat, aztan rogton egycsapatos lesz a bajnoksag.
:goat:

Avatar
chronic
Hozzászólások: 2230
Csatlakozott: 2014. április 18., péntek 14:27
Kedvenc játékosaid: R9, Modric
Kedvenc csapatod: fehér balett

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: chronic » 2022. október 1., szombat 21:45

Toti írta: Masik meg, h ne basszatok mar fel, h 7 fordulo alatt 1 golt kaptak..
Összeálltak egyből mint az a bizonyos bugyi, emellett bűngyenge ez a spanyol "élvonal", nem hiába járunk mi is 6 meccs után 18 pontnál benzi nélkül és emellett sokszor csak takarékon focizva.

Jó öreg kétcsapatos bajnokság lesz az idei, 100 körüli pontszámmal.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Toti » 2022. október 1., szombat 21:39

Ez az ember mar idegesitobb a minden meccsen goljaival, mint annak idejen messi.

Masik meg, h ne basszatok mar fel, h 7 fordulo alatt 1 golt kaptak..
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. október 1., szombat 21:24

lewa újabb gól

https://streamff.com/v/PujetD

mondjuk a 21-es védőt hoznám le ha így fél a labdától...
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Tjacks
Hozzászólások: 2623
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2022. szeptember 29., csütörtök 5:48

ANDS írta:
Realista24 írta: Álljatok már le. Vagy folytassatok privatban.
Igazad van. Részemről bocsánatot kérek.
:agree: .

Vannak nagyon nehéz esetek...

Más:.

Kounde ott lesz a classicon?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 28., szerda 12:13

Álljatok már le. Vagy folytassatok privatban.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 28., szerda 11:02

ANDS írta:
zsuninnyo írta:

Sajnos abszolut nem erted, amirol beszelek, igy pedig csak egymas mellett beszelunk el.
Egy szónak a jelentését ha megnézed a szótárban, az a közmegegyezés. Az emberek többsége azt a szót abban az értelemben használja.
Ettől egy társaságban ( például itt, egy fórumon ) el lehet térni, és lehet mást érteni alatta.
Ettől függetlenül, sajnos nem értem, hogy a Te szemedben miért nem számít Messi vezérnek a barcaban, mondjuk azon a meccsen, amelyiken a Pool ellen kikaptak. De teljesen mindegy, szerintem túl sokat foglalkozunk itt a barcaval.
Megint egy teljesen mas dologgal foglalkozol ahelyett, hogy a temaban, amihez hozzaszoltal torodnel.
Erdekes felvetes, hogy tul sokat foglalkozunk a barcaval egy barca nevu topicban. (?)

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 28., szerda 8:34

ANDS írta:
zsuninnyo írta:

Ne haragudj, de en ezt mar tenyleg nem tudom hova tenni. Negyedjere irom le szerintem, hogy nincs szo arrol Messi MILYEN FOCISTA. Ki a jobb nala es ki nem. Alapbol MJ osszehasonlitasbol indult az egesz, en azert hoztam be Ronaldo-t es Maradona-t, hogy legyen ket referencia a foci vilagabol is, de soha nem volt arrol szo ok milyen focistak voltak, milyen ugyesek, ki a jobb naluk es ki kinel jobb.
Azzal az ervvel hogy "Maradona lott egy csodagolt a vb dontoben" meg nem tudok vitatkozni. Ha szerinted a csavo palyafutasa ennyi, akkor nincs vitaalap.
Messi is jatszott vb dontot, es mi volt a momentum? Higuan kihagyta a ziccert. pontosan erre celzok, hogy nem vette a hatara a csapatat. Copa Americat is ugy nyert, hogy mar havonta rendezik, meg, csak nyerje mar meg Messi. Hany dontot bukott el azokon? Hany copa america-rol zugott ki? Hatara vette a Barcelona-t persze, rugott kis millio golt, fantaasztikus classico-kat hozott le. Es hol volt a Liverpool, a Roma, a Juventus vagy a Bayern ellen? 4 vilagraszolo eges.
Tud szabadrugast loni, es? Hogy jon ez ide? Attol lesz vezer?
Nem volt tole hangos a sajto? Messi konkretan ha fingott egyett, tele volt vele a sajto.
Lott szologolt, Getafe ellen kupaban, a mai napig ismetlik. Az egyeneerteku egy vb dontovel?
Ez veszett fejsze nyele, ezekkel az ervekkel sajnos mar nem tudok vitatkozni. Ugyanazokat kell hajtogatnom ujra es ujra, majd megint az a valasz, hogy de Messi mekkora focista es ki a jobb nala meg ki a jobb kinel. Szerintem Messi nem merheto egykhez sem, mert nem vezer, mert sosem vezette a csapatat, rugott egy halom golt, ami a dolga volt. De ha szarban voltak, akkor szarban is hagyott mindenkit.
A vezér szó jelentése a szótárban:
Nagy tekintélyű személy, sok tagból álló közösséget, csoportot vezet, irányít.
Nem szerepel a definícióban, hogy csak győztes lehet. A Bayern elleni meccsen is volt a barcanak vezére, attól függetlenül, hogy kikaptak.
Sajnos abszolut nem erted, amirol beszelek, igy pedig csak egymas mellett beszelunk el.

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. szeptember 27., kedd 21:12

Bocsánat már nem engedte szerkeszteni, lehet, hogy az az angol-francia 2004-ben volt, de a lényegen nem változtat, és ezek csak kiragadott emlékek, hányszor eljátszották ezt mindketten, Zizu és Ronaldo is. Meg lehet nyugodtan nézegetni őket.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. szeptember 27., kedd 21:11

sajnos ez a raphina irtó jó formában van még mindig
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
kecsu10
Hozzászólások: 436
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 15:45
Kedvenc játékosaid: Guti, Figo, Iker
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: kecsu10 » 2022. szeptember 27., kedd 21:08

Istennek hála Zidane és Ronaldo pályafutását is követhettem szinte elejétől a végéig. Ők éppen az ellentétei voltak Messinek abból a szempontból, hogy sokszor nem csináltak látványosan semmit egy random bajnokin, de amikor nagy meccsek voltak, mindig jött tőlük az extra. Olyan érzése volt az embernek, szerintem az ellenfeleknek is, hogy ezek nem fogják engedni, hogy nyerjünk. Tisztán emlékszem én a 2000-es Eb-re, amikor az angolok egyébként jobbak voltak, és jött Zidane, vagy 98-ban. De fehérben is 2002-ben. Vagy Ronaldo 98-ban, egy iszonyúan erős Hollandia ellen, és ott nem Fánpörszi volt a "sztár", érdemes megnézni kik játszottak akkor narancs mezben. Aztán 2002, óriási kihagyás után a hátán vitte az egyébként nagyon erős brazil csapatot, de ő volt a korona ékszer, rettegtek tőle és teljes joggal. Sajnos arra is tökéletesen emlékszem, hogy nálunk a vége felé erősen derogált nekik már sokszor játszani is, nagyon látványosan tették. Ezzel szemben Messi élete meccsén gyenge volt mint a harmat. Az utolsó szabadrúgás előtt az angol nyelvű kommentár mindent elmondott már, hogy a kicsi fiú Rosariobol majd megcsinálhatja ismét stb. Ott kellett volna nyernie. Ellenben a ligában és sokszor a bl-ben is hozta amit kellett. Maradonáról nem nyilatkozom, nem láttam őt játszani. Jordant láttam, ő is amikor a legjobban kellett akkor villant, pedig már öreg volt mint az országút. Zidane is 2006-ban, nálunk már nem sok mindent csinált, de a vb-n megtette amit kellett, Materazzit most ne nézzük... Ha akkora kecske Lajonell akkor itt lesz a lehetőség a vb-n, mutassa már meg egyszer, akkor én is elismerem majd.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. szeptember 27., kedd 19:50

Realista24 írta: Leo Messi is clear that he will leave PSG in 2023 & won't not renew his contract.
@marcmarba
Ez tudjuk mit jelent :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 27., kedd 19:35

Leo Messi is clear that he will leave PSG in 2023 & won't not renew his contract.
@marcmarba
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

zsuninnyo
Hozzászólások: 1216
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2022. szeptember 27., kedd 10:12

Sierra írta:
zsuninnyo írta: Szerintem Messi nem merheto egykhez sem, mert nem vezer, mert sosem vezette a csapatat, rugott egy halom golt, ami a dolga volt. De ha szarban voltak, akkor szarban is hagyott mindenkit.
Szerintem egyébként ez csak 2015 után volt jellemző, a második triplázás után eresztett le végleg nemzetközi szinten. Bajnokságban persze fosta a gólokat, de mindenhol máshol besült. Előtte azért végig húzóember volt klubszinten. A válogatottban mondjuk mindig flop volt, ez valid. De amit Galacticos is írt, attól fog honnan közelítjük meg a vezér fogalmát, mert bizonyos értelemben ő is vezér volt annak idején. Viszont valóban sose volt egy Puyol vagy Ramos szintjén habitus szempontjából. Michael Jordanről nem sokat tudok, szóval én róla nem nyilatkoznék.
A 4 bl gyozelmebol 3-nak volt "aktiv" resztvevoje. Az utolso a Xavi-Iniesta-Messi korszak utolso nagy dobasa volt. Utana 6 even keresztul semmi. Elment Xavi, elment Iniesta (egyebkent mint vezer szerep, Iniestarol sosem esik szo, fontos pillanatokban pont hogy o volt ott, aki huzta acsapatot sokszor). Szoval az, hogy sikeres, az nem azert tortent, mert o vezette a csapatat, hanem pont, hogy o csinalta amihez ertett, a gollovest, de ha kellett egy vezer, mindig volt vki, aki "elvallalta" azt a szerepet. De nem szeretnek most mar erre tobb idot aldozni. Ha vkinek az a vezer, aki rugott 700 golt, de minden (szo szerint minden) sorsdonto pillanatban csodott mondott, meg elbujt (Ramos, Puyol, Iniesta, Zidane, Benzema pont ekkor leptek elo, es itt nem a stilusrol meg a pofazasrol van szo, hanem a vezetesrol), akkor legyen ugy. Amit kifejtettem az az en velemenyem es nem teny.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Real Madrid vs. Barcelona

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 27., kedd 9:59

zsuninnyo írta: Szerintem Messi nem merheto egykhez sem, mert nem vezer, mert sosem vezette a csapatat, rugott egy halom golt, ami a dolga volt. De ha szarban voltak, akkor szarban is hagyott mindenkit.
Szerintem egyébként ez csak 2015 után volt jellemző, a második triplázás után eresztett le végleg nemzetközi szinten. Bajnokságban persze fosta a gólokat, de mindenhol máshol besült. Előtte azért végig húzóember volt klubszinten. A válogatottban mondjuk mindig flop volt, ez valid. De amit Galacticos is írt, attól fog honnan közelítjük meg a vezér fogalmát, mert bizonyos értelemben ő is vezér volt annak idején. Viszont valóban sose volt egy Puyol vagy Ramos szintjén habitus szempontjából. Michael Jordanről nem sokat tudok, szóval én róla nem nyilatkoznék.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég