Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Fuentealbilla
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2014. július 17., csütörtök 11:20

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Fuentealbilla » 2014. augusztus 18., hétfő 13:49

istimester írta:
Fuentealbilla írta:Azért , hogy egy majdnem félpályás kapott gólból azt kihozni, hogy DL-nek semmi köze nagy elvakultságra vall...
Egy kapusnak nem a kapujától 25 méterre a helye akkor sem ha épp senki más nincs a térfelén. Hibázott, mindenki szokott... a hátvéd is saras de, hogy teljesen mentesíteni akarod DL-t a góltól az elég durva.
Bírom ezeket a szakértői hozzászólásokat.

Egyrészt, López nem félpálya közepén bóklászott, hanem éppen valamivel a 16 előtt tartózkodott.

Másrészt, ha a csapat az ellenfél térfelén tartózkodik (mint ebben az esetben is), akkor egy modern kapusnak a söprögető poszt megszűnésével pont ez az egyik kiemelt feladata, ott lenni, ahol López is állt. A hosszú átadások lefülelése végett. Edzőtől függűen még valamivel még feljebb is vezényelhetik az embert.
Én is bírom az ilyen szakértői hozzászólásokat.

http://kepfeltoltes.hu/140818/DL_www.ke ... es.hu_.jpg

Ez egy kép arról amikor már az átvétel után felnéz a Valencia játékosa és DL rohan vissza. Még itt is majdnem 20 méterre van DL a kaputól tehát sacc per kb. 23-25-re lehetett mikor elvették a Milan játékosaitól a lasztit.

http://kepfeltoltes.hu/140818/DL_2_www. ... es.hu_.jpg

Aztán itt kicsivel később úgy dönt még sem fut vissza hanem szembe nézve hátrál... :salute:

http://kepfeltoltes.hu/140818/DL_3_www. ... es.hu_.jpg

Aztán ismét sietős lesz. És ez nem kapushiba egy kicsit sem...? :roll:

Attól, hogy Neuer ezt csinálja folyamatosan amit leírtál attól ez még nem gyakorlat a kapusoknál és főképp akkor ne legyen az ha mint DL-nek nincs meg az a sebessége, hogy időben visszaérjen.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. augusztus 18., hétfő 13:12

Kroos koncepciót tekintve DM helyett jött, azzal a céllal egyszerűsítve, hogy azt a területet amit tavaly átfutottunk, idén átpasszoljuk. De ehhez még kéne egy Pogba is, mint tökéletes láncszem a két kps okos mellé. Így maradnak a variánsok harmadiknak, mint Alonso/Isco/James/DM attól függ..
Nem illik.

Avatar
Rasta
Hozzászólások: 572
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 8:18
Kedvenc játékosaid: Casillas, R. Carlos, Guti, Raúl, Figo, Zidane, Makelele, Varane, Xabi Alonso, Marcelo, di María, Isco, CR, Ramos, Modric, Kroos, Asensio, Kovacic
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Rasta » 2014. augusztus 18., hétfő 13:07

Kroos szerintem elsősorban az idősödő és lassuló Alonso helyére lett hozva, legalábbis a felkészülési meccsekből nekem ez jött át. Ha maradunk a 4-3-3-nál (aminek amúgy örülnék), akkor DM távozása hozna észrevehető gyengülést, más kérdés, hogy átmenetit, vagy tartósat. De ez sem Kroostól függ, hanem Jamestől és/vagy Iscotól, hogy sikerül-e szintet lépniük DM posztján.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. augusztus 18., hétfő 13:05

heccsat írta:Remélem ha el is adjuk Di mariat, akkor sikerül Khedirát is, elég durva lenne, ha csak Máriát adnánk el Khedira pedig itt maradna tovább is boldogítani mindenkit. Csak ezt a németet sikerüljön eladni még a nyáron. Kiráz a hideg akkor is ha már a padon ott ülne.
mindkettő csak akkor megy el sztem, ha jön Pogba
Nem illik.

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. augusztus 18., hétfő 13:04

Remélem ha el is adjuk Di mariat, akkor sikerül Khedirát is, elég durva lenne, ha csak Máriát adnánk el Khedira pedig itt maradna tovább is boldogítani mindenkit. Csak ezt a németet sikerüljön eladni még a nyáron. Kiráz a hideg akkor is ha már a padon ott ülne.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Cobra11
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2013. május 31., péntek 18:13
Kedvenc játékosaid: Isco, Coutinho, CR, Varane, Kroos, Modric, Pogba, Hazard, Lham, Thiago Alcantara, Suárez, Sturridge
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Cobra11 » 2014. augusztus 18., hétfő 13:04

Én örülök a 4-3-3-nak.Ha marad Maris akkor nekünk lesz szerintem a legkeményebb középpályánk.
Mostmár amondó vagyok amúgy,hogy maradjon.
Khedirat kellene elpasszolni valahogy. :hmmm:
+1
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cobra11 2014. augusztus 18., hétfő 13:05-kor.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. augusztus 18., hétfő 13:02

nagyi írta:Nekem még mindig nem tűnik jó ötletnek Di Maria eladása.

Tudjuk mit várhatunk tőle,amíg James még mindig csak ígéretes játékos.

Feleslegesen hoztuk még el szerintem.

Én elhiszem,hogy üzleti megfontolás, de nem biztos,hogy a csapat is jól jár. (de ne legyen igazam és kapjon szét mindenkit)
Isco, James jó alternatíva, de itt, aki miatt kiszorul Angel az nem más, mint Toni Kroos, aki védekezésben, támadásban is jobb Di Marianal, arról nem is beszélve, hogy megbecsül minden labdát a középpályán. Jelenleg nem probléma Di Maria távozása hála a németnek.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3274
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. augusztus 18., hétfő 13:00

Fuentealbilla írta:Azért , hogy egy majdnem félpályás kapott gólból azt kihozni, hogy DL-nek semmi köze nagy elvakultságra vall...
Egy kapusnak nem a kapujától 25 méterre a helye akkor sem ha épp senki más nincs a térfelén. Hibázott, mindenki szokott... a hátvéd is saras de, hogy teljesen mentesíteni akarod DL-t a góltól az elég durva.
Bírom ezeket a szakértői hozzászólásokat.

Egyrészt, López nem félpálya közepén bóklászott, hanem éppen valamivel a 16 előtt tartózkodott.

Másrészt, ha a csapat az ellenfél térfelén tartózkodik (mint ebben az esetben is), akkor egy modern kapusnak a söprögető poszt megszűnésével pont ez az egyik kiemelt feladata, ott lenni, ahol López is állt. A hosszú átadások lefülelése végett. Edzőtől függűen még valamivel még feljebb is vezényelhetik az embert.

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. augusztus 18., hétfő 12:59

MorataMartin írta:Na már most ha bármelyik távozik akkor eléggé szűk lesz a kispadunk.
úristen mennyire szűk lenne
Isco, Alonso, Illarra, Modric, James, Kroos,+ a 2ből 1, 7 ember 3 posztra, hát ez minden csak nem szűk, ha valahol szűken vagyunk akkor az a támadó 3as, de még ott sem feltétlen, mert James, Isco ilyen szempontból bevethető ott is, de még Di Maria is
Realista24 írta:Idén is 4-3-3-at fog nyomatni.
Hát ez sajnos várható volt, én nem örülök neki, főleg így nem, hogy jöttek új játékosok és ő már köti az ebet a karóhoz.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

csabi87
Hozzászólások: 1113
Csatlakozott: 2013. május 9., csütörtök 9:40

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: csabi87 » 2014. augusztus 18., hétfő 12:57

Realista24 írta:Iker kezd, a többieket még nem tudja Carlo.
Idén is 4-3-3-at fog nyomatni.
Talán a legfontosabbak a mai sajtótájékoztatóból.

Én örülök a 4-3-3-nak.Ha marad Maris akkor nekünk lesz szerintem a legkeményebb középpályánk.
Mostmár amondó vagyok amúgy,hogy maradjon.
Khedirat kellene elpasszolni valahogy. :hmmm:
Ez a videó tökéletesen bemutatja, hogy a FIFA mennyire tisztel engem, a klubomat és az országomat. Sok minden érthetővé vált.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24547
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. augusztus 18., hétfő 12:55

MorataMartin írta:Megmondom h mitől félek. Morata és Casemiro tökéletes kiegészítőemberek voltak. "Helyettük" érkezett és meg vagyunk létszámban Kroos és James. Ezzel a kiegészítő emberek Khedira és Di Maria lesz. Na már most ha bármelyik távozik akkor eléggé szűk lesz a kispadunk.
Tökéletes kiegészítőemberek? Szerintem mást értünk a tökéletes fogalmán.
Nem illik.

nagyi
Hozzászólások: 465
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 9:38
Kedvenc játékosaid: Zinédine Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: nagyi » 2014. augusztus 18., hétfő 12:44

Nekem még mindig nem tűnik jó ötletnek Di Maria eladása.

Tudjuk mit várhatunk tőle,amíg James még mindig csak ígéretes játékos.

Feleslegesen hoztuk még el szerintem.

Én elhiszem,hogy üzleti megfontolás, de nem biztos,hogy a csapat is jól jár. (de ne legyen igazam és kapjon szét mindenkit)

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 18., hétfő 12:44

Iker kezd, a többieket még nem tudja Carlo.
Idén is 4-3-3-at fog nyomatni.
Talán a legfontosabbak a mai sajtótájékoztatóból.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

MorataMartin
Hozzászólások: 1518
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. augusztus 18., hétfő 12:38

Megmondom h mitől félek. Morata és Casemiro tökéletes kiegészítőemberek voltak. "Helyettük" érkezett és meg vagyunk létszámban Kroos és James. Ezzel a kiegészítő emberek Khedira és Di Maria lesz. Na már most ha bármelyik távozik akkor eléggé szűk lesz a kispadunk.

Avatar
Fuentealbilla
Hozzászólások: 521
Csatlakozott: 2014. július 17., csütörtök 11:20

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Fuentealbilla » 2014. augusztus 18., hétfő 12:35

ferni írta: szépen csinálta, de ebből a gólból is mi lett kihozva... Diego Lopez 45 méterről kapott gólt, közben meg amúgy azt esélye nem volt védenie... :-@
grat nso, húzzátok le tényleg szerencsétlent...
Felkészülés: D. López 45-ről kapott góllal rajtolt a Milanban

Nem mondhatni, hogy parádésan kezdett a Milan, hiszen a 18. percben egy, a pálya közepén eladott labda után Paco Alcácer a félkörnél felnézett, és jó 45 méterről átemelte a kint bóklászó Diego Lópezt. A Real Madridból érkező kapus alighanem szebb debütálást is el tudott volna képzelni...
bezzeg a 2. Valencia gólt nem linkelték, abban kicsit benne volt...

Alcacer gólja
Azért , hogy egy majdnem félpályás kapott gólból azt kihozni, hogy DL-nek semmi köze nagy elvakultságra vall...
Egy kapusnak nem a kapujától 25 méterre a helye akkor sem ha épp senki más nincs a térfelén. Hibázott, mindenki szokott... a hátvéd is saras de, hogy teljesen mentesíteni akarod DL-t a góltól az elég durva.

A másik gól meg... detto ugyanaz volt mint Casillas MU-tól kapott első gólja. A szög és a távolság is megegyezett sőt az is, hogy a rövidre kapta. És ha jól emlékszem csak 5x volt körberöhögve azután a gól után azon a meccsen.

idézetek:
-közben: gg casillas, rövidre gólt kapni..
-Rövidbe.. előtte meg kicsit elcsúsztunk.. :-) na mind1..
-ez már nem kapus, ez már csak egy bohóc :lol:
-az bőven Ikeré..

stb. szerintem nem kell többet idéznem.

Ezek szerint DL is csak egy bohóc :)

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: miVida » 2014. augusztus 18., hétfő 11:54

Szerintem az még rendben is van hogy DiMaría távozik, bár én nem szívesen adnám hisz a padra kifejezetten nagyon jó lenne főleg a későbbiekben, de ha James 80 millió volt meg Bale is 90, akkor DiMaríát 70 millió alatt nem szabad engednii!!!!
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: heccsat » 2014. augusztus 18., hétfő 11:50

miVida írta:amúgy Ancelotti eldöntötte már hogy 4-3-3-ban nyomulunk vagy 4-2-3-1-gyel? Mert én úgy láttam hogy a második megoldás mintha jobban bejönne
Nem tudom, hogy eldöntötte-e már, de kicsit maradi ilyen szempontból, ragaszkodik nagyon a szokásaihoz, amihez a 433 is hozzátartozik. Szerintem is jobb lenne ezzel a kerettel a 4231, de én emiatt nem látok olyan sok esélyt a váltásra. James és Isco miatt is pártolnám a 4231-et, mindkettőnek jobban feküdne ez.
más:
Di Maria kezdjen most még a kupadöntőn, mert jelenleg magasabb szintet képvisel a csapatban, mint James, de szerintem hosszútávon jobban járunk ha távozik, sokkal jobban beépíthető a 2 fent említett személy, ha ő már nincs a csapatban, rizikós, de emiatt és az eladhatósága(?ára) miatt is eladnám. Jelenleg túl sok kpsunk van, 1 távozott, 2 érkezett (ott játszott James 1. meccsén, elől meg nem lesz kezdő a bbc mellett +Iscoval is ott számolt eddig) és még tavaly is sokan voltunk, Khedira felépülése nélkül is. Szóval most a tavalyihoz képest +2 kp unk van. (khedira sérültsége alatti időhöz viszonyítva).
Személy szerint Khedirától és Illarratól azonnal megválnék, de mindkettőre egyre inkább kevés esély van, hogy távozik (Illarrara sajnos nem is volt), így a csapat hosszútávú lehetséges profitálása miatt remélem Khedira és Di Maria távozik, még ha most DI Maria távozása egy kis visszaeséssel is járna. Túl sok ennyi kp-s. Szerintem ha marad így a helyzet, túl sokat akar majd rotálni Ancelotti, ami egyes emberek teljesítményének és hozzáállásának a kárára fog történni.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: miVida » 2014. augusztus 18., hétfő 10:56

amúgy Ancelotti eldöntötte már hogy 4-3-3-ban nyomulunk vagy 4-2-3-1-gyel? :hmmm: Mert én úgy láttam hogy a második megoldás mintha jobban bejönne
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62744
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 18., hétfő 10:53

dannen írta:az as-en van egy szavazás, hogy ki kezdjen a szuperkupában james vagy di maria. 75%al megy angel, ~15ezer vs ~5ezer szavat. legalább az embereknek van szemük.(többségüknek)
Ezért lesz Xabi-Modric-Kroos :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
miVida
Hozzászólások: 1046
Csatlakozott: 2013. augusztus 3., szombat 11:11
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema (Marcelo,Kovacic,Kroos)
Kedvenc csapatod: Real Madrid (DVSC, Francia válogatott)
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: miVida » 2014. augusztus 18., hétfő 10:52

dannen írta:az as-en van egy szavazás, hogy ki kezdjen a szuperkupában james vagy di maria. 75%al megy angel, ~15ezer vs ~5ezer szavat. legalább az embereknek van szemük.(többségüknek)
és Isco? vele elég jól ment a szuperkupán... bár cserének is elég

Viszont DiMaría megy :-(
https://eurosport.yahoo.com/news/footba ... --sow.html
Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri is, de az ő lelkében kárt vall? Avagy micsoda váltságot adhat az ember az ő lelkéért?

Courtois - Odriozola-Ramos-Varane-Alaba - Kovacic-Kroos - Isco - Hazard-Mbappé-Asensio


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 235 regisztrált és 0 vendég