Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62859
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2013. június 19., szerda 15:38

A Marca szerint teljes a megállapodás Geoffrey Kondogbia ügyében, és csak Ancelotti jóváhagyása hiányzik a hivatalossá tételhez.
Mondjuk ezt hírt keresem egy ideje, de sem a marcán, sem máshol nem találom.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. június 19., szerda 15:35

Attii írta:A Marca szerint teljes a megállapodás Geoffrey Kondogbia ügyében, és csak Ancelotti jóváhagyása hiányzik a hivatalossá tételhez. :ozil:
Látok benne rációt. Már csak azért is mert Francia és ugyebár ott van Zizu + Varane-el elég nagy spanok...
Ja meg mert realista azt mondta, hogy jön :mrgreen: :D

Avatar
Attii
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 18:11
Kedvenc játékosaid: C.Ronaldo, Özil, Raul,
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Attii » 2013. június 19., szerda 15:31

A Marca szerint teljes a megállapodás Geoffrey Kondogbia ügyében, és csak Ancelotti jóváhagyása hiányzik a hivatalossá tételhez. :ozil:

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. június 19., szerda 15:12

istimester írta:Még a középpályás gondjainkhoz.

Utána néztem ennek a Casemiro gyereknek. 18 évesen robbant be a Sao Paolo csapatába, mint óriási tehetség. Ügyes középső középpályás, pont amire szókségünk van, az adottságai elvitathatalanok, DE és itt jön a de. Nem azért került mellékvágányra, mert gyenge lett volna, hanem hozzáállásbeli problémái voltak és elhízott. Ceterum censeo, akár jól is elsülhet a leigazolása, ha a vezérkar meg tudja nevelni.
ugyanezt mondtam, amikor kérdeztétek tőlem páran még januárban, hogy mit gondolok róla :lol:

most lehet belém kötni, hogy de a castillában játszott meg 1 felnőtt bajnokin meg blabla, de attól még akkor is kötöm az ebet a karóhoz, hogy jobb játékos kediránál. gyorsabb, technikásabb, ezzel meg már előrébb van. én láttam eleget a korosztályos brazil válogatottakban ahhoz, hogy ezt kimondjam.
valszeg nem lesz új vieira vagy makelele, de a képességei alapján a jelenlegi madrid kp-jára bőven elfér, sőt.
A Castillás Fabinho gyerekkel mi van ?
carvajal jobb, én nem láttam benne akkora extrát, hogy ragaszkodjunk hozzá az első csapatban. pedig brazil. oh wait. :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4530
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kodo » 2013. június 19., szerda 15:08

A Castillás Fabinho gyerekkel mi van ?
Ha jól tudom csak kölcsönbe jött, de nem volt olyan rossz.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2013. június 19., szerda 15:04

Az opciós jog azt jelenti, hogy az opciós joggal rendelkező klub megveheti, ha akarja a játékosjogát, és a jelenlegi tulajdonos ezt nem akadályozhatja meg. Tehát nem szerezheti meg más klub nagyobb pénzt ajánlva, ha a Real meg akarja venni.
Nem egyfajta opciós jog van, hanem amilyet éppen kitalálnak. Lehet pl elsődleges opció, tehát, ha ugyannnyit adunk egy játékosért, mint más csapat, akkor hozzánk kell jönnie.
Egyébként én nem nagyon hiszek ezekben az opciókban, nem igazán elterjedtek, kivéve a fiatalok visszavásárlási opciójával eladása, de olyat, hogy egy másik klub játékosát x idő múlva y millióért megvesszük...hát ilyenről nem nagyon hallottam még a gyakarlatban ilyen szintű játékosoknál és csapatoknál.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. június 19., szerda 14:56

Még a középpályás gondjainkhoz.

Utána néztem ennek a Casemiro gyereknek. 18 évesen robbant be a Sao Paolo csapatába, mint óriási tehetség. Ügyes középső középpályás, pont amire szókségünk van, az adottságai elvitathatalanok, DE és itt jön a de. Nem azért került mellékvágányra, mert gyenge lett volna, hanem hozzáállásbeli problémái voltak és elhízott. Ceterum censeo, akár jól is elsülhet a leigazolása, ha a vezérkar meg tudja nevelni.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 19., szerda 14:25

ericco írta:
Donát írta:Másrészt meg ha idén tényleg szerzünk rá opciót abban rögzítve lesz egy ár is. Ha az mondjuk 20 millió, akkor hiába hosszabbít a télen, és nő akár 100 millióra a kivásárlási ára, mi 20-ért leigazolhatjuk.
Általában az opció nem erről szól, hanem arról, hogy ha befut két egyforma ajánlat, akkor a miénket fogadják el. Egy opció nem kötelezhet arra senkit, hogy a kedvezőtlenebb ajánlatot fogadják el. Viszont ha előre meg van adva az ár (mint pl a visszavásárlási opcióknál), ahogy te is írtad, az más. Csak abban semmi biznisz nincs a Dortmund számára, szóval nem látom értelmét, miért írnának alá egy ilyet.
De igen, arról szól.
Az opciós jog azt jelenti, hogy az opciós joggal rendelkező klub megveheti, ha akarja a játékosjogát, és a jelenlegi tulajdonos ezt nem akadályozhatja meg. Tehát nem szerezheti meg más klub nagyobb pénzt ajánlva, ha a Real meg akarja venni.
A Dortmundnak is lehet benne biznisz, pl a játékos kéri erre őket, vagy, hogy egy évig még náluk marad, és nem zaklatják őket, vagy az opciós szerződésért is kaphatnak pénzt (bár ezt inkább fű alatt). Végül is úgy tűnhet, hogy a Dortmundnak nem érdeke ez, de akkor nem kötné meg.

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2013. június 19., szerda 14:24

cart írta:Ha nem eladó, akkor hagynám a francba, maradjon ott nyugdíjas koráig, vagy menjen az Anzsiba pénzt keresni. Valószínűleg az lenne a helyes eljárás, hogy megszívatja a leendő klubját egy szerződés hosszabbítással... Szimpatikus húzás lenne.
Az éremnek mindig két oldala van. Szerintem a játékosok nem a leendő klubjukat szokták megszívatni a hosszabbítással, hanem az aktuális csapatnak honorálják meg a bizalmat és a fejlődési lehetőséget.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. június 19., szerda 14:22

Donát írta:Másrészt meg ha idén tényleg szerzünk rá opciót abban rögzítve lesz egy ár is. Ha az mondjuk 20 millió, akkor hiába hosszabbít a télen, és nő akár 100 millióra a kivásárlási ára, mi 20-ért leigazolhatjuk.
Általában az opció nem erről szól, hanem arról, hogy ha befut két egyforma ajánlat, akkor a miénket fogadják el. Egy opció nem kötelezhet arra senkit, hogy a kedvezőtlenebb ajánlatot fogadják el. Viszont ha előre meg van adva az ár (mint pl a visszavásárlási opcióknál), ahogy te is írtad, az más. Csak abban semmi biznisz nincs a Dortmund számára, szóval nem látom értelmét, miért írnának alá egy ilyet.
Merci Zizou!

cart
Hozzászólások: 2647
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2013. június 19., szerda 14:21

Ha nem eladó, akkor hagynám a francba, maradjon ott nyugdíjas koráig, vagy menjen az Anzsiba pénzt keresni. Valószínűleg az lenne a helyes eljárás, hogy megszívatja a leendő klubját egy szerződés hosszabbítással... Szimpatikus húzás lenne.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 19., szerda 14:18

Másrészt meg ha idén tényleg szerzünk rá opciót abban rögzítve lesz egy ár is. Ha az mondjuk 20 millió, akkor hiába hosszabbít a télen, és nő akár 100 millióra a kivásárlási ára, mi 20-ért leigazolhatjuk, és a Dortmund nem tehet ellene semmit (jogilag). - bár azt nem tudom, hogy a játékos milyen kötelezettségeket vállal egy ilyen szerződésben, de kétlem, hogy ő lenne az akadály jövőre, ha idén ő is beleegyezik, és abban is biztos vagyok, hogy a RM jogászai is figyelnek mindenre

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. június 19., szerda 14:10

Géci írta:
cart írta:agy akkor jövőre egy 10-est nyomnék az orruk alá. De hogy jövőre és 25-ért az nevetséges...
Oké, hogy Götzét benézték, de azért ők sem madarak... Az lesz mint amit itt páran leírtak. Télen vagy jövő májusba kap 1 szerződést 30-40 milla kivásárlási árral és akinek kell viheti... Szokásos húzzuk le a Real-t szindróma. :-@ A lényeg, hogy mi kúrva jó arcok vagyunk meg úriemberek és senkinek sem teszünk keresztbe...
Most komolyan, szerintetek mit kene tenni? odamegy Perez, nekem kell Gundogan, itt a 30 millio. Gundogan nem elado. A fejunk tetejere is fordulhatunk ha egyszeruen nem adjak el. Foleg hogy a jatekos se akar minden aron most valtani. Azt ugye komolyan nem gondolta senki hogy jovore 10ert elhozzuk... Majd jon a city meg a tobbi klubb es felenk licitalni. Osszel szepen meghosszabbitjak a szerzodeset, kap egy normalis 30-40 koruli kivasarlasi arat, es akinek kell, az megveheti. Most itt hol van a kib.szas velunk szembe? Csak akkor lehet valakit aron alul elhozni ha a jatekos osszeveszik a klubbjaval, akiknek sokat koszonhet, nem hosszabbitja meg a szerzodeset, stb. De ez nagyon ritka, foleg ezen a szinten

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 19., szerda 14:03

Géci írta:
morientes írta:Ez a Paulinho-akivel szemben én is értetlenkedve álltam,hogy miért nem Ramires,vagy Fernandinho-azért az angolok ellen rúgott egy bődületes kapufát,amibő az a szerencsétlen Ftedzsi aztán gólt szerzett,majd aztán szerzett egy szépségdíjjas találatot,kapásból.Majd a japánok ellen ismét eredményes,ráadásul védekezésben sem volt gond vele...
Én csak arra akartam célozni, hogy eddig még halvány sugárként sem jött fel a neve, de most hirtelen Ancelotti kiszemeltje... :D
Persze,nem konkrétan a te hszdre reagáltam,csak sokan úgy vannak vele,mintha valami szerencsétlen hülye volna.Pedig dehogy.
Mondjuk az igaz,hogy ilyen média csacsogásra nem naon érdemes odafigyelni,Fernandoval is összehoztak a minap,de őt ugye elvitte aztán ha jól tudom a szatyor,Fernandinho helyére...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. június 19., szerda 13:43

morientes írta:Ez a Paulinho-akivel szemben én is értetlenkedve álltam,hogy miért nem Ramires,vagy Fernandinho-azért az angolok ellen rúgott egy bődületes kapufát,amibő az a szerencsétlen Ftedzsi aztán gólt szerzett,majd aztán szerzett egy szépségdíjjas találatot,kapásból.Majd a japánok ellen ismét eredményes,ráadásul védekezésben sem volt gond vele...
Én csak arra akartam célozni, hogy eddig még halvány sugárként sem jött fel a neve, de most hirtelen Ancelotti kiszemeltje... :D

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. június 19., szerda 13:42

Donát írta:Hagyjátok már ezeket a hülyeségeket, ezerszer le lett írva, hogy a dolgok nem úgy működnek, ahogy mi elképzeljük, sokkal összetettebb és az is, hogy miért. Amúgy a gazdag klubokról tudják, hogy gazdagok, ezért többet kérnek. Eddig nem lett nagyon sok mozdíthatatlannak hitt, zseniális játékos? Akkor meg ne szajkózzátok a hülyeséget, mert nagyon irritáló.
Valahogy így. Az nem véletlen, hogy pl. a Juve nem akarja Balet, mert tudják, hogy úgy sem tudnák kifizetni. Az ilyen játékosért gazdag klubok jelentkeznek be, ezért az eladó klub hülye lenne nem pofátlanul sokat kérni érte. Gündogannal ugyanez a helyzet. A lényeg, hogy egy játékos árát a legritkább esetben az eladó határozza meg, a játékos ára az érdeklődők személyétől, mennyiségétől és ajánlatától függ. Pl. Coentrao sem került volna 30 millióba, ha a Real nem lett volna hajlandó ezt az összeget kifizetni. Max maradt volna a Benficaban.
Normális, ha egy klub minél többet akar a játékosáért, minél jobb feltételek mellett, és amíg van olyan érdeklődő (ilyenekből egyre több van, újgazdag klubok), amely ezeket teljesíti is, addig jól csinálják.
Sajnos most olyan helyzet van, hogyha a Real harcba akar szállni egy játékosért, bizony be kell szállnia a licitháborúba, mint a játékos, úgy a klubja részére is. Emlékszem azokra az időkre, amikor nálunk Raúl keresett a legtöbbet, évi 6 milliót, közben Drogbáék már akkor 10 milliókat szakítottak. Akkor sem volt egyszerű idecsábítani a játékosokat, most sem az. Erős a konkurencia.
Merci Zizou!

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2013. június 19., szerda 13:36

Kicsit visszaolvastam mi volt tegnap este a téma. Hihetetlen, hogy ez a Paulinho rúg 1 gólt és máris ránk húzza a sajtó. A másik vicces, hogy minden alkalommal eljátsszák, hogy Ancelotti kiszemelt bla bla, hogy eladhatóbb legyen a sztori...
Ez a Paulinho-akivel szemben én is értetlenkedve álltam,hogy miért nem Ramires,vagy Fernandinho-azért az angolok ellen rúgott egy bődületes kapufát,amibő az a szerencsétlen Ftedzsi aztán gólt szerzett,majd aztán szerzett egy szépségdíjjas találatot,kapásból.Majd a japánok ellen ismét eredményes,ráadásul védekezésben sem volt gond vele...
Na szóval,nem azt mondom hogy ő a világ legjobb kp-ja,meg azt se hogy le kell igazolni,de azért nézzük meg az illető úriembert,ne csak szőrmentén,hanem rendesen,aztán állìtsunk fel diagnózist...mondom nem ő a legnagyobb spiller a kp-n,de nem véletlen válogatott.Ja és egy az egyben Khedira posztja.

modric minősítésén meg jöt röhögtem... :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2013. június 19., szerda 13:35

Donát írta: Amúgy a gazdag klubokról tudják, hogy gazdagok, ezért többet kérnek. Eddig nem lett nagyon sok mozdíthatatlannak hitt, zseniális játékos? Akkor meg ne szajkózzátok a hülyeséget, mert nagyon irritáló.
Van, hogy nem érdekelnek az ilyen pénzel kapcsolatos. dolog. de ma ez a meleg kihozza belőlem a hülyeséget :angry:

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1771
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Donát » 2013. június 19., szerda 13:21

cart írta:Szokásos húzzuk le a Real-t szindróma. :-@ A lényeg, hogy mi kúrva jó arcok vagyunk meg úriemberek és senkinek sem teszünk keresztbe...
Hagyjátok már ezeket a hülyeségeket, ezerszer le lett írva, hogy a dolgok nem úgy működnek, ahogy mi elképzeljük, sokkal összetettebb és az is, hogy miért. Amúgy a gazdag klubokról tudják, hogy gazdagok, ezért többet kérnek. Eddig nem lett nagyon sok mozdíthatatlannak hitt, zseniális játékos? Akkor meg ne szajkózzátok a hülyeséget, mert nagyon irritáló.
Perez meg nem véletlen van ott ahol, ő egy zseniális üzletember, ez az úriember duma inkább a médiának szól, és üres fecsegés csak. :coffee:

Avatar
Tayo
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:51
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Varane, R9.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Tayo » 2013. június 19., szerda 13:20

Szerintem egy opciós joggal Gündogan esetében Perezék a maximumot hozhatják ki ebből. Kétségtelen hogy nekünk sürgősen kéne a kp-ra a minőségi erősítés de elég egyértelmű hogy ez már idén nem fog megvalósulni. A Dortmund álláspontja is teljesen érhető. Götze távozása után az a 38 millió bőven elég lesz nekik igazolni, megközelítőleg sem költöttek annyit játékosokra az utóbbi években. Lewandowski ügye is terítéken van ugye, amire én személy szerint biztosra veszem hogy megoldást találnak mert azt nem engedhetik meg hogy jövőre ingyen távozzon. Így ezután nem gondolnám hogy bárki is eligazolna tőlük már idén, a közeg kiváló, Kloppot az egész csapat imádja.

Viszont ebben az opciós jogban mindenképpen rögzítenünk kéne egy reális fix összeget, mert mégis csak jövő ilyenkor már csak egy év lesz hátra Gündogan szerződéséből, azzal szophatjuk be viszont ha időközben aláíratnak vele egy hosszabbítást ami mindent felboríthat, nyugodtan kérhetnek akármennyit az opciós jog ellenére.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 153 regisztrált és 0 vendég