Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. június 12., csütörtök 21:45

pedig nem nehéz kikövetkeztetni és belátni.
Nem az "eredményen" vitatkozunk, hanem az okokon.

Amit talán biztosan lehet állítani az Casillas és Ramos büntetése Mourinho részéről, viszont a miértjét nem tudod, vagyis csak a felek egyik oldaláról. Másrészről volt cikk és meccs közbeni (!) megnyilvánulás CR és Pepe részéről is. Harmadrészt aranyszabály, hogy a klubon belüli problémákat nem dumáljuk ki a sajtónak. Ezt megszegte Mourinho, megszegte Arbeloa és megszegte Casillas is - az asszony révén - amiért mindegyiket legatyásodásig kellett volna büntetni!

Mindettől függetlenül a múlt az múlt - szerencsére Mourinho is az - kár rágódni rajta, viszont ha megtesszük akkor azt nem lehet objektívnak vélt megtörtént események alapján még kikövetkeztetni sem! Egyszerűen Ramosnak, Casillasnak, Crnek és Pepének is meg kellene szólalnia, hogy mik voltak az okok, ami matt lázadtak a közvetlen főnökük ellen. A fentebb felsoroltak szentek lennének? Biztos, hogy nem, viszont nem tudom megállapítani, hogy egy akcióra adtak viszontreakciót amiből balhé lett vagy elhatározták és véghezvitték, hogy kicsinálják a portugált.

Ami biztos, hogy Mourinho után Ancelotti az első évében jól dolgozott, nem tökéletesen de beváltott egy évtizedes vágyat. Ami nem biztos az Mourinho második éve és a Bayern-Barca-Bayern hármas alatt elkövetett/nem követett baklövése. Ott a mennybe mehetett volna, de nem ment és ennyin múlott nagyjából, hogy egy kellemes emlék vagy egy ócsárolt edző lett. A Schuster/López Caro/Luxemburgo hasonlításod fals, még Mou legnagyobb gyűlölői sem a szakmai hozzáértését vitatták, mert az megvan - igaz nem egy Real Madrid hagyományaihoz illik - az eredményei szintén, de a viselkedése nem kevésszer hozott felesleges fejfájást a klubnak és mégtöbb fekáliát a média és riválisok részéről, valamint a játékosaink is nem kevésszer viselkedtek állat módjára irányítása alatt a machiavellista nézetei miatt. Ellenben a kicsit nagyobb tetteket véghezvivő del Bosquet szeretettel előveszed szintén feltételezett megállapítások alapján, pedig az öreg meg Mourinho pedigréje olyan mint a zsiguli meg a Ferrari párharca.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. június 12., csütörtök 15:17

R.M.C.F írta:
vagy hogy az oltozo vezereivel osszeveszett.
Valószínű szükség is volt erre.....korábban is voltak ilyen jellegű problémák pl a brazilokkal guti és raul kapcsolata.
Iker és ramos meg lett büntetve.....valószínű jogosan.
Ja,és ezek nem csak logikusan átláthatóak voltak...hanem arbeloa el is mondta hogy a játékosok fúrták meg.
Arbeola Mou távozása után is kiállt a döntései mellett, egyszer ki is teregette a szennyest..., erről mindenki lemaradt?

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. június 12., csütörtök 13:34

vagy hogy az oltozo vezereivel osszeveszett.
Valószínű szükség is volt erre.....korábban is voltak ilyen jellegű problémák pl a brazilokkal guti és raul kapcsolata.
Iker és ramos meg lett büntetve.....valószínű jogosan.
Ja,és ezek nem csak logikusan átláthatóak voltak...hanem arbeloa el is mondta hogy a játékosok fúrták meg.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. június 12., csütörtök 12:49

Géci írta:Biztos vagyok benne, hogy se Pep se Mou nem fognak változtatni...
És mi, madridisták ebből csak nyerünk :salute: B-)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. június 12., csütörtök 10:51

h3x0r írta: Pepnek is a kieses utan nem az volt az elso gondolata, hogy nem volt sok helyzetuk, hanem hogy nem volt eleget naluk a labda.
Meg, hogy a taktikához nincsenek meg a kellő játékosai. Láss csodát le is fog lépni onnan, nem 1 játékos. A másik, hogy nem 1 játékos kritizálta érte a meccs után. Mou-nál ugyan ez volt, és ott is szóvá tették a játékosok a stílust ami rájuk lett erőltetve...
h3x0r írta:Ezen a taktikan mer valtoztatni jovore? Vagy ismet lathatjuk a Chelsea buszt.
Biztos vagyok benne, hogy se Pep se Mou nem fognak változtatni... :x

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. június 12., csütörtök 10:42

Géci írta:Amùgy egy bizonyos szinten szerintem Mou az olyan mint Pep. Mind a ketten ragaszkodnak a maguk hülyeségéhez.
Ez igaz, mindkettojuknek van egy bevalt rendszeruk, amit a legmagasabb szinten tudnak jatszani, viszont egyikuk se mer (vagy inkabb nem tud ?) valtoztatni rajta. Pepnek is a kieses utan nem az volt az elso gondolata, hogy nem volt sok helyzetuk, hanem hogy nem volt eleget naluk a labda. A kerdes hogy kovetkezo szezonban mer valtoztatni a taktikan vagy minden marad ahogy volt. Ugyan ez igaz Mou-ra is, mindegyik csapatanal ugyan azt a taktikat hasznalta. Egyenileg nalunk voltak a legjobb jatekosok, ezert megha nem is nyertunk vele BL-t, de nalunk volt a legjobb csapata. Ezen a taktikan mer valtoztatni jovore? Vagy ismet lathatjuk a Chelsea buszt.
R.M.C.F írta:miért túlzó? mert a máig tartó szidására visszareagálok? egy schustert semki sem szid....vagy gúnyol holott ekkora fék nincs mégegy. .vagy a többi balfék caro es kvérozs...meg camacho.....hát ez a bajom. az inkorrekt magatartás amit itt sokan mutatnak. Ha valakinek lehet szidni...gunyolni őket inkább.
A kulonbseg annyi, hogy egy Schuster vagy Camacho nincs beallitva a vilag legjobb edzojenek, roluk mindenki tudja mekkora nullak. Mig Mourinho ugy jott ide, hogy o a vilag legjobb edzoje, raadasul ezt egy ideig bizonyitotta is, mert baromi hasznosan dolgozott, csak a hatalmas egoja megakadalyozta az utolso lepesekben. Mert igen, az egojanak koszonheti azt, hogy mar ket het utan osszeveszett az ujsagirokkal (tartsd magadhoz kozel a barataidat de ellensegeid meg kozelebb), hogy a sajat hulyesegein sokadjara se tudott tultenni (felesleges visszaallasok) vagy hogy az oltozo vezereivel osszeveszett. Sok mindent tett, amiert jar is a koszonet, de...

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. június 12., csütörtök 10:34

vanilla:
pedig nem nehéz kikövetkeztetni és belátni. ahány ilyen köpködést itt kaptam annyi pénzem volna.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. június 12., csütörtök 9:23

JM bukása meg egyértelműen Ikerrel történő balhéja miatt következett be. A csapat ellene fordult. Arbeloa őszinte volt....ott az igazság nála.
Szokásod alapigazságokat kijelenteni, meg a tévedhetetlenségedet bizonygatni a fórumon - nem kevésszer egy kis mártírszerepet is felvéve - holott ugyanannyi közöd van az igazsághoz, mint bármelyikünknek itt az oldalon. Pedig az igazság az, hogy se Te, se xy nem tudja, hogy mi történt valójában és mi volt előbb a tyúk vagy a tojás, csak valaki beismeri és szimpátia alapján áll egyik oldalra, valaki meg fennen nagyszerűségét hangoztatja és eladja a többinek, hogy ő szarta a spanyol viaszt.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. június 12., csütörtök 9:22

josé rakta le az alapokat és semmi baj nem lenne ezzel, ha nem istenként lenne kezelve (már ahol).
ő egy köztes edző volt, aki nem tudta feljuttatni a csúcsra a klubot, pedig eléggé dörzsölte :lol:
másra nem volt jó, nem volt elég, ha a helyén lenne kezelve, semmi gond nem lenne a fickóval.

de ezzel a futballhoz való hozzáállással soha többé nem fog nyerni semmit az emberünk, megint százmilliókat költ el minden túlsztárolt, felkapott játékosra, hogy aztán ismét nézhetetlen, eredményorientált lófaszt csináljon belőlük, a futball meg mindig győzni fog az ilyen könyvből tanult számítógéppel összerakott dolgok ellen.
Kép
Kép
Kép

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: KAG » 2014. június 12., csütörtök 9:12

Csabi írta:emelt rajtunk de emellett mindent és mindenkit megkapott amit csak akart. mindenbe beleszólása volt, ő volt az űberkirály. ehhez képest sose tudta beismerni a hibáit, és madrid továbbra is túl nagy falat maradt a számára.

mehet a másodvonalba tartozó edzők közé.

Azért ez túlzás... sajnos nem tudta azokat hozni akiket igazán akart. Jobb esetekben a 2. opció jött :)

Egyetértek RMCF-el, hogy Jose rakta le az alapokat nélküle még mindig vakvágányon lenne a klub.
Szintén ratifikálok azzal is, hogy a saját hibáit képtelen volt beismerni, s ez okozta vesztét ennél a klubnál.


Srácok... valahol ott az aranyközépúton lenne a megoldás ebben az ügyben :coffee:
ZIDANE

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. június 12., csütörtök 8:49

emelt rajtunk de emellett mindent és mindenkit megkapott amit csak akart. mindenbe beleszólása volt, ő volt az űberkirály. ehhez képest sose tudta beismerni a hibáit, és madrid továbbra is túl nagy falat maradt a számára.

mehet a másodvonalba tartozó edzők közé.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. június 12., csütörtök 2:23

Munkássága azért volt kiemelkedő, mert a széthullott, BL-ben automatikusan 16 között búcsúzó (7 éven keresztül...), kupában pofozógép szerepét betöltő (1993-ban nyertünk előtte utoljára Copa del Rey-t, még egy negyedosztályú csapat is kivert minket), a katalánok ellen remegő lábbal, kishitűen pályára lépő szedett-vedett bagázsból csinált egy versenyképes csapatot (előtte 2008-ban láttuk utoljára a bajnoki címet és szuperkupát), amely 3 év alatt 3-szor kopogtatott a BL döntő kapujában, odahaza pedig képes volt felnőni a Barcához, aki pedig azon időszak alatt laposra vert minket.

Más kérdés, hogy távoznia kellett, bizonyos értelemben nem volt "Real kompatibilis" edző, de ez a kijelentés mindig is "ha" értelemben lehet csak igaz: mi lett volna ha, a sajtó nem fúrta volna az első perctől fogva, vagy, néha okosabban meghúzta volna magát, stb-stb..

Egy dologban biztos vagyok, ha nincs a portugál 3 éves munkája, akkor Carlo sem lett volna képes az első évében BL-t nyerni ezzel a csapattal. Hogy mit is takar a "munkája", azt annyira hosszan lehetne csak részletezni hogy bele sem kezdek. Dióhéjban maradjunk annyiban, valószínűleg, ha nincs a 3 elveszített elődöntő, a mai napig nem lenne meg a játékosokban az a plusz (és ezer más szinonimája), amivel idén átgázoltunk mindenkin.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. június 11., szerda 23:44

Mindegy. Hagyjuk . nincsen igazatok ebben. mert vdb óta ő emelt legtöbbet rajtunk...pont őt nem kéne szidni meg ennyire utálni aki mellet számtalan vakeger edző volt akit lehetne. ha nincs. ...akkor valószínűleg még mindig ugyanott lennénk mint 10 éve.
és mindig is elmondtam mou hibáit....de inkorrektnek látom a megítélését.
kiszálltam a vitából.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. június 11., szerda 23:39

R.M.C.F írta:
sentry írta:Én nem akarok túlságosan beleszólni a Mou-s dologba, mert amennyire örültem, hogy jött, annál legalább 10x örültem, mikor elment. De azért RMCF védése a portugált illetően már legalább annyira túlzó és "beteges" mint BenzvsHigu, Özil stb stb téma.

De inkább örüljünk a jelenlegi helyzetnek. Én megértem, mind a két oldalt, aki védi, meg aki támadja, de már elmúlt....és nem változtatható meg.
miért túlzó? mert a máig tartó szidására visszareagálok? egy schustert semki sem szid....vagy gúnyol holott ekkora fék nincs mégegy. .vagy a többi balfék caro es kvérozs...meg camacho.....hát ez a bajom. az inkorrekt magatartás amit itt sokan mutatnak. Ha valakinek lehet szidni...gunyolni őket inkább.
Igazad van. De túlreagálod szerintem. Mou megosztó személyiség volt, volt amit mindenki elismer. De akkor ha máshonnan nézzük, Te meg szemet hunysz a balhéiról. (Amúgy tudom, hogy nem. De kiforgatható bárkinek a szava. Nem tudom jól elmagyarázni. Lényeg, hogy lehet, hogy ők csak a negatív dolgokat írják le, de te meg csak a pozitívakat. Emiatt igazából, kurvára midnekinek igaza van, és felesleges a vita. )

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. június 11., szerda 23:35

sentry írta:Én nem akarok túlságosan beleszólni a Mou-s dologba, mert amennyire örültem, hogy jött, annál legalább 10x örültem, mikor elment. De azért RMCF védése a portugált illetően már legalább annyira túlzó és "beteges" mint BenzvsHigu, Özil stb stb téma.

De inkább örüljünk a jelenlegi helyzetnek. Én megértem, mind a két oldalt, aki védi, meg aki támadja, de már elmúlt....és nem változtatható meg.
miért túlzó? mert a máig tartó szidására visszareagálok? egy schustert semki sem szid....vagy gúnyol holott ekkora fék nincs mégegy. .vagy a többi balfék caro es kvérozs...meg camacho.....hát ez a bajom. az inkorrekt magatartás amit itt sokan mutatnak. Ha valakinek lehet szidni...gunyolni őket inkább.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. június 11., szerda 23:33

Amit hozzáadnék még a gondolat menethez, hogy Mourinho a második éve utána megrekedt, sőt vissza esett. Gyötrelmes kilátástalan meccseink voltak, szinte semmi lendület nem maradt abból, amivel bajnokságot nyertünk és, amivel be kellett volna húzni a Bayern elleni hazai meccset több góllal. Mourinho arra volt jó, hogy újra felhúzzon minket a komoly csapatok közé, de nem tudta felrakni a koronát a saját korlátai miatt, amiket szerintem a mai napig nem tudott átlépni még a Chelseanél se és könnyen lehet, hogy Abramovic jövőre neki se kegyelmez, ha botladoznak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. június 11., szerda 23:27

Gascoigne írta:
R.M.C.F írta:Kérd ki magadnak.....én is kikérhetem mint olyan real drukker,aki tiszteletet kér az felé akinek az egyik legtöbbet lehet köszönni. Helyette túlzol.....mert azt teszed.
Meg ne haragudj, RMCF, de ezt a mondatot nagyon-nagyon visszás pont tőled hallani. Igen, del Bosquéra gondolok.
vdb szándékosan dönt a madridiak kárára.
CA vs JM meg nem korrekt. ha CA jött volna előbb JM előtt.....nem hiszem hogy meglenne a 10. ennek az alapjait JM tette le. Az volt a vizválaszto.
JM bukása meg egyértelműen Ikerrel történő balhéja miatt következett be. A csapat ellene fordult. Arbeloa őszinte volt....ott az igazság nála.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: torjack » 2014. június 11., szerda 23:26

Azt is illik hozzá tenni, hogy Mou annyi pénzt kapott a keret javítására
Hát nem tudom...első évében jött a KÖD, ebből DM volt 30 körül, Özil és Khedira másik harmincból kijött...ott nem nagyon vertük el a lóvét, egy évvel a giga költekezés után. Maicont ugye már nem kapta meg. Egy évvel később jött Coentrao szintén 30 körül, aki nagyobb tétel volt, egy évre rá Modric 30-40 misiért. Vagy kihagytam volna valami komoly tételt? :hmmm:

Elmúlt nyáron meg csak Bale volt majdnem 100 misi.

Ettől függetlenül tavaly is, de még inkább tavalyelőtt ott volt a komoly sansz a Tizedikre és benne van Mou is abban, hogy nem jött össze.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. június 11., szerda 23:11

Azt is illik hozzá tenni, hogy Mou annyi pénzt kapott a keret javítására, hogy annyiból az a 2 retkes kupa a minimum... Oké, hogy itt volt és visszavitte a klubbot oda ahová való, de ugyan ùgy vesztes csapat voltunk, mert 3 szezon alatt 2 kupa az smafu részemről egy olyan edzőtől akit az egekig emelnek. Amùgy egy bizonyos szinten szerintem Mou az olyan mint Pep. Mind a ketten ragaszkodnak a maguk hülyeségéhez. Egy bizonyos szinten mind a ketten ölik a focit, csak ki így, ki ùgy... :) Ilyen téren vicces, hogy Pepet a Mou kedvelők ócsárolják, és ugyan ez vissza is érvényes, és ez sem véletlen szerintem... :)

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. június 11., szerda 22:47

Ehhez a Mou(vs. Carlo) témához két középsulis tanárom jut eszembe. Egyik nagyon ritkán fegyelmezett de akkor kemény volt, mégis tisztelte az osztály nagy része, illetve a másikkal folyamatosan balhéztunk, alpári módszerei voltak, mindenki hibáztatott mindenkit. Aztán mikor végeztünk nem is kell részleteznem melyik tantárgyból maradt meg több bennünk...
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég