Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

untouchable
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: untouchable » 2023. július 7., péntek 21:07

h3x0r írta:
Jim írta:

ebben viszont teljesen igazad van

de hogy továbbvigyem
jól menedzselve biztos több Castillást tudtunk volna használni az elmúlt 10 évben
Azért olyan sok név nem ugrik be. :kalapos: Hakimi, LV, Llorente, Reguilon, Raul de Tomas, Mayoral, Mariano :mrgreen: , Hermoso meg van az az osztrák védő a Frankfurtba/Freiburgba. Fran Garcia most megkapja a lehetőséget, esetleg Gutierez meg Arribas is vissza lesznek hozva, ha jól teljesítenek.
Ráadásul innen Hakimi valamint esetleges kiegészítő embernek RDT, Miguel, talán Mayoral és Lienhart (Freiburg) még akár egyszer vissza is térhet.
Padra Llorente, Regui és Hermoso is elfért volna, de mindannyian az Atleti-t választották inkább.
Hala Madrid y nada más 🤍

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3563
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. július 7., péntek 20:52

Jim írta:
Fenoo írta: És kik azok a használható jó játékosok mondjuk az utóbbi 5 évből? Hakimi az egyetlen akit jó lett volna megtartani.
mondjuk 2 balhátvéd biztos, aki itt egész jó volt pár meccsen, amit kaptak :hmmm:
de ezt most nem kritizáltam, mert visszahoztuk Frant :salute: :mrgreen:
A másik bh a védekezni nem tudó Regu? Aki sem egy thamban, sem sehol nem tudott megragadni?
Gülerhez is írtam tegnap, aki szint volt, mind megkapta ami járt neki, a Hakimi/Bodri téma borzasztóan el lett cseszve, de amúgy értelmes fiatal nem igazán lett elkótyavetyélve..

Hakimin kívül senkit nem sajnálok a távozó( fiatalo)k közül.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 7., péntek 20:48

Jim írta:
Faust írta: Akkor Casillas, valamiert azt hittem veluk egyutt jott. Regen volt, meg pelyhedzett, aminek pelyhedzenie kell. :mrgreen: Carvajalt en nem vennem ide, ha nem megy kolcson Nemetorszagba, szerintem mashol kot ki, szerencsere o jol lett menedzselve.
ebben viszont teljesen igazad van

de hogy továbbvigyem
jól menedzselve biztos több Castillást tudtunk volna használni az elmúlt 10 évben
Azért olyan sok név nem ugrik be. :kalapos: Hakimi, LV, Llorente, Reguilon, Raul de Tomas, Mayoral, Mariano :mrgreen: , Hermoso meg van az az osztrák védő a Frankfurtba/Freiburgba. Fran Garcia most megkapja a lehetőséget, esetleg Gutierez meg Arribas is vissza lesznek hozva, ha jól teljesítenek.

untouchable
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: untouchable » 2023. július 7., péntek 20:30

Jim írta:
h3x0r írta: Ha Arribasnak akarunk lehetoseget adni, akkor vagy Bellinghamet nem vesszuk meg, vagy Modricnak es Kroosnak kell azt mondani, hogy koszi mindent, de nem hosszabbitunk. (az nem opcio, hogy Castillasok miatt az oltozo vezeregyenisegeit padra rakod, mikozben a teljesitmenyukkel nincs kulonosebb gond)
Arribast lehet használni támadóként, a középpályára gyenge fizikumú szerintem
Hazard/Asensio helyét átvehette volna a keretben mondjuk Brahim helyett, főleg hogy elég gólerős volt a kicsiknél :hmmm:
Jesé még gólerősebb volt, ráadásul egy szinttel feljebb, fiatalabbként. Nyilván nem akarom összehasonlítani a két játékost, de semmit sem jelent, ha alacsonyabb osztályban szórod a gólokat.
Arribas nagyon messze van jelenleg még Brahimtól is, pontosan tudják ezt a klubnál is. Ez nem jelenti azt, hogy esetleg nem fut be nagyobb pályát nála, de én jelenleg egy max Sevilla, de inkább stabil középcsapat szintet látok bele, legjobb esetben is egy Lucas szerepet, ha esetleg visszatér valaha ide.
Gondolom a vezetőség és az edzői stáb sem ellensége önmagának, hogy a 100+ topligás és BL elődöntőt játszó Díazt favorizálja egyelőre a kis Sergio helyett.
Mellesleg Brahim nem értem miért van ennyire lenézve már előre, egy nagyon is ügyes, technikás, jól cselező és gyors játékos, gyenge fizikummal, de már elég nagy rutinnal, akiből még akár egy nagyon jó 12. ember is lehet hosszútávon.
Ha nem, akkor majd el lesz adva és Arribas megkaphatja a helyét, csak először játsszon le egy egész szezont kezdőként egy topligás klubban.
Azért Arribasról ne beszéljünk már úgy, mintha ő lenne a következő Raúl vagy Guti, semmivel nem szolgált rá.
Hala Madrid y nada más 🤍

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. július 7., péntek 20:06

h3x0r írta: Ha Arribasnak akarunk lehetoseget adni, akkor vagy Bellinghamet nem vesszuk meg, vagy Modricnak es Kroosnak kell azt mondani, hogy koszi mindent, de nem hosszabbitunk. (az nem opcio, hogy Castillasok miatt az oltozo vezeregyenisegeit padra rakod, mikozben a teljesitmenyukkel nincs kulonosebb gond)
Arribast lehet használni támadóként, a középpályára gyenge fizikumú szerintem
Hazard/Asensio helyét átvehette volna a keretben mondjuk Brahim helyett, főleg hogy elég gólerős volt a kicsiknél :hmmm:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 7., péntek 20:03

De az elmult 10 ev a klub tortenetenek legsikeresebb idoszakainak egyike, mi az istennek kellett volna barkit is jobban hasznalni. Hjaj, kiszalltam.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. július 7., péntek 20:00

Faust írta: Akkor Casillas, valamiert azt hittem veluk egyutt jott. Regen volt, meg pelyhedzett, aminek pelyhedzenie kell. :mrgreen: Carvajalt en nem vennem ide, ha nem megy kolcson Nemetorszagba, szerintem mashol kot ki, szerencsere o jol lett menedzselve.
ebben viszont teljesen igazad van

de hogy továbbvigyem
jól menedzselve biztos több Castillást tudtunk volna használni az elmúlt 10 évben

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. július 7., péntek 19:58

Fenoo írta: És kik azok a használható jó játékosok mondjuk az utóbbi 5 évből? Hakimi az egyetlen akit jó lett volna megtartani.
mondjuk 2 balhátvéd biztos, aki itt egész jó volt pár meccsen, amit kaptak :hmmm:
de ezt most nem kritizáltam, mert visszahoztuk Frant :salute: :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 7., péntek 19:46

Akkor Casillas, valamiert azt hittem veluk egyutt jott. Regen volt, meg pelyhedzett, aminek pelyhedzenie kell. :mrgreen: Carvajalt en nem vennem ide, ha nem megy kolcson Nemetorszagba, szerintem mashol kot ki, szerencsere o jol lett menedzselve.

De egyebkent csurhetjuk, csavarhatjuk, a lenyeg ugyanaz, aki eleg jo, megkapja a lehetoseget, es jo esellyel meg is ragad az elso csapatnal, nem par percekkel, hosszan beszoktatva, hanem egybol a melyvizbe dobva, akarki is az edzo. Csak nalunk nem eleg tudni a masfel meteres visszapasszokat, hogy mindenki kikialtson az uj Xavinak/Iniestanak/Messinek. Nem eleg jok. A castillasok legnagyobb resze pont annyira eleg, amire “elkelnek”: feltolteni veluk a spanyol alsohazi csapatokat par millioert cserebe.

Hogy aztan mind meglojje ellenunk elete goljat, de ez mas kerdes. :lol:

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kiserik » 2023. július 7., péntek 19:30

Dupla D írta:
kiserik írta: Bazdki, de azzal hogy vitázol, ha eltorzul a valóság? :fpalm:

Cama: minden liga meccsen lehetőséget kapott, januárig a kp-n.
Ceba: a sérüléséig minden liga meccsen lehetőséget kapott, utána kiült 2 meccset rehabon és szintén minden meccsen kapta a perceket (azt hiszem volt még egy pados meccse)

A castillások meg más tészta. Folyamat a feljutásért küzdöttek, emellett valószínűleg nem is ütik meg a szintet. A harmad osztályban sem, nem hogy egy Elche ellen.
Oké, akkor nézzük a valóságot:
Camavinga: januárig 4, azaz négy meccsen volt kezdő, addig még 90 percet se játszott végig.
Januártól 27, azaz huszonhét meccsen volt kezdő, amiknek a jó részét végigjátszotta.

Ceballos: januárig 3, azaz három meccsen volt kezdő, addig a leghosszabb becserélt ideje 24 perc volt, de ez egy kiugró szám. Jellemzően 10 perceket kapott, vagy annyit sem. Januártól 18 meccsen kezdett (de a komoly téttel bírókon már nem (pl. BL vagy a kupa utolsó meccsei).

Hát nem tudom kiserik, de úgy tűnik nálad torzul a valóság a számok alapján.
Ez kb a meccsek 25%-a. A többin meg becserélték őket. Egy 20 éves taknyost, akinek a játéka még tele van hibával, meg egy cserejátékost. Mégis mennyit kellett volna kapjanak?

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. július 7., péntek 18:30

Faust írta: itt csak jonak kene lenni, de utoljara Raul es Guti utotte meg ezt a mercet.
Van itt egy Carvajal aki évekig word class volt halo. Amúgy meg igen, Casillas utánuk jött. :D
Nacho meg lehet hogy epizódista volt mindvégig, de ő is bőven megüti a mércét, 12 éve. Amikor kellett, akkor lehozta a kötelezőt.

untouchable
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 20:49

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: untouchable » 2023. július 7., péntek 17:35

Jim írta:
Faust írta: itt csak jonak kene lenni, de utoljara Raul es Guti utotte meg ezt a mercet.
jujj, azért ne ilyen magasan legyen a mérce, főleg hogy San Iker :salute: utánuk jött :lol:
( a többiekről nem is szólva)

de ha tegyük fel tényleg nem jönnek használható játékosok, már régen át kellett volna alakítani az utánpótlásunkat, a kiválasztástól kezdve a képzésen át stb :hmmm:
Már többször elmondták a klubhoz közeli személyek, hogy a La Fábrica célja az, hogy bevételt termeljen.
Tehát a cél első osztályú játékosok nevelése, akiket néhány millióért eladunk közép illetve kisebb csapatoknak, akikre buy buck optiont teszünk és, ha beválnak, akkor visszavásároljuk őket.
Gyakorlatilag a topligáknak (elsősorban a La Ligának) a La Fábrica adja a legtöbb játékost az összes nevelő-műhely közül, meg lehet nézni a spanyol klubok kereteit, szinte az összes csapatban van legalább 1, de inkább több játékosa Madridból.
Sokoldalú, minden stílusban játszani tudó futballisták nevelése a cél a klubnál, más kérdés, hogy a top-top szintre csak kevesen érnek oda, de ezzel semmi probléma, a Real Madrid filozófiája gyakorlatilag 75 éve ugyanaz, (kivétel a 80-as évekbeli “Keselyű Ötöse”) megvenni a világ legjobb játékosait, akiket kiegészít néhány spanyol és saját nevelésű fiatal.
Szerintem ezzel semmi gond, többek között ezért vagyok fanatikus RM szurkoló.
Hala Madrid y nada más 🤍

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2023. július 7., péntek 17:27

Jim írta:
ToniKroos írta: Ha valaki majd 16 évesen kiemelkedik a castillabol akkor szóljatok, addig meg engedjétek el az utánpótlást.
miért csak az új Raúlra várjunk a Castillából, használható jó játékosok nem kellenek? :roll: :lol:

És kik azok a használható jó játékosok mondjuk az utóbbi 5 évből? Hakimi az egyetlen akit jó lett volna megtartani.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 7., péntek 17:21

Dupla D írta: Barca B harmadosztályú. Onnan miért tud felkerülni a nagycsapathoz játékos, aki aztán benn is tud ragadni a kezdőben? Gondolok is Baldéra vagy Gavira.
Meg vegig se olvastam a hsz-ed, de mar szinte elkezdtem gepelni, hogy PEDRI NEM BARCA NEVELES!!! :lol: Utana lattam, hogy Baldet irtad. :mrgreen:

Biztos vagyok benne, hogy a B csapatban is vannak ugyes jatekosok, akik ha rendszeresen jatszananak, paran elernek legalabb egy stabil csere jatekos szintjet.

Ha neked minden este van 2 ora szabadidod, akkor beoszthatod, hogy egyik nap meccset nezel, masnap filmezel, olvasol, haverokkal PC-n jatszol vagy asszonnyal elmessz valahova.

De annyi jatekperc nincs, hogy egyszerre kapjanak lehetoseget Europa legnagyobb tehetsegei, a mar mindent is megnyert klasszisok meg a Castillasok is. Olyat se lehet, hogy minden meccsen mas jatszik, mert akkor soha nem tud osszeszokni a csapat.

Ha Arribasnak akarunk lehetoseget adni, akkor vagy Bellinghamet nem vesszuk meg, vagy Modricnak es Kroosnak kell azt mondani, hogy koszi mindent, de nem hosszabbitunk. (az nem opcio, hogy Castillasok miatt az oltozo vezeregyenisegeit padra rakod, mikozben a teljesitmenyukkel nincs kulonosebb gond)

Mi egy biztonsagi jatekot valasztottunk, az oregekre epitunk, mikozben egyre jobban epulnek be a fiatalok. Mondhatnam, hogy lehet nem ez a legjobb taktika, de basszus, 1 eve csak leesett egy BL, ami a jol osszerakott, legjobb korban levo csapatoknak is nagy nehezen jon ossze.

A Barca 18 evesen megvette Pedrit, majd bedobtak a mely vizbe. Mi Camavingaval lassabban haladunk. Hogy hosszu tavon melyik jatekosnal mi a jobb ut? Nem tudom. Irtad, hogy a VB-ig csak 4x volt kezdo, en is meglestem, 45, 83, 32, 63, 21, 8, 37, 83, 12, 10, 25, 61, 21, 5, perceket kapott a bajnoksagban, 19, 64, 15, 22, 90, 0 percet a BL-ben. Ez egy stabil csere jatekos szamai. Persze, lehetne tobb is, de 20 evesen szerintem ezzel nincs gond.

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. július 7., péntek 17:20

ToniKroos írta: Ha valaki majd 16 évesen kiemelkedik a castillabol akkor szóljatok, addig meg engedjétek el az utánpótlást.
miért csak az új Raúlra várjunk a Castillából, használható jó játékosok nem kellenek? :roll: :lol:

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Jim » 2023. július 7., péntek 17:19

Faust írta: itt csak jonak kene lenni, de utoljara Raul es Guti utotte meg ezt a mercet.
jujj, azért ne ilyen magasan legyen a mérce, főleg hogy San Iker :salute: utánuk jött :lol:
( a többiekről nem is szólva)

de ha tegyük fel tényleg nem jönnek használható játékosok, már régen át kellett volna alakítani az utánpótlásunkat, a kiválasztástól kezdve a képzésen át stb :hmmm:

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2023. július 7., péntek 17:14

Jól mutatja a castilla szintjét, hogy mikor ide került Vini 18 évesen és visszarakták 3 meccsen 4 gólt lőtt. Az a Vinicius, aki a nagy csapatban kb még az üres kapura is kihagyta akkoriban. Szóval hagyjuk már Arribast, hogy 21 évesen végre hoz egy elfogadható szezont. Ennyi idősen már rég nem itt focizna, ha akkora játékos lenne. Ha valaki majd 16 évesen kiemelkedik a castillabol akkor szóljatok, addig meg engedjétek el az utánpótlást.

el magico
Hozzászólások: 862
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: el magico » 2023. július 7., péntek 17:11

Nem akarok belerondítani itt a vitákba...
...de hol van már a Comunicado Oficial : Mbappé? :mrgreen:

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2023. július 7., péntek 17:07

Realista24 írta:
Dupla D írta:

Eddig azt mondtad, hogy nem lehet megítélni a Castillásokat hírek vagy a harmadosztály alapján. Akkor nálam az következik ebből, hogy fel kell vinni a tehetségesebbeket a nagycsapatba, és ki kell őket próbálni, nem?
És megnyerik a bajnokságot előttünk. :)

Gavi egy overrated szar, előbb-utóbb ki fog kerülni a kezdőből, de Balde szerintem pont azon a poszton nagyon jó kis játékos. Belenyúltak vele.
A Castillasok kozul szamtalan alkalommal, szamos jatekos a nagyokkal edz. Gondolom hatalmas benyomast tettek a stabra....az elmult 15-20 evben.

Ahogy irtam, 99% semmire nem jo, 1% eselyt kap, annak egy kis resze el vele. Ugyanez igaz a Barcara is, csak a PR jobb arrafele plusz volt egy Xavi, Iniesta, Messi harmas +Busquets, amit meg tudtak lovagolni, mint a "mi kineveljuk az Aranylabdasokat, a Madrid meg megveszi oket".
Mi az ötszörös BL-győzteseket neveljük Carvajal és Nacho :kalapos:

realmadrid95
Hozzászólások: 1766
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. július 7., péntek 16:42

Dupla D írta:
kiserik írta: Bazdki, de azzal hogy vitázol, ha eltorzul a valóság? :fpalm:

Cama: minden liga meccsen lehetőséget kapott, januárig a kp-n.
Ceba: a sérüléséig minden liga meccsen lehetőséget kapott, utána kiült 2 meccset rehabon és szintén minden meccsen kapta a perceket (azt hiszem volt még egy pados meccse)

A castillások meg más tészta. Folyamat a feljutásért küzdöttek, emellett valószínűleg nem is ütik meg a szintet. A harmad osztályban sem, nem hogy egy Elche ellen.
Oké, akkor nézzük a valóságot:
Camavinga: januárig 4, azaz négy meccsen volt kezdő, addig még 90 percet se játszott végig.
Januártól 27, azaz huszonhét meccsen volt kezdő, amiknek a jó részét végigjátszotta.

Ceballos: januárig 3, azaz három meccsen volt kezdő, addig a leghosszabb becserélt ideje 24 perc volt, de ez egy kiugró szám. Jellemzően 10 perceket kapott, vagy annyit sem. Januártól 18 meccsen kezdett (de a komoly téttel bírókon már nem (pl. BL vagy a kupa utolsó meccsei).

Hát nem tudom kiserik, de úgy tűnik nálad torzul a valóság a számok alapján.

Ami meg durva, hogy amikor mar eldolt a bajnoksag, akkor sem kaptak lehetoseget a fiatalok, akik addig sem. Ugyan ugy a 100 eves Modric, Benzema kifulladasig. Persze, ettol fuggetlenul a legidealisabb edzo Carlo a Realnak, csak ezek tenyleg letezo dolgok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 84 regisztrált és 0 vendég