Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

Avatar
Lanx
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2013. április 28., vasárnap 12:29
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Lanx » 2023. május 11., csütörtök 10:24

rikko írta:
ferni írta:

Az oké, de ez milyen agybeteg szabály?

Partjelző engedi tovább, mert van VAR, azt előfordulhat, hogy aztán a VARral vissza se nézhetik? Wtf.

Ugyanez a helyzet előfordulhatna leshelyzettel is, amit kb kötelező továbbengedniük… Aztán pár labdabirtoklás váltás után már nem les a les? :lol:

Azt meg se említem, hogy mikor a City védő kezéről megy ki a labda, kirúgás még sehol, már látjuk az ismétlést és nem szöglet…. Miért nem lehet gyors rászólni a bíróra de kajak baszki….
És ilyenekből szoptunk be egy gólt a 2-0 helyett, kibaszott jó.
Nevetséges, hogy lehetnek ennyire fogalmatlanok egy ilyen fasza technológiával is, szánalmas ennyire belenyúlni a meccsbe egy ekkora totális hülyeséggel.
Akkor fordítsuk meg a dolgokat.
Teszem fel Cama kiugratja valamelyik támadót, aki beveri. Visszafújják , mert előtte kint volt. 1-10-es skálán mennyire vagy ideges??
Gondolom akkor is azt magyaráznád, hogy de bedobásnak kellett volna lennie.
Szerintem jó volt, hogy tovább engedték --> esélyt kaptatok egy gyors támadás építésre
A szabálykönyben nincs olyan, hogy szerintem jó volt. Az előnyszabályt idekeverni nem lehet mert a labda játékon kívül volt és az újra játékba hozásnak is megvan a módja.
"A labda játékon kívül van, amikor:
• akár a földön, akár a levegőben teljes terjedelmével áthalad a kapu- vagy
oldalvonalon"

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2023. május 11., csütörtök 10:06

Gondolom a Bayern ugyse adna el, max 2025-ben johetne ingyen, de akkor meg mar 30+ lesz.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 11., csütörtök 9:17

Kozepre megvagyunk/leszunk, plane, ha maradna Ceba es Asensio is.

Johetnek a szelsovedok es Karim :'( potlasa.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2023. május 11., csütörtök 9:12

Kimmich eltorzult mostanában. tipik német jófiúként indult, mint Lahm vagy Kroos. mostanában meg csak a rinya megy a pályán és azon kívül is.
kár érte, nagyszerű ügynök volt...

tavaly még azt mondtam volna kell. de mostmár inkább bomlassza a bajor öltözőt
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 11., csütörtök 9:11

cart írta:
Realista24 írta: Bayernbol két ember kellhet, egyiknek sem ez a neve.
Az egyik gondolom Chuopo-Moting, de ki lehet a másik?
:mrgreen:
Azt a fiatal kapust neztem ki, valami Neuer, aki kikerult a kezdobol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2023. május 11., csütörtök 9:08

Realista24 írta: Bayernbol két ember kellhet, egyiknek sem ez a neve.
Az egyik gondolom Chuopo-Moting, de ki lehet a másik?
:mrgreen:

Halfkey
Hozzászólások: 4400
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. május 11., csütörtök 8:42

De minden meccsen legyen ez a szabaly, es ne ertelmezzek maskepp.
A nagyon hosszú rantet emiatt a mondat miatt nem értem. Minden meccsen következetesen ez van, birtoklás csere előtti dolgokat nem néznek vissza, egyetlen olyan VAR ítéletet sem tudok felidézni ami szembemegy ezzel.

És ez jól is van így, írtak mások is okokat miért.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62738
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. május 11., csütörtök 7:20

Bayernbol két ember kellhet, egyiknek sem ez a neve.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3724
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2023. május 11., csütörtök 7:16

Csak éppen Ő is már 30 lesz akkor, pár éve simàn hoztam volna, mostmár nem, valószínűleg a vezetőség is így gondolkodik.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

realmadrid95
Hozzászólások: 1839
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. május 11., csütörtök 7:12

🚨 💣 BREAKING ‼️ Real Madrid are targeting Joshua Kimmich in 2024, as they want an experienced player to lead their new young midfield after the Kroos and Modric era.‼️🚨 [Kesler Phillip] 🇩🇪


Akkor jon Bellingham, Barella, Kimmich, mindenki is, aki kp! :lol:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. május 11., csütörtök 7:03

Egy meccs legalább 90 percig tart, nem egy rosszul megítélt szöglet vagy bedobás fogja eldönteni, hogy ki nyeri a meccset.
De igen, eldontheti egy rosszul megitelt szoglet, hogy ki nyeri a meccset, mint ahogy mi is kaptunk mar golt rosszul megitelt szogletbol es nem is nyertunk. Vagy amikor olyan szabalytalansagot fujtak be, amikor Kroos tisztan a labdat rugta el es hozza sem ert az ellenfelhez, es abbol kaptunk golt…
Nem kell mindig minden egyes pillanatot ellenorizni, de a cel annak kell lennie, hogy minel igazsagosabb, minel tisztabb legyen a futball, minel kevesebb rossz itelet, es kiszurni a szabalytalansagokat, buntetni utolag a szineszkedest, visszanezni a nem egyertelmu eseteket. Erre a megoldas az is lehetne, hogy csapatonkent es felidonkent 1 lehetosege lenne mindket csapatnak kerni az automatikus VAR vizsgalatot, ha ugy erzik belulrol, hogy valami tortent vagy nem tortent. Fuggetlenul a biroi dontestol es attol, hogy koze van golhoz vagy nincs. Szimplan a tevedes vagy az elmaradt itelet helyrehozasa erdekeben.
Amugy meg leshelyzetnel azonnal raszolnak a biro fulere, hogy les volt vagy sem. Mas esetekben miert nem lehet azonnal korrigalni a birot, ha felvetelrol egyertelmuen latni?
:goat:

illgner
Hozzászólások: 2528
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: illgner » 2023. május 11., csütörtök 2:39

ferni írta:
Fenoo írta:

Pont arra reagáltál ami megmagyarázza, hogy miért nem vonták vissza a gólt. :mrgreen:
Az oké, de ez milyen agybeteg szabály?

Partjelző engedi tovább, mert van VAR, azt előfordulhat, hogy aztán a VARral vissza se nézhetik? Wtf.

Ugyanez a helyzet előfordulhatna leshelyzettel is, amit kb kötelező továbbengedniük… Aztán pár labdabirtoklás váltás után már nem les a les? :lol:

Azt meg se említem, hogy mikor a City védő kezéről megy ki a labda, kirúgás még sehol, már látjuk az ismétlést és nem szöglet…. Miért nem lehet gyors rászólni a bíróra de kajak baszki….
És ilyenekből szoptunk be egy gólt a 2-0 helyett, kibaszott jó.
Nevetséges, hogy lehetnek ennyire fogalmatlanok egy ilyen fasza technológiával is, szánalmas ennyire belenyúlni a meccsbe egy ekkora totális hülyeséggel.
Azért nem, mert meg van pontosan határozva a VAR által felülbírálható esetek köre, és mondjuk egy szöglet vagy mezőnybeli szabadrúgás rossz megítélése nem tartozik ezek közé. Gól, tizenegyes, kiállítás jogossága, lényegében ezek az esetek tartoznak a VAR hatáskörébe. Ki lehet terjeszteni a szögletekre is, de akkor már a bedobásokra is, sőt minden mezőnybeli szabálytalanságra is, és akkor szinte minden eseménybe beleszólhatna a VAR. Egy meccs legalább 90 percig tart, nem egy rosszul megítélt szöglet vagy bedobás fogja eldönteni, hogy ki nyeri a meccset.

rikko
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. május 11., csütörtök 1:35

ferni írta:
Fenoo írta:

Pont arra reagáltál ami megmagyarázza, hogy miért nem vonták vissza a gólt. :mrgreen:
Az oké, de ez milyen agybeteg szabály?

Partjelző engedi tovább, mert van VAR, azt előfordulhat, hogy aztán a VARral vissza se nézhetik? Wtf.

Ugyanez a helyzet előfordulhatna leshelyzettel is, amit kb kötelező továbbengedniük… Aztán pár labdabirtoklás váltás után már nem les a les? :lol:

Azt meg se említem, hogy mikor a City védő kezéről megy ki a labda, kirúgás még sehol, már látjuk az ismétlést és nem szöglet…. Miért nem lehet gyors rászólni a bíróra de kajak baszki….
És ilyenekből szoptunk be egy gólt a 2-0 helyett, kibaszott jó.
Nevetséges, hogy lehetnek ennyire fogalmatlanok egy ilyen fasza technológiával is, szánalmas ennyire belenyúlni a meccsbe egy ekkora totális hülyeséggel.
Akkor fordítsuk meg a dolgokat.
Teszem fel Cama kiugratja valamelyik támadót, aki beveri. Visszafújják , mert előtte kint volt. 1-10-es skálán mennyire vagy ideges??
Gondolom akkor is azt magyaráznád, hogy de bedobásnak kellett volna lennie.
Szerintem jó volt, hogy tovább engedték --> esélyt kaptatok egy gyors támadás építésre

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6613
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. május 11., csütörtök 1:32

Persze értem amit írsz, de akkor meddig kéne visszanézni az ilyen eseteket? Vagy ha Camavinga pontosan passzol és abból a támadásból szerzünk egy gólt akkor vegyék el mert bedobással kellet volna jönni? Szerintem ez a szabály teljesen rendben van, valahol meg kell húzni a határt.
Jogos is meg nem is. Ugyanis, a mostani szituacioban mi jottunk volna bedobassal, mert kint volt a labda, ehelyett ok szereztek golt. Amit te irsz, mi jottunk volna bedobassal, vegul mi szereztunk golt. A ketto kozott oriasi a kulonbseg. De ha nagyon szigoruan nezzuk… oke. Legyen.
Nekem mindig az a bajom, hogy a mi meccseinken valahogy mindig a szabalyok szerint jarnak el a birok, aztan mas meccseken mar “nem ugy van az”, “de az mas”, “de ha… es igy, es ugy”. Ha ez a szabaly, oke, elfogadom. De minden meccsen legyen ez a szabaly, es ne ertelmezzek maskepp. Egyik meccsen kezre pattan a labda, azonnal tizi, kovetkezo meccsen ugyanez a szituacio “vetlen” kezezes. Szoval sehol nincs kovetkezetesseg. Pedig a technologia adott, hasznalni kellene. Az, hogy tegnap kint volt a labda, de folytatodott a jatek, dontoen befolyasolta a merkozes kimenetelet. Az sem kurvara mindegy, hogy sorozatosan teved a biro az ellenfel javara a merkozes olyan periodusaban, amikor mi vagyunk folenyben. Sarga lapokat nez el, szogletet itel amikor koze sem volt a jatekosunknak a labdahoz, de ezek meg hagyjan, benne van a jatekban, alakulhat igy… de hogyan tortenhet meg 2023-ban egy bl elodontoben, ilyen technika mellett, hogy Camavinga vadlijat hatulrol szettapossak, es utolag nem sargazzak meg az ellenfelet? Erre mondjon nekem valaki magyarazatot. Vagy azert nincs semmi, VARral sem, mert szo nelkul felkelt a francia es ment tovabb?
Gavinak minden meccsen 5-6 olyan megmozdulasa van, hogy instant mehetne a piros, es most no offense a Barcelona szurkolok fele, tenyleg tirpak kocsog modjara tud kozlekedni a palyan. Mindamellett hogy nem rossz jatekos. Utolag ezeket nem latjak a birok? Nem tanulnak a meccsekbol? Hetrol hetre ugyanazoknak a profi jatekosoknak vezetnek meccseket… ott a VAR, ott a kommunikacio lehetosege, minden adott, hogy maximalisan kiszurjenek szinte mindent, es megsem. Vagy a szineszkedest, ami egyertelmuen megallapithato utolag, miert nem buntetik? Na mindegy, kicsit eltertem a tematol, es aludni sem tudok… sorry.
Osszessegeben tenyleg csak azert zavar a City elleni meccs, mert jol jatszottunk, minden adott volt a gyozelemhez, nagyon koncentraltan es fegyelmezetten jatszottunk, feken tartottuk a Cityt es a biro eppen annyit baszott el a meccsen, hogy ne nyerjunk. Se tobbet, se kevesebbet. Ez zavar.
:goat:

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2023. május 11., csütörtök 0:49

ferni írta:
Fenoo írta:

Pont arra reagáltál ami megmagyarázza, hogy miért nem vonták vissza a gólt. :mrgreen:
Az oké, de ez milyen agybeteg szabály?

Partjelző engedi tovább, mert van VAR, azt előfordulhat, hogy aztán a VARral vissza se nézhetik? Wtf.

Ugyanez a helyzet előfordulhatna leshelyzettel is, amit kb kötelező továbbengedniük… Aztán pár labdabirtoklás váltás után már nem les a les? :lol:

Azt meg se említem, hogy mikor a City védő kezéről megy ki a labda, kirúgás még sehol, már látjuk az ismétlést és nem szöglet…. Miért nem lehet gyors rászólni a bíróra de kajak baszki….
És ilyenekből szoptunk be egy gólt a 2-0 helyett, kibaszott jó.
Nevetséges, hogy lehetnek ennyire fogalmatlanok egy ilyen fasza technológiával is, szánalmas ennyire belenyúlni a meccsbe egy ekkora totális hülyeséggel.

Ezzel nem értek egyet, szerintem jó ez a szabály. Már nálunk volt a labda, innentől kezdve szerintem mindegy, hogy előtte kint volt-e vagy nem mert abból a bírói tévedésből nem származott előnye a City-nek. Utána Camavinga eladta a labdát és ebből lett a gól, viszont ez már egy másik támadás.

Persze értem amit írsz, de akkor meddig kéne visszanézni az ilyen eseteket? Vagy ha Camavinga pontosan passzol és abból a támadásból szerzünk egy gólt akkor vegyék el mert bedobással kellet volna jönni? Szerintem ez a szabály teljesen rendben van, valahol meg kell húzni a határt.

Egyszerűen beszoptunk egy eladott labdát és a csapat nem tudta jól lereagálni.

ferni
Hozzászólások: 8376
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 11., csütörtök 0:17

Fenoo írta:

Pont arra reagáltál ami megmagyarázza, hogy miért nem vonták vissza a gólt. :mrgreen:
Az oké, de ez milyen agybeteg szabály?

Partjelző engedi tovább, mert van VAR, azt előfordulhat, hogy aztán a VARral vissza se nézhetik? Wtf.

Ugyanez a helyzet előfordulhatna leshelyzettel is, amit kb kötelező továbbengedniük… Aztán pár labdabirtoklás váltás után már nem les a les? :lol:

Azt meg se említem, hogy mikor a City védő kezéről megy ki a labda, kirúgás még sehol, már látjuk az ismétlést és nem szöglet…. Miért nem lehet gyors rászólni a bíróra de kajak baszki….
És ilyenekből szoptunk be egy gólt a 2-0 helyett, kibaszott jó.
Nevetséges, hogy lehetnek ennyire fogalmatlanok egy ilyen fasza technológiával is, szánalmas ennyire belenyúlni a meccsbe egy ekkora totális hülyeséggel.

illgner
Hozzászólások: 2528
Csatlakozott: 2017. május 6., szombat 20:18

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: illgner » 2023. május 10., szerda 22:59

hehetheoriginal írta: Minek nekunk egy gyenge krosz utanzat, azt nem tudom.
Remelem nem hozzuk, nincs semmi kakao a gyerekben
Kire gondolsz? Ezt a két gólpasszt érdemes megnézni, mindezt 10 percen belül:

https://www.bundesliga.com/de/bundeslig ... liveticker

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2023. május 10., szerda 22:56

ferni írta:
gutihaz14 írta: VAR review: A graphic shared widely on social media, and referenced by Ancelotti, has taken much of the attention -- but all is not what it seems. ESPN sources have confirmed that goal was allowed to stand because the attacking phase of play (APP) was reset when Eduardo Camavinga gave the ball away with a poor pass under no pressure after the ball may have gone out of play. Anything before that pass isn't valid for a review.
link
Amúgy erről miért nincs vastag betűs kiemelt hír mindenhol is, hogy konkrétan elcsalták a meccset? Fordítva kb 2 napig ez menne, itt meg kuss van…

https://youtu.be/a1RUu9jymM0

0:33tól mutatja hogy telibe kint volt aki nem látta még.

Pont arra reagáltál ami megmagyarázza, hogy miért nem vonták vissza a gólt. :mrgreen:

ferni
Hozzászólások: 8376
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 10., szerda 22:48

gutihaz14 írta: VAR review: A graphic shared widely on social media, and referenced by Ancelotti, has taken much of the attention -- but all is not what it seems. ESPN sources have confirmed that goal was allowed to stand because the attacking phase of play (APP) was reset when Eduardo Camavinga gave the ball away with a poor pass under no pressure after the ball may have gone out of play. Anything before that pass isn't valid for a review.
link
Amúgy erről miért nincs vastag betűs kiemelt hír mindenhol is, hogy konkrétan elcsalták a meccset? Fordítva kb 2 napig ez menne, itt meg kuss van…

https://youtu.be/a1RUu9jymM0

0:33tól mutatja hogy telibe kint volt aki nem látta még.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11331
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. május 10., szerda 22:47

Minek nekunk egy gyenge krosz utanzat, azt nem tudom.
Remelem nem hozzuk, nincs semmi kakao a gyerekben
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 3 regisztrált és 0 vendég