Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. január 13., vasárnap 15:36

Marcelo: egy 120 éves Joaquin meg egy Cazorla megoldja a posztot, de Marcelo, akinek a kisujjában is több foci van, nem tudná :lol: Jól ad be ballal, jól lő jobbal, a legtechnikásabb a keretben, jól mozog be a védők mögé vagy húz be középre és 1v1-ben is megveri az emberét. Egy jó előszezonnal, ahol ráhangolódik, simán megoldaná 60 percekre.
Szerintem az a hülyeség, hogy maradjon kezdő balhátvéd, csak jobban kell tehermentesíteni. Hát pont a nagy meccseken, a jobb ellenfelek ellen van betli miatta, mert mindenki tudja, hogy ott kell megverni minket. Már 2 éve is a legkevesebbet futó játékos volt az egész keretet nézve, ez mára csak rosszabb lett. Akkor inkább pad, és ő legyen a tehermentesítő, de ezt nem szívesen látnám.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: BBeno » 2019. január 13., vasárnap 15:28

Yazid írta:Ha ma is kikapunk vagy x, perez mit fog szólni, egyre kínosabb lesz ez az egész. Betist elnézve simán partiban leszne velünk otthon, sôt
ha ma nem nyerünk akkor a 21. század legrosszabb őszi szezonját hoztuk.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Yazid » 2019. január 13., vasárnap 15:27

Ha ma is kikapunk vagy x, perez mit fog szólni, egyre kínosabb lesz ez az egész. Betist elnézve simán partiban leszne velünk otthon, sôt

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. január 13., vasárnap 15:21

Ez van, amikor valaki azt hiszi, hogy a valóélet olyan, mint a Fifa. Talán Aügero volt az régen, akit beraktál középhátvédnek és 98-as értéke lett a poziban. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2019. január 13., vasárnap 15:12

Milyen jó lenne látni ahogy támadóként Marcelo húzódna be a 16-osba a beadásokra...ez egy halva született ötlet

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. január 13., vasárnap 15:09

Lenduletes ember kell oda, aki neki megy a vedoknek. Tehermentesitene Marcelot akinek nem kene bejatszani az egesz bal szelt minden egyes alkalommal.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2019. január 13., vasárnap 14:47

Én elolvastam, engem továbbra sem győzött meg. Nem mintha a balbekk poszt nem igényelné talán mégjobban az intenzitást, fizikálisan sem gondolnám semmivel megterhelőbbnek, ha előrébb játszana. Az hogy a partvonal mellett játszik is túlzás, Coentraora lehet ez volt jellemző, de Marcelora ez pont nem igaz.

Tárgytalan, mert úgysem lesz kipróbálva, de így meg marad fix emberhátránynak, védekezésben legalábbis mindenképp.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4526
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. január 13., vasárnap 14:43

Babinho írta:Ez a Marcelot toljuk fel dolog túlságosan le vam egyszerűsítve. Ez nem így néz ki hogy támadásban jó, vedekezésben meg nem ér vissza akkor tegyük fentebb támadóba...
Ez a poszt teljesen más pozíciót, mozgásokat, helyezkedest, és mérőben más gondolkodást, intenzitást igényel mint a balbekk poszt. Ezt Marcelo már főleg nem bírná fizikálisan sem. Igen is komoly sprintek, befele mozgások, 1v1ek, lövések, kellenek hozzá, nem tudna menni egy kontraval, nem is az lenne az útvonala hogy a vonal mellett fusson, ezt neki meg kéne tanulnia, semmilyen szempontból ez nem kivitelezhető.
Ha Marcelon segíteni akarunk akkor elé kell tenni egy jó támadót, mert idén senki nincs előtte, mint anno CR volt (már tavaly sem volt ott). Ha előtte lenne Hazard sokkal könnyebb lenne neki is, persze az egyéni formáján is bőven csiszolni kell.
Carvajalnak mennyivel jobban megy mostanság is pedig csak a gyenge Lucas van előtte. Marcelo egyedül a bal oldalt már nem tudja lehozni, igazán soha nem tudta, ha nem volt előtte támogatás.

Ebben benne van a lényeg. Ajánlom mindenkinek elolvasasra aki rendre felhozza ezt az ötletet.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3140
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Babinho » 2019. január 13., vasárnap 9:07

Ez a Marcelot toljuk fel dolog túlságosan le vam egyszerűsítve. Ez nem így néz ki hogy támadásban jó, vedekezésben meg nem ér vissza akkor tegyük fentebb támadóba...
Ez a poszt teljesen más pozíciót, mozgásokat, helyezkedest, és mérőben más gondolkodást, intenzitást igényel mint a balbekk poszt. Ezt Marcelo már főleg nem bírná fizikálisan sem. Igen is komoly sprintek, befele mozgások, 1v1ek, lövések, kellenek hozzá, nem tudna menni egy kontraval, nem is az lenne az útvonala hogy a vonal mellett fusson, ezt neki meg kéne tanulnia, semmilyen szempontból ez nem kivitelezhető.
Ha Marcelon segíteni akarunk akkor elé kell tenni egy jó támadót, mert idén senki nincs előtte, mint anno CR volt (már tavaly sem volt ott). Ha előtte lenne Hazard sokkal könnyebb lenne neki is, persze az egyéni formáján is bőven csiszolni kell.
Carvajalnak mennyivel jobban megy mostanság is pedig csak a gyenge Lucas van előtte. Marcelo egyedül a bal oldalt már nem tudja lehozni, igazán soha nem tudta, ha nem volt előtte támogatás.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2019. január 13., vasárnap 8:33

Már rég volt, de én úgy emlékszem (nem biztos, hogy jól), hogy Schuster idejében ezt a balszélső posztot is próbálgatta Marcelo néha és nem nagyon vált be neki. (Lehet kavarodnak az emlékeim és Drenthe volt az aki szélső volt és bhvnak erőltették)
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. január 13., vasárnap 7:20

Ha közepén lenne is kéne neki védekezni. Így is atjarohaz a középpályánk, hát még Marcival.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2019. január 13., vasárnap 4:08

kiserik írta:Ha tudatosan lenne Marcelo elől, és erre lenne felkészítve is, akkor még akár működhetne is, de ezt soha nem fogjuk megtudni.
Pontosan erről beszéltem én is :) tehát pl asensio helyett a kp-n mint kp-s... De ez csak személyes vélemény, nincs rá garancia h működne
🇭🇺✝️🇭🇺

kiserik
Hozzászólások: 5750
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. január 12., szombat 23:10

hala real írta:
Whiteheart írta:Marcelot középpályán kéne használni a széleken... De erre is kevés az esély (de többet rakna a játékhoz mint asensio v vazquez)
tavaly tobbszor is ki lett probalva (mogotte theoval
Persze, mert nem tudták eldönteni, hogy melyikük melyik poszton szaladgáljon. Olyan káosz volt, hogy csak na. Ha tudatosan lenne Marcelo elől, és erre lenne felkészítve is, akkor még akár működhetne is, de ezt soha nem fogjuk megtudni.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2019. január 12., szombat 22:46

Szerintem nem feltétlen lenne hülyeség baloldalon kipróbálni a Reguilón Marci duót, utóbbi támadásban a legjobb emberünk még mindig, védekezésben meg a legnagyobb gyengeségünk, akár jól is elsülhetne. A szerepköre sokat nem változna.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2019. január 12., szombat 22:32

Whiteheart írta:
hala real írta: tavaly tobbszor is ki lett probalva (mogotte theoval
Pontosan. Mi lenne ha a középpályán úgy tudna játszani hogy nincs az a teher h még a bhv posztot is takarnia kelljen...
Kicsit rosszul értelmezted ezt. Nem azért nem működött, mert Theo volt mögötte és védekeznie kellett helyette is. Akkor sem oldja meg, ha egyedül van, mert gyakorlatilag nem védekezik. Az egyik legnagyobb fegyverünk és gyengeségünk is Marcelo. Még alibizésnek se mondanám, amit "védekezés" terén művel. Inkább csak szarik bele.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2019. január 12., szombat 21:56

hala real írta:
Whiteheart írta:Marcelot középpályán kéne használni a széleken... De erre is kevés az esély (de többet rakna a játékhoz mint asensio v vazquez)
tavaly tobbszor is ki lett probalva (mogotte theoval
Pontosan. Mi lenne ha a középpályán úgy tudna játszani hogy nincs az a teher h még a bhv posztot is takarnia kelljen...
Realista24 írta:Dehogy lenne ott jó.
Ja? Ok
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: hala real » 2019. január 12., szombat 21:45

Whiteheart írta:Marcelot középpályán kéne használni a széleken... De erre is kevés az esély (de többet rakna a játékhoz mint asensio v vazquez)
tavaly tobbszor is ki lett probalva (mogotte theoval
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2019. január 12., szombat 21:08

Whiteheart írta:
R. Carlos írta: Persze, hogy vágom, meg én nagyon kedvelem őt is. De egyszerűen ez a minimum egy hét pihenő, ami akár lehetne kettő is, simán ráférne. Nem azt mondtam, hogy rakjuk ki a csapatból "úgy mint Iscot", hanem hogy ideje lenne azt játszani vele is mint CR-rel anno. Szerintem úgy sokkal többet ki tudnánk hozni belőle és kevesebb veszélyt rejtene magában a játéka. .
Marcelot középpályán kéne használni a széleken... De erre is kevés az esély (de többet rakna a játékhoz mint asensio v vazquez)
Dehogy lenne ott jó.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2019. január 12., szombat 21:04

R. Carlos írta: Persze, hogy vágom, meg én nagyon kedvelem őt is. De egyszerűen ez a minimum egy hét pihenő, ami akár lehetne kettő is, simán ráférne. Nem azt mondtam, hogy rakjuk ki a csapatból "úgy mint Iscot", hanem hogy ideje lenne azt játszani vele is mint CR-rel anno. Szerintem úgy sokkal többet ki tudnánk hozni belőle és kevesebb veszélyt rejtene magában a játéka. .
Marcelot középpályán kéne használni a széleken... De erre is kevés az esély (de többet rakna a játékhoz mint asensio v vazquez)
🇭🇺✝️🇭🇺

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2019. január 12., szombat 15:28

Whiteheart írta:
R. Carlos írta:Remélem, hogy nem ez lesz a kezdőnk. Ha nyerni akarunk ez ellen a Betis ellen, akkor most Marcelot padoztatni kell. Reguilón ideje van, vagy egy kis furfanggal, Odriozola a jobbosra és Carvajal át a bal oldalra.
De ezt te is vágod h esélytelen... Ha Carvajal-Ramos-Varane-Marcelo fitt akkor kezdeni fog..
Amúgy meg addig nézd Marcit amíg itt van, volt olyan idő h simán rámondtuk goat a posztján
Persze, hogy vágom, meg én nagyon kedvelem őt is. De egyszerűen ez a minimum egy hét pihenő, ami akár lehetne kettő is, simán ráférne. Nem azt mondtam, hogy rakjuk ki a csapatból "úgy mint Iscot", hanem hogy ideje lenne azt játszani vele is mint CR-rel anno. Szerintem úgy sokkal többet ki tudnánk hozni belőle és kevesebb veszélyt rejtene magában a játéka.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 73 regisztrált és 0 vendég