Kommentáld a híreket

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Szeretnéd, hogy Ancelottival hosszabbítson a Real Madrid?

A szavazás 2023. december 12., kedd 16:58-kor befejeződött.

Igen
53
58%
Nem
38
42%
 
Szavazatok száma: 91

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: wxyz » 2015. május 14., csütörtök 22:30

Kroos, Modric, Pogba sor kiváló lenne
Csak, ha Modric vagy Kroos kidől megint előjöhet az amit RMCF írt az edző topicban, két támadóbb kpst nem biztos, hogy elbír a csapat
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wxyz 2015. május 14., csütörtök 22:33-kor.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2015. május 14., csütörtök 22:26

Értem. Nem nagyon tudok vitatkozni ezekkel, én is csípem mindkét spílert, csak személy szerint a franciában többet látok, illetve úgy hiszem, hogy működne a Kroos - Modric - Pogba trió. Illetve Pogba szerintem Kroos előtt játszana, és a sebessége miatt hatékonyabb lenne a középpályás védekezés a lerohanások ellen, mintha Veratti lenne hátul, akire lendületből vinnék a labdát ha Kroost könnyedén "leveszik" és nem is tud visszaérni. Aztán persze ezek is támadható érvek. :)

Simán lehet, hogy Verrattival stabilabbak lennénk. :hmmm:
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 14., csütörtök 21:42

illetve annyiban mégiscsak ellent mondanék, hogy amikor én láttam éles helyzetben, akkor Pogba képes volt magas szinten védekezni is, illetve hajtani a csapat érdekében. A meccsek nagy részén meg beleférne az a "lazaság" ami benne van, nekünk évi 8-10 meccsre kell maxon pörögni kb., a liga nagy része nem jelenthet akadályt.
Persze, tud védekezni, tegnap is megtette, nem is arról van szó. De azért a védőmunkáért nem fizet senki 100 milliót.
Félreértés ne essék, nem lesz csalódott, ha Pogba jön, óriáűsi tehetség, talán a legnagyobb az ő korcsoportjában, de nekem ő elsősorban támadásban jelenthet majd előrelépést . És persze lehet, hogy működne a Modric-Kroos-Pogba hármas, és leigáznánk a világot. Csak ebben nem vagyok olyan biztos, szerintem túl sok a kockázat védekezés szempontjából, Verattinál kevesebb ilyet látok, persze ő támadásban nem fog annyit nyújtani, cserébe nem kerül 100 millióba. (aztán az is lehet, hogy őt nem is lehet leigazolni) Kettőt elhozni felesleges, én igazából nem tartom olyan gyengének a keretet, mint sokan. Én a középpályára és a támadósorba is 1-1 "kezdő szintű" cserét tudok elképzelni, többet nem nagyon. Ha Bale-t elpasszolnánk, akkor van Benzema, CR, Kroos, Modric, Isco, James. Tehát két igazolás fér bele. Ha marad Bale, akkor meg csak egy, ráadásul nagyon el kéne felejteni ezt a BBC fixen játszik ha egészséges dolgot.Talán a Reus+Veratti/Pogba igazolások több, mint megnyugtatóak lennének Bale távozásával együtt. De Reuis helyett jó lenne valami alternatíva is. De jobb oldalon jól megélő támadót nem nagyon tudok.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2015. május 14., csütörtök 21:08

Én azt nem értem, hogy miért kellene nekünk klasszikus védekező középpályás? Eleve kihalófélben lévő poszt ez, nekünk is inkább box-to-box középpályás kellene, és nem Kroos pozíciójába (nem szerepkörébe), hanem Őt kiegészítve Modric-csal karöltve.

Erre kiváló lenne szerintem Pogba, illetve ha Ő mozdíthatatlan, vagy irreális áron van, akkor esetleg Verratti lehet alternatíva, de szerintem Ő pont inkább a mélyebben szereplő játékos, így Kroos kerülne kicsit feljebb, ami - az előttem szólóval egyetértve - a sebessége miatt nem biztos, hogy számunkra jó megoldás lenne. Őt vagy a támadók mögött közvetlen tudnám elképzelni kevés védekező feladattal, vagy abban a szerepkörben, amiben most van, hasonlóan Xabiéhoz, csak nem annyira korlátozottan. Azonban ahhoz, hogy olyan helyzetben, amikor kénytelenek vagyunk "ész nélkül" támadni ne rohanják le a középpályánkat, kellene egy olyan ember, aki képes visszazárni időben, illetve felvenni a versenyt a kontrát indító ellenféllel.

Persze minden azon múlik, hogy marad-e Ancelotti, ha igen, akkor pedig akar-e változtatni a játékstíluson? A mostani, kicsit jobban a labdatartásra fókuszáló játékunkhoz nem kell klasszikus vkp, azzal csak a saját játékunkat korlátoznánk, még akkor is, ha nyilván senki nem Makelele-féle focistára gondol, aki bár nagy király volt, de 5 méteres passzokkal operált a legközelebbi társhoz az esetek nagy részében.
Amennyiben visszanyúlunk az úgymond kontrafocihoz (szerintem ez erős kifejezés volt annak idején is), akkor már más a helyzet, lehet nyugodtan mélyebben játszó társ Kroos mellé, akkor nem akarjuk dominálni a középpályát, lassítani a tempót, eldugni a labdát, pont ellenkezőleg, gyorsan átjátszani azt. Modric is akkora tanár, hogy Ő mindkét esetben aranyat ér egyébként...

Én az első verziót preferálnám Pogbával, utóbbi esetben Verratti valószínűleg jobb lenne, bár még ebben sem vagyok biztos.

Pedig Veratti pont az a védelem előtt "tébláboló" figura, aki pontosan tisztában van azzal, hogy neki az elsődleges feladata a védekezés. Emellett persze az építkezéssel is foglalkozik, eleve érdekes lenne a nagycsapatoknál lévő középpályásoknak csak a védekezéssel törődni, hiszen jórészt náluk van a labda. Ez szerintem elsősorban áldozatkészség és fegyelem kérdése. Verrattin látom azt, hogy teljes erejéből koncentrál arra, hogy megvédje a hátsó négyest, áldozatosan játszik. (Emellett persze iszonyú labdaügyes és labdabiztos, remek mozgással és passzjátékkal). Nekem Pogba nem ez. Ő ha úgy látja, akkor megindul, aztán az ellenfél 16-ig meg sem áll, de visszafelé már nem ilyen lelkes, sokkal kevésbé érdekli, hogy mi van a védelemmel, a támadásra koncentrál, jobb is abban, mert ott kiemelkedő képességei vannak. A védekezésben legalább olyan fontos a fegyelem, a taktikai érzék, a játék olvasása, mint a fizikai felépítés, amiben nagyon erős a francia. A pozitív tulajdonságai mind támadásban jönnek elő inkább, és kár is elpazaorolnia védekezésre az erejét, amikor elől tud alkotni.Amit védekezésben tud nyújtani, azt sokan lehozzák, amit támadásban, azt már jóval kevesebben.

De persze ezt csak az alapján mondom, amit láttam, nem az összes PSG/Juventus meccs.
Ez most jött közben.
Igen, ezekkel nem tudok nagyon vitatkozni, pont most írtam, hogy én hogy gondolnám ezt, illetve annyiban mégiscsak ellent mondanék, hogy amikor én láttam éles helyzetben, akkor Pogba képes volt magas szinten védekezni is, illetve hajtani a csapat érdekében. A meccsek nagy részén meg beleférne az a "lazaság" ami benne van, nekünk évi 8-10 meccsre kell maxon pörögni kb., a liga nagy része nem jelenthet akadályt.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2015. május 14., csütörtök 21:07

Coentrao meg balszélső volt a Benficában kezdetben... Egy poszton játszott Di Mariával.
Vagy nem tudom ezzel mit akartál, kifejthetnéd jobban is.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. május 14., csütörtök 21:03

cart írta:Szerintem nem véletlenül játszik annyira mélyen. Előrébb jobban kijönne, hogy mocskosul lassú.

Még jó, hogy alapból TKP a csávó :lol:
ZIDANE

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 14., csütörtök 20:59

jamest megvettük 80 millióért, úgy, hogy alapból egy támadó játékos volt, most pedig nem az az elsődleges feladata. miért ne tehetnénk meg pogával? simán kinézem.
Szerinted James elsődleges feladata nem a támadás? Most komolyan? Jmes a mosolyáért, meg a gólirályi címe miatt vettük meg. Egy ízig-vérig támadószellemű játékos, aki szerencsére elég lelkes ahhoz, hogy megtegye védekezésben azt, ami egy támadótól elvárható.
De ő sem az a klasszikus vkp, ami most éppen kellene nekünk.
Klasszikus vkp-t ha akarnánk, se nagyon tudnák igazolni, az gyakorlatilag kihalt a fociból.
Manapság azért már nincs, vagy túl nagy luxus lenne egy olyan poszton lévő játékos, aki kizárólag a védelem előtt "téblábol" (nem is illene a labdatartósabb focihoz - aztán ki tudja milyen lesz az arculatunk, ha Ancelotti esetleg lelép). Sokkal komplexebb ember kell nekünk, olyan, aki kellően dinamikus, de a labdával is jó viszonyban van. Pont azért is, ami tegnap valóban nagyon szembetűnően kiütközött, Kroos bár nagyon jó spíler, viszonylag lassú, illetve nem tudja felvenni a lendületből érkező embert, vagy esélye sincs utolérni.
Ezeknek a kritériumoknak amúgy szerintem Verratti és Pogba is megfelel,
Pedig Veratti pont az a védelem előtt "tébláboló" figura, aki pontosan tisztában van azzal, hogy neki az elsődleges feladata a védekezés. Emellett persze az építkezéssel is foglalkozik, eleve érdekes lenne a nagycsapatoknál lévő középpályásoknak csak a védekezéssel törődni, hiszen jórészt náluk van a labda. Ez szerintem elsősorban áldozatkészség és fegyelem kérdése. Verrattin látom azt, hogy teljes erejéből koncentrál arra, hogy megvédje a hátsó négyest, áldozatosan játszik. (Emellett persze iszonyú labdaügyes és labdabiztos, remek mozgással és passzjátékkal). Nekem Pogba nem ez. Ő ha úgy látja, akkor megindul, aztán az ellenfél 16-ig meg sem áll, de visszafelé már nem ilyen lelkes, sokkal kevésbé érdekli, hogy mi van a védelemmel, a támadásra koncentrál, jobb is abban, mert ott kiemelkedő képességei vannak. A védekezésben legalább olyan fontos a fegyelem, a taktikai érzék, a játék olvasása, mint a fizikai felépítés, amiben nagyon erős a francia. A pozitív tulajdonságai mind támadásban jönnek elő inkább, és kár is elpazaorolnia védekezésre az erejét, amikor elől tud alkotni.Amit védekezésben tud nyújtani, azt sokan lehozzák, amit támadásban, azt már jóval kevesebben.

De persze ezt csak az alapján mondom, amit láttam, nem az összes PSG/Juventus meccs.

cart
Hozzászólások: 2640
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: cart » 2015. május 14., csütörtök 20:38

Szerintem nem véletlenül játszik annyira mélyen. Előrébb jobban kijönne, hogy mocskosul lassú.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. május 14., csütörtök 20:37

Kroostól kár is lenne elvárni, hogy védekező középpályást játsszon, alapból ő is inkább támadóbb, szervezőbb jellegű játékos, max úgy lehet védekezésre "kényszeríteni", ha van aki segít neki. De ő sem az a klasszikus vkp, ami most éppen kellene nekünk.

Viszont ezek szerint Pogba sem az, tévhitben éltem, azt hittem pont olyan játékos akire szükségünk van.

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10056
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Csabi » 2015. május 14., csütörtök 20:35

Revealed: €15m per goal, €8m per assist - the true cost of Falcao & Di Maria
dimaria jöhet is vissza, a középpályán jól meglenne a kroos, modric, dm, isco, casemiro ötös. nyilván felváltva.

fernandoredondo
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015. május 7., csütörtök 16:42
Kedvenc játékosaid: Redondo, CR, R9, Kroos, Modric, Marcelo, Varane, Sergio
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: fernandoredondo » 2015. május 14., csütörtök 20:02

De Gea-t én is nagyon akarom!
A védelem maradhat, Coentrao-t is megtartanám.
Pogba, Verratti páros közül az egyik kell, az Én véleményem szerint tulajdonképpen mindegy is. Mondjuk Pogba-ban sokkal-sokkal több finomság van. :D Nem tudom milyen formában van, de Javi Martinez lenne a harmadik opció, megérdeklődném, keveset játszik nem ügyetlen + masszív játékos.

Verratti-val, stabil lenne, Toni és Luka közelebb lennének a kapuhoz ezzel sokat nyernénk, szerintem.
Verratti
Kroos-Modric
Isco/James

Pogba-val, szerintem megfelelő stabilitást adna ez is a csapatnak, amikor Modric idővel lassul akkor csere Toni-val.
Kroos
Modric-Pogba
Isco/James

Reus, a fent leírtak miatt hoznám én is, tud középen, 433 esetén szélen és csatárt is játszani, úgy képzelem a csatárt mint CR, kicsit hátrébb vonva, belépve a játékba.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. május 14., csütörtök 19:28

morientes írta:Így van,vele Modrical van egyensúlyban a kp,ha a horvát nincs,akkor már nagyon nagy rajta a teher.
Ha Modric is ott van akkor sem tudjuk igazából mennyire elég, mert ősszel olyan sok nagy csapat ellen nem játszottunk. Teljesen más buli egy BL csoportmérkőzés, és egy egyenes kieséses szakasz, elődöntős nyomás.
Kroosnak eggyel előbbre kellene játszani, és mögé kellene egy takarító ember.

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2015. május 14., csütörtök 19:09

Már sokatoktól láttam, hogy írtátok Dea Geat, mint egy szinte biztos érkező. Ez csak egy vágy mindenkinél vagy valamiről lemaradtam?

Is-is. Szerintem az egyik legjobb kapussá nőtte ki magát, Neuer és Courtois mögött/mellett top3. Lejár a szerződése, nem nagyon akar hosszabbítani, a hírek szerint kölcsönös az érdeklődés az Atletis múlt ellenére is. Volt olyan is, hogy abban az esetben jönne, ha Casillas lelép. Meg is értem mondjuk...

Amúgy spanyol, az első számú hispán hálóőr cím legnagyobb várományosa, fiatal, évekre megoldhatná a kapusgondokat.
Nem vagyok egy Reus fan, de az viszont jo a sracban, h csatarkent kozepen is tud jatszani nem csak szelen. Ha mondjuk kellokepen rotaljuk mindharom poszton akkor meg Iscoeknak is marad rengeteg meccs. CR sem birja mar, Benzemanak is kell pihennie jocskan. Akkor mar inkabb ilyen megoldas mint egy egydimenzios cserecsatar, aki var 15 meccset amire palyara lephet.

Erre az opcióra nem gondoltam, nem is láttam túl sokszor csatárt játszani Reus-t.
Az viszont tuti, hogy ha valóban minőségi padot szeretnénk látni, akkor sokkal jobban kell alkalmazni a rotálást. Ez persze nem olyan egyszerű feladat, mindenkinek megfelelő játékpercet biztosítani, úgy, hogy formában is maradjon az éppen aktuálisan kimaradó ember, mentálisan felkészíteni mindenkit arra, hogy márpedig nincs bebetonozott hely a kezdőben - vannak játékosok, akikre nem hat feltétlenül jól ez. FM-ben simán tud működni, de a valóságban viszonylag vékony határvonalon mozog az ideális megoldás.

Mindenesetre a középpályától felfelé a Modric, Kroos, Isco, James, Pogba/Verratti, Reus, Benzema, Cé sor nem hangzik teljesen elvetemültnek 6 posztra, kiegészítve pár olyan emberrel, akik kicsit kevésbé hangsúlyos szerepet kapnak, mint Illara, Casemiro, vagy pl. Jesé, ha nem adják kölcsön és hozzák vissza pl. Cherysevet (szerintem Ő nem erőlteti ezt, nem lenne elégedett itt).

Minden csapatrészbe bőven minőségi cserék lennének. FM off. :|
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. május 14., csütörtök 18:47

RealMadridFanatic írta: Chicharito érdekes eset, szerintem hosszú távon nem hozná azt, amit pár meccsen tudott, elégedetlen is lenne, nekem amúgy is kevés technikailag, cserecsatár posztra nincs jelöltem.
Nagyabbol egyetertek. Nem vagyok egy Reus fan, de az viszont jo a sracban, h csatarkent kozepen is tud jatszani nem csak szelen. Ha mondjuk kellokepen rotaljuk mindharom poszton akkor meg Iscoeknak is marad rengeteg meccs. CR sem birja mar, Benzemanak is kell pihennie jocskan. Akkor mar inkabb ilyen megoldas mint egy egydimenzios cserecsatar, aki var 15 meccset amire palyara lephet.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: shoota » 2015. május 14., csütörtök 18:36

RealMadridFanatic írta:Első körben De Gea - Casillas csere alap.
Már sokatoktól láttam, hogy írtátok Dea Geat, mint egy szinte biztos érkező. Ez csak egy vágy mindenkinél vagy valamiről lemaradtam? :mrgreen:

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2648
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2015. május 14., csütörtök 18:17

Manapság azért már nincs, vagy túl nagy luxus lenne egy olyan poszton lévő játékos, aki kizárólag a védelem előtt "téblábol" (nem is illene a labdatartósabb focihoz - aztán ki tudja milyen lesz az arculatunk, ha Ancelotti esetleg lelép). Sokkal komplexebb ember kell nekünk, olyan, aki kellően dinamikus, de a labdával is jó viszonyban van. Pont azért is, ami tegnap valóban nagyon szembetűnően kiütközött, Kroos bár nagyon jó spíler, viszonylag lassú, illetve nem tudja felvenni a lendületből érkező embert, vagy esélye sincs utolérni.


Ezeknek a kritériumoknak amúgy szerintem Verratti és Pogba is megfelel, de én Pogbában nagyon nagy potenciált látok, szerintem az elkövetkezendő évek egyik legjobb középpályása lesz. A "hülyézését" sem értettem soha, egy nagyképű farok, ez nem vitás, de profi, pedig még kölyök, ezért vannak szeleburdi megmozdulásai is. Amikor viszont nagyon kell, akkor észen van, fegyelmezett. Nem sajnálnám rá a pénzt, az biztos. Azonban ha Verratti érkezik akkor is elégedett leszek, de ahogy írták, nála szerintem Ancelotti lenne a döntő faktor, akinek meglepett a tegnapi, kvázi leköszönő nyilatkozata.


Azt csak mellékszálként jegyzem meg amúgy, hogy amilyen ámokfutás ment, megy a fórumon a kiesés óta az számomra abszurd, olyat is olvastam, hogy az egész keretet cseréljük le néhány kivétellel, "Ancelotti takarodj" pedig sokszor alap. Aztán Bale szinte az egyedüli, de legfőbb bűnös az egész szezon sikertelensége miatt, ez is megmosolyogtat kicsit, annak ellenére, hogy én is elküldeném a csapat és saját érdekében is.


A tegnapi meccshez annyit, hogy én nem éreztem sajnos azt, amit előzetesen is írtam és elvártam, illetve alapnak kellene lennie, hogy mi készek vagyunk meghalni a továbbjutásért, erről "vitáztam" Mattel is, a mentális erőről, a motivációról. Továbbra is meggyőződésem, ha mindenki maximálisan odatette volna magát (illetve nem is feltétlen ez a jó kifejezés, csak abszolút koncentráltak a srácok), akár csúszva-mászva is, de döntőben vagyunk. Aztán lehet, hogy fizikai problémák is vannak/voltak tegnap, ami nagyon nagy szakmai hiba persze, de így is kitűnt, hogy melyik a jobb csapat a kettő közül, nem megbántva a Juve-drukkereket. Nem sikerült élni a minőségbeli fölénnyel.


Egyelőre a magam részéről nem küldenék el senkit melegebb éghajlatra, azzal megvárom a nyár végét. Ancelottival kapcsolatban is vegyesek az érzéseim, egyetlen értelmes alternatívát látok, aki Klopp, de engem Ő sem győzött meg teljesen. Elképzelhető, hogy egy bővebb kerettel adnék még egy évet az olasznak.


Egyébként sok kiigazítás nem kellene azért szerintem, 2-3 ember a kezdőbe, amivel a padunk minősége óriásit ugrana, valamint az, hogy mind a 4-3-3, mind a 4-4-2 jól begyakorolt alapfelállás legyen.
Első körben De Gea - Casillas csere alap. Aztán a vége felé Carvajal is szerintem kicsit elszürkült, az akarás mindig megvan benne, viszont annyira nem kiegyensúlyozott, mint eleinte. Utólag nem tűnik teljesen halott ötletnek Danilo.
Középre Pogbát hoznám, vagy Verrattit, ha lehet.
Előröl Bale-nek mennie kell, megtorpant, fejben szétesett, nem is tudta felvenni a spanyol futball ritmusát. Továbbra is tartom, hogy az idehozatala előtti teljesítménye, stílusa, akarása nem erre predesztinálta, sajnos nem jött össze. A szurkolók is egyre inkább ki fogják kezdeni, el kell mennie. A csapatnak is jobb lesz. Félek, hogy Perez egója miatt is maradni fog jövőre amúgy, de ha esetleg mégsem, akkor Reus-nál próbálkoznék, főleg ha Klopp lesz a befutó végül.

Lucas Silva, Jesé, Khedira, Arbeloa, Coentrao mindenképpen mehet, bár utóbbival nekem semmi bajom, stabilan nem lehet rá számítani, kell keresni egy csere bal bekket, na nem Alaba szintűt.
Chicharito érdekes eset, szerintem hosszú távon nem hozná azt, amit pár meccsen tudott, elégedetlen is lenne, nekem amúgy is kevés technikailag, cserecsatár posztra nincs jelöltem.

Így egy De Gea - Carvajal/Danilo - Varane - Ramos - Marcelo - Modric - Kroos - Pogba - Reus - Benzema - Cé kezdő féleség, Jamessel, Iscoval megfelelően rotálva adná a csapat gerincét.
Én megtartanám Illarát is, bármennyire alibi, a spanyol csapatok nagy része ellen vállalható.
Pepe, Nacho mindenképpen minőségi csere, bár a portugál azért még bőven kezdő közeli, aktuális forma/fáradtság szerint.
Casemiro is talán megérne egy próbát, aztán ha gyenge jövőre mehet végleg valahová.
Kellene még egy támadó, lehetőleg univerzális.
Aztán néhány Catillás, esetleg Ödegaard, ha akkora nagy zsuga, mint aminek be van harangozva.


Eléggé deficites lenne a nyár, de azért Bale eladásából komoly pénzt lehetne összeszedni, De Gea-t meg csak max. 30-35 millióért hoznám, vagy még annyiért sem, utolsó év a szerződéséből, ha idén nem adják értelmes áron, ígérni kell neki egy komolyabb aláíráspénzt. Pogba húzós, de ha Varane és Zidane győzködi, és minden más csapatot visszadob, akkor talán lehet faragni abból a 100 millióból (ennyit persze nem adnék érte).
A Dortmunddal pedig jó a viszony, nem hiszem, hogy 40-nél sokkal több lenne Reus, főleg ha végre lépni akar.


Elnézést a terjedelemért, nem akartam minden topikba hozzászólást szórni, inkább egyben kijött minden. :-*
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. május 14., csütörtök 17:38

Nyilván nem Kroos személye ellen szólt, még ki is emeltem, hogy kiváló játékos, de nem tud teljes mértékben megbírkozni ezzel a feladattal. És ez nem most jött elő, már ősszel is megvolt.
Így van,vele Modrical van egyensúlyban a kp,ha a horvát nincs,akkor már nagyon nagy rajta a teher.Ez tegnap kijött,szegény olyan fáradt volt,hogy a "lövése" alig gurult el a kapuig...
És mivel a horvát sajnos már nem sokáig tudja a kora miatt hozni az ikszet,én is inkább Verratti mellett tenném le a voksot,aki remekül tudná pótolni idővel..
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 14., csütörtök 17:32

james köhm :lol:
??

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3449
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. május 14., csütörtök 17:25

akkor nem kroos az ok, hanem aki összeállítja a taktikát és a keretet.
Nyilván nem Kroos személye ellen szólt, még ki is emeltem, hogy kiváló játékos, de nem tud teljes mértékben megbírkozni ezzel a feladattal. És ez nem most jött elő, már ősszel is megvolt.
Tamadokent mar az utobbi 2-3 evben jatszott, elotte egyik volt a belso kozeppalyasoknak. Amikor ellenunk jatszott akkor is rengeteget gurizett a kp-n, azon a poszton (hivhatjuk b-to-b-nek vagy CM) vilag klasszis volt.Na ilyen lesz Pogba is...aztan majd 30 evesen mar mehet a csatarok moge, addig meg ki kell hasznalni a fizikai adotsagait is. Masik meg lathattuk, h tud fegyelmezetten is jatszani.
Toure már 11/12-es szerzonban is gyakran előfordult a csatár mögött. És abban az időben volt emlegetve mint a liga egyik legjobbja? Volt nagy összegű átigazolási összeg emlegetve vele kapcsolatban? Vagy a barcás idejekor? Pogbáról meg csak 100 milliókat olvasok, annyiért egyszerűen nem fogunk venni egy olyan játékost, akinek nem a támadás lesz az elsődleges feladata. És nem is arról van szó, hogy box-to box vagy mit fog játszani pogba, hanem hogy nálunk a védelem előtt vannak problémák, én oda hoznék mindenképpen embert, és azt Pogba nem fogja megoldani. Ettől függetlenül persze lehet hozni Pogbát(bár nem tudom kinek a helyére), de nálam egy inkább védekezés központú, nagyon fegyelmezett egyénre mindenképpen szükség van.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Kommentáld a híreket

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. május 14., csütörtök 17:17

dannen írta:bárhogy is, igaz. pont volt egy jó példa a második félidőben amikor pogba vezette a labdát három emberünkre, kroos mellett kezdte és a német szó szerint elengedte.
Azt sem árt megvizsgálni hogy miért engedte el?
Sz@rt bele, vagy már nem maradt kraft? Gondolom az utóbbi...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 150 regisztrált és 0 vendég