Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. november 11., péntek 21:27

AS: The ref appointed for the #MadridDerby Mr. Borbalán has sent off 8 Real Madrid players in 37 games to date!
Jó előjelek :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. november 7., hétfő 20:39

morientes írta:Inkább csak annyi hogy nem tűnik fel annyit a kapu előtt, de hasznoanak ugyan úgy hasznos.
Ez szerintem nem igaz, nagyon beszürkült az utóbbi időben, és védekezni se védekezik olyan jól. A City ellen miután gólt kaptunk, és elkezdtek nyomni, 4-szer passzolt a cseréjéig, pedig asszem majdnem fél órát még a pályán volt.. Tegnap meg 1 labdát szerzett amíg le nem jött. Nagyon visszaesett, nem csak a kapu előtt. Szokása amúgy ez a hullámzó teljesítmény, de azért nem ilyen szinten.
numberone1 írta:Rafinhanak adnek tobb lehetoseget. Amikor kapta a perceket akkor eleg jol jatszott, legalabbis jobban mint Arda v Gomes Ini helyen. Szerencsetlensegere Gomest jatszatni kell.
Nekem Denis tetszik a legjobban Ini helyén, vannak dolgok, amik csak benne vannak meg a csereemberek között. Arda pl alapból bukó, mert rémesen helyezkedik, Gomes az Gomes, stalibitást tud adni, de másra egyelőre nem elég szerintem - alapból is Rakitic helyén tundám csak elképzelni. Rafinha meg a kapu előtt veszélyes leginkább, Init szerintem nagyon nem tudja pótolni, nincsenek megindulásai mélységből, meccsenkénti kulcspasszai. Denisben ezt szeretem, cselezgetni mostanában kezdett csak el - tegnap is volt hogy 2-3 ember közül jutatta ki jól a bogyót -, de az utolsó passzokat nagyon érzi, Ini után ő ebben a legjobb a középpályásaink közül szerintem. Vagy ha nem is a legjobb, de a bátorságának köszönhetően ő csinálja a legtöbbet, ami meg Andrés hiányában nagyon jól jön.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. november 7., hétfő 19:32

nekem nem is nagy a pingem.
kedvenc Undiano Mallenco játékvezetőnk csapata alkotott, nézzétek meg a holland Babel gólját, amit nem adott meg, les miatt... Elképesztő amatőrség zajlik a legmagasabb szinten, évek óta


nem lep meg. kritikán aluli az amit hétről hétre lehoznak játékvezetés címén. és soha semmilyen retorzióval nem jár ha elfújnak egy meccset. ezt sosem fogom megérteni miért mehet így....
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2016. november 7., hétfő 19:12

Most nézem az összefoglalót, épp a Granada - Deportivo meccsről mutatták a legfontosabb eseményeket, kedvenc Undiano Mallenco játékvezetőnk csapata alkotott, nézzétek meg a holland Babel gólját, amit nem adott meg, les miatt... Elképesztő amatőrség zajlik a legmagasabb szinten, évek óta :roll:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2016. november 7., hétfő 17:49

Kercsó írta:
ziro4vr írta:És szerintem Rakitic is lassan unja, hogy 60 percet robotol mint az őrült, aztán lecserélik.
Rakitic közel se hozza azt a formát, amit az elmúlt 2-3 évben.
Inkább csak annyi hogy nem tűnik fel annyit a kapu előtt, de hasznoanak ugyan úgy hasznos.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2016. november 7., hétfő 15:49

Nem örülök, hogy a barca hozta a sevilla, valencia elleni meccseket...Bíztam benne, hogy lesz ezeken botlás.

De igazából inkább a mi vallerreal, Eibar elleni botlásunk zavar. Hazai pályán nem szokásunk ez, inkább tavasszal szokott lenni egy ilyen meglepő otthoni pontvesztés, ősszen nem szokott gond lenni hazai pályán kiscsapatok ellen.


Viszont amit idénváérok, hogy végre elverjük már az ATMA-t. Elég sokba kerül nekünk, hogy az utobbi években állandóan megszívjuk a bajnokságban ellenük.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2016. november 7., hétfő 15:44

Rafinhanak adnek tobb lehetoseget. Amikor kapta a perceket akkor eleg jol jatszott, legalabbis jobban mint Arda v Gomes Ini helyen. Szerencsetlensegere Gomest jatszatni kell.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2016. november 7., hétfő 15:27

Rakitic 1 db labdát szerzett egész meccs alatt tegnap, Denis, aki nem védekezik alapból jól, 8-at. Nem azért gyenge, mert nincs Ini. A középpálya nagyon megsínyli a hiányát, ez igaz, nyilván kicsit ő is, de előtte is visszaesett már. Sajna az egész Barcás karrierje ilyen amúgy, parádés időszakok után szürkeség. Csak most még a védekezés részét se hozza, ami eddig akkor is ment azért.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2016. november 7., hétfő 15:16

Hát szerintem meg pont Rakitic-Iniesta páros volt az akik hozták az egyensúlyt a csapatnak. Iniesta nélkül Rakitic se győzi úgy szerintem a melót, és ez ki is ütközik keményen...

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3838
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2016. november 7., hétfő 13:19

ziro4vr írta:És szerintem Rakitic is lassan unja, hogy 60 percet robotol mint az őrült, aztán lecserélik.
Rakitic közel se hozza azt a formát, amit az elmúlt 2-3 évben.
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. november 7., hétfő 9:31

Szerintem Enrique is többet hibázik idén, a rotációval is. Elöl megvették drágán ezt a Paco gyereket, nem játszik kb semmit. Lesznek olyan meccsek, ahol impotens lesz a hármas elöl, egy bejáratott csereember aranyat érhet, ezért kell nekünk Moratat pátyolgatni.

A kp-n meg rakosgatja az embereket, Suarez, Rafinha, Gomes...de egyik sem az igazi, Iniesta nélkül nincs meg a balansz a pályán, orrnehézzé válik a csapat. És szerintem Rakitic is lassan unja, hogy 60 percet robotol mint az őrült, aztán lecserélik.

A védelmük meg mindig is sebezhető volt, csak sokszor elfedte az alapjátékuk, meg hogy barna gatyóval mennek előre az ellenfelek.
Nem illik.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2016. november 7., hétfő 8:46

Messi hozta a pontot mint úgy mostanában mindig. Egyszerűen nélküle az egész Barca úgy ahogy van impotens mint a 80 éves nagyfater... Nálunk bizonyos szinten ez hiányzik mert eddig nálunk Ronaldó volt a fő felelős, de valamiért nem bánom hogy nem egy játékoson múlik az hogy képesek vagyunk e gólt/gólokat lőni vagy sem. Nálunk amint vissza térnek a meghatározó játékosok csak erősebbek leszünk, és azért most úgy vezetjük a bajnokságot, hogy irgalmatlan sok sérültünk van/volt. Tavaly ilyenkor már nem kevéssel le voltunk maradva, és a harmadik helyen toporogtunk. Én nem aggódom. Jobban szeretem ha ilyenkor csak a nagy meccsekre pörgünk fel. A lényeg mindig a tavasz. Akkor kell hozni a jó formát és fel kell pörgetni a brigádot. Kíváncsian várom a következő 3 meccsünket, mert azok bizonyos szinten kulcsfontosságúak lesznek.

petiamadridista
Hozzászólások: 5218
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2016. november 7., hétfő 1:21

Hát majd meglátjuk..
A Barcelona 2 legnagyobb rangadóját ősszel otthon vívja, a többit idegenben, ráadásul ekkor mentek a számukra mumusnak számító Celta- Sociedad duóhoz. (ebből egyet már lejátszottak és ott kikaptak)
Mi 2 nehezebb meccset leszámítva (ezeket már lejátszottuk Villareal -Bilbao) mindegyiket idegenben játsszuk. (Számolhatunk úgyis hogy a Celta nekünk azért nem mumus, a Sociedadot meg megvertük idegenben.)
Ezek alapján a sorsolás kiegyenlített, bár egy hajszálnyival a Barca ellen húz, mivel tavasszal kétszer is menniük kell Madridba...
A Barca hagyományosan jól meccsel a sevillák, valenciák ellen, idegenben is. Nagyon ritkán kapják el őket ezeken a pályákon, minket annál inkább...
Ergo: Ha pozitívan jövünk ki a fordulásból akkor szerintem behúzzuk a Ligát.
Kérdés, hogy fog állni a helyzet féltávnál..

Másik: Ki kivel mikor játszik. Most pörgött a Sevilla, gyenge volt a Barca, mégis a Barca nyert. Lehet mire mi megyünk Sevillába az andalúzok már nem lesznek ilyen jó formában, mi viszont jobban pörgünk majd.
Így simán nyerünk.. Vagy nem.

A Barca idővel jobb lesz, persze mi is, a lényeg, hogy a topforma elérése előtt ki tud jelentős előnyt szerezni.

Másik: Megfigyetem, hogy a Barcát ezeken a meccseken szinte lehetetlen megverni. Sokkal esélyesebbe egy botlás náluk egy pici csapat ellen. Ilyenkor ugyanis ezerrel pörögnek fel ők is. Messi megy mint a mérgezett egér, mi meg be vagyunk sz.rva. Ma Sevillában a Real kikapott volna, de legjobb esetben is csak egy x sikerül...

Ezen kell változtatni ha bajnokok akarunk lenni. Amikor Mou bajnok lett szinte az összes ilyen rangadóját behúzta, méghozzá kőkeményen, sokszor gálázva, és mellé még legalább egyszer elverte a Barcat is.
Nekünk csak így lehet esélyünk, a kicsik ellen megy, de az erősebb pályákon rendre szívunk. Ezért is leszek kíváncsi a következő bő egy hónapra. Ha nyernénk mind2 nagy rivális ellen akkor utcahossznyi előnyt szedhetnénk össze tavaszra. (A Barca pont előttünk megy San Sebastianba, ott pedig már vagy 10 éve nem nyertek.)

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8197
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2016. november 6., vasárnap 23:14

Tudom tudom, korai még pesszimistáskodni de,

Behúzzák a sevilla és valencia ellen idegenben, ami azért mindig kemény dió, ráadásul felforgatott kezdővel. Mi meg úgy állunk jelenleg hogy idegenben gyakorlatilag bármilyen jöttment csapat simán megfoghat. Ezek nem véletlenül vannak így, mint ahogy az sem véletlen ahogy az utóbbi években szerepelünk a bajnokságban. Túl nagy változások kellenének ahhoz hogy végre idén behúzzuk szerintem. Klub vébé után bele sem merek gondolni mi lesz. Kíváncsi vagyok mi lesz az atma ellen következő meccsen, de nem túl biztató a dolog számomra idén sem.
Sajnos ez így van. Tapadnak ránk úgy, hogy már két nehéz idegenbeli meccset is letudtak, ráadásul 6 pontot szereztek. Mi meg egyre szarabbak vagyunk, már egy olyan hazai meccsre is, mint a mai, gyomorgörccsel kell leülnöm.

Ettől függetlenül nem temetném a csapatot, még nem láttuk őket rangadón.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wxyz » 2016. november 6., vasárnap 22:57

Süti írta:
wxyz írta: James is kiemelkedő összjátékban, aztán látatjuk mire megy vele. Messi is vissza fog esni, ha kopni fog a fizikuma.

hogy mi? :ozil: :lol:
mi mi?
abban mindig kiemelkedő volt, nem véletlenül hozza még mostanában, rosszul játszva is a gólpasszokat, gólokat.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. november 6., vasárnap 22:55

Sajnos még mindig jellemző, hogy ha baj van, vagy a spori segít kicsit, vagy az ellenfél van betojva, holott tudásban nincs ott a barca, ahol volt a triplázásokkor. Most tényleg csak Messi van kis túlzással.
Nem illik.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2016. november 6., vasárnap 22:53

Passzsáv...ez az új szöveg, most ez a divat. Előtte a presszingelt volt....mindig van valami amivel megpróbálják elhitetni, hogy látják a történéseket.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2016. november 6., vasárnap 22:50

igen azt akartam en is mondani hogy a szokasos biroi segitseggel nyertek meg azt a meccset. a vegen nagyon fog szamitani ez az elcsalt 2-3 pont.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

G. V.tinho
Hozzászólások: 804
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2016. november 6., vasárnap 22:49

realistahuni írta:Tudom tudom, korai még pesszimistáskodni de,

Behúzzák a sevilla és valencia ellen idegenben, ami azért mindig kemény dió, ráadásul felforgatott kezdővel. Mi meg úgy állunk jelenleg hogy idegenben gyakorlatilag bármilyen jöttment csapat simán megfoghat. Ezek nem véletlenül vannak így, mint ahogy az sem véletlen ahogy az utóbbi években szerepelünk a bajnokságban. Túl nagy változások kellenének ahhoz hogy végre idén behúzzuk szerintem. Klub vébé után bele sem merek gondolni mi lesz. Kíváncsi vagyok mi lesz az atma ellen következő meccsen, de nem túl biztató a dolog számomra idén sem.
mondjuk azon a Valencia meccsen még nem tettem túl magam. mocskos csaló katalánok.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2016. november 6., vasárnap 22:44

Tudom tudom, korai még pesszimistáskodni de,

Behúzzák a sevilla és valencia ellen idegenben, ami azért mindig kemény dió, ráadásul felforgatott kezdővel. Mi meg úgy állunk jelenleg hogy idegenben gyakorlatilag bármilyen jöttment csapat simán megfoghat. Ezek nem véletlenül vannak így, mint ahogy az sem véletlen ahogy az utóbbi években szerepelünk a bajnokságban. Túl nagy változások kellenének ahhoz hogy végre idén behúzzuk szerintem. Klub vébé után bele sem merek gondolni mi lesz. Kíváncsi vagyok mi lesz az atma ellen következő meccsen, de nem túl biztató a dolog számomra idén sem.
Love football, hate antifa.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég