Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. április 5., szerda 21:01

Realista24 írta: Szolj ha megtaláltad amiről en fordítottam.
Megtalálnám én ha létezne.
A cikketekben forrásként a marca van megjelölve én pedig az angol változatot szintén onnan vettem. Oké, van spanyol verziója is de ugyan az mint az angol.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. április 5., szerda 20:40

Norbii írta:Én mindenhol ezt a verziót olvastam és spanyol forrásoknál is.
Madridista óta követlek benneteket töretlenül hűen szóval nem igazán tervezem hogy mást olvassak. Ill egyáltalán nem sértegetésre mentem hanem kritika féleségre.
Szolj ha megtaláltad amiről en fordítottam.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: sebydani » 2017. április 5., szerda 20:38

Nektek is Perez fizet a cikkekért. :( :(
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. április 5., szerda 20:37

Én mindenhol ezt a verziót olvastam és spanyol forrásoknál is.
Madridista óta követlek benneteket töretlenül hűen szóval nem igazán tervezem hogy mást olvassak. Ill egyáltalán nem sértegetésre mentem hanem kritika féleségre.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. április 5., szerda 20:31

Norbii írta:A Godinos rövidhír eléggé provokatívan sikerült. Persze értem én hogy az ellenségeskedés közben sokszor nem tud tisztán gondolkodni az ember, de ez még is csak túlzás mikor csúsztatva van lehozva a cikk.

Eredeti:
No Atletico fan would like it if Theo joined Real Madrid instead of another team," Godin said. "I speak for myself, what I would do -

Fordított:
Egyértelmű, hogy nem akarom azt, hogy a Real Madridba menjen, de még nagyon fiatal. Felőlem akármelyik csapatba igazolhat, csak ne a Real Madridba menjen.”

A fordított változat tartalmilag jóval hosszabb és stílusilag is bőven különbözik.

Igazából ez már többször is feltűnt hogy a fordított verzió túlzó az eredetihez képest ezzel rontva egy személy megítélését.
Talan mert nem azt fordítottam amit te másoltál.
Amúgy meg nem kell olvasni akkor.
Magyarázol bele.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Norbii
Hozzászólások: 1502
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 17:49
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Arbeloa, Ramos, Pepe, Marcelo, Coentrao, Isco, Benzema, Modric, Jesé

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Norbii » 2017. április 5., szerda 20:24

A Godinos rövidhír eléggé provokatívan sikerült. Persze értem én hogy az ellenségeskedés közben sokszor nem tud tisztán gondolkodni az ember, de ez még is csak túlzás mikor csúsztatva van lehozva a cikk.

Eredeti:
No Atletico fan would like it if Theo joined Real Madrid instead of another team," Godin said. "I speak for myself, what I would do -

Fordított:
Egyértelmű, hogy nem akarom azt, hogy a Real Madridba menjen, de még nagyon fiatal. Felőlem akármelyik csapatba igazolhat, csak ne a Real Madridba menjen.”

A fordított változat tartalmilag jóval hosszabb és stílusilag is bőven különbözik.

Igazából ez már többször is feltűnt hogy a fordított verzió túlzó az eredetihez képest ezzel rontva egy személy megítélését.

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. április 3., hétfő 9:41

jaa amugy diego alves megint tiziz fogott. elkepeszto tiziolo. btw kivancsi vagyok a deporosok oda mentek e hozza nevetve pacsizni vagy forditva megtette volna e h gol a vege...

van egy tippem.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2017. április 3., hétfő 0:01

BlancoMark írta:Hetkozben a Leganes ellen kiket raknatok? Szerintem lazan mehetne az Eibar fele csapat azzal a kivetelel, hogy Benzema helyett Moratat raknam a kezdobe, remelul muzsikaltunk akkor is, talan 2017 legjobb jatekat bemutatva. A nagy menok meg csak pihenjenek az Atleticora meg Bayernre mert kiscsapatok ellen ugyis keptelenek felszivni magukat es kuzdeni.
En a szivem szerint az Atletico ellen kuldenem fel az Eibar elleni kezdot, csak James helyett Iscot kezdetnem.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4803
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2017. április 2., vasárnap 23:50

Hetkozben a Leganes ellen kiket raknatok? Szerintem lazan mehetne az Eibar fele csapat azzal a kivetelel, hogy Benzema helyett Moratat raknam a kezdobe, remelul muzsikaltunk akkor is, talan 2017 legjobb jatekat bemutatva. A nagy menok meg csak pihenjenek az Atleticora meg Bayernre mert kiscsapatok ellen ugyis keptelenek felszivni magukat es kuzdeni.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Berti » 2017. április 2., vasárnap 14:07

BBeno írta:sampaoli varázsa kezd eltűnni. megint nem tudtak otthon nyerni.
Arra gyúr, hogy kirugják és szabad utat kapjon Barcelonaba. :D

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. április 2., vasárnap 14:01

sampaoli varázsa kezd eltűnni. megint nem tudtak otthon nyerni.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. április 1., szombat 13:08

na ha most lenne videobíró akkor a villarreal már vezetne. bakambu kiugrott partjelző lenget mint az őrült, bakambu sípszó után belőtte, visszajátszásból kiderül nem les. bőven nem.

ezt kéne majd úgy megoldani, hogy ami kétes szitu ott a partjelző engedje tovább és utólag majd elveszik a gólt ha les.
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2017. március 26., vasárnap 20:34

Mallorca úgy tűnik, hogy megunta a 2. ligát. Jövőre még hátrébb akarnak lépni. :| :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 23., csütörtök 7:56

Puding írta:
Hozzászólások is jók. Milyen sportszerű meg stb... Ezek után várom, hogy CR rúgjon egy 11-est és pacsizzon mosolyogva Ter Steggennel... ja mondjuk 11-est nem lehet a barcának rúgni. :lol: Egyébként semmi gond nincs ezzel, ha a meccs után történik meg...
Most nem azért, de Cé is csinált ilyet, nem egyszer. (de hiányoztak Beno hangulatkeltő szarságai :lol: csak meg ne lepődj az újabb egy hónapon :lol: )

Más:
Simeone 1994-ben a Marcának: "Csak a REAL MADRID kedvéért hagynám el a Sevillát. Minden más hazugság."
Simeone még abban az évben az Atlético játékosa lett. :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Puding
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. szeptember 5., csütörtök 11:21
Kedvenc játékosaid: Raúl, CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, New England Patriots, LA. Lakers

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Puding » 2017. március 22., szerda 22:30

Hozzászólások is jók. Milyen sportszerű meg stb... Ezek után várom, hogy CR rúgjon egy 11-est és pacsizzon mosolyogva Ter Steggennel... ja mondjuk 11-est nem lehet a barcának rúgni. :lol: Egyébként semmi gond nincs ezzel, ha a meccs után történik meg...
"No matter what situation we are in, we have to make the plays at critical moments to win the games." - Tom Brady

Avatar
BBeno
Hozzászólások: 11970
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 9:43

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBeno » 2017. március 22., szerda 20:25

szerintem is tök normális nevetve jókedvvel lepacsizni az ellenféllel egy bekapott tizi után...
GARETH:coffee:


RONCI A LEGENDA


Grande Pipita Higuaín


Ronaldo: Özil zseni

VAR<3

18/19: Perez nagy éve .lol. P3/L16/SF


Götze Gareth ReusRashford KdB Hazard Sterling Lukaku Mario Pogba Sané James Jesús

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 21., kedd 11:31

Habár Remyt kérdezted, de ha esetleg megvennetek annak csak akkor lenne értelme, ha a teljes támadó szekció frissítésre kerülne. Es valtanatok a 4-3-3rol, Benzema melle azert nem passzolna, mert sem Grizi sem Karim nem erő csatár. De ha feltelezzuk, hogy esetleg megis a bbcvel kene valahogy kompatibilis üzemmódba helyezni, akkor esetleg egy olyan verzióban működhetne, hogy 4-3-1-2, de ehhez karimnak 10est kene játszania, Balenek pedig kpt. Vagy esetleg egy olyan 3-4-1-2t ahol a ket belső kp Modric es kroos, a ket szélen pedig Bale/Marci. Carvajal meg rotalva lenne Bale helyére, aki Karim 10es posztjára is feltudna menni, igy 3 ember rotalna egymást. Remelem nem lett túl fmes :)
Tehát nincs helye.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2017. március 21., kedd 11:29

Realista24 írta:
Remy írta:27373x kitargyaltuk már, nem megyek bele még egyszer. Bárhová, úgyis hamarosan itt az ideje a gyökeres váltásnak.
Túl azon, hogy még kapusnak is betennéd, valami szakmaisággal töltött hsz-t szívesen olvasnék, hogy tényleg hogy képzeled el, ki helyett, stb.
Habár Remyt kérdezted, de ha esetleg megvennetek annak csak akkor lenne értelme, ha a teljes támadó szekció frissítésre kerülne. Es valtanatok a 4-3-3rol, Benzema melle azert nem passzolna, mert sem Grizi sem Karim nem erő csatár. De ha feltelezzuk, hogy esetleg megis a bbcvel kene valahogy kompatibilis üzemmódba helyezni, akkor esetleg egy olyan verzióban működhetne, hogy 4-3-1-2, de ehhez karimnak 10est kene játszania, Balenek pedig kpt. Vagy esetleg egy olyan 3-4-1-2t ahol a ket belső kp Modric es kroos, a ket szélen pedig Bale/Marci. Carvajal meg rotalva lenne Bale helyére, aki Karim 10es posztjára is feltudna menni, igy 3 ember rotalna egymást. Remelem nem lett túl fmes :)
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2017. március 21., kedd 9:15

Mariano szerepét simán átvehetné.

Gyakorlatilag Griezmann egyedül a 2 csatáros játékban érvényesülhetne. Választhatsz egyet: C vagy Griezmann.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62626
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2017. március 21., kedd 8:16

Remy írta:27373x kitargyaltuk már, nem megyek bele még egyszer. Bárhová, úgyis hamarosan itt az ideje a gyökeres váltásnak.
Túl azon, hogy még kapusnak is betennéd, valami szakmaisággal töltött hsz-t szívesen olvasnék, hogy tényleg hogy képzeled el, ki helyett, stb.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég