Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10046
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. október 19., vasárnap 18:32

a valencia szép lassan vissza fog esni, belőlük nem lesz atlético. ennek ellenére 3. helyért versenyben lehetnek.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 19., vasárnap 16:51

Azért irtam oda, hogy magamból indulok ki... Én ezért szurkolok 1 csapatnak, mert szerintem igazán egy csapatot lehet szeretni. MInt ahogyan az embernek egy igazán nagy szerelme van az élete során. Lehet közben más csajoknak is bókolni, vagy csodálni őket, hogy de meg b...nám, de akkor se fogod úgy szeretni mint azt a bizonyost :)

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. október 19., vasárnap 16:35

Ebben biztos lehetsz mert még Matt kolega szíve is megenyhült a mostanában nyújtott játék láttán... :mrgreen:
Azt nem vitatom, hogy fejlődik a csapat és egyre jobb, de engem még nem győztek meg teljesen! :mrgreen:
Ha olyan nagyok lennének az elvárásaid akkor nem szurkolnál magyar klubcsapatnak és nem követnéd a mennyeit... Bár itt most magamból indulok ki. :hmmm:
Ha csak a pályán mutatott teljesítmény miatt mennének ki a szurkolók a meccsre, akkor itthon egy db néző sem lenne!Az igazi szurkolás viszont több ennél! :)

Avatar
Marci77
Hozzászólások: 3083
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 17:14
Kedvenc játékosaid: Raúl.....Kocsárdi,Huszti.
Kedvenc csapatod: ZTE FC, Real Madrid, Juventus, Arsenal, Boston Celtics, NE Patriots

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Marci77 » 2014. október 19., vasárnap 16:34

Géci írta:
Ha olyan nagyok lennének az elvárásaid akkor nem szurkolnál magyar klubcsapatnak és nem követnéd a mennyeit... Bár itt most magamból indulok ki. :hmmm:
Mas kategoria a ketto :) Szerintem az Arsenaltol se varja ugyanazt mint a Realtol. Legalabbis en se.Ahogy a Juvetol se.
Mindörökké KÉK-FEHÉR szív!

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 19., vasárnap 16:12

BBarni írta:
Ez azok után vicces kijelentés, hogy a 3. forduló tájékán írtad, hogy végre van időd ebben a szezonban először Real meccset nézni. Aztán persze lehet, hogy azóta mindet megnézted és tényleg csak szimplán nagyok az elvárásaid.

Az Elche elleni meccsen kívül idén az összes meccset láttam, és tényleg nem emlékszem olyan sok meccsre amikor olyan nagyon jól játszott volna a csapat!Teljesen másképp nézi szerintem egy Real szurkoló akinél a győzelem és a sok gól néha a legfontosabb, mint aki bár szimpatizál a csapattal, de az a legfontosabb, hogy jó focit lásson!Persze lehet nekem nagyok az elvárásaim, ahogy már mondtam! :)
Ha olyan nagyok lennének az elvárásaid akkor nem szurkolnál magyar klubcsapatnak és nem követnéd a mennyeit... Bár itt most magamból indulok ki. :hmmm:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11110
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2014. október 19., vasárnap 16:12

BBarni írta:Persze lehet nekem nagyok az elvárásaim, ahogy már mondtam! :)
Ebben biztos lehetsz mert még Matt kolega szíve is megenyhült a mostanában nyújtott játék láttán... :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. október 19., vasárnap 16:05

Ez azok után vicces kijelentés, hogy a 3. forduló tájékán írtad, hogy végre van időd ebben a szezonban először Real meccset nézni. Aztán persze lehet, hogy azóta mindet megnézted és tényleg csak szimplán nagyok az elvárásaid.

Az Elche elleni meccsen kívül idén az összes meccset láttam, és tényleg nem emlékszem olyan sok meccsre amikor olyan nagyon jól játszott volna a csapat!Teljesen másképp nézi szerintem egy Real szurkoló akinél a győzelem és a sok gól néha a legfontosabb, mint aki bár szimpatizál a csapattal, de az a legfontosabb, hogy jó focit lásson!Persze lehet nekem nagyok az elvárásaim, ahogy már mondtam! :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. október 19., vasárnap 14:51

Zsombor írta:
BBarni írta:Másrészt, még itt a Madridnál se emlékszem olyan sok szemkápráztató játékra idén persze lehet nekem nagyok az elvárásaim! :)
Ez azok után vicces kijelentés, hogy a 3. forduló tájékán írtad, hogy végre van időd ebben a szezonban először Real meccset nézni. Aztán persze lehet, hogy azóta mindet megnézted és tényleg csak szimplán nagyok az elvárásaid.
Elvileg Real szurker,csak tudja miket beszél... :roll:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Géci » 2014. október 19., vasárnap 14:50

Zsombor írta:
BBarni írta:Másrészt, még itt a Madridnál se emlékszem olyan sok szemkápráztató játékra idén persze lehet nekem nagyok az elvárásaim! :)
Ez azok után vicces kijelentés, hogy a 3. forduló tájékán írtad, hogy végre van időd ebben a szezonban először Real meccset nézni. Aztán persze lehet, hogy azóta mindet megnézted és tényleg csak szimplán nagyok az elvárásaid.
:lol: :lol:
Szerintem pedig kimondottan alakul a bugi. Meccsről meccsre javul a csapat játéka. Bár ezt úgy is lehetne mondani, hogy James egyre jobb, és ez is lehet az oka a fejlődésnek... :hmmm:

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. október 19., vasárnap 14:30

BBarni írta:Másrészt, még itt a Madridnál se emlékszem olyan sok szemkápráztató játékra idén persze lehet nekem nagyok az elvárásaim! :)
Ez azok után vicces kijelentés, hogy a 3. forduló tájékán írtad, hogy végre van időd ebben a szezonban először Real meccset nézni. Aztán persze lehet, hogy azóta mindet megnézted és tényleg csak szimplán nagyok az elvárásaid.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3845
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2014. október 19., vasárnap 14:29

Tisztelni kell az ellenfelet, de ez fordítva is így legyen.

Elég megnézni a Barca vezetőségét, azok ott akarnak belerúgni a Madridba, ahol csak tudnak.Az megint más, hogy jelenleg nem nagyon találnak fogást a Real Madridba, de ha nincs akkor generálnak maguknak. PL Franco dokumentumfilmje vagy a katalán hírlapok kákán is csomót keres stílusa, ha a Madridról van szó.


Kérdem én:
Ez jó hozzáállás?

A Barca szurkolók egy része is hasonló felfoglásban vélekedik, mint a Barca vezetősége.

De mondhatnám az Atletico szurkolókat is vagy a BM-eseket...
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 19., vasárnap 14:24

Röhögő fejek, vicc, szánalmas, ezek nagyon mennek, tisztelni, elismerni a másikat már kevésbé.
.
Ez így van. Nulla tisztelet.
Imádom, amikor általánosítotok. De ha én most leírom, hogy egy Barca drukker hogy mer tiszteletről beszélni, akkor a pofámba kapom, hogy Ti pont nem olyanok vagytok.

Két napja valamiért azt kell olvasnom több topikban is, hogy a Real szurkolói kvázi alja nép és felsőbbrendűnek érzi magát, nulla tisztelet, csak a mocskolódás, stb. Egyrészt unom, másrészt nagyon unom, főleg, hogy Barcások és Arsenal drukkerek írogatják. Tessék "hazamenni", aztán gyalázni minket, itt nem fogom már sokáig tűrni.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. október 19., vasárnap 14:19

Nem ez a Real játéka... tehát a Real nem szerezhet mondjuk egy rakás gólt pontrúgásból? A pontrúgásnak semmi köze nincs a játékhoz. Lehet ettől függetlenül szépen játszani, de ez egy adalék, amit ha kitanulna a csapat, akkor még veszélyesebbek lehetnénk.
Pont írtam,hogy megy az is ha kell,de nem ez az első számú koncepció...
Amúgy meg Mounál erre is volt kihegyezve a játék,a kontra mellett,akkor meg az volt a baj,(jogosan),hogy nem játszik a csapat...
Az meg,hogy a játék minden paraméterében tökéleteset alkossunk,az egyszerűen nem létezik.Még a FIFA-ban sem...:)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Gleany
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2014. szeptember 14., vasárnap 18:57
Kedvenc játékosaid: Iniesta, Neymar
Kedvenc csapatod: FC Barcelona
Tartózkodási hely: Nagyalföld

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Gleany » 2014. október 19., vasárnap 14:16

Enrique írta:
BBeno írta:hogy csak rögzített szituációkból szerzik a góljaikat az a vicc. egyáltalán nem játszanak szépen és látványosan ellenben ketrecharcosok módjára "mennek tűzbe" egymásért ahogy te is írtad. ez minden csak nem megsüvegelendő.
Az Arsenal azért vicc, mert bár játékuk van, de eredmények nincsenek, az Atletico meg azért, mert játék nélkül vannak eredményeik.
Nem mindenki Real Madrid, nincs mindenhol minden poszton klasszis, fogadjuk már el ezt, mindenki a saját lehetőségeiből gazdálkodik, ki így, ki úgy, a szép játék és az eredményesség nem csettintésre működik, arra csak a legjobbak képesek.
Röhögő fejek, vicc, szánalmas, ezek nagyon mennek, tisztelni, elismerni a másikat már kevésbé.
Ez így van. Nulla tisztelet. Emlékszem, mikor a Barca a tiki-takával alázta az egész világot évekig ( tudom nem tetszik a kifejezés itt sok mindenkinek, de így volt ) akkor is nagyon sok helyen olvastam, hallottam, hogy ez "nem foci", hogy nem képesek 12 méternél messzebbről gólt rúgni, stb,stb. Egy csapatnak első sorban nem az a célja, hogy szép focit játszon, hanem, hogy eredményes legyen. És szerintem ezt nem egy madridista oldalon kéne elmagyarázni, mert ezen klub volt edzője jött rá a tiki-taka ellenszerére, ami megint csak nem egy "szép futball" :) Az már külön kiemelendő, ha egy csapat eredményesen és szépen játszik. csak ez ritka. tiszteljük a másikat. tudom sablon, de ez van. Barca szurkoló vagyok, és nagyon sokszor védem CR-t vagy Iker-t a beszélgetéseim során. Elsimerem, hogy igenis Ronaldo a világ egyik legjobbja. ( Néha bele gondolok milyen szép lenne egy Ronaldo-Messi-Robben csatársor :D ) és véletlenül se vegyétek nyalizásnak, itt a madridisták fenekébe, ezt így gondolom. Jó lenne ha itt is elfogadnák az igazán jó Barca focisták, illetve más klubok, klubok focistái kvalitását. Nem támadás, de itt még nem olvastam más gyereke dicséretét.

Elég off lett, de itt jött szóba. Visca el Barca. ( jövő héten fésztufész :shifty: )

BBarni
Hozzászólások: 2013
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:14
Kedvenc játékosaid: Gera, Lipcsei, Ronaldo, Zidane, Henry
Kedvenc csapatod: FTC, Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BBarni » 2014. október 19., vasárnap 14:13

Az Arsenal azért vicc, mert bár játékuk van, de eredmények nincsenek, az Atletico meg azért, mert játék nélkül vannak eredményeik.
Nem mindenki Real Madrid, nincs mindenhol minden poszton klasszis, fogadjuk már el ezt, mindenki a saját lehetőségeiből gazdálkodik, ki így, ki úgy, a szép játék és az eredményesség nem csettintésre működik, arra csak a legjobbak képesek.
Röhögő fejek, vicc, szánalmas, ezek nagyon mennek, tisztelni, elismerni a másikat már kevésbé.
Ez nagyon igaz! :agree: Másrészt, még itt a Madridnál se emlékszem olyan sok szemkápráztató játékra idén persze lehet nekem nagyok az elvárásaim! :) (persze lehet, hogy még így is jobbak mint az Atletico meccsek, azokat nem nézem)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. október 19., vasárnap 14:11

morientes írta:
Egyrészt, vagy mi például miért nem tudunk ilyen eredményesek lenni pontrúgások után? Sőt, nem is kell ennyire, de a szögleteink rém gyengék, de a beívelt szabadrúgásaink se sokkal többet érnek.
Azért Ramos nem azért fejelgeti a gólokat,mert annyira szarul menne ez.Lásd BL döntő,de a Real játéka nem ez,szerencsére...nekünk dominálni kell a meccseken,ezt várja el mindenki,nem pontrúgásokból lehozni.
Az más kérdés,hogy meg kellene tanulni levédekezni ezeket a szituációkat,fordított esetben,csak ahhoz kellene egy másik kapus,elsősorban... :hmmm:
Nem ez a Real játéka... tehát a Real nem szerezhet mondjuk egy rakás gólt pontrúgásból? A pontrúgásnak semmi köze nincs a játékhoz. Lehet ettől függetlenül szépen játszani, de ez egy adalék, amit ha kitanulna a csapat, akkor még veszélyesebbek lehetnénk.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 19., vasárnap 14:08

Az elkövetkezendő évek érdekesen alakulhatnak. Ugye érkezett Kenyon, aki elég nagy spíler a szakmában és Mendesszel is fasza kapcsolatot ápol. Jött a távol keleti csóka egy rakat pénzzel, ott van az Atma féle mentalitás és Simeone. Komoly csomag.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. október 19., vasárnap 14:05

Egyrészt, vagy mi például miért nem tudunk ilyen eredményesek lenni pontrúgások után? Sőt, nem is kell ennyire, de a szögleteink rém gyengék, de a beívelt szabadrúgásaink se sokkal többet érnek.
Azért Ramos nem azért fejelgeti a gólokat,mert annyira szarul menne ez.Lásd BL döntő,de a Real játéka nem ez,szerencsére...nekünk dominálni kell a meccseken,ezt várja el mindenki,nem pontrúgásokból lehozni.
Az más kérdés,hogy meg kellene tanulni levédekezni ezeket a szituációkat,fordított esetben,csak ahhoz kellene egy másik kapus,elsősorban... :hmmm:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10046
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Csabi » 2014. október 19., vasárnap 14:04

Enrique írta:
BBeno írta:hogy csak rögzített szituációkból szerzik a góljaikat az a vicc. egyáltalán nem játszanak szépen és látványosan ellenben ketrecharcosok módjára "mennek tűzbe" egymásért ahogy te is írtad. ez minden csak nem megsüvegelendő.
Az Arsenal azért vicc, mert bár játékuk van, de eredmények nincsenek, az Atletico meg azért, mert játék nélkül vannak eredményeik.
Nem mindenki Real Madrid, nincs mindenhol minden poszton klasszis, fogadjuk már el ezt, mindenki a saját lehetőségeiből gazdálkodik, ki így, ki úgy, a szép játék és az eredményesség nem csettintésre működik, arra csak a legjobbak képesek.
Röhögő fejek, vicc, szánalmas, ezek nagyon mennek, tisztelni, elismerni a másikat már kevésbé.
Elfogadom, de leborulni előtte nem fogok. Főleg annak tudatában, hogy pl az Atlético idén ugyanannyit költött játékosokra mint mi.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. október 19., vasárnap 14:00

Az elmúlt közel másfél szezont nézve én két dolgot irigylek az Atmától.
A pontrúgásokat, ez nem is kérdés.
És, hogy hihetetlen keveset hibáznak. A BL döntő is csak néhány másodpercen múlt. Hiba nélkül hozták a tökéletes célfocit. Igen, tökéletes volt, undorító, ronda, de hatékony, eredményes, amivel minket és a Barcát is maguk mögé utasítottak.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég