Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62857
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 13:42

Pad'em írta: Szuperkupa megint Rijádban, január 11-15 közt.

Real, Barca, Valencia, Betis.
Masik topicba jartam mar :mrgreen: :sziv:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7304
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2022. október 27., csütörtök 13:41

Szuperkupa megint Rijádban, január 11-15 közt.

Real, Barca, Valencia, Betis.

*persze, hogy pádre betette 10 mpvel előbb a cdr topicba :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pad'em 2022. október 27., csütörtök 13:42-kor.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

dortev
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2022. május 5., csütörtök 6:28
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Benzema, Xabi, Kroos, Navas, Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dortev » 2022. október 27., csütörtök 13:26

Zubkov írta: Na ilyen ember itt nincs. Honnan tudná ezt bárki tőlünk ?
Nyilván azt mindenki tudja h valamilyen szintű negatív hatása lenne, a mértéke meg egy nagy kérdőjel
A Real Madrid szurkolói tulajdonban lévő klub, emiatt gazdaságilag teljesen transzparens a magáncégek elvén üzemelő csapatokkal szemben. Páran (pl. R24) be is szoktak itt számolni a vezetőség által közzétett fontosabb aktuális adatokról, szóval szerintem nem volt egy elvetélt kérdés. :D
Realista24 írta: Foci tekinteteben, ha megnezed a BM-et mondjuk (ahol szinten nincs olyan versenykepes bajnoksag, mint az angoloknal), az elmult 10 evben majdnem megduplaztak az arbeveteleiket, ugy fest, hogy ezzel a 650 millio koruli osszeggel elertek a plafont, mert nem tudnak noni. Persze a Covid is nagymertekben odavert nekik az elmult 2 evben, mint mindenkinek.

A tobbi gondolom azon mulik nagyban, hogy milyen jatekosok erkeznek es milyen eredmenyeket er el a csapat nemzetkozi szinten, es mennyire jo a marketing gepezet.

A TV-s penzek evek ota nonek, sajnos nem ugy, mint Angliaban, de nagyon komoly hanyadat teszi ki a klub beveteleinek. Es a Real drukker a Real miatt nezi a meccset, nem a Getafe miatt. A nezoszam nagy mertekben nem fog csokkenni, mert a berletesek szama fix, es a varolista olyan hosszu, mint Mbappe feltetelei.

Szponzorpenzek nem lesznek kevesebbek, megiscsak a tortenelem legnagyobb klubjarol beszelunk. De persze nyilvan senki nem latja a jovot (Perez mondjuk eleg jo ebben :mrgreen: ), de gondolom nem veletlen, hogy ilyen stadiont epit, ami egy masik "laba" lesz a klub beveteleinek.

En valahogy igy latom, mint tudatlan.
Köszi szépen! A többieknek is a meglátásokat, csak nem akarok láncidézni. :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. október 27., csütörtök 13:13

BlancoMark írta: Oszinten irom, hogy sajnos szerintem a kovetkezo evekben teljesen egyeduralkodok leszunk a spanyol bajnoksagban.
Ebben szinte biztos vagyok, hogy nem így lesz. Amikor a barca már gyengélkedett a BL-ben, otthon akkor is simán hozták a ligákat. Most igaz egy pár éve nem jött nekik össze, de láthatjuk idén is milyen formát tolnak. A La Liga az ő terepük igazán, persze nincs már Messi aki megrúgná a góljaiknak a felét, de most meg van Lewandowski egy darabig. Ő meg ugyanúgy meg fogja rúgni a gólokat. Egyébként én meg pont, hogy sajnálom hogy ez várható, mert jó lett volna, ha kicsit Spanyolországban is visszaesnek, de ez nagy valószínűséggel nem fog megtörténni.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4947
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2022. október 27., csütörtök 11:46

En azt gondolom nagy kakiban van a spanyol foci. A Barcanak iden sem jott ossze, nem is sikerult egy tul utokepes keretet epiteni annak ellenere sem, hogy az anyjukat is eladtak. Oszinten irom, hogy sajnos szerintem a kovetkezo evekben teljesen egyeduralkodok leszunk a spanyol bajnoksagban. Alapozom ezt arra hogy milyen elkepeszto eros, es fejlodokepes keretunk van, na meg gazdasagilag is nagyon melyek a meritesi lehetosegek, es az uj staidonrol meg nem is beszeltunk. Gyakorlatilag az egyetlen nem PL csapat vagyunk, aki fel tudja venni a PL csapatokkal a verseny minden teren. Na de ki tudja meddig es mi van a tobbi spanyol csapattal? A Liga gyengelkedese miatt a versenykepessegunk egyre csak csokkenni fog, es odaig fogunk jutni, hogy aki igazi kihivast akar az nem igazol ide evi 1-2 rangadoert. Ha egyaltalan meg komoly szintu rangadok lesznek ezek, mert az otthoni rivalisaink tokon lottek magukat rovid es kozeptavon.

Nem veletlen ragaszkodik foggal-korommel Perez a Szuperligahoz, o is pontosan latja ezeket a folyamatokat. Ez az egyetlen eselyunk.

p.csabi1
Hozzászólások: 2231
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2022. október 27., csütörtök 11:46

Én arra leszek kíváncsi hogy valamit fog e lépni a szövetség ezután a csúfos szereplés után.Esetleg módosítanak valamit ezen a költekezés bevétel költségvetési törvényen stb.
Bár az EL-ben meg hasítanak a kisebb spanyol csapatok.
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62857
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 9:05

hehetheoriginal írta: sztem ezek csak felszinen valo firkálás meg kapargatás, a háttérben a hirek alapjan kurvanagy volumenu dolgok mozognak, amik siman lehet, hogy vagy jo idore a csucsfutball végét jelentik, vagy nem tudom. ugy nez ki a szuperliga gondolata nem megy sehova, es tesznek is erte a szinfalak mogott. ez pl, ha valoban ugy erinti a kiscsapatok, amirol egy betis elnoke beszel pl, akkor be is lehet zarni a nemzeti klubfutballt, ha szetszakadnak a dolgok, akkor rengeteg csapat megy csodbe, a spanyoloknal igy is vannak gazdasagi problemak.
Szuperliga nem megy sehova? Épp most csináljak újra az egészet, 24/25os starttal.

A Betis meg társai egyedül a CVC deal miatt sírtak, mert azzal sok pénzt kapnak majd, és meg többet tudnak ellopni.

Pont ugyanaz megy ott, mint itthon, csak eurokmillioban. Es Tebas a bandavezer.

Amint meghallották hogy megtarthatják a dealt, el is vetettek a Szuperliga elleni sztrájkot. Legalábbis ezt írják.

Ha kitennék a Realt és Barcat a liga áll, na akkor lenne bajban a Betis.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. október 27., csütörtök 9:01

sztem ezek csak felszinen valo firkálás meg kapargatás, a háttérben a hirek alapjan kurvanagy volumenu dolgok mozognak, amik siman lehet, hogy vagy jo idore a csucsfutball végét jelentik, vagy nem tudom. ugy nez ki a szuperliga gondolata nem megy sehova, es tesznek is erte a szinfalak mogott. ez pl, ha valoban ugy erinti a kiscsapatok, amirol egy betis elnoke beszel pl, akkor be is lehet zarni a nemzeti klubfutballt, ha szetszakadnak a dolgok, akkor rengeteg csapat megy csodbe, a spanyoloknal igy is vannak gazdasagi problemak.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 27., csütörtök 8:36

Zubkov írta:
dortev írta: Egy kérdés azokhoz, akik tisztában vannak a La Liga gazdasági mechanizmusaival és a csapat forrásaival:
A spanyol bajnokság esetleges huzamosabb leértékelődése nagyjából milyen mértékben befolyásolhatja a Real Madrid bevételeit?
Na ilyen ember itt nincs. Honnan tudná ezt bárki tőlünk ?
Nyilván azt mindenki tudja h valamilyen szintű negatív hatása lenne, a mértéke meg egy nagy kérdőjel
Én tegnap majdnem ugyanezt írtam le. Fogalmunk sem lehet mennyire fog fájni, de az nyilvánvaló kell hogy legyen mindannyiunknak hogy a kisebb érdeklõdés kevesebb pénzt fog jelenteni.

Szóval én ennek nem örülök :(

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62857
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 27., csütörtök 8:29

Foci tekinteteben, ha megnezed a BM-et mondjuk (ahol szinten nincs olyan versenykepes bajnoksag, mint az angoloknal), az elmult 10 evben majdnem megduplaztak az arbeveteleiket, ugy fest, hogy ezzel a 650 millio koruli osszeggel elertek a plafont, mert nem tudnak noni. Persze a Covid is nagymertekben odavert nekik az elmult 2 evben, mint mindenkinek.

A tobbi gondolom azon mulik nagyban, hogy milyen jatekosok erkeznek es milyen eredmenyeket er el a csapat nemzetkozi szinten, es mennyire jo a marketing gepezet.

A TV-s penzek evek ota nonek, sajnos nem ugy, mint Angliaban, de nagyon komoly hanyadat teszi ki a klub beveteleinek. Es a Real drukker a Real miatt nezi a meccset, nem a Getafe miatt. A nezoszam nagy mertekben nem fog csokkenni, mert a berletesek szama fix, es a varolista olyan hosszu, mint Mbappe feltetelei.

Szponzorpenzek nem lesznek kevesebbek, megiscsak a tortenelem legnagyobb klubjarol beszelunk. De persze nyilvan senki nem latja a jovot (Perez mondjuk eleg jo ebben :mrgreen: ), de gondolom nem veletlen, hogy ilyen stadiont epit, ami egy masik "laba" lesz a klub beveteleinek.

En valahogy igy latom, mint tudatlan.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11430
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. október 27., csütörtök 8:18

Na ilyen ember itt nincs.
ilyet biztos nem jelentenék ki teljes meggyőződéssel :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Zubkov
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2021. szeptember 17., péntek 17:33
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Zubkov » 2022. október 27., csütörtök 6:47

dortev írta: Egy kérdés azokhoz, akik tisztában vannak a La Liga gazdasági mechanizmusaival és a csapat forrásaival:
A spanyol bajnokság esetleges huzamosabb leértékelődése nagyjából milyen mértékben befolyásolhatja a Real Madrid bevételeit?
Na ilyen ember itt nincs. Honnan tudná ezt bárki tőlünk ?
Nyilván azt mindenki tudja h valamilyen szintű negatív hatása lenne, a mértéke meg egy nagy kérdőjel

dortev
Hozzászólások: 226
Csatlakozott: 2022. május 5., csütörtök 6:28
Kedvenc játékosaid: Modric, Marcelo, Benzema, Xabi, Kroos, Navas, Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dortev » 2022. október 27., csütörtök 0:57

Egy kérdés azokhoz, akik tisztában vannak a La Liga gazdasági mechanizmusaival és a csapat forrásaival:
A spanyol bajnokság esetleges huzamosabb leértékelődése nagyjából milyen mértékben befolyásolhatja a Real Madrid bevételeit?

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8514
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2022. október 26., szerda 6:38

setién :arrow: villarreal

votma? :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62857
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 25., kedd 22:08

Spanish football is now unlikely to be stopped, after a compromise was found between the Governement and La Liga today. La Liga clubs will be able to keep their CVC deal, and the Super League clubs will be protected and La Liga won't have the right to kick them out.
@COPE

Na, ennyit errol akkor.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4415
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. október 25., kedd 18:20

gutihaz14 írta: barca miért nem ment bele? hát mindenüket eladták már a jövőre nézve ezt meg pont nem adnák?
Ez elõtte volt, sztem az ötletet is innen kapta Laporta - csak õ drágábban tudja egyedül adni.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5351
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. október 25., kedd 18:10

barca miért nem ment bele? hát mindenüket eladták már a jövőre nézve ezt meg pont nem adnák?
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. október 25., kedd 17:49

KAG írta: Cvc micsoda?
En leragadtam ott, hogy a kartya hátulján az egyik kód... :lol:
A liga eladta a spanyol bajnokság bevételeinek, ha jól emlékszem, 8 százalékát 50 évre 2 milliárd euróért. A 42 első és másod osztályú csapatból 37en megszavazták (32 is elég lett volna, hogy érvényes legyen). Akiről lehet tudni, hogy nemmel szavazott, az a Real, Barca és a Bilbao. (Lehet idő közben 39 klub szavazott mellette).

Nem véletlen, hogy pont az a 3 csapat szavazott ellene, akik még a szurkolók tulajdonában vannak. Ha elfogadnánk, azzal 100 milliós összeget kapnánk, amiből lehetne hitelt törleszteni, egy bizonyos részéből játékost venni, de a szuper liga kapcsán is bonyolultabb lenne a helyzet.

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9609
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: KAG » 2022. október 25., kedd 17:11

Cvc micsoda?
En leragadtam ott, hogy a kartya hátulján az egyik kód... :lol:
ZIDANE

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62857
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. október 25., kedd 16:46

dzsi91 írta: De amúgy pl a getafet mit érdekli , hogy a real ott van e a szuperligában vagy nem?
Asszem mert közben blokkoljuk a CVC üzletet is.
Két másik csapattal együtt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 167 regisztrált és 0 vendég