Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. január 4., szerda 18:58

-20 pont és rendben vagyunk. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. január 4., szerda 18:55

Mester77 írta: A Tribunal Administrativo del Deporte, azaz a TAD végül ma helyben hagyta a Lewandowski 3 mérkőzéses eltiltását.
Ha a Barca nem támadja meg a döntést, a legyel kihagyja az Atleti elleni rangadót, amit vasárnap a Metropolitano stadionban rendeznek, majd a Getafe elleni párharcot a Camp Nou-ban, illetve Girona elleni idegenbeli fellépést.
A Real Betis elleni Spanyol Szuperkupa-elődöntőn, amit január 12-én rendeznek, ha életbe lép az eltiltás, Lewa akkor is játszhat.
Tehát akkor jogosulatlanul játszott. Csak levonnam azt az egy pontot is.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mester77
Hozzászólások: 2083
Csatlakozott: 2015. december 4., péntek 15:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mester77 » 2023. január 4., szerda 17:43

A Tribunal Administrativo del Deporte, azaz a TAD végül ma helyben hagyta a Lewandowski 3 mérkőzéses eltiltását.
Ha a Barca nem támadja meg a döntést, a legyel kihagyja az Atleti elleni rangadót, amit vasárnap a Metropolitano stadionban rendeznek, majd a Getafe elleni párharcot a Camp Nou-ban, illetve Girona elleni idegenbeli fellépést.
A Real Betis elleni Spanyol Szuperkupa-elődöntőn, amit január 12-én rendeznek, ha életbe lép az eltiltás, Lewa akkor is játszhat.
"Sokkal jobban akarom a győzelmet annál, mint amennyire utálok veszíteni. És nagyon utálok veszíteni."

"Egy nap mind meghalunk. De az összes többin viszont nem. "

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. január 1., vasárnap 12:33

Buitre írta:
ferni írta: Azt a 10. Percben hogy nem lett tizi nem is értem.
Vmelyik madridi oldalon olvastam, hogy azért nem, mert rápattant a lábáról vagy honnan, szóval nem egyből a kezét érte, hanem előtte vmelyik más testrészét. Ha egyből a kezét érte volna, az más
ezt a szabály talán csak a PL-ben alkalmazzák. itt csak simán ellenünk kellett dönteni ahogy megszoktuk
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Buitre
Hozzászólások: 1348
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 15:35
Kedvenc játékosaid: Valderrama, Valerón, Butragueño
Tartózkodási hely: Biharugra/Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Buitre » 2023. január 1., vasárnap 12:31

ferni írta: Azt a 10. Percben hogy nem lett tizi nem is értem.
Vmelyik madridi oldalon olvastam, hogy azért nem, mert rápattant a lábáról vagy honnan, szóval nem egyből a kezét érte, hanem előtte vmelyik más testrészét. Ha egyből a kezét érte volna, az más

ferni
Hozzászólások: 8260
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. december 31., szombat 22:04

Faust írta:
gutihaz14 írta: jólvan, ezek az üzengetések biztos nem fognak visszaütni nekünk a ligában :kivagyhe:
Mintha szamitana, amikor fix kezezeseket nem fujnak be. Teljesen mindegy.
Azt a 10. Percben hogy nem lett tizi nem is értem.
Pont a VBn volt ugyanez, itt is nem volt lent a keze a földön, még a közelében se és ha megnézitek Karim várta üresen a labdát, hogy bepasszolja csak a kb üres kapuba.

Minek létezik VAR, miért vannak minden meccsen máshogy használva a szabályok?
Botrány amerre tart a futball.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 31., szombat 19:29

gutihaz14 írta: jólvan, ezek az üzengetések biztos nem fognak visszaütni nekünk a ligában :kivagyhe:
Mintha szamitana, amikor fix kezezeseket nem fujnak be. Teljesen mindegy.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5178
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. december 31., szombat 19:08

jólvan, ezek az üzengetések biztos nem fognak visszaütni nekünk a ligában :kivagyhe:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 31., szombat 18:52

Javier Tebas (La Liga president) replying to Viní Jr: “In La Liga, we have been fighting against racism for years. It’s very unfortunate, unfair & untrue to publish that ‘La Liga does nothing against racism.’ Get better information.”

:ike:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. december 21., szerda 17:17

soadroli írta: Thomas Tuchel is learning Spanish, his next club may be Barça or Atletico Madrid. [Bild] :mrgreen:
Angolul nem tud nemet mondani nekik?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2808
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. december 21., szerda 17:08

Thomas Tuchel is learning Spanish, his next club may be Barça or Atletico Madrid. [Bild] :mrgreen:
Kép

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. december 21., szerda 16:23

Azért az megint szép, hogy az atletico képes eladni 50 millióért egy olyan csatárt, aki gólt sem lőtt ebben a szezonban? Tavaly ahogy néztem sikerült 7et, ez az ossz termése matraceknal, a 30 milliós befektetés láthatóan megbukott, ezért kiszallnak belőle... 50 millióért? Lopetegi bekaphatja, megtehette volna, hogy tőlünk visz el valami szerencsétlent jó pénzért.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7232
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2022. december 20., kedd 15:00

Realista24 írta: Isco osszerugta a port Monchival, úgy fest hogy távozik Sevillabol.
Szerződést bontanak éppen :ozil:

Várható volt, hogy sok már nem lesz benne, de azért azt hittem egy Sevillában még lesz par szép pillanata.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 12., hétfő 6:43

Isco osszerugta a port Monchival, úgy fest hogy távozik Sevillabol.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1961
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. december 5., hétfő 21:51

Anthony írta:
A Real Madrid vezetősége hiavatalos közleményben jelentette be, hogy nem kíván részt venni a december 7-ére soron kívül összehívott közgyűlésen.

A LaLiga 2022. december 7-én, Dubaiban megtartandó rendkívüli közgyűléséről szóló felhívásával összefüggésben a Real Madrid az alábbi észrevételeket teszi:

A rendkívüli közgyűlés összehívásáról szóló felhívásról november 25-én, azaz múlt pénteken értesültünk. A közgyűlést “sürgősséggel” hívták össze 2022. december 7-re, Dubai-ba (az Egyesült Arab Emírségekbe), hogy azon a LaLiga alapszabályának és belső szabályzatának számos, kiemelt jelentőségű módosításával foglalkozzanak. Ugyanebben a felhívásban az áll, hogy a közgyűlésen való részvétel megkönnyítése érdekében a LaLiga biztosítja a klubok képviselőinek és kísérőiknek a megfelelő utaztatást és szállást.

A felhívást jogellenesnek tartjuk, mivel a klubokat a LaLiga székhelyétől több, mint 5000 km-re hívják össze. Teljesen indokolatlan, hogy ilyen rögtönzött és rendkívüli körülmények között, megfelelő vita és higgadt elemzés nélkül foglalkozzanak a LaLiga belső szabályzatára vonatkozó módosításaival.

Helytelen és abszolut következetlen a LaLiga részéről, hogy vállalja több, mint 100 ember Egyesült Arab Emírségekbe történő utaztatásának költségeit egy ilyen jellegű esemény lebonyolítása érdekében az említett időpontban, amikor azt a LaLiga székhelyén is meg lehetne tartani észszerűtlen kiadások nélkül. A klubok anyagilag nagyon nehéz időket élnek át az elmúlt években elszenvedett bevételcsökkenések miatt, ezért felfoghatatlan, miért kellene ilyen mértékű és szükségtelen kiadásokat vállalniuk, különösen a jelenlegi gazdasági helyzetben.

A Real Madrid C.F. a fent említett okok miatt nem küld képviselőt Dubai-ba, és sajnálatát fejezi ki, hogy ismételten reagálnia kell a LaLiga elnökének felelőtlen intézkedéseire, amelyek indokolatlan gazdasági terhet jelentenek, és amelyek súlyos mértékben rontják a spanyol labdarúgás megítélését és hírnevét.
Ecsém ezek mekkora gyökerek, egész Európa spórol, oltja el a villanyt, ezek a retardok meg Dubajban akarnak LaLiga közgyűlést tartani. Az ilyent esküszöm azonnal börtönbe kéne zárni..
Ez full ugyanaz, mint a haszon érdekében felduzzasztani a spanyol szupetkupát 2ről 4 csapatosra, aztán elvinni az arabokhoz. Igy persze a hazai, spanyol drukkerek nem lathatják élőben a saját csapataik meccsét, max a kőgazdagok!

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. december 2., péntek 18:52

Professore írta:
h3x0r írta: Téma: Serie A


TV-s penzek 2020/21

Nem Tebast akarom vedeni, mert a csavo a nyilatkozatai alapjan egy igazi pocs. Hogy a lehetosegeihez kepest milyen szerzodeseket kot, azt nem tudom.

Ami teny, hogy Spanyolorszag a 47 millio lakosaval a top5 bajnoksag kozul a legkisebb orszag. Az olaszok 12 millioval tobben vannak, a franciak 21-el, a nemetek 37-el, az angolok 19-el (ha az egyesult kiralysagot nezzuk; nem tudom ezt a PL szerzodest hogy kotottek).

Ha azt is figyelembe vesszuk, hogy melyik orszagban milyen gazdagok az emberek, ez a spanyol tv-s szerzodes (a hazai) igencsak eron felulinek tunik.
Lehet én értelmezem rosszul és akkor bocsi de a TV közvetítési jogok az globálisan értendő nem? Szóval majd mindegy mekkora ország ha a világ többi része érdeklődik a bajnokság iránt. Ettol függetlenül nem olyan rossz a helyzet a többi ligához képest de ez szerintem nem Tebas érdeme hanem egyszerűen a Real/Barca nepszerűségnek és globális szurkolói bázisnak. Ha nem tévedek rendre a klasszikus a legnézettebb párharc a bajnokságokat nézve. Pont ezért nyílik ki a bicska amikor a liga ott tesz keresztbe nekünk ahol és ahogy csak tud. Tebassal az élen...
A linkelt kepen ott volt, hogy mennyi jon be a hazaibol es mennyi a kulfoldibol.

Tebas elott (2013-ban lett elnok) a csapatok kulon ertekesitettek a kozvetitesi jogokat, a Real - Barca paros 8-10x annyit kapott, mint barmelyik alsohazi csapat. 2015-tol a liga adja el a jogokat. A Real - Barca bevetele alig novekedett, a tobbieke megduplazodott, ha jol emlekszem, most 4x-es ez a szorzo. A PL-ben 1.5x

Professore
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Professore » 2022. december 2., péntek 11:42

h3x0r írta: Téma: Serie A
Babinho írta: Ennyit tud tenni kb a La ligáért, kurva gyenge vezető is, várom a bukását.
Ettől nem fejlődik a spanyol foci
TV-s penzek 2020/21

Nem Tebast akarom vedeni, mert a csavo a nyilatkozatai alapjan egy igazi pocs. Hogy a lehetosegeihez kepest milyen szerzodeseket kot, azt nem tudom.

Ami teny, hogy Spanyolorszag a 47 millio lakosaval a top5 bajnoksag kozul a legkisebb orszag. Az olaszok 12 millioval tobben vannak, a franciak 21-el, a nemetek 37-el, az angolok 19-el (ha az egyesult kiralysagot nezzuk; nem tudom ezt a PL szerzodest hogy kotottek).

Ha azt is figyelembe vesszuk, hogy melyik orszagban milyen gazdagok az emberek, ez a spanyol tv-s szerzodes (a hazai) igencsak eron felulinek tunik.
Lehet én értelmezem rosszul és akkor bocsi de a TV közvetítési jogok az globálisan értendő nem? Szóval majd mindegy mekkora ország ha a világ többi része érdeklődik a bajnokság iránt. Ettol függetlenül nem olyan rossz a helyzet a többi ligához képest de ez szerintem nem Tebas érdeme hanem egyszerűen a Real/Barca nepszerűségnek és globális szurkolói bázisnak. Ha nem tévedek rendre a klasszikus a legnézettebb párharc a bajnokságokat nézve. Pont ezért nyílik ki a bicska amikor a liga ott tesz keresztbe nekünk ahol és ahogy csak tud. Tebassal az élen...

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62633
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 2., péntek 11:17

The Prosecutor's Office has archived the case of the racist chants towards Vinicius. The chants are "unpleasant" and "disrespectful" but they were made in a context of "maximum rivalry", that they only "lasted a few seconds". They don't constitute a crime.


Szoval, ha csak kicsit majmozol es huhogsz, akkor belefer.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8015
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Anthony » 2022. december 1., csütörtök 15:39

A Real Madrid vezetősége hiavatalos közleményben jelentette be, hogy nem kíván részt venni a december 7-ére soron kívül összehívott közgyűlésen.

A LaLiga 2022. december 7-én, Dubaiban megtartandó rendkívüli közgyűléséről szóló felhívásával összefüggésben a Real Madrid az alábbi észrevételeket teszi:

A rendkívüli közgyűlés összehívásáról szóló felhívásról november 25-én, azaz múlt pénteken értesültünk. A közgyűlést “sürgősséggel” hívták össze 2022. december 7-re, Dubai-ba (az Egyesült Arab Emírségekbe), hogy azon a LaLiga alapszabályának és belső szabályzatának számos, kiemelt jelentőségű módosításával foglalkozzanak. Ugyanebben a felhívásban az áll, hogy a közgyűlésen való részvétel megkönnyítése érdekében a LaLiga biztosítja a klubok képviselőinek és kísérőiknek a megfelelő utaztatást és szállást.

A felhívást jogellenesnek tartjuk, mivel a klubokat a LaLiga székhelyétől több, mint 5000 km-re hívják össze. Teljesen indokolatlan, hogy ilyen rögtönzött és rendkívüli körülmények között, megfelelő vita és higgadt elemzés nélkül foglalkozzanak a LaLiga belső szabályzatára vonatkozó módosításaival.

Helytelen és abszolut következetlen a LaLiga részéről, hogy vállalja több, mint 100 ember Egyesült Arab Emírségekbe történő utaztatásának költségeit egy ilyen jellegű esemény lebonyolítása érdekében az említett időpontban, amikor azt a LaLiga székhelyén is meg lehetne tartani észszerűtlen kiadások nélkül. A klubok anyagilag nagyon nehéz időket élnek át az elmúlt években elszenvedett bevételcsökkenések miatt, ezért felfoghatatlan, miért kellene ilyen mértékű és szükségtelen kiadásokat vállalniuk, különösen a jelenlegi gazdasági helyzetben.

A Real Madrid C.F. a fent említett okok miatt nem küld képviselőt Dubai-ba, és sajnálatát fejezi ki, hogy ismételten reagálnia kell a LaLiga elnökének felelőtlen intézkedéseire, amelyek indokolatlan gazdasági terhet jelentenek, és amelyek súlyos mértékben rontják a spanyol labdarúgás megítélését és hírnevét.
Ecsém ezek mekkora gyökerek, egész Európa spórol, oltja el a villanyt, ezek a retardok meg Dubajban akarnak LaLiga közgyűlést tartani. Az ilyent esküszöm azonnal börtönbe kéne zárni..

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. november 30., szerda 19:49

Téma: Serie A
Babinho írta: Ennyit tud tenni kb a La ligáért, kurva gyenge vezető is, várom a bukását.
Ettől nem fejlődik a spanyol foci
TV-s penzek 2020/21

Nem Tebast akarom vedeni, mert a csavo a nyilatkozatai alapjan egy igazi pocs. Hogy a lehetosegeihez kepest milyen szerzodeseket kot, azt nem tudom.

Ami teny, hogy Spanyolorszag a 47 millio lakosaval a top5 bajnoksag kozul a legkisebb orszag. Az olaszok 12 millioval tobben vannak, a franciak 21-el, a nemetek 37-el, az angolok 19-el (ha az egyesult kiralysagot nezzuk; nem tudom ezt a PL szerzodest hogy kotottek).

Ha azt is figyelembe vesszuk, hogy melyik orszagban milyen gazdagok az emberek, ez a spanyol tv-s szerzodes (a hazai) igencsak eron felulinek tunik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 1 regisztrált és 0 vendég