Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. március 15., vasárnap 16:23

hehe írta:de nem értem mi a fact magyarázok itt, vannak olyan videók róla, amin látszik, hogy vannak dolgok, amiket soha senki nem fog megismételni. az internet, facbuk, twitter és kábeltévé kora előtt volt bálvány az egész világon.
Nem a tehetségét vitattam basszus.... Mivel csak youtube videókat láttam róla, nem teljes meccseket hétről hétre, ezért volt pofám rákérdezni, hogy ennyire sima ügy volt neki bármilyen védő?
hehe írta:internet meg fasznak van ugyebár.
azért sikerült magadra venned, de nem is baj, hátha arra késztet, hogy utánajársz picit a dolgoknak.
Néztem róla bőven. Sőt az összes régi nagyról. De nézzek vissza egész meccseket, mert az olyan természetes...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. március 15., vasárnap 16:00

ami legelőször eszembe jut maradona esetében, az a tehetség.
ma már egy elcsépelt szó, minden jöttmentre ráaggatják.
persze, aki odaáig eljut tehetséges, de maradona nem volt nagyságrendekkel gyorsabb a többieknél, nem volt erősebb.
páratlan labdaérzék - mindig az jut eszembe, amikor egy edzésvideón a földön fekve dekázgat és úgy áll fel, hogy szinte minden testrészén végigpattogtatja közben a bogyót - nagyon jó koordináció, egyensúly, mindenkinél jobban használta és alkalmazta, hogy az ellenfelek támaszkodó lába felé tudott megindulni, rengeteg dolog egyvelege, és emellett még fineszes, okos is volt.

de nem értem mi a fact magyarázok itt, vannak olyan videók róla, amin látszik, hogy vannak dolgok, amiket soha senki nem fog megismételni. az internet, facbuk, twitter és kábeltévé kora előtt volt bálvány az egész világon.
ezt csak ronaldo tudta überelni az egy darab barcás évével, de ott a nike-nak jó szerepe volt benne.
Én is napi szinten focival foglalkozok, de arról nem tehetek, hogy a 80as évek végén születtem, ezért nem láthattam az akkori meccseket
internet meg fasznak van ugyebár.
azért sikerült magadra venned, de nem is baj, hátha arra késztet, hogy utánajársz picit a dolgoknak.
Kép
Kép
Kép

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. március 15., vasárnap 15:57

hehe írta:most ne vedd magadra, de eleve ha focival foglalkoznék napi szinten, márpedig sztem itt sokan naponta néznek videót, híreket, meccseket, akkor az a minimum, hogy utánanéznék a történelemnek.
Én is napi szinten focival foglalkozok, de arról nem tehetek, hogy a 80as évek végén születtem, ezért nem láthattam az akkori meccseket. Ezért kérdeztem, azt amit. De akkor ezek szerint igen, ennyire szivatta a top védőket is, mint ahogy az a videókból lejön.
hehe írta:teljesen komolytalan olyanokkal szóba elegyedni, akiknél pár éve kezdődött a foci és ez a mostani nézhetetlen fos a default állapot.
Teljesen komolytalan? Azért mert csak 26 leszek és nem 40+? Azért én sem a mai focin nőttem fel...

Maradona más kategória volt,nem mérvadó hogy ment el egy topvédő mellett,mert 10 évvel megelőzte a korát,senki sem tudta pusztán tehetségből levédekezni.....mintha most messit betennéd a második ligába. Annyi különbséggel hogy diego kevesebbet támadta a kaput,sokszor visszábbvonva irányított,mozgatta a társait,nem a gól volt a fő feladata hanem az ellenfél teljes őrületbe kergetése.
Köszöntem a választ, lehet ezt így is. :) Bár hehének megvan a sajátos stílusa. :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. március 15., vasárnap 15:51

M1Ö írta:
R.M.C.F írta:Pl, Franco baresi
Ez itt off, de eszembe jutott róla a dél-amerikai topicból a Maradona beszélgetés.
Nem tudom, hogy játszottak-e egymás ellen, de például egy ilyen szintű védő mellett is ennyire simán el ment Maradona?
Mert videó alapján olyan, mintha amatőrök ellen játszott volna. Azok az oda lépések, helyezkedések, hátrálások stb. stb.
Szóval lényeg a lényeg, hogy a régi top védők is ilyen nevetségesen bénának tűntek ellene?

Maradona más kategória volt,nem mérvadó hogy ment el egy topvédő mellett,mert 10 évvel megelőzte a korát,senki sem tudta pusztán tehetségből levédekezni.....mintha most messit betennéd a második ligába. Annyi különbséggel hogy diego kevesebbet támadta a kaput,sokszor visszábbvonva irányított,mozgatta a társait,nem a gól volt a fő feladata hanem az ellenfél teljes őrületbe kergetése.

Maradona nem játszik az összehasonlításokban.Más kategória. Egy F1 es autót sem mérünk össze triciklikkel :lol: :lol: :lol:
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. március 15., vasárnap 15:42

Nem tudom, hogy játszottak-e egymás ellen, de például egy ilyen szintű védő mellett is ennyire simán el ment Maradona?
most ne vedd magadra, de eleve ha focival foglalkoznék napi szinten, márpedig sztem itt sokan naponta néznek videót, híreket, meccseket, akkor az a minimum, hogy utánanéznék a történelemnek.
meg lehet nézni milyenek voltak a napoli-milan meccsek a 80-as években, amikor maradona szinte egymaga alázta egy sokkal gyengébb csapatban a rijkaard-vanbasten-gullit meg agyonösszevásárolt kőgazdag milant maldinistül, baresistül.
zico - aki a brazilok egyik legnagyobb legendája -, igaz súlyos sérülés után, de alig-alig tudott beleszólni az olasz fociba akkoriban. a juventus platinivel, stb.
ráadásul a mostani edzőnk is ott játszott, nem is értem, teljesen komolytalan olyanokkal szóba elegyedni, akiknél pár éve kezdődött a foci és ez a mostani nézhetetlen fos a default állapot.
Kép
Kép
Kép

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5617
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. március 15., vasárnap 15:38

R.M.C.F írta:Pl, Franco baresi
Ez itt off, de eszembe jutott róla a dél-amerikai topicból a Maradona beszélgetés.
Nem tudom, hogy játszottak-e egymás ellen, de például egy ilyen szintű védő mellett is ennyire simán el ment Maradona?
Mert videó alapján olyan, mintha amatőrök ellen játszott volna. Azok az oda lépések, helyezkedések, hátrálások stb. stb.
Szóval lényeg a lényeg, hogy a régi top védők is ilyen nevetségesen bénának tűntek ellene?
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. március 15., vasárnap 15:31

Azért ne állítsuk már be úgy, hogy CR egy Khedira szintű srác, aki csak a kemény munkának köszönheti, hogy lett valaki. Bőven tehetséges játékos ő is.
A " bőven " is eléggé alulértékeli őt....Ronaldo szikrázó tehetség az akarata mellett is,maga az akarat,szerintem ez egyik legfontosabb erény a labdarúgásban,mert lehet bárki bármekkora tehetség,zseni ha nincsen akarata,egyszerűen halott a labdarúgásban...magyarországon vagyunk,láttunk itt ilyet sokat.

Ronaldo kivételes tehetségű játékos,az akarata kiemelkedik még a tehetségétől is. Az hogy messi miben más,lehet vitatkozni,lehet hogy könnyedebb,ösztönösebb,de az egy dolog.....van aki ezért csillag van aki amazért.

Számomra az a csúcs,aki a képességeivel,erényeivel,adottságaival tisztában van és ezekre támaszkodik.

Pl, Franco baresi soha sem volt egy fineszkirály,nem volt ügyes,vagy kivételesen képzett......de voltak kivételes adottságai,erős jellemű,szikrázóan kemény,durva,könyörtelen védő volt,minden labda az övé volt,mintha ő hozta volna otthonról....nem bonyolította,nem színezte,azt tette ami a feladata,de azt 100%osan, olyan karaktere volt,ami ritka,vezér volt,az akarata ráragadt a társaira,ha ő akart(és mindig akart) a többinek sem volt büdös kiadni magából mindent,egyszerűen magával "húzta" a társait......és ez egy csapatsportban a legfontosabb és legdöntőbb erény.

Ezek számomra a csúcsfocisták....nem a színészbobok,kirúzsozva odahaza ha nem látják,színesbugyogóban,selyempizsiben,anyu főztét eszegetve....
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11193
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. március 15., vasárnap 13:58

palesz77 írta: Persze értem én, hogy CR-t te baromira imádod, de azért azt kicsit erősnek érzem, hogy CR-ből 1 van és volt, Messiből meg láttunk már rengeteget a történelem során.. :coffee:

Te valakit nagyon félre értesz.Cr-t tartom jelen kor legjobbjának, imádni a fenomént és Zidane-t imádtam... :coffee:

A rengeteget értsd mondjuk olyan 7-10nek... Lehet ezt csűrni csavarni, de Messi egy zseninek van beállítva egy ösztönös istenadta tehetségnek.Ilyen volt, lesz is mindig.Ronaldo,Zidane,Ronaldinho ez 3 név az elmúlt 15(!) évből akik minimum voltak akkora zsenik mint Messi, ha nem jobbak.

CR viszont teljesen egyedi, írtam is ,hogy ezen lehet vitatkozni,hogy valójában milyen tehetséges ő, de nem volt hozzá hasonló futballista.Egy szóval nem mondtam,hogy ő ettől most minden idők legjobbja lett (az messi)...csak ott van a hall of fame-ben,mert pálya futása végén ott lesz és kevésbé a zsenialitása miatt, és ez tök egyedi.Nekem ez bejön, elfogadom azt is ha valakinek nem.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2015. március 15., vasárnap 13:38

dzsi91 írta:Nem láttunk még ösztönös zseniket akik tehetségüknek köszönhetően világ legjobbjai lettek? Láttunk már nem ösztönös zseniket(mondjuk ez megint egy jó vita lenne) akik elértek ugyanabba az elitligába ahova csak istenadta tehetséggel lehet bekerülni?
Azért ne állítsuk már be úgy, hogy CR egy Khedira szintű srác, aki csak a kemény munkának köszönheti, hogy lett valaki. Bőven tehetséges játékos ő is. Nem nézek évtizedek óta focit, de 100%-ig biztos vagyok benne, hogy nem ő az első játékos, aki a szorgalmával tudott pár szinttel feljebb lépni, mint amennyire tehetséges volt - mert alapból egy kb Ibraéhoz hasonlóan sikeres karrier azért befigyelt volna nála is, valamivel gyengébb hozzáállással. Meg mondjuk azt se mondanám, hogy minden skilljétt 100%-osra húzta fel, bőven vannak neki is hiányosságai, elég csak a mezőnymunkájára gondolni a meccsek javán.

Persze értem én, hogy CR-t te baromira imádod, de azért azt kicsit erősnek érzem, hogy CR-ből 1 van és volt, Messiből meg láttunk már rengeteget a történelem során.. :coffee:
reeed_ati írta:Számok alapján lehet elérte az ilyen kalibereket, de játékban soha nem fogja, ez az én egyéni véleményem.
Ez meg a másik. De ugye ez is relatív.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. március 15., vasárnap 13:36

nem ösztönös zseniket(mondjuk ez megint egy jó vita lenne) akik elértek ugyanabba az elitligába ahova csak istenadta tehetséggel lehet bekerülni?
Számok alapján lehet elérte az ilyen kalibereket, de játékban soha nem fogja, ez az én egyéni véleményem.
Az, meg hogy láttunk ösztönös zseniket nem jelenti azt, hogy rengeteg volt belőlük.(itt most a legnagyobbakra gondolok)
Ebben viszont igazad van, hogy C.R nem feltétlen a tehetsége miatt tart itt és ebben egyedülálló, én a rengeteg Messin akadtam fenn. :)

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11193
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. március 15., vasárnap 13:27

reeed_ati írta:
Messi-t már látott a futball világ, rengeteg Messit láttunk már, CR-t viszont még nem.
Jah rengeteg Messit láttunk persze. :mrgreen:
Nem láttunk még ösztönös zseniket akik tehetségüknek köszönhetően világ legjobbjai lettek? Láttunk már nem ösztönös zseniket(mondjuk ez megint egy jó vita lenne) akik elértek ugyanabba az elitligába ahova csak istenadta tehetséggel lehet bekerülni?
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. március 15., vasárnap 13:24

Kerlon írta:Megkértél, hogy kezeltessem magam, menjek szakorvoshoz, nevetséges vagyok... hallgattam volna..? :roll:

És ahogy többen is megjegyeztük kicsit unalmas már ugyanazokat a köreidet lefutni. Pepe téma(tudjuk, alulértékelt, pedig a legjobb stb), Real ellen mindenki jobb, stbstbstb... Részemről béke, szép estét.

Azt írtam hogy nevetséges vagy ,igen,mivel betámadtál egy tök egyértelmű és valós kijelentésemért. A szakorvos,a kezeltetést általánosságban írtam,azokra célozva,akik szerint nem volt nagy különbség. Ez megint csak védhető. Ha magadra veszed,akkor biztos tagadod hogy volt elég nagy különbség,akkor meg jogos,és pusztán baráti jó tanácsként is felfogható.

Na de,rád nézve,szerinted unalmasak a köreim,oké......soha sem mondanám hogy nem,de most csak neked elárulok egy nagy titkot, az "unalmas köreim" minden esetben az unalmas baromságoknak szólnak,mindig.....mindig....minden alkalommal,akkor,csak is akkor ha van előtte baromság. Ha neked,és pár társadnak az unalmas,hogy felhozok egy témát sokszor,akkor miért nem dunnyogsz amikor előtte,tömegesen nyomják a baromságot? Miért nem verted magad amikor éveken át vissza visszatérő rendszerességgel írták le pl az általad is említett Pepét,meg hogy varane a jobb(nagy fenét.....), vagy antimourinhoztak 10000000x....szidták,vagy lakodalmat ültek ha kikapott a chelsea mert azzal JM ellen köpködhettek,vagy a meccseink alatt 100 bale ellenes köpködés jön létre és ezeket sorolhatnám reggelig.....most már gennyezik folyamatosan arbeloát,előtte mentek neki tömegével jamesnek,és ezeket nem azért hozom fel hogy ezek közül nem volt sok igazság,hanem a mennyiség......azok nem voltak neked érzékenynek unalmasak? Nem unalmasak, hogy vannak kiskedvencek,akiknek ha szarul megy akkor megy a mosakodás,rossz a poziciója,mások bénák voltak,de ő tálentum,nem unalmas hogy a megítélések nem korrektek?


EZEK NEM UNALMASAK? Csak az én replikáim unalmasak? Amik darabra bőven elmaradnak a sok baromság mögött?
Ezek az igazán unalmasak......és ha ezekre odatolok valamit,akkor már megy a szarakodás.
Nem hiszem hogy érted,mert ha értenéd,már értetted volna elsőre is,úgy hogy inkább maradok magamnak,és olvasom az okosságokat tovább.
Felejtsük el egymást,Te szerinted nem volt nagy különbség a valencia real elleni és mások elleni meccsein,szerintem meg zongorázni lehetett a kölönbséget,mint felfogásban,mint akaratban,futómennyiségben,koncentrációban....stb...mindenben,még pedig elég jelentősen láthatóan.
De mindegy,Te látod jól. Én majd tanulok még kicsit Tőled.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2744
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. március 15., vasárnap 13:23

Messi-t már látott a futball világ, rengeteg Messit láttunk már, CR-t viszont még nem.
Jah rengeteg Messit láttunk persze. :mrgreen:
C.R. egy gép, Messi mozdulataiból viszont az jön le, hogy ösztönös a srác, mint annak idején Dinho, Zizu és a többiek, persze más stílusban, talán Maradonához hasonlóban, bár őt csak pár vidin láttam :) .
Nálam ez különbözteti meg őket és épp ezért Messit tartom a jobb játékosnak, holott számomra egyáltalán nem szimpatikus.
C.R előtt is le a kalappal, mert irtózatos munka van benne és persze van ott tehetség is bőven, de az ő játékát nem az a könnyedség jellemzi ami mondjuk a számomra legnagyobbaknál jellemző. Görcsösen gólra törő és ahogy lejjebb is írták, ez meg is látszik a játékán, sajnos elég sűrűn.
Messit meg néztem tegnap is és úgy szlalomozott át a középpályáról indulva a védőkön, hogy valami hihetetlen.
De távol álljon tőlem, hogy fényezzem, tényleg nem csípem, csak jobb játékosnak tartom egyszerűen.

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. március 15., vasárnap 13:22

Hemed mit hagyott ki az Almeria - Villarreal meccsen, megidézte Higuaín szellemét. :lol:
francois írta:
dzsi91 írta:tribbli
dribli lesz az :lol:
Nem-nem. Biztosan erről van szó. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 15., vasárnap 13:22

Ez a Hemed 3 méterről rúgta fölé :lol: :lol: Komikus meccs. Almeria győzelmet érdemelne, Villarreal kb 20%-át mutatja, mint amit ellenünk.


Messi vs CR-hez szólva egyetértek a többséggel. Messi a tehetséges, ösztönös zseni, lenyűgöző labdaérzékkel ám förtelmes személyiséggel. CR a maximalista munkamániás, aki egész életét a focinak szenteli, meg mellette a való életben nem akkora csőcselék. A pályán más mindenki, azt hagyjuk. Kb egálra jön ki a kettő.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11193
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. március 15., vasárnap 13:20

francois írta:
dzsi91 írta:tribbli
dribli lesz az :lol:
:mrgreen: jóvanazúgy
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: francois » 2015. március 15., vasárnap 13:19

dzsi91 írta:tribbli
dribli lesz az :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11193
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. március 15., vasárnap 13:14

Most attól,hogy 1 éve pocsékul lövi a szabadokat,egész pályafutását nézve a szabadrúgásokra is 10est kapna.Messi nem romlott a szabadokat tekintve,beveri amiket eddig is bevert,persze hogy így sokkal jobban lövi jelenleg mint Cé.

Az meg,hogy tökéletes,nem véletlen írtam idézőjelbe mert tökéletes nincs,Messi sem az.Azt l,hogy kurvajó mind2re rálehet sütni,egy szintet képviselnek minőségben,hasznosságban(most ezt úgynézzük,hogy mind2 aranylabdás formában van,ne úgy hogy Cr mélyponton) Innentől már csak a szubjektivitás dönt,nálam a különlegesség,nálad nem.parttalan vita ez.

Ki a jobb játékos,Ibra vagy mondjuk Raúl/del piero? 90% szerintem arc nélkül rávágja,hogy Ibra,miért?mert az emberek a tribblivel azonosítják a jobb játékos szót.Pedig egy Raúl vagy dél piero sokkal hasznosabb szerintem,mégha játékstílusuk miatt soha nem voltak olyan látványosan mint a svéd.Ez most külön ennek a jobb játékos szlogennek Szólt.

De mind1 Örülök,hogy Messi a barcában van.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. március 15., vasárnap 13:13

Sunsky írta:
dzsi91 írta:CR-nél "tökéletesebb" focisták viszont nem
Ezt nem értem. Miért ő a tökéletes focista?
Sokan mondják, hogy jól lő szabadot, de ez nem igaz, Messi szerintem simán jobban lövi őket. Magassága miatt Ronaldo jobban fejel, mondjuk ebben a mostani formáját elnézve, talán jelenleg a legjobb, de amúgy mindent erőből akar megoldani, nincs olyan könnyedség a játékában, mint Messinek. Kulcspasszokról már nem is beszélve. Most nem arról beszélek, hogy ki hány gólpasszt ad, mert azt Ronaldo is ad szép számmal, de míg nála az utolsó passzok csak egy sima bepassz vagy beadás ami jó helyre megy, addig Messi nagyon sokszor megcsinálja, hogy 5-6 ember között pörgeti el a labdát és olyan ütempasszokat ad, hogy csak lesünk.

Tény, hogy rengeteg gólt lő, de én Modricot is sokkal jobb játékosnak tartom nála. Nem gólveszélyesebbnek, de amit a fociról tudni kell, az a horvátban benn van.

Amúgy valószínűleg tényleg szubjektív, de a könnyedség miatt nálam Messi a jobb. Valószínűleg Ronaldoval sem lenne probléma, de mindig annyira görcsöl, hogy nem tud megfelelni saját magának, hogy ez teljesen meglátszik a játékán, a pánikszerű passzain, mikor már rosszul tolja a labdát, vagy nem ütemben indul meg és a nála lassabb védő simán szereli.

És attól függetlenül, hogy láttam már Messihez hasonló játékosokat, attól nekem pl még mindig nem Ronaldo lesz a jobb.
+1
főleg a modricsos rész
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. március 15., vasárnap 13:12

Villarreal komoly kis meccset játszik, pókereznek a srácok :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég