Spanyol bajnokság

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Ki lesz a bajnok?

A szavazás 2023. szeptember 18., hétfő 6:28-kor befejeződött.

Atletico Madrid
3
3%
FC Barcelona
15
15%
Real Madrid
78
78%
Más, megírom kommentben
4
4%
 
Szavazatok száma: 100

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 22., szerda 11:54

Elmeletileg Tebas beadta a lemondasat, na de ne oruljon senki.
Egy honappal azelott adta be, hogy lejart volna a mandatuma, ezzel kenyszeritve a valasztasok kiirasat egy honappal korabban.

Mindezt azert akarja, mert a TAD vizsgalata, meg a Szuperliga dontes is december 21-en derul ki, es ha az eredeti terv szerint haladna a liga elnokvalasztasa, akkor csak 26-a utan irnak ki a szavazast.

Szoval lemond, majd ujraindul a negyedik ciklusert, mindezt azert hogy bebiztositsa magat, barmilyen iteletek is szuletnek, de ha mas nem, kirugas eseten hatalmas lovet kaszaljon.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. november 20., hétfő 21:21

Realista24 írta: Fordítva sem mondjak a játékosnak hogy eddig évi 50 meccsre kaptal 10 milliót, most 65 lesz, emelünk.
Nem kell nekik kulon mondani, igy is folyamatosan verik az asztalt az ugynokeiken keresztul a nagyobb fizetesert. A klubok elnokei az UEFA-t zsaroljak a tobb penzert. Az UEFA meg ahelyett, hogy a bevetelbol tobbet osztana vissza a kluboknak, inkabb tobb meccset irnak ki, amibol meg tobbet lehet megtartani, kulonbozo ev vegi premiumkent kiosztani, stb. (vagy ha a helyi szovetsegekre gondolunk, ok elviszik a meccseket az arabokhoz, idiota idopontra rakjak oket) Majd amikor a jatekos es az ugynoke meglatja, hogy megint nott a klub bevetele, neki meg volt egy jo fel eve, eszebe jut, hogy epp itt az ideje egy uj szerzodesnek. Es igy tovabb.

Egy ordogi kor, amibol egyik fel sem tud/akar kollektiven kilepni es azt mondani, hogy akkor 20%-al visszavagjuk a meccsek szamat, amiert cserebe ugyanennyi bevetelrol lemondunk, mert lenyegeben mindenki brutal jol keres a vegen. Pont ezert nem tudom sajnalni se a jatekosokat, se a klubokat, se az uefat.

Az egyetlen, aki tenyleg sziv a draga mezekkel, mecsjegyekkel, bufevel, tv elofizetessel es a szinvonal romlasaval, az a szurkolo.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. november 20., hétfő 21:17

ferni írta: Nézz már meg egy NFL-t mennyi szünet van meg még lehetne sorolni.
Idejük sincs nyáron normálisan regenerálódni, brutális milyen terhelést kapnak.
Régóta követem az nfl, a 49ers meccseit nézem is, a kettőt összehasonlítani sem lehet. Ott szeptember elejétől megy a szezon a februári superbowl-ig, amikorra egy csomó csapat már rég kiszáll. Külön támadó és védő sor. 3-4 órás meccsek amik folyamat állnak. Ott a sérülést sem kezelik mindig rendesen, sok esetben a lényeg h összedrótozzák valahogy aztán offseasonben lehet kezelni. Ezek a játékosok annyi féle "cuccal" vannak turbózva. Ehhez képest egy focistának van 1 hónap nyári szünete az utolsó klub/válogatott meccs és az első edzés között?
Az a baj, hogy mindenki akarja a saját szeletét a tortából, klubok, válogatottak, uefa, fifa és az eredmény ez ami most van. Jobb nem lesz, csak rosszabb...azt hitték több cserével meg is oldották a problémát

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 20., hétfő 20:58

ferni írta: Nézz már meg egy NFL-t mennyi szünet van meg még lehetne sorolni.
Idejük sincs nyáron normálisan regenerálódni, brutális milyen terhelést kapnak.

Le kéne csapni az első osztályokat is mindenhol 18 csapatra, lehet 16ra is, Spanyol kupán is fix lehetne rövidíteni valahogy a nagy csapatoknak, BL az maradhatna kb, az reális kb ahogy megy, de hát nem fog...

Legnagyobb baj magasan a válogatott szünetekkel van, kiesnek a játékosok a megszokott rutinukból, csomó utazásd stb,nem véletlen van folyamat ennyi sérülés mindig mindenhol.
Nagyon sokat nézek NFL-t, jártam hazai amerikai foci edzésre is, tudom értelmezni a különbségeket egy full kontakt sport között ahol folyamatosan teljes sebességgel egymásnak szaladnak az emberek és az európai foci között. A húsdaráló helyett nézd meg NHL-t, NBA-t, baseballt stb. 80+ meccsek, csak forgatják a kereteket.

De ahogy mondtam nyilván fizikailag jobb nekik ha kevesebb a meccs, csak szerintem az egy valid kérdés hogy ha ott van előttük hogy X fizu Y meccs vagy 2x fizu 2y meccs, ki mit választana. Meglepne ha nem oszlana meg a válasz mindkét opció között.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. november 20., hétfő 20:16

Az összes válogatott meccset egyszerre kéne letolni. Vagy szezon elején, vagy szezon legvégén. Ez a szétdarabolás, pláne, hogy ősszel háromszor is megteszik, kurvaszar.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 20., hétfő 20:15

Halfkey írta: Amúgy a sok panaszkodgatás a meccs szám miatt azért nem fekete-fehér téma.

Egyrészt azért, mert senki sem kötelezi sem a játékost sem a csapatot hogy mindenki mindig játsszon. A 25 fős keretek sehol sincsenek kihasználva, max 17-18 ember játszik jelentős perceket, sok helyen meg csak 13-14.

Másrészt oké hogy a legjobban keresők emellett kardoskodnak, de olyan ez mintha megkérdeznék tőled dolgoznál-e négy napot négy napi fizetésért. Több meccs, több bevétel, magasabb játékosfizetés. A csúcson, akik már rengeteget keresnek úgyis ilyenkor azt mondják oké dolgozok kevesebbett kevesebbért, de van egy széles réteg aki meg inkább elfocizgat többet hogy a karrierje után legyen valami tartalék.
Fordítva sem mondjak a játékosnak hogy eddig évi 50 meccsre kaptal 10 milliót, most 65 lesz, emelünk.

A klubokon eredménykényszer van, mert kell a tvs pénz, a nemzetközi helyezés, stb.

Az az 5-10 fő, aki nincs használva, meg nem véletlen, ez is egy olyan referencia pont nekem, ami arról árulkodik hogy túl sok a meccs (biztonsági tartaléknak is hívhatjuk a tölteléket), a keretek pedig túlzóak. Ez kihat a pénzügyi stabilitásra is, és kialakul egy ördögi kör.

Első körben ezen kene dolgozni, és nem azon hogy évi x meccsel több legyen, hogy az íróasztal mögött levő emberek meg többet kaszaljanak az UEFAnal.

Pl. ha már így alakul ahogy, akkor lehet be kene vezetni egy minimum jatekidot minden első kerethez tartozó játékos számára. Ilyen pl. van utanpotlasban, aki meccsen van, 4x20 jelenleg, minimum a felet pályán kell töltenie.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ferni
Hozzászólások: 8256
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. november 20., hétfő 20:05

Nézz már meg egy NFL-t mennyi szünet van meg még lehetne sorolni.
Idejük sincs nyáron normálisan regenerálódni, brutális milyen terhelést kapnak.

Le kéne csapni az első osztályokat is mindenhol 18 csapatra, lehet 16ra is, Spanyol kupán is fix lehetne rövidíteni valahogy a nagy csapatoknak, BL az maradhatna kb, az reális kb ahogy megy, de hát nem fog...

Legnagyobb baj magasan a válogatott szünetekkel van, kiesnek a játékosok a megszokott rutinukból, csomó utazásd stb,nem véletlen van folyamat ennyi sérülés mindig mindenhol.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. november 20., hétfő 19:58

Amúgy a sok panaszkodgatás a meccs szám miatt azért nem fekete-fehér téma.

Egyrészt azért, mert senki sem kötelezi sem a játékost sem a csapatot hogy mindenki mindig játsszon. A 25 fős keretek sehol sincsenek kihasználva, max 17-18 ember játszik jelentős perceket, sok helyen meg csak 13-14.

Másrészt oké hogy a legjobban keresők emellett kardoskodnak, de olyan ez mintha megkérdeznék tőled dolgoznál-e négy napot négy napi fizetésért. Több meccs, több bevétel, magasabb játékosfizetés. A csúcson, akik már rengeteget keresnek úgyis ilyenkor azt mondják oké dolgozok kevesebbett kevesebbért, de van egy széles réteg aki meg inkább elfocizgat többet hogy a karrierje után legyen valami tartalék.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11141
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 20., hétfő 17:03

Ha mer nem melegitenek be csak egybű szaladnak a labda utan :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 20., hétfő 17:00

Realista24 írta: Meg nincs felszezon se, mar 8 La Liga jatekos szenvedett keresztszalag-szakadast.
- Courtois
- Militão
- David Silva (Real Sociedad)
- Joel Roca (Girona)
- Arambarri (Getafe)
- Sedlar (Alavés)
- Yeremy Pino (Villarreal)
- Gavi (Barcelona)
ESPN UK
There have been 196 injuries in the Premier League so far this season.
This number marks a 15% increase compared to the last four seasons.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. november 20., hétfő 15:55

hehetheoriginal írta: szerintem növelni kéne a meccsszámot.
te is kevésnek találod?
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 20., hétfő 15:30

hehetheoriginal írta: szerintem növelni kéne a meccsszámot.
With the new UEFA Champions League format, players will have to play between 65 to 75 matches per season (including International Duty).
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11141
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 20., hétfő 13:23

szerintem növelni kéne a meccsszámot.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 20., hétfő 13:16

Meg nincs felszezon se, mar 8 La Liga jatekos szenvedett keresztszalag-szakadast.
- Courtois
- Militão
- David Silva (Real Sociedad)
- Joel Roca (Girona)
- Arambarri (Getafe)
- Sedlar (Alavés)
- Yeremy Pino (Villarreal)
- Gavi (Barcelona)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11141
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 15., szerda 16:04

Laporta sztem azert mert eljaras folyik ellenuk a lefizetesek miatt, aztan igy tiltakozik, hogy gonoszak meg cunyacskak veluk szemben
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 15., szerda 15:59

hehetheoriginal írta:
Realista24 írta: Florentino Pérez & Joan Laporta have both decided to leave the Board of Directors of the Spanish Football Federation.
@jfelixdiaz
Gondolom különböző okokbol kifolyólag :lol:
De itt gyulik gyulik a szar ahogy nezem, es egyszer ez a lufi nagyot fog pukkanni, mindenki szaros lesz :lol:
Perez tudja, hogy miert. Laporta meg csak koveti pincsi modjara, mert az oreg legalabb tudja, hogy mit miert csinal :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11141
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 15., szerda 15:54

Realista24 írta: Florentino Pérez & Joan Laporta have both decided to leave the Board of Directors of the Spanish Football Federation.
@jfelixdiaz
Gondolom különböző okokbol kifolyólag :lol:
De itt gyulik gyulik a szar ahogy nezem, es egyszer ez a lufi nagyot fog pukkanni, mindenki szaros lesz :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 15., szerda 15:33

Florentino Pérez & Joan Laporta have both decided to leave the Board of Directors of the Spanish Football Federation.
@jfelixdiaz
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62627
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. november 15., szerda 13:11

gutihaz14 írta:
Realista24 írta: Évi 6 millió eurót kap Simeone 2027-ig ha behozza legalább harmadiknak az Atmat.

Gondolom ez a husegbonusz kompenzációs csomag része.
jo magas a lec :lol:
Ahogy irtam, jart volna husegbonusz Simeonenak, amit most nem kapott meg, hanem megegyeztek, hogy 2027ig megkapja a fizetesi csomag egy reszekent.

Ugyanazt csinaljak, mint a Barca. Nagy osszegu kifizetesek elosztasa hosszabb periodusra.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5171
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Spanyol bajnokság

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2023. november 15., szerda 12:50

Realista24 írta: Évi 6 millió eurót kap Simeone 2027-ig ha behozza legalább harmadiknak az Atmat.

Gondolom ez a husegbonusz kompenzációs csomag része.
jo magas a lec :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 74 regisztrált és 0 vendég