Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás 2024. április 18., csütörtök 12:34-ig van érvényben.

Győzelem, továbbjutás.
30
33%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
18
20%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
6
7%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
34
38%
 
Szavazatok száma: 90

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:29

Marky írta:
ateeemadrid írta: Ez is érdekes kérdés, mert oké, a válogatottakból való kizárásnak lehet nincs jogalapja, de egy sporteseményen - amit ők rendeznek - való részvételt miért ne tilthatnának meg? Itt nem arról volt szó, hogy a válogatottnak tagjai lehetnek-e, hanem hogy az EBn/VBn szerepelhetnek-e. Szerintem nem mind1.
Tovabbra sem erzem valos fenyegetesnek ezt, ha a FIFA es az UEFA el akar esni a bevetelei nagyreszetol, akkor hajra. Nem hulyek ok sem, egy vilagverseny a legjobbak nelkul az Olimpia szintjere vagna vissza az adott tornat.
Messi akkor idén sem nyer Copa Americát :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Marky » 2021. április 19., hétfő 16:28

ateeemadrid írta: Ez is érdekes kérdés, mert oké, a válogatottakból való kizárásnak lehet nincs jogalapja, de egy sporteseményen - amit ők rendeznek - való részvételt miért ne tilthatnának meg? Itt nem arról volt szó, hogy a válogatottnak tagjai lehetnek-e, hanem hogy az EBn/VBn szerepelhetnek-e. Szerintem nem mind1.
Tovabbra sem erzem valos fenyegetesnek ezt, ha a FIFA es az UEFA el akar esni a bevetelei nagyreszetol, akkor hajra. Nem hulyek ok sem, egy vilagverseny a legjobbak nelkul az Olimpia szintjere vagna vissza az adott tornat.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:25

ateeemadrid írta:
Majd nem fogod. :mrgreen: Vagy tudom ajánlani az amerikai felkészülési tornákat. :mrgreen:
Persze, mert egy nyár közepi, átigazolási szezonos torna, tét nélkül, összehasonlítható egy olyan sorozattal, ami kiváltaná a BL-t. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:24

füst írta: Jaa, hogy azoknak a kicsiknek. Nekem a Milan is kicsi. :D
COPE

Regarding the damage to the smaller clubs if these teams leave the major leagues, the #SuperLeague has planned a Solidarity Fund of about €10m, which would be about €6m more than what UEFA is currently contributing.

Szóval nagyobb lóvé, nagyobb visszaosztás azoknak, akinek nem jut egyébként.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4456
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 19., hétfő 16:20

Más:
1. a FIFPRO, azaz a játékosok szakszervezete már hivatalosan reagált a játékosok esetleges kizárására a nemzeti válogatottakból: ez jogtalan, ehhez az UEFA-nak, és a FIFA-nak sincs joga.

2. több, sportjogra szakosodott ügyvéd is jelezte, hogy az ilyen jellegű szankcionálásnak nincs jogalapja. Amennyiben ezt megtenné a FIFA vagy az UEFA, a játékosok perre vihetnék a döntést, és ott nekik adnának igazat, nem pedig a szervezetnek.
Ez is érdekes kérdés, mert oké, a válogatottakból való kizárásnak lehet nincs jogalapja, de egy sporteseményen - amit ők rendeznek - való részvételt miért ne tilthatnának meg? Itt nem arról volt szó, hogy a válogatottnak tagjai lehetnek-e, hanem hogy az EBn/VBn szerepelhetnek-e. Szerintem nem mind1.
Akkor itt mi különbözünk. Nekem sose lenne unalmas két hasonló kvalitású csapat évente találkozna.

Emlékszem mikor volt 4 El Classico 2 hónap leforgása alatt, én imádtam minden percét.
Majd nem fogod. :mrgreen: Vagy tudom ajánlani az amerikai felkészülési tornákat. :mrgreen:

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2021. április 19., hétfő 16:18

ateeemadrid írta:
Sokadjára írom le, de komolyan. Mikor fog jobban lázba hozni egy Real Madrid Juventus? Ha minden évben látod, akár többször is, vagy ahogy most van? Rohadtul szarni fog mindenki a Real Juvéra, ahogy a Clasicora is, mert nem lesz semmi varázsa, ha állandóan ezeket nézed.
Akkor itt mi különbözünk. Nekem sose lenne unalmas két hasonló kvalitású csapat évente találkozna.

Emlékszem mikor volt 4 El Clásico 2 hónap leforgása alatt, én imádtam minden percét.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ikarus93 2021. április 19., hétfő 16:20-kor.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3574
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. április 19., hétfő 16:17

Kicsit a South Parkból a youtube money részre emlékeztet a szitu, azzal a különbséggel, h itt a kluboknak van igazuk. Az elmúlt 20 év alapján a RM, MU, barca, Juve, tsai tették azzá a a hatalmas és jövedelmező pénzügyi projektté az európai futballt, ami.. Jár a nagyobb szelet a kluboknak..

És azt az érvelést is álszentnek érzem, hogy de ezzel a nemzeti bajnokságok, meg ha az nem lenne, a klubok hol lennének, stb.. Igen, mert a LaLiga, Premier League is biztos a tisztesség mintaműhelyei, és gyak. nonprofit szervezetek, ahol szintén a klubok az elsők.. Ugyanmár..

Jó zsarolási alap is, meg elitista, de lehet itt az ideje..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 19., hétfő 16:17

Jaa, hogy azoknak a kicsiknek. Nekem a Milan is kicsi. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:15

füst írta:
Realista24 írta: Bytheway ez a formátum 400 milliót osztana vissza a kiscsaptaoknak szemben az UEFA 240 milliójával.
Őőő, fejenként jut majd 400 milla, nem? A Fradi tuti nem kapott 240 milliót. :D
Olvasd el újra :mrgreen: Ez solidarity payment a kicsiknek.

Más:
1. a FIFPRO, azaz a játékosok szakszervezete már hivatalosan reagált a játékosok esetleges kizárására a nemzeti válogatottakból: ez jogtalan, ehhez az UEFA-nak, és a FIFA-nak sincs joga.

2. több, sportjogra szakosodott ügyvéd is jelezte, hogy az ilyen jellegű szankcionálásnak nincs jogalapja. Amennyiben ezt megtenné a FIFA vagy az UEFA, a játékosok perre vihetnék a döntést, és ott nekik adnának igazat, nem pedig a szervezetnek.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 19., hétfő 16:14

Realista24 írta: Bytheway ez a formátum 400 milliót osztana vissza a kiscsaptaoknak szemben az UEFA 240 milliójával.
Őőő, fejenként jut majd 400 milla, nem? A Fradi tuti nem kapott 240 milliót. :D

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:10

Bytheway ez a formátum 400 milliót osztana vissza a kiscsaptaoknak szemben az UEFA 240 milliójával.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

ekissm
Hozzászólások: 237
Csatlakozott: 2018. január 24., szerda 23:09
Kedvenc játékosaid: Zizou, R9, Ramos, Marcelo, Raúl, Modric

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ekissm » 2021. április 19., hétfő 16:09

Ami a közösségihálóban szembe jön (angol oldalak főleg), az alapján nagyon népszerűtlen a projekt eddig. Nem nagyon láttam támogató kommentet vagy posztot.

Én nekem se testzik, se a tervezett megvalósítás, se az, ami helyett jönne.

Remélem arra lesz ez az egész cirkusz jó, hogy jobb feltételeket bulizzanak ki maguknak a tradicionális csapatok az UEFA-nál, de ez másra nem jó, sőt... Pedig a fejlődés, innováció, újítás híve vagyok...

A BL kieséses szakasza a foci értelme jelenleg klubszinten. Kiscsapatoknak (Fradi, Kijev stb.) meg a selejtező és csoportkör.

Az összes katartikus fociélényem innen van (kivéve az Osztrákok elleni Szalai gól). A hosszú bajnoki vergődés soha nem fog ilyen nagy élnényt es ennyi emléket nyújtani, mind1, hogy az az Arsenal ellen vagy Getafe ellen történik.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4456
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 19., hétfő 16:08

kiserik írta: Azért maradjunk annyiban, hogy elég sok csapattal szemben hátrányban vagyunk anyagilag. Olajosok, angolok például. 5 év alatt 4szer megnyertük a BLt, el adtuk a világ legjobb játékosát és nem volt pénzünk megreformálni a csapatot. A stadion felújításra hitelt kell felvenni. Ennyi BL cím után. Egy angol alsóházi csapat többet költ játékosra, mint mi. Az olajosok kezében a korrupt mocskok, bármit megtehetnek. Nonszensz. Röhej. Hajrá Flo pápa! :agree:
De szép és naív gondolat, hogy ez az olajos klubok ellen szól. Azért van ott a Chelsea meg a City is.

A foci rossz irányba tartott, csak az a gond, hogy ez a szuperlig már nem csak egy rossz irány, hanem maga a cél. Onnantól, hogy valami alanyi jogon jár kluboknak, az egész elveszíti a lényegét. Ha mondjuk ezen változtatnának, lehet elfogadóbb lennék az ötlettel, de amég ez így van, egy normális szurkolónak a gyomra felfordul szerintem az egésztől.
a belegondolsz mint foci imádó, melyik meccs hoz jobban lázba egy Real Madrid - Getafe vagy egy Real Madrid - Juventus?

A válasz egyszerű. Engem nem érdekel a pénzügyi világ a fociba mindig is korrupt volt miért változna meg most? Én jó meccseket akarok látni nagy csapatok között, engem csak ez érdekel.
Sokadjára írom le, de komolyan. Mikor fog jobban lázba hozni egy Real Madrid Juventus? Ha minden évben látod, akár többször is, vagy ahogy most van? Rohadtul szarni fog mindenki a Real Juvéra, ahogy a Clasicora is, mert nem lesz semmi varázsa, ha állandóan ezeket nézed.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ateeemadrid 2021. április 19., hétfő 16:10-kor.

petiamadridista
Hozzászólások: 5234
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2021. április 19., hétfő 16:07

Hogy a plusz lóvéval meg mit csinálnak a klubok??
Mondjuk kifizetik a hiteleiket. Elsőnek.
Aztán invesztalnak a profitból. Játekosok. Merch, kávezók a stadion mellé, szurkolói zónák, plázák. Tobb jegyeladás, több meccs, lehetnek kedvezmenyes jegyek. Sok meccs sok lehetőseg mezei embereknek is h lássanak egy szuperrangadót élőben. Nem fél évre előre foglalsz helyet stb. Nem 2 nap alatt elfogy minden stb.
Franchise. You know.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62742
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. április 19., hétfő 16:07

Super League owners are looking to secure broadcasters like Amazon, Facebook, Disney and Comcast. It would raise the annual revenues up to 4 billion dollars - twice more than the Champions League.

Az ilyenekből látszik, hogy mennyi és mennyi pénz mehet csúszóba az UEFA-nak, amikről senki nem tud, amiket elnyelnek, mint ziro a gyrost.

És igen, itt jön, amit már írtam vagy kiserik írt. 4 BL cím után nem tudunk megvenni egy épkézláb játékost, mert nincs rá pénzünk.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3871
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2021. április 19., hétfő 16:06

Ha belegondolsz mint foci imádó, melyik meccs hoz jobban lázba egy Real Madrid - Getafe vagy egy Real Madrid - Juventus?

A válasz egyszerű. Engem nem érdekel a pénzügyi világ a fociba mindig is korrupt volt miért változna meg most? Én jó meccseket akarok látni nagy csapatok között, engem csak ez érdekel.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

poronty
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. április 19., hétfő 16:05

Nem.
A szuperliga a BL Helyett lesz.
Ezek a csapatok ugyanúgy elindulnak a saját bajnokságukban is. Ugyanúgy lesz Real Madrid - Getafe. Csak akkora előnnyel vesznek részt benne, hogy nem éri meg az araboknak beszállni.
Euroliga. Ugyanúgy van spanyol bajnokság Barcaval, Real Madriddal. Görög liga stb.
Mármint ezt szeretné Perez, az meg, hogy a valóságban mi lehet az egy más dolog. Jelenleg ugye a válogatott tornákra se akarják engedni a játékosokat, a szuper ligás csapatokból. Ceferin most mondta, hogy jogi úton próbálják kibaszni a 3 csapatot a BL-ből, és a ligák is lehet, hogy kidobják ezen csapatokat. Nem biztos, hogy ezek mind megtörténnek, lehet egyik sem. Én azt a verziót vázoltam, ahol Perezéknek csak a szuper liga jut és semmi más.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
füst
Hozzászólások: 3862
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2021. április 19., hétfő 16:03


Nem érted. Mi fog visszatartani egy arabot, hogy felvásároljon egy Newcastle-t vagy Sociedad-ot, ha az lesz a kritérium, hogy valaki bekerüljön arra a néhány szuper ligás helyre, ami minden évben szabd lesz, hogy meg kell nyerni a bajnokságot? Sevilla, Everton meg Napoli féle csapatoknál kell majd egy jobbat összevásárolni, ami simán elérhető. Eddig visszatartó erő volt, hogy pl az angoloknál top 6-ot nehezen előződ meg, ha nem öntesz a csapatba minden évben 200-300 eurót, küzdeni kell a BL helyért, ami hozza pénzt, ugyanez a spanyoloknál, a top 3 mellett komolyan project és komoly pénz kell, hogy beelőzd őket. Most meg a Sevilla, Napolikat kell majd lehagyni, ha szeretnél a szuper ligába kerülni, ahol szarrá profitálod magad a befektetés töredékéért.
Van egy kis logikai bukfenc. A szuperligás csapatok nem szándékoznak otthagyni a bajnokságot, velük együtt pedig legalább ugyanolyan "komoly projekt" kell összevásárolni és összerakni egy csapatot mint eddig.

Ha pedig kizárásra kerülnek a superligás csapatok, akkor értelmetlenné válik a gondolatmeneted, ugyanis minden bajnokcsapat aki szuperligába szándékozik kvalifikálni, egyúttal bukni is fogja a nemzeti bajnokságot, így nem fenntartható a dolog. :)

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4456
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2021. április 19., hétfő 15:59

ikarus93 írta: Itt a foci kap egy resetet most. Történelmet látunk.

Aztán kiderül, hogy mennyire lesz ez nekünk szurkolóknak jobb.
Én pozitiv vagyok ez jót fog tenni a klub focinak.
Aki szerint jót fog tenni, azok írják már le, hogy miért? No offense, csak még egyetlen érvet sem láttam, azon kívül, hogy köcsög uefa megkapja ami jár neki. De tényleg, mint sportágnak, mitől lesz ez jobb, és hogyan? Vagy a szurkolóknak? Mert akárhogy nézem, de jelen állás szerint ez csak pár klubvezetőnek lesz nagyon fasza.

Aztán persze a valószínűsíthető opció az, hogy lesz vmi megállapodás a fifaval, uefaval, meg teljesen új alapokra lesz fektetve az egész foci, ami még pozitív változást is eredményezhet, de attól jelenleg nagyon távol állunk.

kiserik
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. április 19., hétfő 15:59

Azért maradjunk annyiban, hogy elég sok csapattal szemben hátrányban vagyunk anyagilag. Olajosok, angolok például. 5 év alatt 4szer megnyertük a BLt, el adtuk a világ legjobb játékosát és nem volt pénzünk megreformálni a csapatot. A stadion felújításra hitelt kell felvenni. Ennyi BL cím után. Egy angol alsóházi csapat többet költ játékosra, mint mi. Az olajosok kezében a korrupt mocskok, bármit megtehetnek. Nonszensz. Röhej. Hajrá Flo pápa! :agree:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég