Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
Manolo
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Zsigárd

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Manolo » 2013. április 23., kedd 11:37

Két, ellentétes irányú előérzetem van: az egyik (a korábbi), hogy 3:2-re nyerni fogunk Dortmundban, úgy, hogy a BVB 1:3-ról szépít. A másik, a ma reggeli, hogy megtörve a jó sorozatunkat, nem leszünk képesek gólt rúgni holnap...

Ajánlanám a srácoknak, hogy az első számú opció lépjen életbe :D

A mai meccsel kapcsolatban: nem tudom, Messi milyen formában lesz, mennyire fogja esetleg hátráltatni a sérülése, de valahogy annyira erősnek érzem a Bayernt, hogy jelenleg képesek lehetnek megverni a Barcát Messivel együtt is, akár két góllal. A Messi nélküli Barcelonát pedig szerintem izomból is verni tudnák. Persze ha ott lesz Messi, azért nagyon kíváncsi leszek Heynckess taktikájára, mennyire mer majd nekiugrani a katalánoknak. Illetve, ha próbál visszahúzódni és a Barca fog dominálni, mennyire tudnak majd a bőrgatyások következetesek, fegyelmezettek maradni, figyelembe véve, hogy a szemük előtt fog lebegni a legalább kétgólos siker utáni vágy, ami szerintem hajtani fogja őket előre és a természetükből is ez következne.

A Milan-Barcán a 2:0 már előfordult, igaz, akkor nem az volt a valószínű, míg most sokkal inkább hajok efelé, már ami a különbséget illeti. A Bayern is játszott már otthon egy 2:0-át, de a Juventus taktikai repertoárjának, akárcsak a játékosai adottságainak szerves, nagyon fontos részét képezi a klasszikus értelemben vett védekezés - ellentétben a Barcelonával. Persze ha Messi csúcson lesz, nem hinném, hogy ne tudna összehozni a csapatnak 1-2 gólt, de a müncheniek ezúttal akár 4-szer is beköszönhetnek Valdeznek. Ezért az én tippem hazai győzelem, valahol 2:1 és 4:2 közt. :-)

Már régen nem vártam (a Madridéin kívül) ennyire meccset, bízom a látványos szórakozásban, szerintem legalább három gólt láthatunk majd. Kár, hogy az igazi ráhangolódásra sok időm nem lesz, kb. 8-ig nyomnom kell még a melót...
Vamos Real!

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2013. április 23., kedd 6:45

lordgabi írta:Amúgy ez a leghangulatosabb időszak a sorozatban
Bezony. Munka után lehet focizni egyet, estére pedig szabad teraszon, projektorról nézni a meccseket, jó hideg sörrel. :-)
Minden adott, már csak a jó eredmény hiányzik.
Viszont nem tudom miért, de nem izgulok annyira. Jó ez a Dortmund, de nem érzem bennük azt a meglepetést, hogy "kis" csapatként döntőzzenek. Idén szerintem az lesz a meglepetés, hogy a Barca lesz az ellenfelünk és nem a mindenkit agyon verő Bayern. Én a németekre tennék, de meglepetések nélkül nincs BL. :mrgreen:

Furcsálltam egyébként, hogy a Dortmund nem tartalékolt annyira a hétvégi bajnokijukon, mint mi. :hmmm:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 23., kedd 6:07

sajnos megálmodtam, hogy 4-2-re nyertek holnap este, igaz nem a dortmund, hanem a panathinaikos ellen, és cr,shaqiri,ribery rúgja a gólokat, illetve lesz egy olyan öngól, ahol az ellenfél védői 4. vagy 5. próbálkozásra nagy nehezen be tudják gyötörni az öngólt, pedig a kapusuk minden próbálkozásukat hárította. :lol:
mondjuk iniesta is rémlik, szóval jól összemostam a két meccset. :mrgreen:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. április 22., hétfő 23:20

lordgabi írta: Amúgy ez a leghangulatosabb időszak a sorozatban, legalábbis számomra, remek az idő, egész nap, estig kényelmesen lehet hangolódni a meccsekre a szabadban, focizni, ki mivel szokott...8 nap leforgása alatt pedig kialakul a finálé
És lassan a gyönyörű érettségi jegyek is.. :mrgreen: Úgyhogy nekem annyira most nem hangulatos ez az időszak. :D

Idegenben 1-1 és otthon nyerünk nehezen 2-1-re.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

UnAmorUnClub
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:15
Kedvenc játékosaid: Ronaldo(Fenomén), Ronaldinho, Robinho, Marcelo, Varane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: UnAmorUnClub » 2013. április 22., hétfő 23:08

Ronaldo nélkül lehet, hogy mi se lennénk már itt , viszont nekünk nem volt olyan szituáció, hogy Niang kapuhát lő majd 1 percre rá Messi lába elsül ismét és már nincs is miről beszélni,vagy beáll a PSG ellen vesztett állásnál és felpörög mindenki és továbbmentek..igaz nem Messi rúgta a gólt,de Pedro nyilatkozatából is kiderül ha valaki nem látta volna,hogy Messi volt a kulcs.
Nálnk egydül a United elleni 2 meccsen éreztem azt, hogy ha nincs CR akkor szevasz dobozos,bár a visszavágón ugye ott volt a Nani eset,ami nagyban hozzájárult, hogy a végét úgí megtudták nyomni a srácok..
Csoport meccseken pedig a City elleni hazai meccs volt az, amin Roni ismét akkor alkotott amikor igazán kellett.
Persze ez a 2 játékos "viszi" a 2 spanyol óriást,de nem mind1, hogy mikor villannak...amikor tényleg igazán kell és egy szezon múlhat rajta,vagy akkor villannak, amikor amúgy is teszik azt hétről hétre :hmmm:
Láthattuk tavaly az elődöntőben Roni bekezdett fél óra alatt 2 gól a Bayern elleni visszavágón,mindenki extázisban , én személy szerint otthon őrjöngtem, hogy mi volt,ez egy állat stb jelzőkkel illettem a portugált erre a végén 11-est Ront pont akkor amikor a szezon legfontosabb gólját kellett volna, hogy rúgja 11 méterről :(
De ez van,az már elmúlt.ettől még egy gép az ember :D

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2013. április 22., hétfő 23:06

Nekünk legalább kettőt kell rúgni. Ha ez meg van,akkor nagy baj már nem lehet,kétlem,hogy 3-mat kapnánk rögtön az első meccsen...

A Barca meg ki fog esni. Nincsenek csodák. :mrgreen:
:goat:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. április 22., hétfő 23:04

'shutterisland írta:ha ne adj Isten Ronaldo két gyengébb meccset fog ki.
Kedves vagy, mi is reméljük, hogy minden jól fog alakulni, és bejutunk a döntőbe. :Đ

Amúgy ez a leghangulatosabb időszak a sorozatban, legalábbis számomra, remek az idő, egész nap, estig kényelmesen lehet hangolódni a meccsekre a szabadban, focizni, ki mivel szokott...8 nap leforgása alatt pedig kialakul a finálé. Eddig pozitív élménynek számított ez az időszak, amikor nem mi búcsúztunk el az elődöntőben + nem a Barca jutott tovább. :x :-)
Hala Madrid, sikerülnie kell! :zoldsalas: :lilasalas:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. április 22., hétfő 23:02

Messi nélkül a Barca nem ugyanaz, CR nélkül a Real, ez tiszta sor.

Egy a lényeg, holnapután vagy sokgólos ikszet kell elérni Dortmundban, vagy győzni kell. Bár az utóbbi lenne az igazán szép.
Mondjuk padunk az nem lesz, ha valami rosszul alakulna.. :roll:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 22., hétfő 22:53

ha nincs Messi most nem azon tanakodnánk, hogy bejutnak-e a döntőbe-e vagy sem
elnézve a bl meccseiteket a csoportkörrel együtt, ronaldo nélkül ti is meg lettetek volna lőve.
nyilván nem kérdés, hogy erre a két emberre megint fokozottan nagy szükség lesz az elődöntőkben, egy jó messi nélkül szinte biztosan kiesünk, annyira jó most a bayern, míg nektek is meleg lehet a dortmund ellen, ha ne adj isten ronaldo két gyengébb meccset fog ki.

Casso
Hozzászólások: 832
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 11:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Casso » 2013. április 22., hétfő 22:51

UnAmorUnClub írta:,mivel ők kaptak egy PSG-t és egy Milant...
És a legkönnyebb csoportot. :shutup:

UnAmorUnClub
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:15
Kedvenc játékosaid: Ronaldo(Fenomén), Ronaldinho, Robinho, Marcelo, Varane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: UnAmorUnClub » 2013. április 22., hétfő 22:50

Én személy szerint, annyira kivagyok éhezbve egy BL trófeára, hogy nem bánnám ha némi szerencsével sikerülne ezt elérni :-)
Mondjuk így is épp eleget hallgataom az olyan szövegeket, hogy kivan nekünk kövezve az út a döntőig meg, a Nani piros is ugye.. .
De ilyenkor csak annyi mondok, hogy halálcsoport és United :D
Az tény,hogy a Galata a legjobb ellenfél volt számunka,és a Nani piros lapot is én sárgának néztem inkább,de azért ezt nem mondanám kikövezett útnak :roll:
Ezeket a dumákat általában Barcás ismerősöktől kapom,mivel ők kaptak egy PSG-t és egy Milant...de vélyeményem szerint nem azért voltak ezek a meccsek neccesebbeka Barcának mert olyan hihetetlenül erős csapatok, hanem mert a Barca mutatott gyengéb szériát és ha nincs Messi most nem azon tanakodnánk, hogy bejutnak-e a döntőbe-e vagy sem :hmmm:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. április 22., hétfő 22:26

Idén a Barcában nem érzem a pluszt. Nem érzem, hogy makkolnak. Eddig minden BL győzelemnél egy kis makkal mentek a döntőig, amikor meg nem jött ez a kis plusz, akkor kiestek.

De ez közhely igazából, minden BL győztesre igaz.

off Eszterke adom az avádat B-)

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 22., hétfő 22:22

az nem kérdés, hogy kapunk gólt, 100%.
amúgy sem jó a védelmünk, de most még lesz 3 hiányzó is.
itt az a lényeg, hogy gólt KELL rúgni, és lehetőleg legalább egy x-re hozni.
aztán a nou camp-ban a saját kezünkből indul a mérkőzés.

UnAmorUnClub
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:15
Kedvenc játékosaid: Ronaldo(Fenomén), Ronaldinho, Robinho, Marcelo, Varane, Modric, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: UnAmorUnClub » 2013. április 22., hétfő 22:21

Én is nagyon erősnek tartom ezt az idei Bayernt, ahogyan a tavalyit is annak tartottam és ahogy olvasom sokan mások is erősnek ítélik meg, persze mivel azok...rettentően erős szezonjuk van EDDIG!
De valamiért úgy érzem, hogy már holnap eldől majd, hogy katalánék jutnak a döntőbe :|
Lehet,hogy nehezen de a Barca olyan eredményt fog elérni, ami nekik hazai pályára a lehető legjobb lesz...
Sztem az a bizonyos Messi faktor fog dönteni, mint ahogy az elmúlt években oly sokszor :sly:
Fog gólt vagy gólokat kapni a Barca de lőni is fognak ebben biztosak lehetünk ..onnan hogy gólt szereznek nem lesz miről beszélni a döntő egyik résztvevőjét illetően.

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. április 22., hétfő 22:13

'shutterisland írta:én inkább a játék képére vagyok elsősorban kíváncsi.
nehéz elképzelni, hogy visszaáll a bayern, és kontrákra alapoz, szerintem megpróbálják majd uralni a meccset és persze a labdát is birtokolni.
A Bayernek idén nem volt szüksége arra, hogy visszaálljon, kivédték mindenki szemét anélkül is :lol: Legstabilabban és legjobban védekező csapat körülbelül Európában (azon kívül nem nagyon tudok nyilatkozni), és nem az van, hogy csak a védőkre hagyatkoznak, a bajoroknál tíz ember megy vissza, ha az kell, Kroosnak sem derogált adott esetben visszamenni, vagy akármelyik másiknak, na ez az, ami nem mindegy. Ráadásul elképesztő gyorsan reagálnak

Nálatok meg nem nagyon van a védelem a helyzet magaslatán mostanában. (Vihetitek Arbeloát, elférne :mrgreen: ), Piqué is olyan lassú mostanában, hogy Gomez, Ribéry meg Müller megerőltetés nélkül veri, Alba meg ahogy nekem lejött, inkább a támadást segíti, amúgy nem vagyok tőle hanyatt esve. Persze nyilván nem két ember a Barca, de azért rendesen össze kell szedni magukat, ha ellenfelek akarnak lenni a Münchennek. Félelmetes jó csapat.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. április 22., hétfő 21:54

R.M.C.F írta:Előbb a Dortmund.......ők is nagyon nehezek,gyorsak,fejben erősek és egyénileg is vannak spílereik akik komolyak.
Persze.Nagy meccsek lesznek,de "muszáj" döntőznünk! :lilasalas:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2013. április 22., hétfő 21:51

Előbb a Dortmund.......ők is nagyon nehezek,gyorsak,fejben erősek és egyénileg is vannak spílereik akik komolyak.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. április 22., hétfő 21:36

én inkább a játék képére vagyok elsősorban kíváncsi.
nehéz elképzelni, hogy visszaáll a bayern, és kontrákra alapoz, szerintem megpróbálják majd uralni a meccset és persze a labdát is birtokolni.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2013. április 22., hétfő 21:18

Én jobban örülnék egy Bayern elleni döntőnek.Egy Real Madrid-Bayern München az egyetlen olyan párosítás ebben az évben amely egy Real játékosnak nagyobb motivációt jelent egy klasszikusnál.Tavaly ők ütöttek ki a döntő kapujánál,most itt lenne a lehetőség a fináléban visszavágni. :vivo:

Az olyan meccseken ahol hatalmas tét volt rendre hoztuk,jó taktikával,helyenként szép játékkal. Én nem félteném csapatunkat a németek ellen se. :lilasalas:

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2013. április 22., hétfő 21:05

Nagyon kíváncsi vagyok a holnapra. Kicsit belegondolva és mérlegelve a helyzetet úgy gondolom, hogy több gólos Bayern siker fog születni. Idén a Barcának Rajtunk kívül nem volt komoly ellenfele még. A Milán nem top csapat, mégis megszorította. A PSG nem top csapat(még), egyenlőre ők egy gazdag tulajokkal rendelkező kirakatcsapat, mégis meg tudta szorítani. A csoportküzdelmek során sem volt top csapat az ellenfelei között, még sem zárt maximum ponttal és volt, hogy szenvedtek. Egyedül velünk találkoztak idén, mint nagyágyúval és láthattuk, hogy mire mentek velünk....lebőgés. Nekünk halálcsoport jutott a BL-en, és egy MU. A Bayernek meg jött a Juve(az a Juve, akit sokan kikiáltottak a világ legjobb kp-jával rendelkező csapatnak), akit olyan könnyedén vertek el, mintha egy Vasas lett volna az ellenfél. Lehet, hogy a bajnokságban fut a szekér a Barcának és lehet, hogy a rekordjainkat is megdöntik, de az nem erődemonstráció. Minden jel arra mutat, hogy a Németek holnap a földbe döngölik a Katalánokat, és akármilyen fura is ezt leírni a több éves dominanciájuk miatt, de a Barca nem favorit, sőt. Az más kérdés, hogy lehet, hogy mi jobban járnánk, ha a Barca jutna a döntőbe. Eddig azt is akartam, hogy ők menjenek tovább, de a meccs közeledtével, egyszerűen nem tudok nekik szurkolni, és szívből kívánom nekik, hogy kapjanak egy XXL-es zakót és Messike hordja. Elegem van belőlük! Hajrá Bayern. :coffee:
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég