Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás Tegnap, 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. február 10., péntek 8:37

wZoLee7 írta:
ANDS írta:
Ez a lényege, a bevételekből fizetik a kiadásokat. A tv közvetítésekből befolyó pénzeket kell egyenlően elosztani.
De nem érted, itt fizetési plafonról volt szó pl nfl vagy nhl mintára. Nem értem most ebbe miért kell belekeverni a tv közvetítéseket. Ha megszabod hogy mennyi lehet a max, akkor vagy az van hogy egy psg city kaliber nem fér bele és elkell adni (amerikai mintára cserélni) valakit, másra akinek kisebb a fizuja, vagy ha olyan a plafon amibe beférnek akkor meg ugyan ott vagyunk. Erre írtam azt, hogy lehetetlen ezt az európai focira átültetni ahol sosem volt ilyen korlátozás. Most is létezik olyan ami a bevételektől függ, szart sem ér. Annyivel meg nem lehet elintézni, hogy akkor innentől szigorúbban veszik a meglevő szabályt, mert látjuk hogy van kiskapu, a chelsea be is mutatta. De én elejétől arra reagálok amit Remy bedobott
Én ezt úgy képzelném el, hogy a határt először a jelenleg legnagyobb fizetésekkel operáló csapathoz szabják. Ebbe jelenleg beleférne mindenki. Mivel innentől tovább bővül a sport és akár fokozatosan lejjebb is lehet csúsztatni a határt, minden nagyobb klub előbb-utóbb eléri ezt a szintet.

Tehát ha most a legnagyobb fizetési keret mondjuk 500 millió, de mondjuk 5 év alatt évente 20 millióval csökken. Közben az összes klub bevétele nő, így akinek korábban 250 milliója volt a fizetésekre, az is lassan elérhet oda, hogy 400 milliót szánjon rá. Így kiegyenlítődne a mezőny.

Pár év után meg vizsgálják felül a capet.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 10., péntek 7:17

Halfkey írta: Megint felcuppantja mindenki a Kool-aidet, megint nem lesz belõle semmi. Nem is csoda, mert ezekben a ‘pontokban’ minden döntésnek a jó oldala van felsorolva, akár egymásnak ellent mondva is.

Több garantált meccs lesz, de a játékosok egészsége a fontos, és a hazai porond sem hanyagolódhat el.

Több pénz a nagyoknak, több pénz a kicsiknek, több befektetés a sportba, szurkolókba, lényegében több pénz mindenkinek.

Persze, egyetértek, meg lehetne jobban csinálni mint a korrupt uefa és az említettek mind fontos szempont. De ehhez konkrétumok kellenek, nem bedobni félkész? - huszadkész inkább - dolgokat.
Azt azert feltetelezem, hogy annak a 60-80 klubnak nem csak annyit kuldtek, mint amennyit a twitteren latni.

Vagy ha igen, akkor valoban be lehet hinteni soval.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. február 10., péntek 1:26

Megint felcuppantja mindenki a Kool-aidet, megint nem lesz belõle semmi. Nem is csoda, mert ezekben a ‘pontokban’ minden döntésnek a jó oldala van felsorolva, akár egymásnak ellent mondva is.

Több garantált meccs lesz, de a játékosok egészsége a fontos, és a hazai porond sem hanyagolódhat el.

Több pénz a nagyoknak, több pénz a kicsiknek, több befektetés a sportba, szurkolókba, lényegében több pénz mindenkinek.

Persze, egyetértek, meg lehetne jobban csinálni mint a korrupt uefa és az említettek mind fontos szempont. De ehhez konkrétumok kellenek, nem bedobni félkész? - huszadkész inkább - dolgokat.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. február 9., csütörtök 20:04

ANDS írta:
wZoLee7 írta:
Ha mwghúzzák úgy a határt, hogy a klubok akik ellen főleg szólna beférnek, akkor mit nyernek a kis klubok? Hogy kerülnek közelebb egymáshoz? Sehogy. Attól hogy van egy plafon ami kezdvez pl nekünk, most szándékosan nem cityt írok pedig őket kellene, attól még egy getafe nem tud annyi fizetést adni. Ennek középen kellene találkoznia minimum, de az meg lehetetlen
Ez a lényege, a bevételekből fizetik a kiadásokat. A tv közvetítésekből befolyó pénzeket kell egyenlően elosztani.
De nem érted, itt fizetési plafonról volt szó pl nfl vagy nhl mintára. Nem értem most ebbe miért kell belekeverni a tv közvetítéseket. Ha megszabod hogy mennyi lehet a max, akkor vagy az van hogy egy psg city kaliber nem fér bele és elkell adni (amerikai mintára cserélni) valakit, másra akinek kisebb a fizuja, vagy ha olyan a plafon amibe beférnek akkor meg ugyan ott vagyunk. Erre írtam azt, hogy lehetetlen ezt az európai focira átültetni ahol sosem volt ilyen korlátozás. Most is létezik olyan ami a bevételektől függ, szart sem ér. Annyivel meg nem lehet elintézni, hogy akkor innentől szigorúbban veszik a meglevő szabályt, mert látjuk hogy van kiskapu, a chelsea be is mutatta. De én elejétől arra reagálok amit Remy bedobott

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. február 9., csütörtök 19:31

ANDS írta:
wZoLee7 írta:

én nem így gondolom, ők ha kimaradnak akkor majd utólag fognak könyörögni, mert nem is kérdés ki jár majd jobban...lehet, hogy a kezdés nehéz lesz, de 10 év múlva egy mezei bajnokságnak vagy bl-nek semmi értéke nem lesz ha lesz mellette ESL (a bl-el lehet túlzok :D )
Én is így gondolom. Szerintem nagyjából így is lesz. A mezei bajnokság értéke nem fog nagyon változni, az most is lejjebb van, mint a bl trófea (PSG szurkolók vajon mikor fognak bl címet ünnepelni….).
Az ESL csapatok meg nem indulnak a Bl/- el -ben a tervek szerint. Ezért (is) nagyon ellene van az Uefa/fifa.

A fizetési sapkát nem értem, miért ne lehetne bevezetni?
Most a max. monjuk évi 15 millió, vagy klubszinten 250, ott húzzák meg a határt. Szerintem az a lényeg, hogy a bevételekből fizetik a kiadásokat, és nem az olajkutak hozamából.
Ha mwghúzzák úgy a határt, hogy a klubok akik ellen főleg szólna beférnek, akkor mit nyernek a kis klubok? Hogy kerülnek közelebb egymáshoz? Sehogy. Attól hogy van egy plafon ami kezdvez pl nekünk, most szándékosan nem cityt írok pedig őket kellene, attól még egy getafe nem tud annyi fizetést adni. Ennek középen kellene találkoznia minimum, de az meg lehetetlen

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 9., csütörtök 19:28

Lehet Messi sem lesz a Bayern ellen.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. február 9., csütörtök 17:08

Ez lehet pénzügyileg sokkal jobb a kluboknak, bár ahogy nézem azért a kluboknak kell majd egy bizonyos infrastruktúrát tartani.
Jó lenne látni megvalósulni, de az egész semmit nem ér, ha nem tudnak mellé rendes játékvezetést és működő rendszert kialakítani, mert akkor sehol nem azt írják majd, hogy a kluboknak stabilizálódik a pénzügyi helyzetük és az olajosok előnye apad, hanem hogy ugyan olyan szar az egész mint eddig

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. február 9., csütörtök 16:50

el magico írta: Le vagyok kicsit maradva.
Ez az A22 tulajdonképpen milyen cég? Van bármi kapcsolat köztük és a Szuperliga között?
Ha jól látom tavaly alapították, sosem hallottam róluk korábban, de pár pontot elolvasva szimpatikusak.
A22=ESL. A szuperliga szervezésére alapított cég.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

el magico
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: el magico » 2023. február 9., csütörtök 16:21

Le vagyok kicsit maradva.
Ez az A22 tulajdonképpen milyen cég? Van bármi kapcsolat köztük és a Szuperliga között?
Ha jól látom tavaly alapították, sosem hallottam róluk korábban, de pár pontot elolvasva szimpatikusak.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. február 9., csütörtök 15:26

Nekem nincs bajom az ujitasokkal, meg az is lehet, hogy jol mukodnenek. Viszont nem a legmagasabb szinten a VB, EB, BL (vagy epp Szuperliga) meccseken kene ezeket tesztelni.

Ott vannak az eloszezon baratsagos meccsei, parhuzamosan is ki lehetne probalni a 2x30 vagy 3x20 perces formatumokat eleinte viszonylag kotetlen szabalyzattal.

Majd mikor lementek ezek a tornak, ki kell elemezni ezeket a meccseket, mi mukodott jol, mi nem; ha elhuzodott egy meccs, az mi miatt tortent. Milyen szabalyokat kell hozni, hogy ilyen ne forduljon elo tobbet? Jatekosok, szurkolok, edzok. Mindegyikkel le kell ulni megbeszelni, hogy mi tetszett, mi nem tetszett, min kene valtoztatni, stb. Bele kene tenni a munkat es a vegen alkotni egy osszessegeben mukodokepes szabalyzatot.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. február 9., csütörtök 15:21

Kellett volna, de latod hogy nem teszik. Tizi szabalyt, kez szabalyt, minden szart reformalni kene mert iszonyat alja szint, ami zajlik hetrol hetre. Megse valtozik semmi.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. február 9., csütörtök 15:01

Faust írta:
Remy írta: Pedig élném, ha 3* 20 perc lenne egy meccs. Oramegallitassal stb.
Lonak a faszat, azert teljesen debil iranyba nem kell elmenni. Buntessek kemenyen a szineszkedest aztan hipphopp elrepul az a 45 perc a jatekkal.
Ennyi.

Hihetetlen amugy, hogy mindenfele szir-szar szabalymodositast meg ilyeneket eroltetnek, kozben meg az alapveto dolgot, a szineszkedest telibe szarjak. Mar evek ota ki kellett volna irtani csirajaban.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. február 9., csütörtök 14:51

Remy írta: Pedig élném, ha 3* 20 perc lenne egy meccs. Oramegallitassal stb.
Hiaba lenne 1 ora a meccs, ha oramegallitassal es varozassal eltelne meg egy ora.

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2023. február 9., csütörtök 14:49

wZoLee7 írta:
gutihaz14 írta:

valszeg ez lesz. angolokon mulik minden. meg a bayernen. ha ok offoljak akkor annyi
én nem így gondolom, ők ha kimaradnak akkor majd utólag fognak könyörögni, mert nem is kérdés ki jár majd jobban...lehet, hogy a kezdés nehéz lesz, de 10 év múlva egy mezei bajnokságnak vagy bl-nek semmi értéke nem lesz ha lesz mellette ESL (a bl-el lehet túlzok :D )


A Pl senkire nincs raszorulva, eszmeletlenul okosan lett felfuttatva. Ok onalloan is megalljak a helyuket, hihetetlen penz, nezettseg folyik be hetrol hetre. Szerintem is, ha ok nemet mondanak, akkor baszni ra.

Professore
Hozzászólások: 1996
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:49
Kedvenc játékosaid: Zidane, Redondo, Hierro, Casillias
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kolozsvár

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Professore » 2023. február 9., csütörtök 14:36

Ez a második nekifutas nagyon bejön. Kvázi nem nagyon van amibe bele lehet állni. Persze ettől még támadva lesz ezerrel. Túl sokan profitálnak a mostani rendszerből. Érdekes lesz a politika most milyen ürüggyel fog szembe menni ezzel a kezdeményezéssel. Múltkor is ok nyírtak ki a dolgot.

Ami a City körül megy na meg a Chelsea esztelen pénz szórása gyomorforgató és túl megy minden normalitason megfejelve egy katari VB-vel. Tényleg haldoklik a foci jelenleg. Az öreg jól látja. Hajrá!

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. február 9., csütörtök 14:15

gutihaz14 írta:
Anthony írta: Vagy az is kiderül, hogy ebből sem lesz semmi.
valszeg ez lesz. angolokon mulik minden. meg a bayernen. ha ok offoljak akkor annyi
én nem így gondolom, ők ha kimaradnak akkor majd utólag fognak könyörögni, mert nem is kérdés ki jár majd jobban...lehet, hogy a kezdés nehéz lesz, de 10 év múlva egy mezei bajnokságnak vagy bl-nek semmi értéke nem lesz ha lesz mellette ESL (a bl-el lehet túlzok :D )

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. február 9., csütörtök 13:54

rikko írta: A sztárokat, de nem a vízhordó srácot... Mert ott ők is kb sztargazsit kapnak.
Illetve idejön még a környezetbeli tényező.
Ha lehet Madridban 50k/hét -ert focizni és 50k/hét ért mondjuk Liverpool.... Biztos nem Angliába megyek. Akkor sem , ha a madridi csapat az Atletico.
Van elég játékos Európában és a világon, Angliának mindig lesz előnye a pénzen kívül is. Az meg hogy nem tudna egy angol kieső rálicitálni egy Milánra pl csak segítené helyrehozni az egyensúlyt. Én angolok nélkül is elindítanám, ennek véget kell vetni, kb ott már most van egy Szuperliga. Legyen akkor Európa többi bajnok és élcsapataival egy másik. Aztán a gigaszuperliga döntőben meg ugyanúgy verjük a Poolt :D

Szomorú hogy Pereznek kell ezt intézni a nemzeti ligák helyett, de ha megcsinálja akkor arra nem lesznek szavak.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. február 9., csütörtök 13:51

Faust írta:
Remy írta: Pedig élném, ha 3* 20 perc lenne egy meccs. Oramegallitassal stb.
Lonak a faszat, azert teljesen debil iranyba nem kell elmenni. Buntessek kemenyen a szineszkedest aztan hipphopp elrepul az a 45 perc a jatekkal.
Nagyon adlak :lol:

Amit te akarsz Remy, az mar letezik, es nezheted is batran, nem kell minden sportagat tonkretenni ilyen szarakodassal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. február 9., csütörtök 13:45

Remy írta: Pedig élném, ha 3* 20 perc lenne egy meccs. Oramegallitassal stb.
Lonak a faszat, azert teljesen debil iranyba nem kell elmenni. Buntessek kemenyen a szineszkedest aztan hipphopp elrepul az a 45 perc a jatekkal.

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. február 9., csütörtök 13:42

Remy írta: Pedig élném, ha 3* 20 perc lenne egy meccs. Oramegallitassal stb.
Aztán az este 9es meccs hajnalban ér véget :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 105 regisztrált és 0 vendég