Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás Tegnap, 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: lestat » Tegnap, 23:30

:D https://twitter.com/totalcristiano/stat ... 7633068530

Sorry ha volt mar.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » Tegnap, 22:02

Az megvan, hogy meccs előtt a city kirakta az egy darab bl trófeájukat a pálya mellé, hogy flexeljenek ? :lol:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » Tegnap, 21:15

dzsi91 írta:
madridronie írta: főleg annak tudatában, hogy milyen mélységeket járt meg a klub, illetve a csapat és, hogy honnan jött vissza. :salute:
Az a durva, hogy én is megszenvedtem azt a “mélységet” de lófasz volt bármelyik riválishoz képest.

Minden szezonban bejutottunk a legjobb 16ba és hoztunk egy dupla bajnoki címet. Közelébe nemvoltunk a united, barsza vagy a milan vesszőfutásának.
BL elodontok az elmult 15 evben:
12 - Real (09/10, 18/19 es 19/20-ban nyolcaddonto)
9 - Bayern
6 - Barca
4 - City
3 - Atleti, Liverpool, Chelsea, PSG
2 - Dortmund, Juve, Inter, Lyon
1 - Villarreal, Tottenham, MU, Schalke, Leipzig, Roma, Milan, Monaco, Ajax

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » Tegnap, 20:50

madridronie írta: főleg annak tudatában, hogy milyen mélységeket járt meg a klub, illetve a csapat és, hogy honnan jött vissza. :salute:
Az a durva, hogy én is megszenvedtem azt a “mélységet” de lófasz volt bármelyik riválishoz képest.

Minden szezonban bejutottunk a legjobb 16ba és hoztunk egy dupla bajnoki címet. Közelébe nemvoltunk a united, barsza vagy a milan vesszőfutásának.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8428
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 20:43

Én az előző Aranylasztit De Bruynenek adtam volna, hiába volt sokat sérült, idei szezon után egyértelmű még jobban, hogy ő érdemelte volna meg.

Avatar
madridronie
Hozzászólások: 2032
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 11:52
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo & Sergio Ramos, Benzema, Modric, Kroos, Marcelo (Ronaldo, Figo, R. Carlos, Beckham, Zidane, Guti, Kaká, Xabi Alonso & Totti)
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: madridronie » Tegnap, 20:41

Először is hatalmas gratuláció fikúknak és Carlonak, ezzel az erősen lyukas kerettel, féltucat komoly sérüléssel is megnyugtató előnnyel vezetjük a bajnokságot (miközben a Spanyol Szuperkupa már a zsebben) és kiejtettük a világ jelenlegi legjobb csapatát, egyben a BL sorozat címvédőjét úgy, hogy idén eddig mindösszesen 2 (rendes játékidőben meg csak 1) vereséget szenvedett a brigád, azt is a ugyanattól a tuskó csapattól. Ez több, mint megsüvegelendő idáig és messze pozitív csalódás az idényre nézve. :agree: Fejben és győzni, illetve küzdeni akarásban megkérdőjelezhetetlenül a világ legjobb csapata a Real Madrid lassan pont egy évtizede, ami egészen elképesztő, főleg annak tudatában, hogy milyen mélységeket járt meg a klub, illetve a csapat és, hogy honnan jött vissza. :salute:

Ami pedig a véleményem szerint is jogos kritikát illeti, azt a srácok előttem és lejjebb már szépen összeszedték, megfogalmazták. Ebben a szegmensben a jövőre nézve én is előrelépést és javulást várnék a csapattól. Az egy más kérdés, hogy ezt lehet már nem Carlotól kell, illetve lehet elvárni, aki egy teljesen más felfogású edző és akinek teljesen más elképzelései vannak az újabb generációs edzőkhöz képest. Egy biztos, baromira Real Madrid kompatibilis edző, ami ennél a klubnál talán a legfontosabb, így nálam mindig a legfelsőbb polcon lesz a helye. Igazából a 2. félidő volt csúnya, meg a padok - illetve erő-intenzitásbeli - közti különbség; de ordító helyzetekben nagyjából egál és a hosszabbításban is szerintem mi álltunk közelebb a gólhoz, még vánszorogva is.
A kozeppalyak kozotti kulonbseget en a fizikalitasban es agresszioban lattam.
Nevekre megvagyunk, es vilag legjobbjai, de a City sem panaszkodhat, viszont ok a PL-ben edzodnek, es ez azt eredmenyezi, hogy a tobbseg lepattog roluk minden kontaknal, es alig lehet felboritani vagy kibillenteni oket.


Ez pedig egyszeruen felorli a masik felet fizikalisan, es a meccs kesoi szakaszaban mar le lehet dominalni oket.
Fizikálisan sokkal edzettebbek a PL csapatok mert hatalmas ott az iram, míg spanyolban esnek kelnek buszoznak ennek pedig hosszútávon ez lesz a hatása, Pintus ide vagy oda.
A középpálya érdekes kérdés. Cama-Fede másban jó, kaparnak és gyorsak, de nem ők a legnagyobb labdabűvészek. Kroos tudja ezt, de már öreg, bár így is kitűnik még a fiatalok között. Camavinga döntéseiben még fejlődni kell, néha nem a legjobb helyre akar passzolni, ebben fejlődnie kell, reméljük fog is.
Hát emberek, minket egy Osasuna meg Las Palmas is le tud sokszor úgy támadni, hogy megnő az esélye a kapott gólnak, sokszor még ezzel sem tudunk mit kezdeni. Hogy is menne egy gép City ellen?... Nagy fekete pont ez a Carlo féle tímnek, mert nem tudunk, ha akarunk se, kipasszolni egy agresszíven letámadó csapatot. Tegnap is látszott, nincs olyan lap a tarsolyban, hogy mindenki besegít helyezkedéssel, súlypont váltással stb. abba, hogy kijöjjünk a szorításból. Persze adom amit írtak páran, hogy fizikálisan is le voltunk nyomva, ezek nem csak passzolni meg agresszíven letámadni tudnak, de legtöbben erősek is mint a bikák, nem ötven kilós katalán tinédzserek. No meg Pintus ide oda, csak pislogtam, hogy ezek mennyire bírják a strapát
Az hogy mélyen vagyunk, nem presszingeltünk, az szerintem nem feltétlen gond. Az igen, ami legalább 45 perc volt a meccsen, hogy mikor kivédekeztük, az egyetlen ötletünk hogy Lunin azonnal visszarúgja nekik és jöjjenek újra. Akár röviden, akár hosszan, de valahogy ki kell hozni a labdát - ami az elején még ment is.
erről még eszembe jutott valami, amin folyamatosan felhúztam magam. Amikor végre ott voltunk a térfelükön és nálunk volt a labda, több olyan eset is volt, hogy valaki nem mert meghúzni egy-két (nem feltétlenül kockázatos) felpasszt, ehelyett alibipassz vissza Luninnak, aki meg előrevágta, és szerintem sose lett a miénk ismét.
Ettől nekem is égnek állt a hajam. :kalapos:
Valaki írta, de KdB tényleg brutál volt. :ozil:
Mindenhol ott volt, és folyamat életveszély a csávó.
Nem kérdés, hogy a City legjobb játékosa, eszméletlent tud menni és ment is menetrendeszerűen ellenünk a tag. Mint ahogy a kopasz Peptől sem lehet elvenni, hogy nagy edző; persze jól tud csapatot választani, de az is vitathatatlan, hogy jól épít csapatot és még inkább csapatjátékot.
bekk: Hakimi&Davies
támadó: Mbappé

Ronaldo ◄ The number one influence ► ★★★★★

Ronaldo Fenomeno vs Cristiano Ronaldo ● The Battle For The Name ● Best Skills

Courtois-Hakimi,E.M.,Alaba,Davies-A.T.,E.C.,J.B.-ViniJr.,Mbappé,Rodrygo

RealMadrid

"Cristiano es un extraordinario Comandante"

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6656
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: RealVazquez » Tegnap, 20:19

istimester írta:
ferni írta:
Kajak nézd már vissza a kettőt könyörgöm.

.
.

Nem a futball csúcsa volt számunkra a tegnapi meccs, de ilyen lyukakkal ami a csapatban vannak, illetve egy kb 60%os Bellinghammel ebben nem volt több, sőt.
Egyetértek.
De Bruynenek volt 1 szem ziccere, ill. Haalandnak kapufája. Ennyi. A többi lövést nem véletlenül fogta Lunin, nem tudták tiszta pozícióból ellőni. Igazi undorító olasz futball, ami nem meglepő az idei védelmi statisztikáinkat nézve.

A labdakihozatalunk lehetett volna jobb is, de itt ugye Mendy előrejátékának hiánya, ill. a City a magas presszinget játszót középpálya elé még be tudott hozni egy Doku-Alvarez-Kovacic-Stones sort, szóval fizikálisan a legvége felé sem estek vissza számottevően. Az ellenfél erényeit is el kell ismernünk.

Sajnos botrányos volt a cserepadok közti különbség, Brahim és senki más, pedig ha tudtunk volna cserélni még egy gyors embert simán elfuthattunk volna az AET 2 x 15 percben. Igazából így is elfutottunk, csak a rendes játékidőben Carvajal a hosszabbításban pedig Mendy elé került a labda. Ez most így volt megírva.
KdB-nek ket hatalmas ziccere volt, 5 perc leforgasa alatt, plusz a golja. :) amugy a tobbi ok.
:goat:

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » Tegnap, 20:12

Na és a Münchenről mit kell tudni ???
Tuchel biztos kitalál valami durvát.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » Tegnap, 19:50

ikelemen5 írta: És valószínűleg valahogy, az olaszok vagy a németek kapják a két 5. bl helyet? :D
Nem tudom mint b*szakodnak a koefficiens pontokkal.. Miért nem adják oda szimplán a bestlígnek? :kalapos:
Az elso ketto kap 1-1 extra helyet:
1. Italy 18.428
2. Germany 17.642
3. England 16.875
4. Spain 15.312
5. France 15.250

Angol oldalakon mar megy a matek, ha az Aston Villa meg is nyeri a konferencia ligat, nem tudnak eleg pontot szerezni, a Liverpooltol vagy a West Hamtol kell a forditas. (ha mindharom angol kiesik, a nemeteknek mar ma megvan az 5. BL hely)

Nmrm
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2022. május 21., szombat 11:37
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Nmrm » Tegnap, 18:46

Így legyen! :kalapos:

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Kercsó » Tegnap, 12:21

A Real Madriddal hatodszor fordult elő, hogy az előző kiírás győztesét búcsúztatta a Bajnokok Ligájából – ez kétszer annyi, mint amire a verseny történetében bárki más képes volt.
B-) el Rey de Europa
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: istimester » Tegnap, 11:42

ferni írta:
hehetheoriginal írta:
Mi volt a kulonbseg a tavalyi alazas, meg a tegnapi kozott?
Egy gol. Ez se rajtunk mulott,
Kajak nézd már vissza a kettőt könyörgöm.

.
.

Nem a futball csúcsa volt számunkra a tegnapi meccs, de ilyen lyukakkal ami a csapatban vannak, illetve egy kb 60%os Bellinghammel ebben nem volt több, sőt.
Egyetértek.
De Bruynenek volt 1 szem ziccere, ill. Haalandnak kapufája. Ennyi. A többi lövést nem véletlenül fogta Lunin, nem tudták tiszta pozícióból ellőni. Igazi undorító olasz futball, ami nem meglepő az idei védelmi statisztikáinkat nézve.

A labdakihozatalunk lehetett volna jobb is, de itt ugye Mendy előrejátékának hiánya, ill. a City a magas presszinget játszót középpálya elé még be tudott hozni egy Doku-Alvarez-Kovacic-Stones sort, szóval fizikálisan a legvége felé sem estek vissza számottevően. Az ellenfél erényeit is el kell ismernünk.

Sajnos botrányos volt a cserepadok közti különbség, Brahim és senki más, pedig ha tudtunk volna cserélni még egy gyors embert simán elfuthattunk volna az AET 2 x 15 percben. Igazából így is elfutottunk, csak a rendes játékidőben Carvajal a hosszabbításban pedig Mendy elé került a labda. Ez most így volt megírva.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1769
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Donát » Tegnap, 11:11

A legpontosabb összefoglaló: https://twitter.com/CifutBR/status/1780715503163494862

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8428
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » Tegnap, 11:01

hehetheoriginal írta:
Mi volt a kulonbseg a tavalyi alazas, meg a tegnapi kozott?
Egy gol. Ez se rajtunk mulott,
Kajak nézd már vissza a kettőt könyörgöm.

Olyan védekezést lehoztak a fiúk a 4. számú középhátvéddel meg a cserekapusunkkal, a magasan legfizikálisabb védekező középpályásunk Tchouameni nélkül, hogy élmény volt nézni.

Tökéletes tolódások, kilépések, közel se az volt, hogy itt kihagyott 20 darab százas ziccert az ellenfél, tavaly meg azt se tudtuk mi merre hány méter, összevissza rohangáltunk beszarva, itt meg befűzték a fiúk az oktatófilmet hátul, konkrétan simán kihúzhattuk volna 0-1gyel is a meccset, pont egy ki nem kényszerített hibából lőtték a gólt.

Én már meccs közben is írtam, hogy nagyon is jó taktika lett választva, hiába az egyenlítés.


Valahogy oda-vissza párharcban senki se tudja megverni a Cityt csak mi.
2019.04.17-én estek ki utoljára oda-vissza párharcban ami nem mi voltunk, akkor is idegenben lőtt góllal estek ki...

Elmúlt 5 évben csak mi voltunk képesek 2 meccses párharcban verni őket, mi már másodszor is és tavaly is a Bernabeuban jobbak voltunk.

Nem a futball csúcsa volt számunkra a tegnapi meccs, de ilyen lyukakkal ami a csapatban vannak, illetve egy kb 60%os Bellinghammel ebben nem volt több, sőt.

MVPP
Hozzászólások: 354
Csatlakozott: 2015. augusztus 23., vasárnap 14:18

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: MVPP » Tegnap, 10:45

el magico írta: Egyébként, így hogy egyedüli spanyolként jutottunk a legjobb 4-be, erre is jár extra jutalmazás pénzben, nem?
Extra nem jár, viszont több jut a TV-s pénzekből.

el magico
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: el magico » Tegnap, 10:36

Egyébként, így hogy egyedüli spanyolként jutottunk a legjobb 4-be, erre is jár extra jutalmazás pénzben, nem?

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » Tegnap, 10:21

És valószínűleg valahogy, az olaszok vagy a németek kapják a két 5. bl helyet? :D
Nem tudom mint b*szakodnak a koefficiens pontokkal.. Miért nem adják oda szimplán a bestlígnek? :kalapos:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
miro.
Hozzászólások: 1277
Csatlakozott: 2023. április 15., szombat 9:40
Kedvenc játékosaid: Modric, Sergio Ramos, R9
Kedvenc csapatod: Real Madrid, RB Salzburg
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: miro. » Tegnap, 10:16

MorataMartin írta: Valahogy csak most tudatosult bennem, hogy a világ legjobb bajnokságából egyetlen csapat sem lesz ott a négy között :lol: Azért erre sem sokan fogadtak volna.

Breaking: Az Arsenal kiesésével a Salzburg indul a 2025-ös klubvilágbajnokságon, itt hogy jött ki a matek? :lol: :lol: (tudom valaki múltkor kifejtette szépen, hogy mi alapján számolnak, de akkor is :lol: )
Igazából azzal,hogy egy adott országból csak két csapat indulhat.
Így kilőve gyorsan a top4,a francia,a portugál.
A többiből meg azért olyan nagy teljesítmények nem voltak az utóbbi években.

Amikor vége lett az arsenal meccsnek,azonnal kaptam az értesítést,hogy megy a salzburg amerikaba. :lol:
Jó is lesz azaz 50 millió euro ide. :mrgreen:
Real Madrid

Roger Federer :goat:

Red Bull Salzburg

SERIENMEISTER 2013-2023

MorataMartin
Hozzászólások: 1523
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: MorataMartin » Tegnap, 10:00

Valahogy csak most tudatosult bennem, hogy a világ legjobb bajnokságából egyetlen csapat sem lesz ott a négy között :lol: Azért erre sem sokan fogadtak volna.

Breaking: Az Arsenal kiesésével a Salzburg indul a 2025-ös klubvilágbajnokságon, itt hogy jött ki a matek? :lol: :lol: (tudom valaki múltkor kifejtette szépen, hogy mi alapján számolnak, de akkor is :lol: )

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3909
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane, Bellingham

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Kercsó » Tegnap, 9:58

realistahuni írta:
Kercsó írta:

Luninban miért nem?
B.Silva gólja például. Meg amúgy is kellene az extra kapus teljesítmény amit Curtistől megszoktunk ahhoz hogy esélyünk legyen. Az pedig Luninban nincs meg.
meggondoltad magad? :)
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég