Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás Tegnap, 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. május 18., csütörtök 12:57

alexoxladjackoxi írta: Ember, én is végigkövettem tavaly a meneteléseteket, gyakorlatilag az összes párharcban alulmaradtatok, ha azt nézem, hogy ki játszott jobban, kinek voltak nagyobb helyzetei, stb. Igen, még a Párizs ellen is komolyan kellett üzemelnie a mákdarálónak a továbbjutáshoz. Most ezen mit nem lehet beismerni? Vagy mi az, ami nem igaz belőle? Konkrétan le lettetek meccselve jónéhányszor. Hol az egyéni villanások, hol a szerencse, hol egy elmebeteg ki nem kényszerített kapushiba kellett ahhoz, hogy továbbmenjetek. Döntőben is volt 4 lövésetek?? Én nem vitatom, hogy a mentalitás az brutál, és hogy ehhez is kell tehetség, de ki ne találd már, hogy milyen überfasza focit toltok/toltatok, mert magadból csinálsz bohócot. Mondjuk ez utóbbi mindig is közel állt hozzád.
édes istenem. :fpalm: toljad még tovább a faszságaidat pls. tényleg PL agymosottak vagytok.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. május 18., csütörtök 12:53

___Samy___ írta: Erre csak azt tudom mondani, hogy a focit golra jatsszak. Minden mas csak felesleges belemagyarazas.
Borzasztó amúgy, mennyire ezt nyomatják futószalagon hogy de hát dominancia meg xg meg possession meg faszomtudja mi. A számok önmagukért beszélnek, a focit meg ahogy te is írod gólra játsszák. Hallomásból a 98-00-02-es BL győztes csapatunk se dominált szét senkit, mégis behúztak 4 év alatt 3x.
petiamadridista írta: Oké. Akkor most ki a szük elit a Cityn kívül??
Mondjuk az elmúlt 3 évben.?
oxi logikája mentén senki. :D mert senki nem tol olyan überdominánslabdabirtoklós focát mint a city. :hmmm:

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. május 18., csütörtök 12:53

alexoxladjackoxi írta:
dzsi91 írta:

Konkrétan Zidane kétszer is felállt a padról mert mondták neki, hogy ez van ebből kell dolgozni pedig ő max akkor lett volna kirakva ha europaligázunk. Ancelotti csak azért nyomja végig mert nyugdíj előtt van és próbálja kimaxolni a legacyját.
Akkor ő is az a fajta edző, aki csak a tutiba hajlandó beleülni, nem? Csak mert Pep esetében mást sem fújnak jónéhányan. A világ legjobb játékosai álltak a rendelkezésére minden poszton, amit ki tudott használni. Ahhoz képest messze nem tudott olyan domináns alapjátékot kialakítani, mint Guardiola, ami általában a bajnokságokban kiütközött. És hülyeség, hogy az nektek az nem számít, ugyan miért ne számítana, biztos nem élvezik a játékosok sem, hogy 3-ból 2-szer a Barca hátát nézik.

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/ ... e=648D5647
Ebbe futottam bele a minap Busquets visszavonulása kapcsán, szerintem árulkodó némiképp, hogy harmad annyi a bajnoki cím, mint Xaviéknál. Miért? Mert hiába nyertetek BL-eket, nem volt meg az a konzisztens domináns játék szinte soha, ami szerintem rohadtul az edzők hibái volt, mert a keret az ugyanúgy adva volt nálatok is. Nálam ez az, ami Pepet mindenki fölé emeli, gyakorlatilag 10-ből 9 meccsen lesöpörnek mindenkit. És ez nem azon múlik, hogy 100 millióért hoznak-e neki egy játékost, vagy épp 30-ért.

Peti: Hát igen, ez az, hogy kis túlzással mindenki fölött áll Guardiola és a City, ha innen vizsgálom. Szerintem a Liverpool nagyon közel volt hozzájuk az elmúlt jónéhány évben, nem véletlenül 2x is mindössze 1-2 ponttal maradtak le, ami szintén brutális teljesítmény volt, csak balszerencséjükre volt a City. Flick Bayernje volt még nagyon betyár, de őt sikerült elüldözni Münchenből.
Az persze, a tutiba. Megneztem volna gvardiola arcat, ha kozoltek volna vele a bayernnel meg a citynek, hogy ezt a jatekost sem kapod meg, meg azt sem. Te most total mas iranyba mentel el az eredeti tematol.

Azt meg jol ertem, hogy gyakorlatilag minden trofeat a BL ele helyezel? Lehet akarmennyire dominans valaki jateka, de akkor miert csak nekunk sikerult egyaltalan cimet vedeni? A futball nem csak arrol szol, hogy dominans a jatekom, es akkor minden jonni fog.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 12:52

dzsi91 írta:
alexoxladjackoxi írta: játékban szerintem nem vagytok szűk elit.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mert ki volt a szűk elit játékban a psg meg a barca vagy a bayern? Nincs egy laptopedzőnk akinek a homlokára van tetoválva ,hogy tikitaka vagy gegenpressing attól még mindegyiket baszott magas szinten tudjuk űzni. Ezért nyertük szarrá magunkat. Mert a korszakos csapatunk képes volt labdát tartani kontrázni buszozni pókfocizni. Ezért fingik ki a második szezonra az összes ilyen übercsapat mint a bayern barca vagy ez a city a liverpool. Mert van egy focijuk ami szük elit aztán a következő szezonban jön egy edző aki lemeccseli azt a focit aztán viszlát.


Faszomat a peetekbe meg az agymosodájukba.
Ember, én is végigkövettem tavaly a meneteléseteket, gyakorlatilag az összes párharcban alulmaradtatok, ha azt nézem, hogy ki játszott jobban, kinek voltak nagyobb helyzetei, stb. Igen, még a Párizs ellen is komolyan kellett üzemelnie a mákdarálónak a továbbjutáshoz. Most ezen mit nem lehet beismerni? Vagy mi az, ami nem igaz belőle? Konkrétan le lettetek meccselve jónéhányszor. Hol az egyéni villanások, hol a szerencse, hol egy elmebeteg ki nem kényszerített kapushiba kellett ahhoz, hogy továbbmenjetek. Döntőben is volt 4 lövésetek?? Én nem vitatom, hogy a mentalitás az brutál, és hogy ehhez is kell tehetség, de ki ne találd már, hogy milyen überfasza focit toltok/toltatok, mert magadból csinálsz bohócot. Mondjuk ez utóbbi mindig is közel állt hozzád.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 18., csütörtök 12:50

Oxlade lassan Atesz szinten oktat itt. Lassan nagyobb tett, hogy zsinórban hétszer szopott a BLben Pep a cityvel (köztük Lyonoktól, Monacóktól, Tottenhamektől a hatalmas dominanciájával) mint, hogy mi nyertünk vagy 4-et mindezalatt :lol:
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2023. május 18., csütörtök 12:50

Alex, a Liverpoollal magyaráztad meg a bajnoki cím kérdését.
2010 és 2016 között 1 db bajnoki cím esett le. Talán csak 2013ban volt nagy különbség, egyébként mindig 90 plusz ponttal több mint 100 lőtt góllal ment a Real minden évben.
De mindig volt egybszuperBarca, Peppel, Pep nélkül akik ált 2-3 ponttal többet gyüjtöttek.
A 16/17es szezontók nézve 3-3 az arány, plusz 1 a Ticonak.
Az máris máshogy néz ki.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. május 18., csütörtök 12:46

alexoxladjackoxi írta: játékban szerintem nem vagytok szűk elit.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mert ki volt a szűk elit játékban a psg meg a barca vagy a bayern? Nincs egy laptopedzőnk akinek a homlokára van tetoválva ,hogy tikitaka vagy gegenpressing attól még mindegyiket baszott magas szinten tudjuk űzni. Ezért nyertük szarrá magunkat. Mert a korszakos csapatunk képes volt labdát tartani kontrázni buszozni pókfocizni. Ezért fingik ki a második szezonra az összes ilyen übercsapat mint a bayern barca vagy ez a city a liverpool. Mert van egy focijuk ami szük elit aztán a következő szezonban jön egy edző aki lemeccseli azt a focit aztán viszlát.


Faszomat a peetekbe meg az agymosodájukba.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 12:41

dzsi91 írta:
rashidm írta:

Teljesen rosszul látod a dolgot. Attól, hogy Zidane-nak és Ancelottinak is itt volt a keret, nem tudott olyanokat igazolni, akiket akart. Most ha a Real-nak nem lenne gondja a pénzzel, Hazard és Mariano már rég nem lenne itt...
Konkrétan Zidane kétszer is felállt a padról mert mondták neki, hogy ez van ebből kell dolgozni pedig ő max akkor lett volna kirakva ha europaligázunk. Ancelotti csak azért nyomja végig mert nyugdíj előtt van és próbálja kimaxolni a legacyját.
Akkor ő is az a fajta edző, aki csak a tutiba hajlandó beleülni, nem? Csak mert Pep esetében mást sem fújnak jónéhányan. A világ legjobb játékosai álltak a rendelkezésére minden poszton, amit ki tudott használni. Ahhoz képest messze nem tudott olyan domináns alapjátékot kialakítani, mint Guardiola, ami általában a bajnokságokban kiütközött. És hülyeség, hogy az nektek az nem számít, ugyan miért ne számítana, biztos nem élvezik a játékosok sem, hogy 3-ból 2-szer a Barca hátát nézik.

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/ ... e=648D5647
Ebbe futottam bele a minap Busquets visszavonulása kapcsán, szerintem árulkodó némiképp, hogy harmad annyi a bajnoki cím, mint Xaviéknál. Miért? Mert hiába nyertetek BL-eket, nem volt meg az a konzisztens domináns játék szinte soha, ami szerintem rohadtul az edzők hibái volt, mert a keret az ugyanúgy adva volt nálatok is. Nálam ez az, ami Pepet mindenki fölé emeli, gyakorlatilag 10-ből 9 meccsen lesöpörnek mindenkit. És ez nem azon múlik, hogy 100 millióért hoznak-e neki egy játékost, vagy épp 30-ért.

Peti: Hát igen, ez az, hogy kis túlzással mindenki fölött áll Guardiola és a City, ha innen vizsgálom. Szerintem a Liverpool nagyon közel volt hozzájuk az elmúlt jónéhány évben, nem véletlenül 2x is mindössze 1-2 ponttal maradtak le, ami szintén brutális teljesítmény volt, csak balszerencséjükre volt a City. Flick Bayernje volt még nagyon betyár, de őt sikerült elüldözni Münchenből.

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2023. május 18., csütörtök 12:34

alexoxladjackoxi írta:
petiamadridista írta:


Értjük. De ők teljesen irreális módon lettek felpumpálva pénzzel.
Egyszerűen egy nem európai milliárdos csoport úgy gondolta, hogy ez legyen így. És azzal azvelső 3-4 éves pénzmennyiséggel kerültek ők be az elit vérkeringésébe.
Az utána következő történet, Peppel meg jó csapatépítéssel már csak egy következmény.




Én nem is gondolon h szar csapat lenne a Real Madrid. Meg lehet itt tavalyi éves mák szöveget elengedni, de 3 BL elődöntő 3 év alatt.
Jabde idén pont rossz volt a Chelsea tavaly meg tavalyelőtt meg nem. Hat baszki.. a Real mind a 3 évben versenyképes volt, Pool ugyanez. Tavaly pont nagyon jók voltak, de idén meg 2 éve meg hát pont nem.
Elégszer vertük el ezeket a csapatok h a Madridot nagyobbnak és jobbnak gondoljam. Hol szerencsével, hol simázva.
A tendencia az nem rossz. Sőt. És tavaly kijött a lépés. Idén nem. A PSG soha életében bem játszott zsinór 3 elődöntőt.
Nem fogjuk arra h azért mert nem volt szerencséjük.
És azért most semna Villareal ellen estek ki a madridiak, otthon a 8 között.
Aa Real Madrid jelenleg is a világ egyik élcsapata, ezen a tegnapi nem változtat.
Dr nyílván újításra és fiatalításra van szükség. Tovább a lenini úton.
Igen, látszódott is tavaly a meccsek képe alapján, hogy a Chelsea és a Pool jó, idén pedig az, hogy xarok. Ezzel nagyot nem mondtál. Egyébként persze, a Real stabil élklub mindent összevetve, mindig is az lesz, de játékban szerintem nem vagytok szűk elit. Ezt kompenzálják az egyének, amik mindig is voltak, vannak és lesznek is nálatok. Gyakorlatilag erről szól a Real Madrid.

Oké. Akkor most ki a szük elit a Cityn kívül??
Mondjuk az elmúlt 3 évben.?

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. május 18., csütörtök 12:32

Erre csak azt tudom mondani, hogy a focit golra jatsszak. Minden mas csak felesleges belemagyarazas.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 12:30

petiamadridista írta:
rikko írta: Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.

Értjük. De ők teljesen irreális módon lettek felpumpálva pénzzel.
Egyszerűen egy nem európai milliárdos csoport úgy gondolta, hogy ez legyen így. És azzal azvelső 3-4 éves pénzmennyiséggel kerültek ők be az elit vérkeringésébe.
Az utána következő történet, Peppel meg jó csapatépítéssel már csak egy következmény.
alexoxladjackoxi írta:

Jó, Pep meg belső védőt játszat a szélen meg a középpályán is. Vagy szerinted Akanji hirtelen világklasszis balhátvéd lett? Mert szerintem inkább a rendszer teszi naggyá. Egyébként nem értetted meg, amit írtam. Samy levette, amire célzok. Végeredményben a keretek között nincs orbitális különbség, ha azzal érvelnél, hogy te nem azonosulsz azzal, hogy sok-sok arab pénz segítségével tudott a City ilyen embereket igazolni, szíved joga, attól még a vége ugyanaz, nektek is erős a keretetek meg a Citynek is. Az hogy valaki 30 millióért ment hozzátok vagy 100-ért a Cityhez, edzői szemponbtól teljesen irreleváns, ha mindkettő hasonló minőséget képvisel. Mondom, most inkább az ütközött ki, hogy nektek erősen kifelé megy 3-4 kulcsember, de maga a folyamat, a fiatalítás már folyamatban van. Ez szerintem nem mentség arra, hogy ennyire le lett Carlo meccselve. De most ha genya akarnék lenni, tavaly sem volt sokkal több közötök szinte egyik párharchoz sem, csak akkor jobban kijött a lépés. Itt ennyin múlnak a dolgok. Ami meg szintén edző, hogy hiába volt Zidane-nak vagy akár Ancelottinak is hasonló csapat, szinte sosem voltatok ennyire lehengerlően domináló, játszó csapat. Tudtatok nyerni, miközben ugyanúgy a világ legjobb jákékosai álltak a rendelkezésetekre. Talán a tavalyi volt olyan, hogy már idősődő volt a gerinc, dehát könyörgöm, Benzema aranylabdás formában focizott, ne csináljunk már úgy, mintha szegény Ancelottinak szarból kellene várat építenie.

Én nem is gondolon h szar csapat lenne a Real Madrid. Meg lehet itt tavalyi éves mák szöveget elengedni, de 3 BL elődöntő 3 év alatt.
Jabde idén pont rossz volt a Chelsea tavaly meg tavalyelőtt meg nem. Hat baszki.. a Real mind a 3 évben versenyképes volt, Pool ugyanez. Tavaly pont nagyon jók voltak, de idén meg 2 éve meg hát pont nem.
Elégszer vertük el ezeket a csapatok h a Madridot nagyobbnak és jobbnak gondoljam. Hol szerencsével, hol simázva.
A tendencia az nem rossz. Sőt. És tavaly kijött a lépés. Idén nem. A PSG soha életében bem játszott zsinór 3 elődöntőt.
Nem fogjuk arra h azért mert nem volt szerencséjük.
És azért most semna Villareal ellen estek ki a madridiak, otthon a 8 között.
Aa Real Madrid jelenleg is a világ egyik élcsapata, ezen a tegnapi nem változtat.
Dr nyílván újításra és fiatalításra van szükség. Tovább a lenini úton.
Igen, látszódott is tavaly a meccsek képe alapján, hogy a Chelsea és a Pool jó, idén pedig az, hogy xarok. Ezzel nagyot nem mondtál. Egyébként persze, a Real stabil élklub mindent összevetve, mindig is az lesz, de játékban szerintem nem vagytok szűk elit. Ezt kompenzálják az egyének, amik mindig is voltak, vannak és lesznek is nálatok. Gyakorlatilag erről szól a Real Madrid.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. május 18., csütörtök 12:22

rashidm írta:
alexoxladjackoxi írta:

Jó, Pep meg belső védőt játszat a szélen meg a középpályán is. Vagy szerinted Akanji hirtelen világklasszis balhátvéd lett? Mert szerintem inkább a rendszer teszi naggyá. Egyébként nem értetted meg, amit írtam. Samy levette, amire célzok. Végeredményben a keretek között nincs orbitális különbség, ha azzal érvelnél, hogy te nem azonosulsz azzal, hogy sok-sok arab pénz segítségével tudott a City ilyen embereket igazolni, szíved joga, attól még a vége ugyanaz, nektek is erős a keretetek meg a Citynek is. Az hogy valaki 30 millióért ment hozzátok vagy 100-ért a Cityhez, edzői szemponbtól teljesen irreleváns, ha mindkettő hasonló minőséget képvisel. Mondom, most inkább az ütközött ki, hogy nektek erősen kifelé megy 3-4 kulcsember, de maga a folyamat, a fiatalítás már folyamatban van. Ez szerintem nem mentség arra, hogy ennyire le lett Carlo meccselve. De most ha genya akarnék lenni, tavaly sem volt sokkal több közötök szinte egyik párharchoz sem, csak akkor jobban kijött a lépés. Itt ennyin múlnak a dolgok. Ami meg szintén edző, hogy hiába volt Zidane-nak vagy akár Ancelottinak is hasonló csapat, szinte sosem voltatok ennyire lehengerlően domináló, játszó csapat. Tudtatok nyerni, miközben ugyanúgy a világ legjobb jákékosai álltak a rendelkezésetekre. Talán a tavalyi volt olyan, hogy már idősődő volt a gerinc, dehát könyörgöm, Benzema aranylabdás formában focizott, ne csináljunk már úgy, mintha szegény Ancelottinak szarból kellene várat építenie.
Teljesen rosszul látod a dolgot. Attól, hogy Zidane-nak és Ancelottinak is itt volt a keret, nem tudott olyanokat igazolni, akiket akart. Most ha a Real-nak nem lenne gondja a pénzzel, Hazard és Mariano már rég nem lenne itt...
Konkrétan Zidane kétszer is felállt a padról mert mondták neki, hogy ez van ebből kell dolgozni pedig ő max akkor lett volna kirakva ha europaligázunk. Ancelotti csak azért nyomja végig mert nyugdíj előtt van és próbálja kimaxolni a legacyját.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. május 18., csütörtök 12:18

rikko írta: Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.
Vicces, hogy egyáltalán a City-t összehasonlítod a Reallal... hol volt a realnak valaha is milliárdos "bevétele"? Sokkal szimpatikusabb lehetne a City is, ha ezt 2 milliárd fontot nem 10-15 év alatt költötte volna el, hanem szép fokozatosan.

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rashidm » 2023. május 18., csütörtök 12:16

alexoxladjackoxi írta:
h3x0r írta:
Melyik nyar volt az mar, amikor a City bevasarolt vedokbol, majd kovetkezo nyaron megint vett ugyanazokra a posztokra uj jatekosokat. Szerinted Zidane vagy Ancelotti ezt barmikor is megtehette?

Szerinted tenyleg nincs kulonbseg a kozott, hogy 10 ev alatt egy csapat net spend-je -121 vagy -984 millio? Ez 860 millios kulonbseg. Vegterre is igazad van, itt sincs nehezebb dolga az edzonek, azert jatszik egy vkp a balhatved poszton, mert az egyetlen balhatved reszben a folyamatos serulesei miatt is gyenge. Ha lenne ennyi penzunk, szerinted nyaron nem erkezett volna egy 40 millios balhatved? Vagy a masik oldalon egy uj igazolas helyett hosszabbitottunk volna a meg csak nem is jobbhatved LV-vel? Csere csatarrol nem is beszelve.
Jó, Pep meg belső védőt játszat a szélen meg a középpályán is. Vagy szerinted Akanji hirtelen világklasszis balhátvéd lett? Mert szerintem inkább a rendszer teszi naggyá. Egyébként nem értetted meg, amit írtam. Samy levette, amire célzok. Végeredményben a keretek között nincs orbitális különbség, ha azzal érvelnél, hogy te nem azonosulsz azzal, hogy sok-sok arab pénz segítségével tudott a City ilyen embereket igazolni, szíved joga, attól még a vége ugyanaz, nektek is erős a keretetek meg a Citynek is. Az hogy valaki 30 millióért ment hozzátok vagy 100-ért a Cityhez, edzői szemponbtól teljesen irreleváns, ha mindkettő hasonló minőséget képvisel. Mondom, most inkább az ütközött ki, hogy nektek erősen kifelé megy 3-4 kulcsember, de maga a folyamat, a fiatalítás már folyamatban van. Ez szerintem nem mentség arra, hogy ennyire le lett Carlo meccselve. De most ha genya akarnék lenni, tavaly sem volt sokkal több közötök szinte egyik párharchoz sem, csak akkor jobban kijött a lépés. Itt ennyin múlnak a dolgok. Ami meg szintén edző, hogy hiába volt Zidane-nak vagy akár Ancelottinak is hasonló csapat, szinte sosem voltatok ennyire lehengerlően domináló, játszó csapat. Tudtatok nyerni, miközben ugyanúgy a világ legjobb jákékosai álltak a rendelkezésetekre. Talán a tavalyi volt olyan, hogy már idősődő volt a gerinc, dehát könyörgöm, Benzema aranylabdás formában focizott, ne csináljunk már úgy, mintha szegény Ancelottinak szarból kellene várat építenie.
Teljesen rosszul látod a dolgot. Attól, hogy Zidane-nak és Ancelottinak is itt volt a keret, nem tudott olyanokat igazolni, akiket akart. Most ha a Real-nak nem lenne gondja a pénzzel, Hazard és Mariano már rég nem lenne itt...

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2023. május 18., csütörtök 12:14

rikko írta: Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.

Értjük. De ők teljesen irreális módon lettek felpumpálva pénzzel.
Egyszerűen egy nem európai milliárdos csoport úgy gondolta, hogy ez legyen így. És azzal azvelső 3-4 éves pénzmennyiséggel kerültek ők be az elit vérkeringésébe.
Az utána következő történet, Peppel meg jó csapatépítéssel már csak egy következmény.
alexoxladjackoxi írta:
h3x0r írta:
Melyik nyar volt az mar, amikor a City bevasarolt vedokbol, majd kovetkezo nyaron megint vett ugyanazokra a posztokra uj jatekosokat. Szerinted Zidane vagy Ancelotti ezt barmikor is megtehette?

Szerinted tenyleg nincs kulonbseg a kozott, hogy 10 ev alatt egy csapat net spend-je -121 vagy -984 millio? Ez 860 millios kulonbseg. Vegterre is igazad van, itt sincs nehezebb dolga az edzonek, azert jatszik egy vkp a balhatved poszton, mert az egyetlen balhatved reszben a folyamatos serulesei miatt is gyenge. Ha lenne ennyi penzunk, szerinted nyaron nem erkezett volna egy 40 millios balhatved? Vagy a masik oldalon egy uj igazolas helyett hosszabbitottunk volna a meg csak nem is jobbhatved LV-vel? Csere csatarrol nem is beszelve.
Jó, Pep meg belső védőt játszat a szélen meg a középpályán is. Vagy szerinted Akanji hirtelen világklasszis balhátvéd lett? Mert szerintem inkább a rendszer teszi naggyá. Egyébként nem értetted meg, amit írtam. Samy levette, amire célzok. Végeredményben a keretek között nincs orbitális különbség, ha azzal érvelnél, hogy te nem azonosulsz azzal, hogy sok-sok arab pénz segítségével tudott a City ilyen embereket igazolni, szíved joga, attól még a vége ugyanaz, nektek is erős a keretetek meg a Citynek is. Az hogy valaki 30 millióért ment hozzátok vagy 100-ért a Cityhez, edzői szemponbtól teljesen irreleváns, ha mindkettő hasonló minőséget képvisel. Mondom, most inkább az ütközött ki, hogy nektek erősen kifelé megy 3-4 kulcsember, de maga a folyamat, a fiatalítás már folyamatban van. Ez szerintem nem mentség arra, hogy ennyire le lett Carlo meccselve. De most ha genya akarnék lenni, tavaly sem volt sokkal több közötök szinte egyik párharchoz sem, csak akkor jobban kijött a lépés. Itt ennyin múlnak a dolgok. Ami meg szintén edző, hogy hiába volt Zidane-nak vagy akár Ancelottinak is hasonló csapat, szinte sosem voltatok ennyire lehengerlően domináló, játszó csapat. Tudtatok nyerni, miközben ugyanúgy a világ legjobb jákékosai álltak a rendelkezésetekre. Talán a tavalyi volt olyan, hogy már idősődő volt a gerinc, dehát könyörgöm, Benzema aranylabdás formában focizott, ne csináljunk már úgy, mintha szegény Ancelottinak szarból kellene várat építenie.

Én nem is gondolon h szar csapat lenne a Real Madrid. Meg lehet itt tavalyi éves mák szöveget elengedni, de 3 BL elődöntő 3 év alatt.
Jabde idén pont rossz volt a Chelsea tavaly meg tavalyelőtt meg nem. Hat baszki.. a Real mind a 3 évben versenyképes volt, Pool ugyanez. Tavaly pont nagyon jók voltak, de idén meg 2 éve meg hát pont nem.
Elégszer vertük el ezeket a csapatok h a Madridot nagyobbnak és jobbnak gondoljam. Hol szerencsével, hol simázva.
A tendencia az nem rossz. Sőt. És tavaly kijött a lépés. Idén nem. A PSG soha életében bem játszott zsinór 3 elődöntőt.
Nem fogjuk arra h azért mert nem volt szerencséjük.
És azért most semna Villareal ellen estek ki a madridiak, otthon a 8 között.
Aa Real Madrid jelenleg is a világ egyik élcsapata, ezen a tegnapi nem változtat.
Dr nyílván újításra és fiatalításra van szükség. Tovább a lenini úton.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. május 18., csütörtök 12:09

rikko írta: Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.
Azért régen ha voltak is gazdag klubok bevételt is kellett generálni a kiadásokhoz. Vakon is megmondom, hogy a city és a psg a felét sem hozza vissza annak amit költenek. Ismerek egy klubot aki hasonlóan észnélkül költekezett mint a city meg a psg és évről évre nagyobb bajban van. Na a city-párizs duo kb a project 3ik événél tartottak volna ott ahol most a barsza mindenféle releváns sportszakmai eredmény nélkül.

Nembeszélve a történelmi háttérről ami minden nagymultú klubnál megvan legyen az a katalán öntudat vagy királyi klub stb. A citynek annyi a története, hogy jumurdzsák megakarta venni a manchester unitedet de azt nemadták ezért megvette a manchester cityt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

el magico
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:11
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: el magico » 2023. május 18., csütörtök 12:08

Játék képe hasonló lesz a döntőben, mint tegnap. Óriási City fölény, 75-25 labdabirtoklás, és kb. minden tizedik City helyzetre jut majd egy Inter akció. Ha ki tudják használi azokat kegyetlenül az olaszok, akkor lehet keresnivalójuk.
De egyébként nem hinném, hogy bírni fogják fizikálisan és mentálisan ezt a nyomást. Ráadásul kb. most ugranak először igazán mélyvízbe, eddig a csoportkörön kívül nem találkoztak komoly európai ellenféllel. Túl nagy falatnak tűnik ez.

De ettől szép a foci, mert bármi megtörténhet egy meccsen. Lehet valamelyik City játékos túlizgulja, és csinál egy ostoba szabálytalanságot, pirosat, tizenegyest stb...
Magabiztosnak tűnnek, és rendben van a csapategység, de a mi aranygenerációnknak is kellett a 2014-es áttörés, hogy beinduljon a henger. Az angolokra is nehezedik a nyomás.

Én valószínűleg megnézem majd, ha nem lesz semmi jobb dolgom, de az utóbbi években, ha nem mi játsszuk neke olyan érdektelenek és unalmasak ezek a döntők...

Pool-Spurs az no komment, Bayern-PSG covid miatt full jellegtelen volt, Chelsea-City szintén két olajos, ahol azt akartam egyik se nyerjen :D :D

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. május 18., csütörtök 11:58

rikko írta:akkor ők még sehol nem voltak kb.
Konkrétan. :D Abban az évben a másodosztályban bohóckodtak. Nagy szerencséjük, hogy a pénzügyi gondokkal teli csapatban láttak fantáziát az olajosok, és végül 15 év kemény munka utána a csúcsra jutnak. :D

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. május 18., csütörtök 11:55

Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3575
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2023. május 18., csütörtök 11:19

'shutterisland írta: szerintem sem kizart a meglepi, azert ez az inter 3-5-2 a sok semmiben sem kiemelkedo de mindenben jo vizhordoval a kozepso harmadban azert kellemetlen lehet, ha nem lesz olyan eles a city, mint tegnap.

viszont ha rugnak egyet az elejen, akkor szerintem minden idok egyik legszarabb, legegyoldalubb bl dontoje lesz.

nalam 60-40 a citynek, pedig ha nem donto, hanem oda-visszavago lenne, akkor kb 75-25-ot mondanek.
Taktikát kéne váltania az internek (nyilván nem fognak). Különben ott fog állni a 3 (súlytalan) kh Haalanddon, a Dumfries - 3x kkp - Dimarco középpályát is szétkapja majd:
Grilics-Kdb-Gündi-Mahrez
----- Rodri és Stones

A tegnapi city simán felmosná velük a pályát, ez a 352 vs 3241 taktika nálam 20-80 a citynek, mert nagyon gyenge a hátsó hármas az internél.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég