Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás Tegnap, 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. május 18., csütörtök 13:38

alexoxladjackoxi írta:
dzsi91 írta:

Pont ezt mondom. Képtelen vagy a focit komplexen nézni. Kinél van a labda az a jobb. Akinek több helyzete van az a jobb a másik mákos. Pedig a legmagasabb szinten a helyzetkihasználáson dőlt el mindig is.


Az a liverpool a döntőben egy ártalmatlan lepkefing volt. Egyszer nem emelkedett meg a pulzusom mert végig kézben volt a meccs. Elvettek tőlünk egy szabályos gólt meg rúgtunk egyet meg a végén kihagytunk egyet ami felért 15 gyenge kapuralövéssel pooltol.

De a bayern is volt már jobb csapat nálunk amikor összesítésben 5-0ra szoptak 2 meccsen mert többet volt náluk a labda.


Hagyjuk ezt mert már annyi témába belementél és mind akkora bullshit, hogy holnapig se végeznénk.
Lehetnél Atleti drukker is, ők is szoktak hatékonyan helyzetet kihasználni. Hébe-hóba focizni is.
Igen mert amit a Real csinált az elmúlt 10+ évben az pont ugyanaz mint amit az atletico nyomott. Ők is rongyosra verték a bayernt münchenben meg a poolt az anfielden meg a sohanemkapunk gólt juvét egy bl döntőben. Meg ők is 100+ gólokat rúgtak zsinórban 10 évig minden szezonban meg 90+pontokat hoztak a ligában folyamatosan.

De igaz lehetnék szabopeet és nyomhatnám a bullshitet, hogy ikszgé alapján törölni kéne az elmúlt 50 évből 40 bl győztest mert nem érdemelték meg.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8427
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 18., csütörtök 13:35

Meg lehet nézni a nagy korszakos Liverpoolt.
1 BL, 1 bajnokság.... :lol: Azt már megy kifelé a csapat.
Itt a City, most talán végre leesik a BL :lol:
Lehet itt szopkodni azt ki milyen focit játszik meg kinek mi tetszik, de az eredmények torony magasan a Realt igazolják, olyan szinten, hogy még egy vita elkezdése is nevetséges ilyen felmutatott eredmények/tények mellett.

Lehet tapsikolni egymásnak a PLben, de vhogy még sincs meg az angol dominancia mikor kikerülnek onnan, valahogy a statisztikák mégse működnek sok-sok éve, úgy ahogy kéne és még mindig nem gondolkodnak el ezen, csak szajkózzák ugyanazt és megmagyarázzák tizedjére is, miért bukik el a dolog.

De végre Anglia Nottingham Forrestestül meg Aston Villástól megelőzheti a Realt BL/BEK címekben, mert még mindig X-ben van a Real a foci őshazájával.... :lol:

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 13:35

Remy írta:
alexoxladjackoxi írta:
Remy, szerintem valaki nem véletlenül kezd el szurkolni egy adott klubnak. Azzal tud azonosulni, amit ott lát, tapasztal. Ilyen egyszerű.
Ezzel nincs is probléma. Egyértelmű. Csak utána nem kell meglepődni, ha mondjuk jön a Real Madrid (olasz edzővel, olaszban tanult edzővel) vagy egy olasz klub és mutatja a középső ujját az ellenfélnek, az XG,nek meg minden olyannak, amit előzetesen várt az illető. A kupa más kávéház.
Igen, és itt jön képbe az, hogy ÉN SZEMÉLY SZERINT egy középső ujj felmutatástól nem fogok jobbnak tartani egy csapatot egy másiknál, mert a ligában ugyanúgy van olyan kis csapat, aki mondjuk ugyanezt az ujját felmutatja a Realnak azzal, hogy bunkerezik egész meccsen, rugdósódik, illetve fetreng és ezzel nyer. Jobb csapat lesz tőle, mert egy meccsen megvernek titeket? Dehogy lesz. Én ezt a nézőpontot képviselem, aztán kinek mi.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. május 18., csütörtök 13:28

alexoxladjackoxi írta:
Remy, szerintem valaki nem véletlenül kezd el szurkolni egy adott klubnak. Azzal tud azonosulni, amit ott lát, tapasztal. Ilyen egyszerű.
Ezzel nincs is probléma. Egyértelmű. Csak utána nem kell meglepődni, ha mondjuk jön a Real Madrid (olasz edzővel, olaszban tanult edzővel) vagy egy olasz klub és mutatja a középső ujját az ellenfélnek, az XG,nek meg minden olyannak, amit előzetesen várt az illető. A kupa más kávéház.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. május 18., csütörtök 13:27

Remy írta:
___Samy___ írta: Ertem en amit mondani akarsz, de ha azok alapjan a szempontok alapjan intelnenk meg egy-egy csapatot, amiket te figyelembe veszel, akkor az nem futball lenne, hanem valami pontozasos sport.
PL fanoknál, főleg Arsenal, Pool drukkereknél vettem ezt észre. De nyilván a City meg a Barca is idevehető.
Dominancia, xg, Pep/Klopp. Ez a foci nekik, minden más lényegtelen.

Tegnap amúgy azon túl, hogy kurvajól játszott a City, azt is ki kéne emelni, hogy mi meg kritikán alul. Konkrétan nulla. Lézengett mindenki, hatalmas területek mindenütt, nem ütközött senki, vörös szőnyeget gurítottunk eléjük, egyedül Courtois volt megint a helyén. Ettől a produktumtól még a lesajnált Inter is nagyobb ellenállást fog mutatni, és ha Citysek elhiszik, hogy már ez meg van, akkor a domináns csodafociba 8-adjára is bele lesz köpve.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2023. május 18., csütörtök 13:26

alexoxladjackoxi írta:
___Samy___ írta:
Az elmult 10-en nem tudom hany evben csak ketszer nem jutottunk el a legjobb negyig. Ez akkor nem dominancia, mert nem a bajnoksagban tortent?
Eredményekben dominancia, de mint mondtam, pl. a tavalyi szezon még totál megvan, elég friss, egy olyan menetelésre mindent mondanék, csak dominanciát nem. Győztetek? Igen. Jól játszottatok? Általában véve nem. Lehet engem hülyének beállítani, attól még van szemem, és szeretek picit a dolgok mögé nézni. Lehet jönni ilyenekkel, hogy gólra játsszák meg hasonló kőkori okosságok, ki mondta, hogy nem, de had legyen már az embernek egy véleménye, könyörgöm. Ennyi erővel a fasse nézzen meccseket, elvégre eredményeken is lehet tájékozódni, a lényeg ott van. Ha nem számít a játék képe, csak az eredmény, akkor gondolom tökéletesen kielégítő az is.
Nézd. Ha 10 évet nézek a Real Madrid sokkal többször játszott eredményeseb és szépen mint a Pool, mind a bajnokságban,.mind a BLben. De ez igaz az összes többi csapat összevetéseben is.
Igen mák volt a tavalyi. Nagyrészt mák is volt benne. De azért nem 1-0ás bunkerek voltaknezek (döntő mínusz). Mind a 3 párharcban volt olyan 30 perc ahol brutálisan le lettek foxizva az ellenfelek. Ezért 3-2, meg 6-5 meg 5-4.
Szal oda kellett támadójáték. Foci. Cselek, passzoknstb.
A bajnoksagban a Madrid jó focit tolt tavaly. Nemnüberfocit de jót. Mondjuk ha volt 3-4 csapat a max akik latvanyosabban fociztak egész europában. De azokbóp mondjuk 3 már sehol nincs, meg 3 éve se volt sehol.
6 meccse volt a Poolnak h bebizonyítsa h jobb csapat. Egyszer se sikerült. Ha tavaly sikerült volna, most azt mondanám, mákjuk volt mert épp akkor találkoztunk velük, hiszen a többi 5 meccsen közük nem volt semmihez.
Ergo egyszer vak tyúk is találhat suemet mert akkor épp ol,an csapatuk volt.
De még ezt se kell elmondanom mert azon se sikerült nyerniük.
Érted már.
Tendencia. És egy idő után ha mindig nyomod, mindog meccsben vagy,.mindig ott vagy akkor neked lesz szerencséd. A Madriddal ez történt tavaly, de nem a semmiből jött.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 13:24

___Samy___ írta: Ertem en amit mondani akarsz, de ha azok alapjan a szempontok alapjan intelnenk meg egy-egy csapatot, amiket te figyelembe veszel, akkor az nem futball lenne, hanem valami pontozasos sport.
Igen, ezért is mondom, hogy ez alapvetően felfogásbeli kérdés, hogy ki mit tart fontosnak egy adott meccsen, vagy akár globálisan a futballban. De legalább te érted mit mondok, és nem áll meg a tudomány 15 röhögcsélős szmájlinál. :roll: :agree:

Remy, szerintem valaki nem véletlenül kezd el szurkolni egy adott klubnak. Azzal tud azonosulni, amit ott lát, tapasztal. Ilyen egyszerű.

p.csabi1
Hozzászólások: 2223
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 12:00

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: p.csabi1 » 2023. május 18., csütörtök 13:23

Olyan kurva csönd lett Kroos kapufajanal az egesz stadionban :lol:
Ja az nekem is feltűnt hogy hogy bekussolt a sok állat angol,percekig csend volt. :lol: :kalapos:
„Úgy élünk együtt, két kis idegen,
valahol messze, mese-szigeten.”

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. május 18., csütörtök 13:22

___Samy___ írta: Ertem en amit mondani akarsz, de ha azok alapjan a szempontok alapjan intelnenk meg egy-egy csapatot, amiket te figyelembe veszel, akkor az nem futball lenne, hanem valami pontozasos sport.
PL fanoknál, főleg Arsenal, Pool drukkereknél vettem ezt észre. De nyilván a City meg a Barca is idevehető.

Ha szépen játszol = jó vagy.
Ha csúnyán = rossz vagy.

Abba már nem látnak bele, hogy egy kupaporondon, mint amilyen a BL is. A bevált sablon, az az egy, amit tudsz nyomatni, nem biztos, hogy kifizetődő lesz, mert elég 1x bebukni és a szezonodnak ott vége is van. Ott van Klopp vagy Pep. Nem tudnak se reagálni, se érdemben változtatni. Nem tudnak az ellenfélhez alkalmazkodni, mert akkor fel kell adniuk a focijukat.

És való igaz, a jól bevált sablon, a relatíve szép focival, 38 meccsen keresztül kifizetődőbb lehet.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. május 18., csütörtök 13:18

Ertem en amit mondani akarsz, de ha azok alapjan a szempontok alapjan intelnenk meg egy-egy csapatot, amiket te figyelembe veszel, akkor az nem futball lenne, hanem valami pontozasos sport.
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 13:18

dzsi91 írta:
alexoxladjackoxi írta:

Ember, én is végigkövettem tavaly a meneteléseteket, gyakorlatilag az összes párharcban alulmaradtatok, ha azt nézem, hogy ki játszott jobban, kinek voltak nagyobb helyzetei, stb. Igen, még a Párizs ellen is komolyan kellett üzemelnie a mákdarálónak a továbbjutáshoz. Most ezen mit nem lehet beismerni? Vagy mi az, ami nem igaz belőle? Konkrétan le lettetek meccselve jónéhányszor. Hol az egyéni villanások, hol a szerencse, hol egy elmebeteg ki nem kényszerített kapushiba kellett ahhoz, hogy továbbmenjetek. Döntőben is volt 4 lövésetek?? Én nem vitatom, hogy a mentalitás az brutál, és hogy ehhez is kell tehetség, de ki ne találd már, hogy milyen überfasza focit toltok/toltatok, mert magadból csinálsz bohócot. Mondjuk ez utóbbi mindig is közel állt hozzád.
Pont ezt mondom. Képtelen vagy a focit komplexen nézni. Kinél van a labda az a jobb. Akinek több helyzete van az a jobb a másik mákos. Pedig a legmagasabb szinten a helyzetkihasználáson dőlt el mindig is.


Az a liverpool a döntőben egy ártalmatlan lepkefing volt. Egyszer nem emelkedett meg a pulzusom mert végig kézben volt a meccs. Elvettek tőlünk egy szabályos gólt meg rúgtunk egyet meg a végén kihagytunk egyet ami felért 15 gyenge kapuralövéssel pooltol.

De a bayern is volt már jobb csapat nálunk amikor összesítésben 5-0ra szoptak 2 meccsen mert többet volt náluk a labda.


Hagyjuk ezt mert már annyi témába belementél és mind akkora bullshit, hogy holnapig se végeznénk.
Lehetnél Atleti drukker is, ők is szoktak hatékonyan helyzetet kihasználni. Hébe-hóba focizni is.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 13:15

___Samy___ írta:
alexoxladjackoxi írta:

Nem, isten őrizz, hogy mindent a BL elé helyezzek. De azt tartom, hogy egy 38 meccses bajnokság reálisabb képet fest egy csapat minőségéről, mint 13 meccs a BL-ben, ahol a felét igazából el is lehet lazsálni. Ezzel kapcsolatban volt már vitám korábban is veletek, szerintem valamilyen szinten igenis fokmérő, hogy mennnyire játszol jól és dominánsan, nem lehet mindent trófeákban lemérni. Mi sem nyertünk idén lófaszt se, mégis jobb csapatunk van sokkal, mint 3 éve mikor behúztuk az FA-kupát. Vagy most sírjak mert kiejtett a Sporting minket az EL-ben? Ők akkor jobb csapat, mint mi? Aligha hiszem. Ha választanom kellene, hogy behúzzuk az EL-t, de megy tovább az Emerys vergődés a bajnokságban mondjuk egy jó 5. hellyel, vagy az idei 2. helyezés 0 trófeával, egy percig nem haboznék.

BL-győztes csapathoz meg ennyit: Navas - Carvajal Varane Ramos Marcelo - Modric Casemiro Kroos - Bale Benzema Ronaldo. Mi a tuti, ha nem ez?
Az elmult 10-en nem tudom hany evben csak ketszer nem jutottunk el a legjobb negyig. Ez akkor nem dominancia, mert nem a bajnoksagban tortent?
Eredményekben dominancia, de mint mondtam, pl. a tavalyi szezon még totál megvan, elég friss, egy olyan menetelésre mindent mondanék, csak dominanciát nem. Győztetek? Igen. Jól játszottatok? Általában véve nem. Lehet engem hülyének beállítani, attól még van szemem, és szeretek picit a dolgok mögé nézni. Lehet jönni ilyenekkel, hogy gólra játsszák meg hasonló kőkori okosságok, ki mondta, hogy nem, de had legyen már az embernek egy véleménye, könyörgöm. Ennyi erővel a fasse nézzen meccseket, elvégre eredményeken is lehet tájékozódni, a lényeg ott van. Ha nem számít a játék képe, csak az eredmény, akkor gondolom tökéletesen kielégítő az is.

Avatar
Tomidzsi
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2022. június 11., szombat 10:13
Kedvenc játékosaid: R9, Marcelo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Tomidzsi » 2023. május 18., csütörtök 13:13

Olyan kurva csönd lett Kroos kapufajanal az egesz stadionban :lol:
Ebben az egy emberben több foci van és játék intelligencia mint az egész cityben.

City: 3 év 2 donto, 1 elodonto. Respect

Norveg mutans meg maradjon csak angliában. Oda való.
Madridba ne... Madridba Mbappe félék jöjjenek

Jovore beepul Tucsi és nem Kroosnak kell majd utkozni...csak szervezni. Tucsi, Cama, Kroos 3as, Modriccal, Bellinghammel esetleg.
Marcos, Cafú, Lúcio, Thiago Silva, Robi Carlos, Casemiro, Marcelo, Kaká, Ronaldinho, Adriano, R9

Dida, Juninho, Alex, Rivaldo, Gilberto Silva, Pato, Robinho, Vinicius

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8427
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. május 18., csütörtök 13:11

Elmúlt 9 évből 5öt nyertünk, mikor nem nyerünk is általában az elődöntőig elmegy csapat.

Nekünk nem kell magyarázkodni semmit senkinek.

Az hogy a Citynek végre összejön, gratula nekik, de vicces hogy ennyi ideig tartott, mert papíron már rég nyerniük kellett volna minimum egyet.

2010-11es szezontól kezdve elég komoly amit megy a Real.

10/11 Elődöntő
11/12 Elődöntő
12/13 Elődöntő
13/14 BL Győztes
14/15 Elődöntő
15/16 BL Győztes
16/17 BL Győztes
17/18 BL Győztes
18/19 Nyolcaddöntő
19/20 Nyolcaddöntő
20/21 Elődöntő
21/22 BL Győztes
22/23 Elődöntő

Közelünkben sincs senki semmilyen téren.
Volt itt mindfenféle korszakos megacsapat, azt ilyen állandó teljesítményre senki nem képes.
Lófasz mindenki hozzánk képest.

Lehet ilyen listát hozni a többi csapatról és összehasonlítani a kettőt :lol:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11218
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. május 18., csütörtök 13:10

alexoxladjackoxi írta:
dzsi91 írta:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: mert ki volt a szűk elit játékban a psg meg a barca vagy a bayern? Nincs egy laptopedzőnk akinek a homlokára van tetoválva ,hogy tikitaka vagy gegenpressing attól még mindegyiket baszott magas szinten tudjuk űzni. Ezért nyertük szarrá magunkat. Mert a korszakos csapatunk képes volt labdát tartani kontrázni buszozni pókfocizni. Ezért fingik ki a második szezonra az összes ilyen übercsapat mint a bayern barca vagy ez a city a liverpool. Mert van egy focijuk ami szük elit aztán a következő szezonban jön egy edző aki lemeccseli azt a focit aztán viszlát.


Faszomat a peetekbe meg az agymosodájukba.
Ember, én is végigkövettem tavaly a meneteléseteket, gyakorlatilag az összes párharcban alulmaradtatok, ha azt nézem, hogy ki játszott jobban, kinek voltak nagyobb helyzetei, stb. Igen, még a Párizs ellen is komolyan kellett üzemelnie a mákdarálónak a továbbjutáshoz. Most ezen mit nem lehet beismerni? Vagy mi az, ami nem igaz belőle? Konkrétan le lettetek meccselve jónéhányszor. Hol az egyéni villanások, hol a szerencse, hol egy elmebeteg ki nem kényszerített kapushiba kellett ahhoz, hogy továbbmenjetek. Döntőben is volt 4 lövésetek?? Én nem vitatom, hogy a mentalitás az brutál, és hogy ehhez is kell tehetség, de ki ne találd már, hogy milyen überfasza focit toltok/toltatok, mert magadból csinálsz bohócot. Mondjuk ez utóbbi mindig is közel állt hozzád.
Pont ezt mondom. Képtelen vagy a focit komplexen nézni. Kinél van a labda az a jobb. Akinek több helyzete van az a jobb a másik mákos. Pedig a legmagasabb szinten a helyzetkihasználáson dőlt el mindig is.


Az a liverpool a döntőben egy ártalmatlan lepkefing volt. Egyszer nem emelkedett meg a pulzusom mert végig kézben volt a meccs. Elvettek tőlünk egy szabályos gólt meg rúgtunk egyet meg a végén kihagytunk egyet ami felért 15 gyenge kapuralövéssel pooltol.

De a bayern is volt már jobb csapat nálunk amikor összesítésben 5-0ra szoptak 2 meccsen mert többet volt náluk a labda.


Hagyjuk ezt mert már annyi témába belementél és mind akkora bullshit, hogy holnapig se végeznénk.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
___Samy___
Hozzászólások: 8212
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ___Samy___ » 2023. május 18., csütörtök 13:07

alexoxladjackoxi írta:
___Samy___ írta:
Az persze, a tutiba. Megneztem volna gvardiola arcat, ha kozoltek volna vele a bayernnel meg a citynek, hogy ezt a jatekost sem kapod meg, meg azt sem. Te most total mas iranyba mentel el az eredeti tematol.

Azt meg jol ertem, hogy gyakorlatilag minden trofeat a BL ele helyezel? Lehet akarmennyire dominans valaki jateka, de akkor miert csak nekunk sikerult egyaltalan cimet vedeni? A futball nem csak arrol szol, hogy dominans a jatekom, es akkor minden jonni fog.
Nem, isten őrizz, hogy mindent a BL elé helyezzek. De azt tartom, hogy egy 38 meccses bajnokság reálisabb képet fest egy csapat minőségéről, mint 13 meccs a BL-ben, ahol a felét igazából el is lehet lazsálni. Ezzel kapcsolatban volt már vitám korábban is veletek, szerintem valamilyen szinten igenis fokmérő, hogy mennnyire játszol jól és dominánsan, nem lehet mindent trófeákban lemérni. Mi sem nyertünk idén lófaszt se, mégis jobb csapatunk van sokkal, mint 3 éve mikor behúztuk az FA-kupát. Vagy most sírjak mert kiejtett a Sporting minket az EL-ben? Ők akkor jobb csapat, mint mi? Aligha hiszem. Ha választanom kellene, hogy behúzzuk az EL-t, de megy tovább az Emerys vergődés a bajnokságban mondjuk egy jó 5. hellyel, vagy az idei 2. helyezés 0 trófeával, egy percig nem haboznék.

BL-győztes csapathoz meg ennyit: Navas - Carvajal Varane Ramos Marcelo - Modric Casemiro Kroos - Bale Benzema Ronaldo. Mi a tuti, ha nem ez?
Az elmult 10-en nem tudom hany evben csak ketszer nem jutottunk el a legjobb negyig. Ez akkor nem dominancia, mert nem a bajnoksagban tortent?
"We will not fight for one decade, when Madrid is the best club of the last century and the best club in history, also the best in the last decade and is the best because we never do something like that, not appreciate someone success"

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. május 18., csütörtök 13:02

alexoxladjackoxi írta: Végeredményben a keretek között nincs orbitális különbség , ha azzal érvelnél, hogy te nem azonosulsz azzal, hogy sok-sok arab pénz segítségével tudott a City ilyen embereket igazolni, szíved joga, attól még a vége ugyanaz, nektek is erős a keretetek meg a Citynek is. Az hogy valaki 30 millióért ment hozzátok vagy 100-ért a Cityhez, edzői szemponbtól teljesen irreleváns, ha mindkettő hasonló minőséget képvisel. Mondom, most inkább az ütközött ki, hogy nektek erősen kifelé megy 3-4 kulcsember, de maga a folyamat, a fiatalítás már folyamatban van. Ez szerintem nem mentség arra, hogy ennyire le lett Carlo meccselve. De most ha genya akarnék lenni, tavaly sem volt sokkal több közötök szinte egyik párharchoz sem, csak akkor jobban kijött a lépés. Itt ennyin múlnak a dolgok. Ami meg szintén edző, hogy hiába volt Zidane-nak vagy akár Ancelottinak is hasonló csapat, szinte sosem voltatok ennyire lehengerlően domináló, játszó csapat. Tudtatok nyerni, miközben ugyanúgy a világ legjobb jákékosai álltak a rendelkezésetekre. Talán a tavalyi volt olyan, hogy már idősődő volt a gerinc, dehát könyörgöm, Benzema aranylabdás formában focizott, ne csináljunk már úgy, mintha szegény Ancelottinak szarból kellene várat építenie.
De te is pont a 2 vegletet mondtad el. Egyik esetben nincs orbitalis kulonbseg, tehat van egy top keretunk meg hogy szarbol kell varat epiteni.

A valosag pont a ketto kozott van: van egy nagyon jo kezdonk, akik barmelyik top csapatot meg tudjak verni, viszont a keret messze nem olyan mely, mint a Citynek, szinte kivulrol lehet fujni milyen posztokrol van szo, annyiszor le lettek irva. Ancelotti alatt is volt dominans foci, 15 oszen a legszebb focit jatszottuk Europaban, csak nem volt a padon szinte senki, jott 1-2 serult (Modric meg James ugrik be igy hirtelen) es azonnal megvaltozott a helyzet. De ZZ alatt is a 16/17-es szezon volt az egyetlen, amikor olyan mely keretunk volt, mint a mostani Citynek.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2023. május 18., csütörtök 13:00

___Samy___ írta:
alexoxladjackoxi írta:

Akkor ő is az a fajta edző, aki csak a tutiba hajlandó beleülni, nem? Csak mert Pep esetében mást sem fújnak jónéhányan. A világ legjobb játékosai álltak a rendelkezésére minden poszton, amit ki tudott használni. Ahhoz képest messze nem tudott olyan domináns alapjátékot kialakítani, mint Guardiola, ami általában a bajnokságokban kiütközött. És hülyeség, hogy az nektek az nem számít, ugyan miért ne számítana, biztos nem élvezik a játékosok sem, hogy 3-ból 2-szer a Barca hátát nézik.

https://scontent.fbud6-3.fna.fbcdn.net/ ... e=648D5647
Ebbe futottam bele a minap Busquets visszavonulása kapcsán, szerintem árulkodó némiképp, hogy harmad annyi a bajnoki cím, mint Xaviéknál. Miért? Mert hiába nyertetek BL-eket, nem volt meg az a konzisztens domináns játék szinte soha, ami szerintem rohadtul az edzők hibái volt, mert a keret az ugyanúgy adva volt nálatok is. Nálam ez az, ami Pepet mindenki fölé emeli, gyakorlatilag 10-ből 9 meccsen lesöpörnek mindenkit. És ez nem azon múlik, hogy 100 millióért hoznak-e neki egy játékost, vagy épp 30-ért.

Peti: Hát igen, ez az, hogy kis túlzással mindenki fölött áll Guardiola és a City, ha innen vizsgálom. Szerintem a Liverpool nagyon közel volt hozzájuk az elmúlt jónéhány évben, nem véletlenül 2x is mindössze 1-2 ponttal maradtak le, ami szintén brutális teljesítmény volt, csak balszerencséjükre volt a City. Flick Bayernje volt még nagyon betyár, de őt sikerült elüldözni Münchenből.
Az persze, a tutiba. Megneztem volna gvardiola arcat, ha kozoltek volna vele a bayernnel meg a citynek, hogy ezt a jatekost sem kapod meg, meg azt sem. Te most total mas iranyba mentel el az eredeti tematol.

Azt meg jol ertem, hogy gyakorlatilag minden trofeat a BL ele helyezel? Lehet akarmennyire dominans valaki jateka, de akkor miert csak nekunk sikerult egyaltalan cimet vedeni? A futball nem csak arrol szol, hogy dominans a jatekom, es akkor minden jonni fog.
Nem, isten őrizz, hogy mindent a BL elé helyezzek. De azt tartom, hogy egy 38 meccses bajnokság reálisabb képet fest egy csapat minőségéről, mint 13 meccs a BL-ben, ahol a felét igazából el is lehet lazsálni. Ezzel kapcsolatban volt már vitám korábban is veletek, szerintem valamilyen szinten igenis fokmérő, hogy mennnyire játszol jól és dominánsan, nem lehet mindent trófeákban lemérni. Mi sem nyertünk idén lófaszt se, mégis jobb csapatunk van sokkal, mint 3 éve mikor behúztuk az FA-kupát. Vagy most sírjak mert kiejtett a Sporting minket az EL-ben? Ők akkor jobb csapat, mint mi? Aligha hiszem. Ha választanom kellene, hogy behúzzuk az EL-t, de megy tovább az Emerys vergődés a bajnokságban mondjuk egy jó 5. hellyel, vagy az idei 2. helyezés 0 trófeával, egy percig nem haboznék.

BL-győztes csapathoz meg ennyit: Navas - Carvajal Varane Ramos Marcelo - Modric Casemiro Kroos - Bale Benzema Ronaldo. Mi a tuti, ha nem ez?

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. május 18., csütörtök 12:59

Imádom amúgy h a nem Realos idejárnak folyamat magyarázni a bizonyítványt és tolják a töménytelen mennyiségű okosságot. :shutup:

rikko
Hozzászólások: 929
Csatlakozott: 2019. március 14., csütörtök 13:23
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Iniesta, Pirlo, Maldini, Beckham, Puyol, Viera, Henry
Kedvenc csapatod: Barca, Wisla Krakow

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: rikko » 2023. május 18., csütörtök 12:57

rashidm írta:
rikko írta: Ez a pénz dolog ....

Ők kb 10-15 éve építik fel azt a valamit amit történelemnek hívnak. Ti meg 100+ éve.
Amikor Zizou beverte Carlos iveleset a BL döntőben , akkor ők még sehol nem voltak kb.

Aztán jöttek az őrült pénzek, tetszik vagy sem,ti sem 20 forintért vettetek játékosokat már 10 éve sem, pedig azért nem City mélységből kellett felépíteni valamint. Hanem egy stabil alapokon álló csapatot kellett jobbá tenni. Nah képzeljétek el ezt az építkezést a semmiből. Ok a City és még így sem lehet mondani, hogy felértek a csúcsra.
Abban biztos vagyok, hogy továbbra is fognak pénzt költeni, de már nem csilliardos mértékben. Max akkor , ha bukjak a BL döntőt.
Vicces, hogy egyáltalán a City-t összehasonlítod a Reallal... hol volt a realnak valaha is milliárdos "bevétele"? Sokkal szimpatikusabb lehetne a City is, ha ezt 2 milliárd fontot nem 10-15 év alatt költötte volna el, hanem szép fokozatosan.
Csak ugye 15 év alatt nehéz behozni 100 évnyi hátrányt.
Nekik kellett a hatalmas tőkeinjekció, ahhoz hogy elerjenek egy olyan szintre amit ti már évtizedek óta letudtatok.
Az eredményekhez pedig pénz kell és még több pénz. Ti is és mások is rengeteg pénzt oltetek a csapatba, hogy szinten maradjon. Csak ti már egy egész jó szintet foltozgattok 20 éve, ők meg két évtizede még a harmadik osztályban bohóckodtak. Egyértelmű, hogy sok zsetont kellett beleölni a projektbe.
A következő évek lesznek érdekesek, amikor már tulajdonképpen nem kell nekik milliárdokat elverni a keretre.
Ti is azért vagytok olyan jók a számokban, mert az utolsó X lábú szertarost is több milliós plusszal adtatok el.
Most majd ez is változni fog, mert kimegy 4-5 olyan ember tőletek akiket pótolni kell, viszont a helyüket be kell foltozni úgy, hogy semmi pénzt nem kaptok majd ezekért az emberekért.

Kroos, Modric, Benzema, Carvajal, Mariano,Vallejo,Hazard ... Értük kb két rekesz sör árát sem kapjátok. Helyükre viszont kell ember és manapság egy felvak is 20 Milka.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 132 regisztrált és 0 vendég