Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás Tegnap, 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

kiserik
Hozzászólások: 5828
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. december 2., szerda 15:22

Toti írta: amugy casemiro mértnem játszott tegnap?
a sárgalap nem lehet téma, mert ha ezt hoztuk volna akkor nincs miről beszélni.
a játékpercek megint csak nem, mivel az ezelőtti 4 tétmeccsből 3at kihagyott és játszott egy 90 percet.
Mert használhatatlan 4231-ben és ha Ode játszik, akkor azt játszunk.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. december 2., szerda 13:37

ziro4vr írta:
füst írta: Azért itt már vannak szubjektív benyomások. Én értem hogy semmire kellőek. De miért voltak annyira előkelő helyen a golden boy listákon?
Valamit láttak benne a megfigyelők, és úgy fest hogy a szakma is. Ne nálam kopogtassatok ilyen kérdésekkel.
Mert nincs más, nem jönnek a tehetségek. Az is nevetséges hogy a brazil válogatottba behívják őket, ez a mai foci meg a felhozatal.
De azt te sem gondolod komolyan, hogy ezeket a listákat nem az ügynökök mozgatják, pont azért, hogy minél zsírosabb lóvét akasszanak le az eladások után. Nyilván vannak kivételek, de amikor évi 30 új Ronaldot meg Ronaldinhot köp ki magából a Santos, és ennek fele a listán van, picit gyanús. Nem nagyon, csak egy picit.
Mind 40-50 milliós kivásárlási árral. Ezeket a játékosokat régen Monchi egy zsák tesco gazdaságos tűzifáért vette, majd amelyik bevált, azon húzott sokat.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. december 2., szerda 13:31

ziro4vr írta:
füst írta: Azért itt már vannak szubjektív benyomások. Én értem hogy semmire kellőek. De miért voltak annyira előkelő helyen a golden boy listákon?
Valamit láttak benne a megfigyelők, és úgy fest hogy a szakma is. Ne nálam kopogtassatok ilyen kérdésekkel.
Mert nincs más, nem jönnek a tehetségek. Az is nevetséges hogy a brazil válogatottba behívják őket, ez a mai foci meg a felhozatal.
Remélhetőleg az idő majd eldönti kik az igazi tehetségek és kinek van helye a válogatottakban is.

Mindenesetre az is hiba, hogy a mai foci élvezetének a hiánya miatt(benne van a dologban biztos az üres covidstaionok most) régi focistákkal és meccsekel pótolom a foci hiányt. Megnéz az ember pár Ronaldo videot és minden rossznak tűnik. :lol: :D

Ezt sem lehet csinálni, mert nem lehet a történelem zsenijeihez mérni mindenkit, mindenesetre nagy a kontraszt néha amikor az ember azt látja a labdaátvétellel gond van bizonyos játékosoknál. De ez volt korábban is.

Én igyekszem chilloutban kivárni most.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. december 2., szerda 12:23

füst írta: Azért itt már vannak szubjektív benyomások. Én értem hogy semmire kellőek. De miért voltak annyira előkelő helyen a golden boy listákon?
Valamit láttak benne a megfigyelők, és úgy fest hogy a szakma is. Ne nálam kopogtassatok ilyen kérdésekkel.
Mert nincs más, nem jönnek a tehetségek. Az is nevetséges hogy a brazil válogatottba behívják őket, ez a mai foci meg a felhozatal.
Nem illik.

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2020. december 2., szerda 12:02

Füst,
Semmi gond.
Nekem is egyelőre ez a mostani lesz az uccsó hozzászólásom.
Caak annyival akarom kiegészíteni, hogy igazad van, hogy kisebb kockázat 180 milkát elverni 4 projektre mimt egyre 120at.
Ebben osztom véleményed, csak szerintem nem mindegy hogy azt a 180at mire adod ki.
Analógiámnál maradva.
A 120 milliós Hazard legyen a Porsche Gt. Persze a szalonból kijövet nekicsaphatod az első fának és akkor szopó. Itt ez történt. A legszélsősegesebb eset.
Ha 4 db használt BMWre még jól is kijöhetsz. Akár 2 frankón bevállhat. Lehet 2nek kilóg a bele, de jó eséllyel 2 jól szuperál.
De mi azt a 180 milkát BKV bérletre basztuk el. 😀😀 Ezért volt már az első perctől nagyobb kockázat mint a 120 milliós Porsche na.

Na de én ennyi voltam mára. Dolgozni is köll.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2020. december 2., szerda 11:52

Teljes null kilóméteres arcokra ennyi lóvét elkúrni sokkal nagyobb kockázat mint a Hazardra kidobott pénz.
Hát ő, máshogy látom, egy lapra feldobni mindent szerintem nagyobb kockázat, ez evidencia.
És szerintem látható is ha megnézzük mi van Hazarddal. Ő már azért az idővel is harcol, a kenyere javát megette játékosként.

Szerintem biztonságosabb 4 projektre elverni ugyanannyi pénzt mint egy nagyra. Mint mondtam soha nincs garancia, vagy bejön, vagy nem. Úgy fest most csecsre futottunk mindegyikkel. Pech.

A gondom az, hogy tovább olvasva más egyebet is tőled eltérően értékelek, és megmondom őszintén nem fűlik a fogam a részleteken való vitatkozáshoz. :D
Részemről azzal zárnám, hogy a klub érzékelte a problémákat és próbált változtatni. Kihasználta a lehetőségeit, igazolt amennyit tudott. De balul sült el, részben rossz döntések miatt, részben szerencsétlenség miatt. Ennél több pénzköltés szerintem nem fért volna bele, ennyi viszont szemmel láthatóan nem volt elég, és súlyosbítja hogy rossz helyre ment. De erről bizonyosságot csak utólag lehetett nyerni.

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4757
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Toti » 2020. december 2., szerda 11:50

amugy casemiro mértnem játszott tegnap?
a sárgalap nem lehet téma, mert ha ezt hoztuk volna akkor nincs miről beszélni.
a játékpercek megint csak nem, mivel az ezelőtti 4 tétmeccsből 3at kihagyott és játszott egy 90 percet.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2020. december 2., szerda 11:33

füst írta:
De szerinted a Jovic, VinDzis, Rodrygo, Reinier féle elkúrt kb 190 millió eurót nem lehetett volna értelmesen felhasználni??
Jó befektetésnek tűntek. Besültek.
Utólag kidobott pénz, de akkor és ott ezt nem lehetett előre látni.
Szerencsére nem csak egy lábon áll a klub, és az igéretes játékosok mellett olyat is vett, aki elég jó név. Hazard.
Az átigazolási költség és a fizetési költsége kb. egy nagyságrend a fenti négyessel. Az is besült.
Ebben az üzletben nincs garancia a vásárolt termékre.

Hát már dehogynem lehetett látni...
Teljes null kilóméteres arcokra ennyi lóvét elkúrni sokkal nagyobb kockázat mint a Hazardra kidobott pénz.
Ott egy szerencsétlen sérüléshullám es beszopjuk.
Itt még az se kell. Szimplán szar játékosok. Tehát hiába bevethetőek.
Diazt is visszahoztuk vmi 25 milkóért.. minek azt nem tudom. Előtte se játszott itt. Azóta se.
Az meg igaz hogy ha van egy Regulión aki egész pofásan mozog akkor nem a balhátvedre verek el 50 milkát. Annak ellenére h semmi bajom Mendyvel.
Pocsék igazolások.
Ebben Zidane is benne van és a vezetőség is.
Több fejnek is hullania kelllene ekkora fölös pénzelkúrás után.
A Barcát röhögjük.. sokkal jobban igazoltak. Sokkal.
Ott belső feszkók meg balhék vannak. Mentálisan meg a sok Messi szarság plusz 1-2 haverja miatt áll a bál.
3 balaszt kidobása után (Pique, Messi, Busquest) egy tökös edzővel, néhány közepes kiegészitővel jövőre már sokkal jobban fognak állni.
Máskérdés h ez a 3 csávó gyakorlatilag az elnök is, így van még bőven idő lehagyni őket. Szerencsére.


A Golden Boy szavazáson meg Viniék a Real Madrid neve után szerepeltek előkelően.
Amúgy ha nincs a Real azt se tudná a világ ki a brém az a Vinicius Jr..
A Vidis Viniciusnak a gyereke vagy kiba répa?? Kb ennyit sejtenénk róla. Ha hallanánk a nevét.. vagy ennyit se.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2020. december 2., szerda 11:30

Azért itt már vannak szubjektív benyomások. Én értem hogy semmire kellőek. De miért voltak annyira előkelő helyen a golden boy listákon?
Valamit láttak benne a megfigyelők, és úgy fest hogy a szakma is. Ne nálam kopogtassatok ilyen kérdésekkel.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2020. december 2., szerda 11:27

füst írta:
De szerinted a Jovic, VinDzis, Rodrygo, Reinier féle elkúrt kb 190 millió eurót nem lehetett volna értelmesen felhasználni??
Jó befektetésnek tűntek. Besültek.
Utólag kidobott pénz, de akkor és ott ezt nem lehetett előre látni.
Szerencsére nem csak egy lábon áll a klub, és az igéretes játékosok mellett olyat is vett, aki elég jó név. Hazard.
Az átigazolási költség és a fizetési költsége kb. egy nagyságrend a fenti négyessel. Az is besült.
Ebben az üzletben nincs garancia a vásárolt termékre.
16-17 éves kölykökért senki nem ad fejenként 45 milliót. Ezek max egy 10 millió körül lettek volna jó befektetések. Akkor is hüledeztünk, hogy ezeket, hogy gondolták. Pereznek azidőtájt bekattant a nagy Neymar pótlék keresés, ez a klubnak kb 140 milliójába került. A coviddal nyilván akkor senki nem tudott kalkulálni, így utólag viszont nagyon durva baklövés volt mindez pénzügyileg és most már láthatóan sportszakmailag is.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. december 2., szerda 11:25

Jó befektetésnek tűntek? Miylen alapon? 4/1 legalább csak jó lesz? :lol:

Egy Robinho jó befektetsének tűnt vagy egy Varane. A 3 brazilból 2 percnyi értelmes ytb videót nem lehetett összevágni a brazil ligából.
Nem illik.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4466
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. december 2., szerda 11:24

füst írta:
De szerinted a Jovic, VinDzis, Rodrygo, Reinier féle elkúrt kb 190 millió eurót nem lehetett volna értelmesen felhasználni??
Jó befektetésnek tűntek. Besültek.
Utólag kidobott pénz, de akkor és ott ezt nem lehetett előre látni.
Szerencsére nem csak egy lábon áll a klub, és az igéretes játékosok mellett olyat is vett, aki elég jó név. Hazard.
Az átigazolási költség és a fizetési költsége kb. egy nagyságrend a fenti négyessel. Az is besült.
Ebben az üzletben nincs garancia a vásárolt termékre.
Vini, Rodry mi alapján tűntek jó befektetésnek? Annyiba kerültek, mint már kiforrott játékosok, úgy hogy még a kontinensen nem jártak. Nem beszélve arról, hogy súlyos hiányosságok még egy mezei fórumozó számára is szembetűnőek voltak. A többi igazolás védhető, de csak elment a 2 tucatbrazilra vagy 70 millió biztos, pontosan már nem emlékszem mennyi.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2020. december 2., szerda 11:22

De szerinted a Jovic, VinDzis, Rodrygo, Reinier féle elkúrt kb 190 millió eurót nem lehetett volna értelmesen felhasználni??
Jó befektetésnek tűntek. Besültek.
Utólag kidobott pénz, de akkor és ott ezt nem lehetett előre látni.
Szerencsére nem csak egy lábon áll a klub, és az igéretes játékosok mellett olyat is vett, aki elég jó név. Hazard.
Az átigazolási költség és a fizetési költsége kb. egy nagyságrend a fenti négyessel. Az is besült.
Ebben az üzletben nincs garancia a vásárolt termékre.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4466
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. december 2., szerda 11:17

Azért azt a Mendy féle 50akárhány milliót is el lehetett volna költeni értelmesebben, ha marad mondjuk Reguilón. Nem mondom, hogy rossz vétel volt, de szerintem voltak fontosabb problémák.

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2020. december 2., szerda 11:13

füst írta:
Hát ez a baj. Évek óta vagyunj kb 5en a fórjmon akik ezt irogatjuk. Vegyünk Benzemának komoly riválist. Nézzünk mást a kpra Pogba helyett. Vegyünk bejáratott nevet Modric helyére, Bale, Asensio helyére valakiket legalább olyat aki jászott a BLben és egész jó. Nem kell feltétlenül aranylabda materiál...
Hogy veszel valakit Bale helyére, ha Bale se ment el?

Pogba helyett jött Valverde
Benzemához jött Jovic.
meg Hazard.
Bale, Asensio, Modric itt van.
Meg Isco, meg Mariano, stb. akik szipókázzák a büdzsét.

Nincs akkora mozgástere a klubnak, nem véletlenül nem vettünk senkit se a legutóbbi nyáron. Lefordítva az analógiádra;
Nem azért nincs Porsche, mert szeretjük a BKV-t, hanem mert tele a mélygarázs lerobbant öreg BMW-kkel, azokat is alig tudjuk kifűteni.
Valverdét imádom. A legjobb dolog az elmúlt 5-6 évben. Pláne h szinte ingyen akasztottuk le. A többihez képest persze
Mendyvel sincs pl semmi bajom. Hazard.. hát alakult ahogy. Azt beneztük. Mindenki benézte volna.
De szerinted a Jovic, VinDzis, Rodrygo, Reinier féle elkúrt kb 190 millió eurót nem lehetett volna értelmesen felhasználni??
Az analógiámnál maradva: Valahogy ott az öreg lepukkant BMW-k nem voltak útban amikor 2-3 Porsche árát baszták el BKV bérletre..

AdamTaylor
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 10:34
Kedvenc játékosaid: Zidane, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: AdamTaylor » 2020. december 2., szerda 11:12

füst írta: Nem azért nincs Porsche, mert szeretjük a BKV-t, hanem mert tele a mélygarázs lerobbant öreg BMW-kkel, azokat is alig tudjuk kifűteni.
Meg ha már ennyire ragaszkodunk ehhez az analógiához akkor lakásfelújítás is van...

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. december 2., szerda 11:11

Na, meg is talaltam azt a statot Lukakurol, amit kerestem.
Amig a PL-ben volt, addig a Top 6 elleni statjai (United, City, Chelsea, Arsenal, Spurs, Pool) a kovetkezokeppen alakultak: 66 meccs, 11 gol.

Nem rossz csatar, rengeteg golt lo kis csapatoknak, viszont a korlatozott kepessegei miatt egy top csapat ellen nem fernek bele a labdakezelesi hibai peldaul, ami miatt ilyen szegenyesek a mutatoi is.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: füst » 2020. december 2., szerda 11:04

Hát ez a baj. Évek óta vagyunj kb 5en a fórjmon akik ezt irogatjuk. Vegyünk Benzemának komoly riválist. Nézzünk mást a kpra Pogba helyett. Vegyünk bejáratott nevet Modric helyére, Bale, Asensio helyére valakiket legalább olyat aki jászott a BLben és egész jó. Nem kell feltétlenül aranylabda materiál...
Hogy veszel valakit Bale helyére, ha Bale se ment el?

Pogba helyett jött Valverde
Benzemához jött Jovic.
meg Hazard.
Bale, Asensio, Modric itt van.
Meg Isco, meg Mariano, stb. akik szipókázzák a büdzsét.

Nincs akkora mozgástere a klubnak, nem véletlenül nem vettünk senkit se a legutóbbi nyáron. Lefordítva az analógiádra;
Nem azért nincs Porsche, mert szeretjük a BKV-t, hanem mert tele a mélygarázs lerobbant öreg BMW-kkel, azokat is alig tudjuk kifűteni.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Steve » 2020. december 2., szerda 10:54

KAG írta:
Steve írta:

Már hogy lenne ez??!!!Bármit csinálunk?

Ha nyer a Shakhtar akkor 7+3=10.

Ha mi nyerünk 7+3=10

M’Gladbachnak 8 pontja van.
10>8


Gecc, jogos. :lol:
My bad, sok volt a kefír. :mrgreen:
Haha no problem.

Jó nagy szerencse, hogy nyert tegnap idegenben az Inter.

petiamadridista
Hozzászólások: 5254
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 15:30
Kedvenc játékosaid: Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: petiamadridista » 2020. december 2., szerda 10:43

Caraway írta: Lukaku igenis felsult a Unitedben, a szurkolok 90%-a pezsgot bontott, hogy ugyanannyiert el tudtuk passzolni, mint amennyiert erkezett. Hidd el, egy technikailag kepzetlen csatart nem tudnatok elviselni egy Real Madridban baszki. :lol: A sok nagyszeru tamadoitok utan szegyen lenne egy Lukaku. Amugy csak erdemes megnezni, hogy top csapatok ellen milyen szamai vannak, az megmutatja a valos enet.
Ha te mondod neked elhiszem.
Te nézed az MU meccseit.
Nemnis állítom azt, hogy Lukakuval BL győzelem lenne újra, meg hogy ő a megoldás.
De ahol most van ottt bever mindent.
Jelen pillanatban ebben a Real Madridban senki érdemleges nincs a támadók közül.
Illetve egy 33 éves Benzema aki a korábbi jó társaival tudott igazán hasznos lenni. Tavaly futott egy jó idényt. De 33 éves.
Lukaku csak egy példa.
Most mi van mondjuj Lukaku helyett?? Jovic.. Mariano..
Hát na.
Persze Haaland meg Mbappé kéne az lenne az igazi. Na de ha nincs Porsche 911 GT akkor BKVvel járok?? Mert más nem kell??
Ez a hozzáállás jó volt amikor tripla BL jött, de közben az ámeneten el kellett volnankezdeni dolgozni (sokan írtuk már ezt anno). Mert anno volt nem is egy Porschr 911 GT. Most meg BKVval jár mindenki mert ha az nincs akkor lófasz
Még csak a ló nincd jó a szamár is effektus sem létezik.
Ha ló nincs akkor inkább nem megyünk sehova. Szamár se kell. Még szaros csizma se kell a lábunkra. 😀

Hát ez a baj. Évek óta vagyunj kb 5en a fórjmon akik ezt irogatjuk. Vegyünk Benzemának komoly riválist. Nézzünk mást a kpra Pogba helyett. Vegyünk bejáratott nevet Modric helyére, Bale, Asensio helyére valakiket legalább olyat aki jászott a BLben és egész jó. Nem kell feltétlenül aranylabda materiál...
Nem..
ViniDzsi a tuti.
Beszarok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 143 regisztrált és 0 vendég