Bajnokok Ligája

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mi lesz a City ellen?

A szavazás 2024. április 18., csütörtök 12:34-kor befejeződött.

Győzelem, továbbjutás.
35
29%
Döntetlen, hosszabbításban megyünk tovább.
26
22%
Döntetlen, tizikkel megyünk tovább.
14
12%
Döntetlen, hosszabbításban kiesünk.
1
1%
Döntetlen, büntetőkkel esünk ki.
1
1%
Vereség, kiesés.
43
36%
 
Szavazatok száma: 120

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5361
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. június 4., szombat 12:59

én csak arra akartam utalni hogy nem az uefa felelőssége megvédeni vagy biztosítani a stadiont és környékét, nem kell mindig rájuk mutogatni. nem kell átesni a túloldalra mint a csapó dodi mikor a pohárral mutogatja hogyan nem fognak megerőszakolni
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9208
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2022. június 4., szombat 12:25

gutihaz14 írta: mindenki magaert felel es a holmiaiert, erdekes engem egyszer sem akartak kirabolni parizsban persze elo lehet bujni a barlangbol hogy negert kialtsunk csak epp ez mire megoldas?
Innen már csak egy lépés, hogy te vagy a hibás, hogy megerőszakoltak az utcán. :agree: Minek ment oda? Miért nem ment inkább kapálni?

"There were groups of 30 men, running around in big packs. Some of them had weapons: machetes, knives, bars and bats. People were being pinned to the floor and having their watches taken."

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5361
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. június 4., szombat 12:18

mindenki magaert felel es a holmiaiert, erdekes engem egyszer sem akartak kirabolni parizsban persze elo lehet bujni a barlangbol hogy negert kialtsunk csak epp ez mire megoldas?
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. június 4., szombat 12:07

Realista24 írta: Real Madrid have worked with the help of the fans who travelled to Paris, they have recorded:

• 110 baggage bags stolen.
• 89 mobile phones stolen.
• 78 bank cards stolen, duplicated and used.
• Thousands of € stolen.
@tgm46

UEFA sajnálja, de felelosseget nem vállal.
Talan ha a nevén neveznenk /neveznék vegre az igazi problemat....
Nem az uefa itt a hibas, ok csak korrupt semmirekellok.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. június 4., szombat 10:33

Real Madrid have worked with the help of the fans who travelled to Paris, they have recorded:

• 110 baggage bags stolen.
• 89 mobile phones stolen.
• 78 bank cards stolen, duplicated and used.
• Thousands of € stolen.
@tgm46

UEFA sajnálja, de felelosseget nem vállal.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11245
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2022. június 3., péntek 23:22

Miez a balhé a döntő körül? Mármint vágom,hogy nemkellett volna egy külvárosi gettoban bl döntőt rendezni de a meccs utánról nemtalálok semmi videot pedig állítólag az rosszabb volt mint a meccs előtti majmok bolygója jelenet.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: cart » 2022. június 3., péntek 20:38

Mondjuk lehet akármilyen szabályt hozni amíg egyes klubok ki tudnak bújni alóla különböző indokokkal. Valamit az USA-ban profit orientált a sport is, ott senki nem fog több száz milliót a saját pénzéből bele invesztálni várható megtérülés nélkül mint mondjuk a PSG.

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. június 3., péntek 16:40

Igen, a bevétel konkrét százaléka ott a salary cap, nem zavarja az infláció.

Avatar
Donát
Hozzászólások: 1772
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:35
Kedvenc csapatod: Los Blancos

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Donát » 2022. június 3., péntek 14:19

ikarus93 írta:
Marky írta: Ha az UEFA es a FIFA nem lenne erdekelt a korrupcioban, akkor mar regota lenne salary cap. Perezek meg okosan is csinaljak, de sok angol klubnal olyan jatekosok keresnek tobb milliot evente, akik masik ligaban a kiesojeloltekhez se fernenek be. Ezt az egyenlotlenseget valahogy meg kellene oldani, mert orokre nem fognak tovabb emelkedni a bevetelek.
Adom amit írsz, a probléma az infláció és itt nem csak a fociban, hanem úgy mindenhol. Amíg az infláció létezni fog, addig bizony minden fog emelkedni. Kenyér, Gáz focisták fizetése még ha ők túl is vannak fizetve.
Az amerikai major sportokban is minden évben felül vizsgálják a salary capet, és megemelik a gazdasági változások függvényében.

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3877
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2022. június 3., péntek 14:07

Marky írta: Ha az UEFA es a FIFA nem lenne erdekelt a korrupcioban, akkor mar regota lenne salary cap. Perezek meg okosan is csinaljak, de sok angol klubnal olyan jatekosok keresnek tobb milliot evente, akik masik ligaban a kiesojeloltekhez se fernenek be. Ezt az egyenlotlenseget valahogy meg kellene oldani, mert orokre nem fognak tovabb emelkedni a bevetelek.
Adom amit írsz, a probléma az infláció és itt nem csak a fociban, hanem úgy mindenhol. Amíg az infláció létezni fog, addig bizony minden fog emelkedni. Kenyér, Gáz focisták fizetése még ha ők túl is vannak fizetve.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3451
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2022. június 3., péntek 10:40

Viszont tényleg jogos az, amit realista írt, nem a győzelmek hozzák a pénzt a klubnak, kis túlzással független attól, mu ugyanúgy lapatolja be a pénzt, aztán mióta nincsenek sehol. És 1-1 focistaval szemben sem lenne méltányos túlságosan a sikerektol függővé tenni a dolgot egy csapatsportban. Sérülés miatt a kiesés ugye megint érdekes kérdés, tehát arra építeni fizetést, hogy mennyit játszik a játékos, megint nehezen beloheto, de abban azért lehetne nagyobb hangsúlyt tenni a fizetésen belül.
Meg azért egy bl döntőben valaki a pénz miatt fogja jobban hajtani a győzelmet?
Szóval nehezen belohetoek ezek, a piac a mostani rendszert alakította ki, én hiszek a piacban. Csak persze az, hogy páran nem piaci keretek között játszanak, az elteriti a dolgokat...

Marky
Hozzászólások: 1906
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Marky » 2022. június 3., péntek 10:08

Ha az UEFA es a FIFA nem lenne erdekelt a korrupcioban, akkor mar regota lenne salary cap. Perezek meg okosan is csinaljak, de sok angol klubnal olyan jatekosok keresnek tobb milliot evente, akik masik ligaban a kiesojeloltekhez se fernenek be. Ezt az egyenlotlenseget valahogy meg kellene oldani, mert orokre nem fognak tovabb emelkedni a bevetelek.

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5361
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. június 3., péntek 9:51

ez a szep szokas megye 2 tol lefele van mar csak :lol:
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11469
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. június 3., péntek 9:42

Ugyanakkor van egy történet, pont a Real Madridról, egy nagyon korai korszakról, most hirtelen nem tudom mikor volt ez és melyik könyvemben tudom megtalálni, de akkor az volt a fizetés, hogy hazai meccsen csak győztes, idegenbelin meg győztes és döntetlen meccs után fizettek nekik, vereségért nem járt lóvé. Brutális arányú volt a győztes meccsek száma
50es60as evekben puskaseknal meg ez volt, akkor kaptal penzt, ha győztel. Volt egy alapfizu, nyilvan nem haltak ehen, de a nagy della a győzelmek utan jott.
Igy kene ma is globálisan......
Marmint ha a sport, szurkoloi es szakmai szempontból nezzuk, csak a balfasz marketing meg kapitalizmus szetbaszta ezt is.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. június 3., péntek 9:35

RealMadridFanatic írta: Főni, te vagy? :kalapos:

Nalunk is mindig ezen megy a matek, hogy relative alacsonyabb alapber es teljesitmenyaranyos bonuszok. Amivel alapvetoen egyet is ertek, csak amikor mas helyeken fixen kapnak annyit, mint nalunk premiummal, ott meg van az egesz love.

Ugyanez igaz a focira is. Pedig tenyleg jo lenne legalabb egy alapber sapka bevezetese, aztan a bonuszokat minden klub intezi ahogy tudja. Ekkor is hatalmas elonyben lennenek olajek, de sikerek nelkul kevesbe lenne versenykepes ilyen szempontbol is a sok kintrol penzelt csapat. Ez persze soha nem fog megvalosulni.
Szerintem ez pozíció és iparág függő.

Egy kereskedelmi cégnél a kereskedőnek legyen jobban teljesítményarányos a fizetése, a back office, főleg, ha jó munkaerő, meg magasabb.

Focistáknál....hozzák a szponzort, nézettséget, vásárlóerőt, ezért SZERINTEM nem egyszerű teljesítményarányosan eltolni a fizetést.

Ugyanakkor van egy történet, pont a Real Madridról, egy nagyon korai korszakról, most hirtelen nem tudom mikor volt ez és melyik könyvemben tudom megtalálni, de akkor az volt a fizetés, hogy hazai meccsen csak győztes, idegenbelin meg győztes és döntetlen meccs után fizettek nekik, vereségért nem járt lóvé. Brutális arányú volt a győztes meccsek száma :mrgreen:

Na ez ma már nem működik/ne.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2657
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2022. június 3., péntek 9:19

Főni, te vagy? :kalapos:

Nalunk is mindig ezen megy a matek, hogy relative alacsonyabb alapber es teljesitmenyaranyos bonuszok. Amivel alapvetoen egyet is ertek, csak amikor mas helyeken fixen kapnak annyit, mint nalunk premiummal, ott meg van az egesz love.

Ugyanez igaz a focira is. Pedig tenyleg jo lenne legalabb egy alapber sapka bevezetese, aztan a bonuszokat minden klub intezi ahogy tudja. Ekkor is hatalmas elonyben lennenek olajek, de sikerek nelkul kevesbe lenne versenykepes ilyen szempontbol is a sok kintrol penzelt csapat. Ez persze soha nem fog megvalosulni.
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. június 3., péntek 9:01

Persze, teljesen igazad volt abban hogy ez a kevés prémium van, amin én is meg is lepődtem. Csak annyit mondtam hogy:

1. Bruttót bruttóhoz számítsunk (tehát nem 12vel hanem 24el), így jön ki az az alacsony %-os arány amit írok.
2. Jövőben jobb lenne többet premizálni, kevesebb alapfizuval.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. június 3., péntek 8:46

Halfkey írta: Hogy nem jó a nettó fizetés százalèkában bruttó prémiumot nèzni, mindkettõ legyen ugyanaz.

De nem ez a lényeg, hanem amit alatta írtam: nekem meglepõ hogy ilyen kevès, szerintem ez hiba is a focivilágtól. Kevesebb fizu és több prémium kellene az embereinkek, akkor kevesebb lenne talán a Bèla szitu is.
Furcsán mosod össze a kétdolgot, amit írtam.

Az első rész, bruttó 800ezer a jutalom. Te azt írtad, hogy
Meglepne ha fél millió lenne a prémium, az nagyon kevés a fizetéseikhez képest.
Ha a szakmáfvan bekerülsz az adott évben a legjobb 0,01%ba, és kapsz érte fél havi fizu prémiumot, szerintem anyáznál :D
A fél millára reflektáltál, mint fél havi fizu, akkor az bruttó 12m évente. A csapatnak több, mint az 50% nem keres ennyit, ergo több, mint félhavi fizetésről van szó.

A másik rész, hogy mi nem a Barca vagyunk, hogy horror fizetéseket adjunk, mert most hogy Bale távozik, Hazard kap nettó 12m-t, mint legmagasabb fizetés, a te kedvedért, ez nagyjából akkor bruttó 24 millió, ha továbbra is igaz az 50%-os szorzó br és net között.

A kettő eremdményeképpen az alábbi következtetésre jutottam.
Így Hazard kap egy fél havi fizunál valamivel többet, ami pont annyival több, mint amennyit hozzátett a győzelemhez. De pl. Valverdének két havit jelent nagyjából.


Egyébként a korábbiakban is ez a bónuszszisztéma volt jellemző a Realra, és az eredménylistából nem az jön le, hogy ne lennének motiváltak.

Ellenben a Barcánál a BL győztes években mindig arról panaszkodtak, hogy a kifizetendő bónuszok nehéz helyzetbe hozták a klubot.

Persze lehet csökkenteni az alapfizetést, de még mindig a játékosok vonzzák be (legalábbis hatalmas részük van benne) a nézőket a stadionba.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4418
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. június 3., péntek 8:34

Hogy nem jó a nettó fizetés százalèkában bruttó prémiumot nèzni, mindkettõ legyen ugyanaz.

De nem ez a lényeg, hanem amit alatta írtam: nekem meglepõ hogy ilyen kevès, szerintem ez hiba is a focivilágtól. Kevesebb fizu és több prémium kellene az embereinkek, akkor kevesebb lenne talán a Bèla szitu is.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Bajnokok Ligája

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. június 3., péntek 7:03

Halfkey írta:
Realista24 írta:

Update:
Each player will has already secured €500,000 for winning the title and could be in for a further €800,000 for European success – taking the total to a cool €1.3m per player.

Manager Carlo Ancelotti is not quite as well rewarded, but would also be in for €1m should he win the European Cup too.

És egyébként mi nem a Barca vagyunk, hogy fél milla fél havi fizut jelentsen átalgban. Most éppen Hazard lett a legjobban fizetett játékos az évi nettó 12 milliójával.
Cuki dolog nettót bruttóval hasonlítani, de inkább hasonlítsd a bruttó fizetésekhez ;)
Te most miről beszélsz?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 238 regisztrált és 0 vendég