Taktikai háború (Legyél Zidane)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.
kiserik

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. szeptember 17., csütörtök 10:50

TheBull6 írta:
kiserik írta: https://www.youtube.com/watch?v=QV5IeIJa8C0&t=407s

Ezt csak úgy itt hagyom. Mindig sírunk, hogy ez kellene meg az kellene, aki van az ilyen béna meg olyan fgy, de komolyan belegondolva nem sok csapat van, ahol ezek a srácok ne lennének kezdők. Szerintem remek munkát végeztek a fiatalításért felelősek. Vini, Rodrygo, Fede, Martin, Mendy, Militao (és ott lesz a jövőben Kubo, Regu, picit Hakimi). Innen ZZ-é a feladat, hogy kihozzon a keretből minél többet, mert igen is erős keretünk van. Nem tökéletes, de erős.
Szerintem a két brazillal a legtöbbünk problémája az, hogy nincs mellette meg az "end project". Viszonylag kevés a gól és gólpassz.

Robinho is tolta a flikk-flakk-okat azért keményem, de ő azért lőtt annyi gólt egy szezonban mint a két brazil összesen.
És azért Robinho se valami csoda számokat produkált, de sokkal több megindulásából profitált a csapat.

Kubo tehetségesebb focista, már csak emiatt is többet fogunk nyerni vele, de amiatt is, hogy ő azért többnyire hétről-hétről meccseket játszik, egyre jobban nő majd az önbizalma, stb.

Ezért lett volna szerintem jó, ha a két brazil is megy egy kicsit kölcsönbe valahova. Most sem lenne még késő, de szóba sem került a kölcsönadásuk ahogy olvasni lehet a híreket.
Ezzel csak az a baj, hogy ha kölcsönbe adjuk őket, akkor ki fog idén játszani? Az "end project" egyik másik támadónknál sem volt meg, Karimot leszámítva. A 160 milliós Big Mac Boy szarabb "end projectet" produkált, mint a tinik, ugyanannyi játékperccel és amúgy is tropa a bokája. Asensio soha nem hozott olyan nagy "end projektet" és valószínűleg gatya a lába neki is. Maradt LV, a mindig jó LV. Khmmm....

Ezért írtam, hogy ZZ feladata megoldani, hogy eredményes legyen a csapat. Tavaly ráment a védelem stabilitására. Ez ok. Az idei feladata a támadó szekció megoldása. Csapat szinten. A CR utáni időben megfigyelhető, hogy Karimon kívül minden támadó kevesebb gólt lő, mint CR mellett. Ez nem feltétlenül amiatt van, mert mindenki elfelejtett focizni, vagy nincs megfelelő szinten. Rendre megfigyelhető, hogy nincs középen játékosunk az ellenfél 16-osa környékén. Nézzük a BL sikereket. 13/14 legnagyobb húzása volt, hogy kényszerből DM bekerült a kp-ra, így kapott a csapat egy dedikált tkp-t. 11 gól és 25 gp volt a mérlege év végén. ZZ nagy menetelése idejében a kulcs az volt, hogy CR bement középre Karim mellé és így szinte 2 csatárral játszottunk, ahol az egyik inkább kilencésfeles volt. Többször írtam, hogy nekem a megoldásom a 4231 lenne. Nagyon tetszett a BM BL játéka, ahol az egyik fő elem Müller feladata volt. Ezt nálunk Martin szerintem még jobban is meg tudná oldani (sajnos szerintem ZZ jobb szélsőben fogja alkalmazni). A 2 brazil nem rest futni a szélen, a középpályánk meg Casemiro miatt beton. Magasan letámadni, megfojtani az ellenfelet és hibázásra késztetni.

Egyébként a videót csak azért raktam be, mert mai napig röhögök, mikor eszembe jut, hogy Sterling alakítása a kapu előtt, pár nappal, héttel előtte meg páran 150 milliót is adtak volna érte. Kellenek a brazilok és jók lesznek, ha a rendszer is kiforr.
Jövő:
Vinicius----Mbappe----Kubo
--Fede---Camavinga---Odegaard
Mendy-Militao-Varane-Hakimi
---------------Tbo
2020/21:
----------Karim
--Vini---Martin---Rodrygo
------Kroos-Case
Mendy-Ramos-Varane-Dani
-----------Tbo

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. szeptember 17., csütörtök 10:11

Ezt csak úgy itt hagyom. Mindig sírunk, hogy ez kellene meg az kellene, aki van az ilyen béna meg olyan fgy, de komolyan belegondolva nem sok csapat van, ahol ezek a srácok ne lennének kezdők. Szerintem remek munkát végeztek a fiatalításért felelősek. Vini, Rodrygo, Fede, Martin, Mendy, Militao (és ott lesz a jövőben Kubo, Regu, picit Hakimi). Innen ZZ-é a feladat, hogy kihozzon a keretből minél többet, mert igen is erős keretünk van. Nem tökéletes, de erős.
Látványos a két brazil, főleg a kis kedvencünk, de hogy jó is e... az azért erősen kérdéses. Már pedig egy dominálni akar csapatba a kiegyensúlyozott, fejben igenis erős játékosok kellenek, akik ritkán hibáznak és hoznak rossz döntést. Rodrygo kicsit tutyimutyi ellenben a kapu előtt elég határozott, Vinicius tökös, ellenben megye 3ban is találsz nála technikásabb és okosabb játékosokat. A nagy számok törvényéből viszont összehozhat erős szezonokat, de akkor rengeteg jó támadás kell a részünkről, mert kevés helyzetből ritkán lesz eredményes az eddigiek alapján...

Kubora leszek kíváncsi, nálam nem a szélen játszana a termete miatt, viszont egy Iniesta szerepben nagyon is el tudom képzelni a középpályán.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

TheBull6

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2020. szeptember 17., csütörtök 9:22

Szerintem a két brazillal a legtöbbünk problémája az, hogy nincs mellette meg az "end project". Viszonylag kevés a gól és gólpassz.

Robinho is tolta a flikk-flakk-okat azért keményem, de ő azért lőtt annyi gólt egy szezonban mint a két brazil összesen.
És azért Robinho se valami csoda számokat produkált, de sokkal több megindulásából profitált a csapat.

Kubo tehetségesebb focista, már csak emiatt is többet fogunk nyerni vele, de amiatt is, hogy ő azért többnyire hétről-hétről meccseket játszik, egyre jobban nő majd az önbizalma, stb.

Ezért lett volna szerintem jó, ha a két brazil is megy egy kicsit kölcsönbe valahova. Most sem lenne még késő, de szóba sem került a kölcsönadásuk ahogy olvasni lehet a híreket.

kiserik

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. szeptember 16., szerda 10:16

https://www.youtube.com/watch?v=QV5IeIJa8C0&t=407s

Jövő:
Vinicius----Mbappe----Kubo
--Fede---Camavinga---Odegaard
Mendy-Militao-Varane-Hakimi
---------------Tbo
2020/21:
----------Karim
--Vini---Martin---Rodrygo
------Kroos-Case
Mendy-Ramos-Varane-Dani
-----------Tbo

Jim
Kedvenc játékosaid: Zidane

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. szeptember 14., hétfő 21:03

El Sie7e írta: Manu Vallejo tegnap a valencia-levante meccsen 2 gólt is rúgott
spanyol és még csak 23 :hmmm: :D
tucatspanyol :D
jó, lehet nem rosszabb mint a tavalyi Jovic, de nem is jobb

csatárból hozhat franciát nyugodtan Zizu
csak azért szólaltam fel múltkor, hogy ne az összes kiszemeltje francia legyen :roll:

El Sie7e
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2020. szeptember 14., hétfő 20:45

Jim írta:
h3x0r írta: Valami spanyol fiatal csatar jo lenne a helyukre :shifty:
nem tudok jó fiatal spanyol csatárról :lol:

nem kell mindig ezt belelátni, most nem volt ilyen szándékom :mrgreen:
sőt, remélem nem Mayoral lesz a cserecsatár :kalapos:
Manu Vallejo tegnap a valencia-levante meccsen 2 gólt is rúgott
spanyol és még csak 23 :hmmm: :D
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Jim

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. szeptember 14., hétfő 20:36

h3x0r írta: Valami spanyol fiatal csatar jo lenne a helyukre :shifty:
nem tudok jó fiatal spanyol csatárról :lol:

nem kell mindig ezt belelátni, most nem volt ilyen szándékom :mrgreen:
sőt, remélem nem Mayoral lesz a cserecsatár :kalapos:

LiamGallagher
Kedvenc játékosaid: Raúl,Zidane,Ronaldo,Roberto Carlos,Váczi,Toni Kroos,CR,Ramos
Kedvenc csapatod: Békéscsaba,HSV,Real Madrid

HozzászólásSzerző: LiamGallagher » 2020. szeptember 14., hétfő 20:21

h3x0r írta:
Jim írta:

lehet Jovicot és Marianot is áruljuk, hogy nincsenek keretben? :hmmm:
Valami spanyol fiatal csatar jo lenne a helyukre :shifty:
Lehetőleg az utánpótlásból.

h3x0r

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2020. szeptember 14., hétfő 20:15

Jim írta:
Kerlon írta:és Jovic?
Valami spanyol fiatal csatar jo lenne a helyukre :shifty:

Jim

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. szeptember 14., hétfő 19:38

Kerlon írta:és Jovic?

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. szeptember 14., hétfő 18:38

és Jovic?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Yazid
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ramos, Asensio

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. szeptember 14., hétfő 18:09

a "kiégett játékosok" meg a nonamek nagyjából.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. szeptember 14., hétfő 18:05

Berti írta:
Realista24 írta: Real Madrid players vs Getafe

Courtois, Lunin, Altube, Carvajal, Militao, Ramos, Mendy, Nacho, Varane, Marcelo, Odriozola, Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Mayoral, Karim, Vinicius y Rodrygo. Gutiérrez, Marvin, Latasa, Hernández, Blanco, Arribas & Dotor.
Odegaard?
MARCA: Ødegaard not in the friendly vs Getafe tomorrow. He's been training fine but worked indoors today and isn't called up.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Jim

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. szeptember 14., hétfő 17:23

Mayoral? mire fel :hmmm:

durva a Benzema Mayoral Vinicius Rodrigo támadósor :lol:

Blancot nevezhetné a meccskeretbe, 8 hátvéd úgysem kell
előre is kevesen vagyunk, beférhetne

Seraf
Kedvenc játékosaid: Beckham, Ramos, Benzema, Varane, Casillas, R.Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencváros

HozzászólásSzerző: Seraf » 2020. szeptember 14., hétfő 17:11

Bale a golfpályán maradt látom, helyes :mrgreen: Hazard gondolom még diétázik tovább a kondiban, Ödegaard meg még nem épült fel teljesen?

Berti

HozzászólásSzerző: Berti » 2020. szeptember 14., hétfő 17:09

Realista24 írta: Real Madrid players vs Getafe

Courtois, Lunin, Altube, Carvajal, Militao, Ramos, Mendy, Nacho, Varane, Marcelo, Odriozola, Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Mayoral, Karim, Vinicius y Rodrygo. Gutiérrez, Marvin, Latasa, Hernández, Blanco, Arribas & Dotor.
Odegaard?

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. szeptember 14., hétfő 16:59

Real Madrid players vs Getafe

Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

kodo

HozzászólásSzerző: kodo » 2020. szeptember 11., péntek 12:38

Dupla D írta: Jovic csereként nem tud pörgetni a csapaton a mentalitásából adódóan, viszont kezdőként hasznos lehet. Persze ehhez bíznia kellene benne Zidane-nak, de meg kellene próbálni akár Benzema társaként is kezdetni.

Marianot én többet használnám Zidane helyében, mert neki pont ellentétes a mentalitása Joviccal. Csereként őt jobban lehetne használni főleg így, hogy maradnak a 23 fős keretek és az 5 csere. Bízom benne, hogy Zidane végre megpróbálja többször a két csatáros játékot. Szerintem a támadószekcióban mindenkinek jobban ízlene.
Nem hiszem, hogy ilyen tervek vannak Marianoval, tekintve hogy létszámonfelüli. Viszont Asensioval vagy Rodrygoval akár működhet is ez a felállás.
Kroos - 25M €
Casemiro - 6M €
Fede - 5M €

Dupla D
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. szeptember 11., péntek 12:35

Jovic csereként nem tud pörgetni a csapaton a mentalitásából adódóan, viszont kezdőként hasznos lehet. Persze ehhez bíznia kellene benne Zidane-nak, de meg kellene próbálni akár Benzema társaként is kezdetni.

Marianot én többet használnám Zidane helyében, mert neki pont ellentétes a mentalitása Joviccal. Csereként őt jobban lehetne használni főleg így, hogy maradnak a 23 fős keretek és az 5 csere. Bízom benne, hogy Zidane végre megpróbálja többször a két csatáros játékot. Szerintem a támadószekcióban mindenkinek jobban ízlene.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

ateeemadrid

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. szeptember 11., péntek 12:30

pheco írta: Azert Jovic peches is volt. Volt tobb kapufaja es minimalis les vagy egyvonal gyanus golja is tobb remlik nekem. Illetve amikor esetleg kezdo volt, akkor felforgatott csapat volt korulotte. En megneznem par meccsen az alapkezdot vele.
Igen, azért nála még szerintem jogosan lehet reménykedni, kurva fiatal is, játéklehetőséget is alig kapott, úgyhogy őt még nem írnám le. Mondjuk Hazard-t se, de ott már nagyobb gondok vannak.

Én egy 4231-et megpróbálnék amúgy jövőre, tbo carvajal ramos varane mendy, case valverde, hazard kroos ödegaard, karim. Valami ilyesmi lenne, mivel nincs senki a 76 szélsőnkből, aki minimális szinten is tudna focizni jobb oldalt (najó, max Lucas :mrgreen: ), így a norvégot kipróbálnám ott, Kroos kicsit előrébb lenne, baloldalon meg a dagadt, az alibi vagy a 2 brazil csodagyerek közül valamelyik, akinek épp megy.

Vissza: “Labdarúgás”