Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. szeptember 24., kedd 23:49

Nem is mondtam, de attól még Vasquez kapálózó csivava futását és csökött beadásait kell néznem hétről-hétre, nem Zizouét. :mrgreen:

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: istimester » 2019. szeptember 24., kedd 23:11

Ez 101 százalékosan az edző felelőssége.
A játékos nem hibáztatható.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Faust » 2019. szeptember 24., kedd 15:10

LV és Nacho helyzetéről azt gondolom hogy jogtalan elsősorban a kritikák mennyisége, amit kapnak ők ketten, szerintem pontosan ilyen emberekre van szükség a kispadra és a tartalékok közé.
Vasquezzel senkinek nem az a baja, hogy nincs meg a helye a csapatban, hanem hogy kepessegi korlatai ellenere gyakorlatilag fix kezdonek szamit, mikozben nala tehetsegesebb es ugyanannyit hajto emberek lettek kolcsonadva.

Avatar
Rabiosa
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2013. május 18., szombat 0:29

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Rabiosa » 2019. szeptember 24., kedd 13:45

Pár gondolat a jelenlegi keretről. Ahogyan sokan írtátok már a felkészülési meccsek idején is, a középpálya Ödegaard és Ceballos kölcsönadásával valamint Llorente kidobásával elég vékony lett. A két kölcsönadással igazából én egyetértek még most is, előre azt nem lehetett biztosra tudni hogy milyen minőséget tudnának ők hozni ha be kell állítani őket a kezdőbe rendszeresen. Valójában szerintem még most sem lehet egyértelműen meghatározni, mert 2 hónap telt el a szezonból, és pl. Ödegaard teljesítménye eddig azt mutatja hogy elbírta volna a madridi kezdőt is, de 20 évesen benne lehet még egy későbbi olyan formaingadozás is ami miatt padra kéne vágni és onnan már jóval nehezebb lenne visszajönnie, a Sociedad-nál pedig ha ez be is következik akkor is számítanak majd rá a kezdőben, úgymond nagyobb a hibahatár. Ő akkor lesz kész szerintem az itteni fix kezdő tagságra, ha sikerül végignyomnia ezt a szezont az említett inkonzisztencia kiküszöbölésével. Ceballos valamelyik interjú-ban bevallotta hogy ő is úgy érzi hogy most az Arsenal-nál már több jó meccset hozott mint 2 éve alatt nálunk, azt gondolom ennél többet nem is kell indokolni hogy miért kellett őt kikölcsönözni, vele abszolút "déja vu" érzésem van Kovacic esetével, nem lepne meg ha sose térne vissza, bár ha minden igaz nincs opciójuk rá az ágyúsoknak. Llorente nem kapott elég bizalmat, előtte bezárta a kaput ZZ még mielőtt esélyt kapott volna bármire, pedig időnként jól mutatott tavaly Casemiro helyetteseként, ezt én hibának gondolom, majd az Atletico-s évei(?) megmutatják hogy igaza volt a franciának vagy sem.
Két sokat bírált ember, LV és Nacho helyzetéről azt gondolom hogy jogtalan elsősorban a kritikák mennyisége, amit kapnak ők ketten, szerintem pontosan ilyen emberekre van szükség a kispadra és a tartalékok közé. Saját nevelések, közepes vagy kicsit közepes feletti kvalitásokkal. Persze jól hangzik, hogy a pad is legyen tele kezdő szintű emberekkel, de ezt a Manchester City-féle eszement vásárlások nélkül lehetetlen kivitelezni. 1-1 extrább ember elfér a padra, és a többfrontos menetelésekhez nagyon fontosak, de igenis egy keretbe kellenek a két spanyolhoz hasonló szerényebb arcok is.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2019. szeptember 19., csütörtök 9:44

kiserik írta: Ami nagyon nem tetszik, hogy kívülről nézve olyan, mintha ZZ-nek semmi ráhatása nem lenne a meccsekre. Van egy sablon forgatókönyv és aszerint jár el. A játékosok meg alig kapnak segítséget kívülről. Ha látom tegnap, hogy kula a kp, akkor variálok valamin. Átállok 4231-re, Jamest följebb tolom. Vagy félidőben behozok egy szélsőt és Bale vagy Hazard megy középre összekötni a kp-t a támadókkal. Erre nézzük ugyan azt 70 percig, majd meglepetésként jön a 442.
Áll és rágózik. Mit várunk tőle?
Más edző, legyen az akár Klopp, akár Pep, de akár még az edzői karriert most kezdő Lampard is és még sorolhatnánk: egy bekapott gól vagy nem működő rendszer után már a padon írkál a cetlikre, vagy a segítőkkel beszél, vagy éppen befelé kiabál. Zizu mellé néha odaáll a kopasz haverja, akinek az arcán szintén az látszik, hogy fingja sincs arról hogy mit csináljanak.
Épp ezért gondolom alkalmatlannak arra is, hogy beépítsen ebbe a csapatba majd bármilyen fiatalt.
Mondjuk edzéseken se csak cicázni, futni, labdatartani, meg kapuralőni kéne... Mert az a mennyei megyeiben is kevés.

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2019. szeptember 19., csütörtök 8:48

Ami nagyon nem tetszik, hogy kívülről nézve olyan, mintha ZZ-nek semmi ráhatása nem lenne a meccsekre. Van egy sablon forgatókönyv és aszerint jár el. A játékosok meg alig kapnak segítséget kívülről. Ha látom tegnap, hogy kula a kp, akkor variálok valamin. Átállok 4231-re, Jamest följebb tolom. Vagy félidőben behozok egy szélsőt és Bale vagy Hazard megy középre összekötni a kp-t a támadókkal. Erre nézzük ugyan azt 70 percig, majd meglepetésként jön a 442.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. szeptember 19., csütörtök 7:48

ToniKroos írta:
Kiszámoltam... De ha nem tudsz semmi értelmeset írni, akkor nem kötelező ám válaszolni. :(

Én amúgy Erik Ten Hagot hoznám, ha Perez a változás mellett szánná el magát. Ötletes és gyors focit játszat a csapatával, nekem szimpatikus.
Körülbelül annyira ertelmes amit irtam, mint szeptember 19-én edzovaltasrol beszélni.

Ha megy Zidane akkor meg szinte biztos, hogy Mourinho jön, úgy kívánjatok. Mondjuk sokan örülnének neki. :|

dennson
Hozzászólások: 239
Csatlakozott: 2019. szeptember 19., csütörtök 0:01

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dennson » 2019. szeptember 19., csütörtök 0:14

Anthony írta: ZZ sajnos ennyit tud, és úgy látszik már motiválni sem képes a játékosokat. Átkapcsoltam az Atleti meccsre, bezzeg Cholo ott őrjöngött az oldalvonal mellett. Lehet nem elegáns, de valami biztos átragad abból az energiából a játékosokra is.

Taktikailag meg....Carvajal rutinpasszait a védő előbb tudta hova fog jönni, mint ő. A többiekét dettó, olyan szinten egy sablont tolunk, hogy már minden csapat behúnyt szemmel ismeri.
Második félidőben 2 csatár volt fent, 0 beadás ment rájuk, akkor hogyan fognak gólt szerezni?

Lehet fogadásokat kötni, hogy a szerb gyerek melyik hónapban fog először betalálni.
Cholo egy rakás szar. Viszont úgy tüzeli a játékosait, mint senki más. ZZ jelenleg taktikailag szintén egy rakás szar, viszont úgy szarik a játékosaira, mint senki más. Ez teremti meg a különbséget, egyetértek. Sajnos ZZ nagyon kevés. Hiába a 3/3 BL, most nem tud felülni a "Ronaldo" vonatra, mögé kellene tenni valamiféle elképzelést is, mert csúf vége lesz.

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2019. szeptember 18., szerda 23:43

kodo írta:Hogy jött ki az 5?
Kiszámoltam... De ha nem tudsz semmi értelmeset írni, akkor nem kötelező ám válaszolni. :(

Én amúgy Erik Ten Hagot hoznám, ha Perez a változás mellett szánná el magát. Ötletes és gyors focit játszat a csapatával, nekem szimpatikus.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. szeptember 18., szerda 23:35

Hogy jött ki az 5?

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2019. szeptember 18., szerda 23:33

kodo írta: Az a Cholo ette volna meg akinek a csapata leterdelt hazai palyan februárban egy hasonlóan gyenge Realnak?! :lol:
Az a Cholo aki egy jóval gyengébb kerettel ránk vert 8 pontot a bajnokság végén. De ki térhetsz itt egy-egy meccsre, mindenki hibázik, attól még az tisztán látszik, hogy a csapata 5x szervezettebb, mint a mienk.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2019. szeptember 18., szerda 23:28

Az a Cholo ette volna meg akinek a csapata leterdelt hazai palyan februárban egy hasonlóan gyenge Realnak?! :lol:

Avatar
ToniKroos
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2014. november 13., csütörtök 23:11

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ToniKroos » 2019. szeptember 18., szerda 23:25

BlancoMark írta: Volt a kp-ra egy James-e, egy Kroosa es Casemiroja. Ebbol semmilyen edzo nem tudna kihozni semmit. De ha visszaternek Modricek, akkor se leszunk sokkal elorebb, nem kiegett emberekkel kene tervezni.
Hagyjuk már, ezt a PSG-t egy Cholo megette volna reggelire ezzel a kerettel is. Össze-vissza rohangáltunk, mint a 10 évesek. Rossz volt nézni annyi rossz mozgás volt. Ezek simán kijavíthatóak lennének, csak kéne aki ezt észre veszi és át tudja adni nekik.

"James teljesen más játékos támadásban, hiszen megvan benne a minőség, ezért nem mondok neki semmit arról, hogy hogyan kell játszani egy támadás során."

Na ez mindent elmond Zidane taktikájáról. Menj fel, azt focizzál!

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2019. szeptember 18., szerda 23:23

Nem a felrakott emberekkel volt a baj. Hanem azzal, hogy nincs kitalált játék. Valószínű Zidane se tudja mit akar. A PSG-sek nonstop becsapdazták a mi játékosainkat, mi őket egyszer se sikeresen. Pl. az ilyenek is a oadról jöhetnének.

Az eredméby nem érdekel. A vereség se. Itt a koncepció nélküli játékkal van a baj továbbra is. És egyre inkább tűnik úgy, hogy nem Zidane fogja ezt megalkotni itt.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5150
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2019. szeptember 18., szerda 23:19

akkor változtasson úgy ami kijön az elérhető emberekből. az hogy feldobálja azt aki van 4-3-3ban hát elég harmatag.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4930
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2019. szeptember 18., szerda 23:18

Victorioo írta:
shoota írta: Nem gondolnám, mindketten régen az adott csapatnál játszottak, kaptak magukhoz egy aranygenerációt és leigázták a világot komolyabb taktikai hozzáértés nélkül (persze túlzással és nem azonos mértékben nyertek trófeákat sem). A lényeg csak annyi, hogy taktikailag ő sem több, mint Pep volt (akit mi ugye mindig szidunk pont emiatt).
Nem taktikai géniuszok, de ez nem is a taktikázáson múlik. Lehet szeretni nem szeretni Pep tiki takáját de mindig látod a fociját a meccsein. Ma pl mit láttál? Mert én azt amit irtál előbb, hogy csak felküldi az embereket és játszatok. ZZ focija sokkal inkább épül egyéni képességekre.

Nem ellene beszélek, legnagyobb kedvencem, de nagyon rossz irányba halad.
Volt a kp-ra egy James-e, egy Kroosa es Casemiroja. Ebbol semmilyen edzo nem tudna kihozni semmit. De ha visszaternek Modricek, akkor se leszunk sokkal elorebb, nem kiegett emberekkel kene tervezni.

Avatar
Victorioo
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 15:00
Kedvenc játékosaid: Zidane,Ronaldo9,Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Victorioo » 2019. szeptember 18., szerda 23:11

shoota írta: Nem gondolnám, mindketten régen az adott csapatnál játszottak, kaptak magukhoz egy aranygenerációt és leigázták a világot komolyabb taktikai hozzáértés nélkül (persze túlzással és nem azonos mértékben nyertek trófeákat sem). A lényeg csak annyi, hogy taktikailag ő sem több, mint Pep volt (akit mi ugye mindig szidunk pont emiatt).
Nem taktikai géniuszok, de ez nem is a taktikázáson múlik. Lehet szeretni nem szeretni Pep tiki takáját de mindig látod a fociját a meccsein. Ma pl mit láttál? Mert én azt amit irtál előbb, hogy csak felküldi az embereket és játszatok. ZZ focija sokkal inkább épül egyéni képességekre.

Nem ellene beszélek, legnagyobb kedvencem, de nagyon rossz irányba halad.

G. V.tinho
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2015. december 5., szombat 14:08
Kedvenc játékosaid: Raul, Michel, El Buitre
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: G. V.tinho » 2019. szeptember 18., szerda 23:10

Ez jó ez a Taktikai háború, légy...


Hogy milyen háború? 🤔

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8060
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Anthony » 2019. szeptember 18., szerda 23:09

ZZ sajnos ennyit tud, és úgy látszik már motiválni sem képes a játékosokat. Átkapcsoltam az Atleti meccsre, bezzeg Cholo ott őrjöngött az oldalvonal mellett. Lehet nem elegáns, de valami biztos átragad abból az energiából a játékosokra is.

Taktikailag meg....Carvajal rutinpasszait a védő előbb tudta hova fog jönni, mint ő. A többiekét dettó, olyan szinten egy sablont tolunk, hogy már minden csapat behúnyt szemmel ismeri.
Második félidőben 2 csatár volt fent, 0 beadás ment rájuk, akkor hogyan fognak gólt szerezni?

Lehet fogadásokat kötni, hogy a szerb gyerek melyik hónapban fog először betalálni.

Avatar
shoota
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2014. szeptember 1., hétfő 11:34
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: shoota » 2019. szeptember 18., szerda 23:05

Hat pedig most egy Ceballos aranyat ert volna James helyett :x

Felelmetes, mennyire lassu a kp-nk es semmi varatlan benne..


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 233 regisztrált és 0 vendég