Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. szeptember 10., csütörtök 16:24

TheBull6 írta: Tudna működni a 4-1-2-1-2, csak valami gólb*szó ember kéne Benzema mellé. Mint pl CR...
Asensio?
Ki kéne próbálni Benzema mellett

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. szeptember 10., csütörtök 12:26

Ezzel csak az a baj, hogy védekezésben nincs széle a csapatnak, egy 433-mal vagy 4231-el bármelyik közép csapat is veszélyes lenne. Ha 10es poszt kell, akkor csak a 4231, mint a bajoroknál.

Avatar
TheBull6
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2013. szeptember 2., hétfő 0:07

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: TheBull6 » 2020. szeptember 10., csütörtök 12:09

Tudna működni a 4-1-2-1-2, csak valami gólb*szó ember kéne Benzema mellé. Mint pl CR...

Hazard is tudna ott működni és akkor igazából 3 kreatív játékosod lenne elől (Ode,Benz és Eden). Csak hát Eden a jelenlegi állapotában minden, csak nem kreatív arc. :D

Rodrygonak meg szerintem nem való ez a szerepkör, ahogy Vininek se. :/

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2020. szeptember 10., csütörtök 11:49

wZoLee7 írta: Miért váltanánk ilyen 10-es játékra, akkor sem csináltuk amikor 3 10-esünk volt a keretben, nem most kezdjük majd el. Várjunk kicsit ezzel a Hazard szar lesz dologgal, de ha az is lesz, Vinit toljuk majd idén a baloson. Vagy Asensiot, vagy Rodrygot. Ezerrel próbálunk megválni 3-ból 2 csatártól, a gondolata sem merült fel egy 2 csatáros játéknak, nem is örülnék neki, semmi értelme nem lenne
Mert most van egy valódi 10-esünk, aki képes teljesíteni, és nincs normális jobbszélsőnk. Például :)
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2020. szeptember 10., csütörtök 11:29

Miért váltanánk ilyen 10-es játékra, akkor sem csináltuk amikor 3 10-esünk volt a keretben, nem most kezdjük majd el. Várjunk kicsit ezzel a Hazard szar lesz dologgal, de ha az is lesz, Vinit toljuk majd idén a baloson. Vagy Asensiot, vagy Rodrygot. Ezerrel próbálunk megválni 3-ból 2 csatártól, a gondolata sem merült fel egy 2 csatáros játéknak, nem is örülnék neki, semmi értelme nem lenne

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2020. szeptember 10., csütörtök 10:34

Így, hogy Hazard a bokája meg a gofri miatt valszeg olyan hasznos lesz ismét mint Bale, egy ilyet látnék szívesen ősszel jó sokszor:

-------------Tbo
Dani---Capi---Var---Mendy
------------Case
------Fede-------Kroos
--------------Ø
------Rodrygo--Benz

Elől Ödegaard kikolbászolhat jobb oldalra, Fedével és Danival összejátszva tudnának ott alkotni. Rodrygo is megél jobbon, de elől Benzemával váltogathatnák az oldalakat. Ő a gólerősebb brazil, őt nyomatnám többet.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7229
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2020. szeptember 1., kedd 9:59

R. Carlos írta: Köszönöm a válaszokat. Az átigazolási időszak meddig tart amúgy?

Kicsit neccesnek érzem amúgy a jobb oldali védelmünket, ha Odriozolát is eladjuk.
Október első hete.

Odriozola meg maradni fog, hacsak nem kapunk valami nagyon jó ajánlatot érte, amit valszeg nem fogunk.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2020. szeptember 1., kedd 6:48

Köszönöm a válaszokat. Az átigazolási időszak meddig tart amúgy?

Kicsit neccesnek érzem amúgy a jobb oldali védelmünket, ha Odriozolát is eladjuk. Tudom nem egy nagy név, de egy középhátvéd vagy egy jobbhátvéd kellene még oda. Lucas nekem nem jött be. Nacho tudna ott játszani, de akkor középre kellene valaki.
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Jim
Hozzászólások: 5831
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 21:13
Kedvenc játékosaid: Zidane, Nacho

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Jim » 2020. augusztus 31., hétfő 19:14

Mindennel egyetértek amit Csabi írt
de ez a Reguilont adjuk el továbbra is nagy hiba lenne
Azt hittem meggondolták magukat :hmmm: :mrgreen:

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. augusztus 31., hétfő 18:54

új igazolás nem lesz
brahim - ac milan
mariano - benfica csak még nem tud róla
james - everton
bale - a legközelebbi golfpálya

ezeken kívül még odriozola, reguilon is eladólistán van.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2020. augusztus 31., hétfő 18:23

Engem az érdekelne, hogy az átigazolási szezon idén meddig tart? Illetve, hogy a játékosaink közül valakinek folyamatban van-e az eladása, kölcsönadása? (Bale? , James? , Mariano?, Brahim?). Olvastam egy-két hírt, de Óscaron kívül nem láttam, hogy más ment volna. Új igazolásokra lehet még számítani vagy ez elúszott a vírussal?
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

Avatar
Whiteheart
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2018. november 4., vasárnap 1:37
Kedvenc játékosaid: Benzema, CR, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kanizsa

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Whiteheart » 2020. augusztus 29., szombat 13:49

Eddig csak akkor nyertünk BL-t meg bármit ha volt egy Vkp... Én nem próbálnám meg nélkülük nagyon
🇭🇺✝️🇭🇺

kiserik
Hozzászólások: 5749
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2020. augusztus 29., szombat 12:15

Elnézegetve az európai döntőket és az elmúlt év támadó potenciálját, elgondolkodtam, hogy mi lenne, ha ZZ formációt váltaná. Egyszer tavaly tesztelte is a 4231-et. Szerintem érdemes lenne többször elővenni és a keretünk is alkalmasabb lenne rá picit.

------------------------------------------------------Karim/Jovic
Vini/Hazard/Rodrygo---Hazard/Odegaard/Isco/Asensio---Rodrygo/Asensio/Odegaard/LV
-------------------------------------Kroos/Valverde---Casemiro/Modric
Védelem

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2020. augusztus 17., hétfő 18:52

Dupla D írta: Kérdés Benz tudja-e hozni az idei formát.
Ha elkerulik a serulesek, a szelsok es kozeppalyasok megfeleloen tamogadjak akkor meg benne lehet egy hasonlo szezon. De mindenkep kellenek a fiatalok Benzema kore, oreg csapattal o nem fog megujulni.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2020. augusztus 17., hétfő 16:46

Dupla D írta: Látva a jelenlegi Barcás helyzetet, jövőre elvárás lenne megvédeni a bajnoki címet. Kupát is régen nyertünk, hasonlóan elvárás lesz nálam jövőre, mint a bajnoki cím. BL-ben most első kalaposak leszünk, jó lenne, ha nem kapnánk a 2. kalapból egy City-t mondjuk, és jó helyzetben lehetünk. Annak ellenére, hogy nem lesz jelentős érdemi változás a keretben, bízom benne, hogy jobbak lehetünk mint idén. Hazard és Jovic ennél szarabb már nem lehet, Valverde és Ödegaard beépítése meg remélem jól fog haladni. Rodrygotól meg várok egy erőteljes előrelépést (főleg ha nem jobb oldalon lesz kényszerből erőltetve). Kérdés Benz tudja-e hozni az idei formát.

BL-ben egy negyeddöntőt azért elvárnék így, hogy első kalaposak leszünk. Persze a sorsoláson is sok múlik.
Teljesen egyetértek, nem kell és nem lehet mindig BL-t nyerni, de azért nem kellene visszaköszönjön a 2005-2010-es nyolcaddöntős átok.
Love football, hate antifa.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2020. augusztus 17., hétfő 16:33

Látva a jelenlegi Barcás helyzetet, jövőre elvárás lenne megvédeni a bajnoki címet. Kupát is régen nyertünk, hasonlóan elvárás lesz nálam jövőre, mint a bajnoki cím. BL-ben most első kalaposak leszünk, jó lenne, ha nem kapnánk a 2. kalapból egy City-t mondjuk, és jó helyzetben lehetünk. Annak ellenére, hogy nem lesz jelentős érdemi változás a keretben, bízom benne, hogy jobbak lehetünk mint idén. Hazard és Jovic ennél szarabb már nem lehet, Valverde és Ödegaard beépítése meg remélem jól fog haladni. Rodrygotól meg várok egy erőteljes előrelépést (főleg ha nem jobb oldalon lesz kényszerből erőltetve). Kérdés Benz tudja-e hozni az idei formát.

BL-ben egy negyeddöntőt azért elvárnék így, hogy első kalaposak leszünk. Persze a sorsoláson is sok múlik.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. augusztus 16., vasárnap 15:27

Fenoo írta:
Ha Hazard egészséges lesz akkor Vini max 10 perceket fog kapni, még ha nem is fog jól játszani akkor is Hazard lesz erőltetve. Van egy olyan érzésem, hogy Viniciusban inkább csak a vezetőség bízik, ZZ nem igazán. Ödegaard szerepére külön kíváncsi leszek, nem kéne őt is kikötni az oldalvonalhoz.
Ahogy írtam, Zizunak javulnia kéne a cserék kihasználásában.
Vini simán lehetne egy fix 30 perces játékos, sérülés esetén/vagy a kisebb csapatok ellen kezdő, de ha Zizunak Rodrygo a szimpatikusabb, akkor tartsa meg őt és kapja ő a perceket..
Viszont ha felosztjuk ezt a játékidőt a két brazil között, mint az idei szezonban, hol az egyik, hol a másik játszott, az szerintem kevés a fejlődésükhöz.
A másik, hogy semmi garancia nincsen rá, hogy Hazard feljavul, vagy a sérülése helyrejön, akkor meg aztán ezeknél a 30perceknél is sokkal több lehetőség adódna.

Ödegaard meg egyértelműen nem vonalszélső, inkább ilyen jobb oldali tkp szerepkörben képzelném el, aki rendszeresen húz befelé jobb oldalról.
Nem feltétlen ragaszkodnék ahhoz a felálláshoz, amit felvázoltam, illetve több poszton is kipróbálnám, hogy meglássuk, melyik fekszik neki igazán..

Fenoo írta:

Szerintem ez irreális elvárás. Bale-től ingyen se nagyon tudunk megszabadulni mert nincs aki megadja neki az általa kért fizetést. Jamesért tavaly se akart senki normális összeget fizetni és most egy 0 szezonnal később úgy, hogy 1 év van hátra a szerződéséből még kevesebbet ér. Isco is 28 éves, amióta itt van nem volt egy normális szezonja ezért nem gondolom, hogy bárkinek is megérne 50 milliót. De ha lenne is ilyen klub az mindegy mert Isco nem hajlandó meghallgatni semmilyen ajánlatot, ahogy Mariano és Bale se akar távozni. Szerintem a James, Vallejo, Mayoral hármasért kapunk maximum 40-45 milliót és a többi marad.
Bale gyanús nekem.., az hogy kérte, hogy ne kelljen jönnie az utolsó meccsre, az arra enged következtetni, hogy valami van a háttérben..
Nyilván baromi nehéz lesz ezektől megválni, de azért egy 20-as fejenként, az nem egy olyan irreális elvárás szerintem..
Iscó nem probléma, ha marad, bár úgy vagyok vele, hogy ne vegye el a norvég elől a perceket.., szerintem egy cityben, vagy egy juvéban akár meg is újulhatna, egy Pirlóból, vagy Pepből kinézem, hogy meg tudják győzni, még ha most a maradásról cikkeznek is..

Fenoo
Hozzászólások: 1230
Csatlakozott: 2019. február 17., vasárnap 14:21
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Fenoo » 2020. augusztus 16., vasárnap 14:57

reeed_ati írta: Én Vinit megtartanám, érkezik Ödegaard, ott van Fede, szerintem ennek a három fiatalnak a beépítése lehetne reális cél a következő évre, úgy hogy akár címet is védjünk a ligában.

Ha Hazard egészséges lesz akkor Vini max 10 perceket fog kapni, még ha nem is fog jól játszani akkor is Hazard lesz erőltetve. Van egy olyan érzésem, hogy Viniciusban inkább csak a vezetőség bízik, ZZ nem igazán. Ödegaard szerepére külön kíváncsi leszek, nem kéne őt is kikötni az oldalvonalhoz.

reeed_ati írta: Az alábbi névsor menne out nálam:
Bale,James,Mariano, Vallejo,Majoral,Isco,Hakimi(54)
Az első kettőért egy 50-est elvárnék, a közepe mondjuk 20, Isco pedig simán érhet egy 50-est. Legjobb esetben 180 milliós bevétellel számolnék, ha Isco maradni szeretne, akkor pedig olyan 120 körül.

Szerintem ez irreális elvárás. Bale-től ingyen se nagyon tudunk megszabadulni mert nincs aki megadja neki az általa kért fizetést. Jamesért tavaly se akart senki normális összeget fizetni és most egy 0 szezonnal később úgy, hogy 1 év van hátra a szerződéséből még kevesebbet ér. Isco is 28 éves, amióta itt van nem volt egy normális szezonja ezért nem gondolom, hogy bárkinek is megérne 50 milliót. De ha lenne is ilyen klub az mindegy mert Isco nem hajlandó meghallgatni semmilyen ajánlatot, ahogy Mariano és Bale se akar távozni. Szerintem a James, Vallejo, Mayoral hármasért kapunk maximum 40-45 milliót és a többi marad.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2020. augusztus 16., vasárnap 13:44

Én, ahogy szerintem legtöbben, elégedett vagyok a szezonunkkal, két kupa, egy újjáépülő csapattal, az bőven tökéletes, a BL jelenleg nem prioritás, nincs is ezzel baj, szépen tudatosan térjünk majd vissza, évről-évre, ezt szeretném látni.
Újabb teszt jön Zizu számára, azt láthattuk, hogy a védelmet parádésan össze tudja rántani, amolyan olaszos stílusban, na de jövőre már a támadójátékban is javulást szeretnék látni.

Javulnia kellene a cseréket illetően is, rengetegszer későn reagál, későn változtat, 15-20 perceket bukunk emiatt, ami szerintem rengeteg.
Egyszer volt, hogy félidőben változtatott, hatalmasat javultunk is, akkor azt hittem, hogy elindul valami és bátrabb lesz majd, de épp a legutóbbi meccsen voltak érthetetlenül késői cseréi.. Nehezen fogja ezt levetkőzni, de remélem tanul a hibákból.. :)

A másik fontos pont, a fiatalok tudatos beépítése.
Baromi nehéz ez egy Real Madridnál, mert mindenki Zizut osztja, hogy miért nem használja többet őket, közben meg azért persze az eredményeket is elvárják, senki nem szeretné, hogy mondjuk egy Arsenal szintre süllyedjünk..
Először is, le kéne tisztázni, hogy kik azok, akikre számítani fog, akik rendszeresen meg is kapják majd a lehetőséget, a többieket meg el kell küldeni kölcsönbe, valamilyen nemzetközi kupás csapatba.
Én Vinit megtartanám, érkezik Ödegaard, ott van Fede, szerintem ennek a három fiatalnak a beépítése lehetne reális cél a következő évre, úgy hogy akár címet is védjünk a ligában.
Rodrygo és Brahim pedig mehetnének kölcsönbe, 1-2 év valahol kezdőként aranyat érhetne nekik és hosszabb távon a csapat javát is ez szolgálná.

Ami a nyári erősítéseket illeti, nagy mozgás nem várható.
Védelem szerintem rendben lesz, Odriozola lehet kapna még egy esélyt nálam, főleg hogy nem akarunk pénzt költeni, a kisebb csapatok ellen, azért ő is elég lehet Carvaj tehermentesítésére.
Ceballosról cikkeznek, ha visszajutott a betises szintre, akkor azért bőven nem rossz opció, bár ha picit rafkósabb lenne a vezetés, akkor Casemiro pótlását is megoldhatnánk, mert ha jól tudom, az Arsenal szabadulna Torreirától, egy az egyben becserélném Ceballosra.
Casemiro tökéletes helyettese lehetne, a Fede-Torreira párost megnézném azért habfehérben.. :)
Előre két erősítést várok, az egyik ugye Odegaard, tőle azt várom, hogy sokat dob majd a csapat kreativitásán, nyilván ezzel járna, hogy javulna a támadójátékunk is, idén azért akadtak ezzel problémák rendesen. (10gól/15 gólpassz kellene a kis norvégtól.)
A másik erősítés pedig egy top közeli Hazard, valahogy térjen vissza a psg elleni formájához, kerüljék el a sérülések és akkor 10-15 gól tőle is elvárható lenne.
Én Jovictól nem várok semmiféle javulást, szerintem a lehetőséget sem fogja megkapni, még egy évig el fog ücsörögni a padon, aztán elboltoljuk..(Persze aztán lepjen meg, de egyáltalán nem számítok erre..)

A következő szezonra nálam így nézne ki a keret, költekezés nélkül:

----------------------------Lunin/Courtois

Carvajal/Odri-----Varane/Militao---Ramos/Nacho-----Mendy/Marci

-------------------------------Casemiro/Torreira
--------------Fede-------------------------------------Kroos/Modric
-----Odegaard/Vazquez------------------------------Hazard/Vini
-------------------------------Benz/Asensio/Jovic

Az alábbi névsor menne out nálam:
Bale,James,Mariano, Vallejo,Majoral,Isco,Hakimi(54)
Az első kettőért egy 50-est elvárnék, a közepe mondjuk 20, Isco pedig simán érhet egy 50-est. Legjobb esetben 180 milliós bevétellel számolnék, ha Isco maradni szeretne, akkor pedig olyan 120 körül.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. augusztus 15., szombat 14:35

benz/jovic - hazard/vini, - asensio/rodry/lucas. nem baj ez, veretes névsor lesz :D


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég