Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
flori
Hozzászólások: 3850
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: flori » 2021. szeptember 20., hétfő 19:41

Remélem Perezék már most dolgoznak a nyáron, mert nem csak előre kell a kraft, újabb megerősítés jött, hogy Carvajallal nem lehet már számolni hosszútávon, Lucasszal meg főleg. Egyszerűen nincs jobbhátvéd a piacon, de valakit nézni kell, mert ez nem lesz tartható így. Sőt, én arról sem vagyok meggyőződve, hogy a középhátvéd poszt teljesen le van fedve. Nyilván ez legyen az utolsó a sorban, de kelleni fog oda is egy ember, akit fel lehet építeni.

Illetve ha Vinícius így folytatja, akkor szerintem elfelejthetünk valakit az Mbappé - Haaland duóból. Egyszerűen nem fog elférni ennyi támadó a keretben. Benzema is itt lesz még, Hazard, Rodrygo, Lucas, Asensio, Mariano, Jovic.. Az utóbbi kettőtől valahogy meg lehet szabadulni, de Asensioék kellenek majd a spanyol kvótához.
¡Va!
¡1, 2 y 3, Madrid!

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 20., hétfő 10:09

ANDS írta:
babaking írta: Tegnap szerintem kicsit mellényúlt az öreg - valahogy nem állt össze a rendszer. Nem voltak begyakoroltak a mozgások, nem passzolt a timing. Rendszeresen lemaradt valaki védekezésnél.

(igen a gólnál Lucas hibázott, de ott is el voltak tolódva és Lucas beváltott a középső emberre, hogy a szélsőnek kifejelhesse -> azzal a szélsővel jönnie kellet volna valakivel.)

A középpálya érdekes kérdés. Egy páran írtátok, hogy a CKM-et lassan el kell felejteni. Szintén egy páran azt is írtátok, hogy lyukas és átjáróház. Én is megnézném a hétvégén Camavingát Case helyett, de óvatosnak kell lennünk.

A CKM a világ talán legstabilabb és labdabiztosabb középpályája volt zseni Modric és "alibi" Kroos miatt. Ha ezeket a srácokat szép lassan lecseréljük (márpedig le kell lassan, különben Casi egyetlen feladata az lesz, hogy Modric mögött fut az oxigénes palackkal) egy Cama - Fede - Alaba hármasra mondjuk akkor nyerünk egy rakás dinamikát, cserébe veszítünk a stabilitásból.

Ez rendben is van szerintem, és forgatni is kell őket, de ez azzal fog járni, hogy más lesz a középpályás játékunk. (nem feltétlen rosszabb hanem más) Valamit valamiért.
A ckm -et jó lenne rotálni, meg carvajalnak is jót tett volna. Ez Ancelotti legnagyobb hiánya szvsz, hogy nem rotál. Cserébe felépíti Vinit, ha beépíti Cama- t és Rodry- t is, az már főnyeremény. Akkor talán csak egy jobbhátvédet kell igazolni, támadóból van elég.
Ebben szerintem fejlődik, idén többet forgott eddig a csapat, és a merészebben is cserél.

Mondjuk amikor megláttam, hogy az Isco Jovic pakkal akarja megmenteni a meccset akkor levert a víz, de neki lett igaza.

Egyébként régen mennyi vita volt, hogy legyen e több csere, meg kísérletek egy negyedik cserével a hosszabbításra. Erre jön egy covid, ideiglenesen bevezetik az 5 cserét és milyen jó lett- nem lett lassabb a játék, de mégis jobban lehet rotálni, jobban bele lehet nyúlni a meccsbe, és nem kell tartogatni sem a 3. cserét
egy sérülésre. Nagyjából visszatért minden a régi kerékvágásba (már ami focit illeti) mégsem akarták beszüntetni.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3099
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. szeptember 20., hétfő 9:25

Tegnap szerintem kicsit mellényúlt az öreg - valahogy nem állt össze a rendszer. Nem voltak begyakoroltak a mozgások, nem passzolt a timing. Rendszeresen lemaradt valaki védekezésnél.

(igen a gólnál Lucas hibázott, de ott is el voltak tolódva és Lucas beváltott a középső emberre, hogy a szélsőnek kifejelhesse -> azzal a szélsővel jönnie kellet volna valakivel.)

A középpálya érdekes kérdés. Egy páran írtátok, hogy a CKM-et lassan el kell felejteni. Szintén egy páran azt is írtátok, hogy lyukas és átjáróház. Én is megnézném a hétvégén Camavingát Case helyett, de óvatosnak kell lennünk.

A CKM a világ talán legstabilabb és labdabiztosabb középpályája volt zseni Modric és "alibi" Kroos miatt. Ha ezeket a srácokat szép lassan lecseréljük (márpedig le kell lassan, különben Casi egyetlen feladata az lesz, hogy Modric mögött fut az oxigénes palackkal) egy Cama - Fede - Alaba hármasra mondjuk akkor nyerünk egy rakás dinamikát, cserébe veszítünk a stabilitásból.

Ez rendben is van szerintem, és forgatni is kell őket, de ez azzal fog járni, hogy más lesz a középpályás játékunk. (nem feltétlen rosszabb hanem más) Valamit valamiért.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2021. szeptember 19., vasárnap 18:57

Én még a gyémánt 442re is gondoltam(és úgy akár Hazard lehetne cam vagy hamis kilences és Modric pihenhetne mert a dundi ellátná az irányító szerepét, de persze ez csak elméletben szép és jó), de inkább csak Zidane próbálkozott ilyenekkel. Carlo szerintem kitart a 433 mellett.
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. szeptember 19., vasárnap 17:51

halamadrid írta: Körte
Dani-Militao-Nacho-Alaba
Fede-Case-Modric
Rodry-Benz-Vini

Casemirot mar jo lenne pihentetni de egy ilyen meccsen meg is szivhatjuk. Ti hogy kezdenetek?
Én Modricot nem tenném a kezdőbe, helyette Cama menne. A védelemben semmivel sem érzem biztosabbnak Nachot középen, mint Miguelt a szélen, így az utóbbit választanám. Elöl valahogy mi nem tudunk kettő oldalon jl támadni, Rodrygonek meg az a jobb oldal ritkán adja ki, de én is így küldeném fel ahogy írtad, mert Hazard szabadon játszatásának semmi értelme nem volt

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 19., vasárnap 17:48

halamadrid írta: Körte
Dani-Militao-Nacho-Alaba
Fede-Case-Modric
Rodry-Benz-Vini

Casemirot mar jo lenne pihentetni de egy ilyen meccsen meg is szivhatjuk. Ti hogy kezdenetek?
Igen, jó lenne ha a középső hármas nem kéne végigtolja ezt is.. Pont most szedte össze magát a Valencia évek óta, pedig nagyon jó volna, ha a 60-70ik perc körül már 2/3 van közte. :D

Amúgy nálam Nacho helyett MG és Alaba a másik kh., de a szerdai alapján a fenti a legjobb kezdő, de Nacho baloson nem volt meggyőző.
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2021. szeptember 19., vasárnap 17:30

Körte
Dani-Militao-Nacho-Alaba
Fede-Case-Modric
Rodry-Benz-Vini

Casemirot mar jo lenne pihentetni de egy ilyen meccsen meg is szivhatjuk. Ti hogy kezdenetek?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 19., vasárnap 0:14

Realista24 írta: Mariano sérült.
Jajj de fog hiányozni.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. szeptember 18., szombat 21:01

Mariano sérült.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Tjacks
Hozzászólások: 2616
Csatlakozott: 2013. szeptember 10., kedd 14:43
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. szeptember 16., csütörtök 17:18

wZoLee7 írta:
tubatibi írta: ---------------------Cortouis-------------------------
--------Militao-----------------Alaba----------------
Carvajal--------------------------------------Miguel
---------------------Casemiro-----------------------
----------Valverde-------------Camavinga---------
----------------------Modric--------------------------
----------Karim-------------Vini Jr.------------------

Valencia ellen mehet ez a kezdő.
Aha, mar most az a baj, hogy Case, Modric meg Benzema folyamat jatszik, de nyomjuk meg veluk a kovi meccset is. Rodrygo mehet a kezdobe. Modric pad. Casemiro 60. Korul lejon. Carvajalt sem kezdetnem, ra kell a legjobban vigyazni. Amikor Casemiro lejon mehet be Carvajal es Modric is. Benzema pihentetesere lenne jo kitalalni valamit
Carvajal egyenlőre életveszélyes,reméljük a menetrendszerinti pár hónapos újra sérülése elött még lesz jó periódusa. :x :|

Benzema pihentetésére én is Rodrygot nyomatnám, alig van játékperce, Jovicot úgyse használják, Mariano üljön csak a lelátón.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7170
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. szeptember 16., csütörtök 17:07

Mivel Valencia után 3 napra megint meccs a Mallorca ellen, nálam valami ilyesmi lenne a kezdő:

---------------TBO
Dani---Militao--Alaba--Miguel
----------Fede--Cama
Rodrygo----Hazard-------Vini
---------------Benz

Casemironak meg Modricnak pihenő kell. Hazard helyett akár Isco.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
raul 4 ever
Hozzászólások: 3557
Csatlakozott: 2020. augusztus 17., hétfő 9:32
Kedvenc játékosaid: Carvajal, Eder, Alaba, Mendy, Case, Modric, Kroos, Fede, Vini, BigBenz
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: raul 4 ever » 2021. szeptember 16., csütörtök 13:33

wZoLee7 írta:
füst írta: Nem tudom, nekem van egy olyan naiv véleményem, hogy a meccs eredménye, illetve alakulása esetleg befolyásolja a cseréket, de lehet, hogy tényleg előre meg lehet mondani, hogy kire lesz szükség a 60. perc környékén. :D
Nyilvan nem vagyok hulye, de ha vezetunk azert pihenhet Case pl, ha meg nagyon nem akkor azert johet helyette mas aki sokkal tamadobb szellemu :D
Az a baj, hogy tolhatjuk mi a legjobbjainkat mert kell az eredmeny, de ha 2-3 hetre kiesnek vagy lepni nem birnak amikor kell, sokkal tobbet bukhatunk. Zidane megmutatta milyen is az amikor semmit nem pihentetunk
Ezért is lesz majd jobb, amikor Kroos már egészséges.. Addig ezzel a 4(-5) emberrel kell megoldani..
Amúgy Belgebarát becserélese nemtudom, hogy sérülés miatt nem történt meg, vagy üzenet volt.. Mondjuk semmit szükség nem lett volna egyébként rá, kvázi mindegy, hogy ő/Ase játszik.. elég gáz


kiserik írta: Bele vagytok őrülve ebbe a gyémántba. Hál istennek Carlo nincs :D
+1 :lol: :lol:
Amíg kitart nuevoVini, addig 433, jóezígy..
2021 04 20 - Ceferintakaroggy

2009 07 09 - 2023 06 06 - uno, dos, tres, Hala Madrid

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:42

füst írta: Nem tudom, nekem van egy olyan naiv véleményem, hogy a meccs eredménye, illetve alakulása esetleg befolyásolja a cseréket, de lehet, hogy tényleg előre meg lehet mondani, hogy kire lesz szükség a 60. perc környékén. :D
Nyilvan nem vagyok hulye, de ha vezetunk azert pihenhet Case pl, ha meg nagyon nem akkor azert johet helyette mas aki sokkal tamadobb szellemu :D
Az a baj, hogy tolhatjuk mi a legjobbjainkat mert kell az eredmeny, de ha 2-3 hetre kiesnek vagy lepni nem birnak amikor kell, sokkal tobbet bukhatunk. Zidane megmutatta milyen is az amikor semmit nem pihentetunk

kiserik
Hozzászólások: 5719
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:24

Bele vagytok őrülve ebbe a gyémántba. Hál istennek Carlo nincs :D

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:18

wZoLee7 írta:
tubatibi írta: ---------------------Cortouis-------------------------
--------Militao-----------------Alaba----------------
Carvajal--------------------------------------Miguel
---------------------Casemiro-----------------------
----------Valverde-------------Camavinga---------
----------------------Modric--------------------------
----------Karim-------------Vini Jr.------------------

Valencia ellen mehet ez a kezdő.
Aha, mar most az a baj, hogy Case, Modric meg Benzema folyamat jatszik, de nyomjuk meg veluk a kovi meccset is. Rodrygo mehet a kezdobe. Modric pad. Casemiro 60. Korul lejon. Carvajalt sem kezdetnem, ra kell a legjobban vigyazni. Amikor Casemiro lejon mehet be Carvajal es Modric is. Benzema pihentetesere lenne jo kitalalni valamit
Szerintem Benzema max utolso 20 percekben fog pihenni ha mar vezetunk 2-vel. Meg a kupameccseken, esetleg ha az utolso kor a bl-ben mar tet nelkuli lesz. Amugy jatszani fog amig bir menni.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3855
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: füst » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:17

Nem tudom, nekem van egy olyan naiv véleményem, hogy a meccs eredménye, illetve alakulása esetleg befolyásolja a cseréket, de lehet, hogy tényleg előre meg lehet mondani, hogy kire lesz szükség a 60. perc környékén. :D

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13021
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. szeptember 16., csütörtök 12:07

tubatibi írta: ---------------------Cortouis-------------------------
--------Militao-----------------Alaba----------------
Carvajal--------------------------------------Miguel
---------------------Casemiro-----------------------
----------Valverde-------------Camavinga---------
----------------------Modric--------------------------
----------Karim-------------Vini Jr.------------------

Valencia ellen mehet ez a kezdő.
Aha, mar most az a baj, hogy Case, Modric meg Benzema folyamat jatszik, de nyomjuk meg veluk a kovi meccset is. Rodrygo mehet a kezdobe. Modric pad. Casemiro 60. Korul lejon. Carvajalt sem kezdetnem, ra kell a legjobban vigyazni. Amikor Casemiro lejon mehet be Carvajal es Modric is. Benzema pihentetesere lenne jo kitalalni valamit

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2021. szeptember 16., csütörtök 10:51

---------------------Cortouis-------------------------
--------Militao-----------------Alaba----------------
Carvajal--------------------------------------Miguel
---------------------Casemiro-----------------------
----------Valverde-------------Camavinga---------
----------------------Modric--------------------------
----------Karim-------------Vini Jr.------------------

Valencia ellen mehet ez a kezdő.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Halfkey
Hozzászólások: 4371
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2021. szeptember 14., kedd 12:33

Az biztos hogy Fedével és Camaval sokkal gyorsabb középpályánk lesz egyszer ha összeérnek mint amit az elmúlt években megszokhattunk. De pontatlanabb is, kell majd valaki aki ezt ellensúlyozza.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5067
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2021. szeptember 14., kedd 12:28

------Case
Fede------Cama
--------Modric

egy ilyen gyémántot is megnéznék egy meccsre. Lenne kraft középen, Modric szabadon varázsol, széleken Carva,Miguel szépen felszántja a pályát elől meg Benz+Vini/Mcdönci kever. Aztán lehet keverni ha van Kroos meg Alaba.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég