Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2015. április 2., csütörtök 16:38

LeagueofLesbians írta:Pedig szerintem amit osszel mutatott a csapat, annak egyik alappirre volt James. Lehet, h nem robbanekony vagy 1 labas, de a taktikai elemekben fontos szerepe van. Tovabbra is elneznem ot a kezdoben. + egyaltalan nem ugyetlen a labdaval. Erzi a palyat. Szerintem boven befer a kezdobe

Szerintem is fontos eleme a csapatnak.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
LeagueofLesbians
Hozzászólások: 314
Csatlakozott: 2013. szeptember 28., szombat 16:10
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: LeagueofLesbians » 2015. április 2., csütörtök 16:35

Pedig szerintem amit osszel mutatott a csapat, annak egyik alappirre volt James. Lehet, h nem robbanekony vagy 1 labas, de a taktikai elemekben fontos szerepe van. Tovabbra is elneznem ot a kezdoben. + egyaltalan nem ugyetlen a labdaval. Erzi a palyat. Szerintem boven befer a kezdobe
[FIFA WORLD]

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. április 2., csütörtök 16:08

Kerlon írta:Kétlem, hogy ilyen kaliberű játékosoknak nagy gond lenne vagy sokáig tartana egy ilyen rendszert is megtanulni. Amúgy igen, 4 belső védő 3 posztra kevés lenne és egyik sem kész terv, hanem csak szimpla lehetőségek, amiket ki lehet aknázni.
Egy-egy meccsre nem hülyeség az 5 védős,de hogy ez legyen az alapkoncepció,hát nem tudom..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. április 2., csütörtök 16:02

Nem, de a betanult és már jól működő, és a betanult, de még egyszer jó, egyszer rossz között óriási a különbség. Mindenki értette hogy ez egy lehetőség.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 15:51

Kétlem, hogy ilyen kaliberű játékosoknak nagy gond lenne vagy sokáig tartana egy ilyen rendszert is megtanulni. Amúgy igen, 4 belső védő 3 posztra kevés lenne és egyik sem kész terv, hanem csak szimpla lehetőségek, amiket ki lehet aknázni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2015. április 2., csütörtök 15:44

Kizártnak tartom hogy 3 középső védős rendszerrel játsszunk a közeljövőben. Alapvetően más taktika, bőven kellene idő míg a csapat betanulná, az meg nem fér bele, egyébként sincs már benne újdonság. Ráadásul a 3+1 középhátvéd nem sok erre a célra.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. április 2., csütörtök 15:38

Nem tudom,mindig féltem a 3(5) védős rendszertől.
Szerintem mindig is kevés volt ez.. :/
De amit írtál abban van ráció.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 15:34

Nekem elég volt az ui. :Đ
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 15:33

nyelvbotlás, sorry, még kezdő vagyok a hosszabb hangvételű irományok terén, de majd az 500. ilyen poszt után nem lesz bibi. :shifty: :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. április 2., csütörtök 15:29

leokoskodom nektek
no offense, eddig olvastam :lol: :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 15:26

Na mivel mindenki fantáziát toszogatja rendesen a nagy szélső védő erősítéseink, ezért most veszem a bátorságot és leokoskodom nektek ide az elképzeléseim kicsit hosszabban, hogy mire is mehet ki akár a játék vagy mire tudok én következtetni.

Első és legvalószínűtlenebb, de talán még is benne van a pakliban, mert ebben a felállásban van talán a legnagyobb szerepük a szélső védőknek. Természetesen 352 vagy 532, kinek mi, támadásban inkább előbbi, védekezésben inkább utóbbi, mint most a 433-442 játékunk.

---------------------------kapus....................................nekem kellene De Gea, de minimum a kapus váltás

------------Pepe---------Ramos--------Varane...................

Dani(lo)--Modric--------Kroos----------Isco-------Marcelo.....

-------------------Benzema----Ronaldo........................... itt nincs mit hozzáfűznöm, szerintem csak a Messi-CR kettős lenne ennél jobb elől

Ebben a rendszerben ugye a két szélső fel alá robotol egész meccsen, segít megszállni a középpályát és, ha fennragad bárki is, akkor a 3 védő jól tudja zárni az oldalt. 3-an középen megint jól tudnak zárni, annak ellenére, hogy egyik sem ütköző ember és még mögöttük is van egy kisebb fal, szerintem kevesebb teher lenne rajtuk és közelebb is léphetnének a kapuhoz, szabadabban is játszhatnának. A 2 két csatár természetesen teljesen kötetlenül mozoghatnának. Ez akár meccs közben is változhat annyit, hogy Isco a középpályás sor elé lép a két támadó mögé (vagy James). Ebbe azért látok fantáziát, mert nincs igazi ütköző játékosunk a középpályára és a piacon sincs szerintem olyan középpályás, aki kiemelkedik ebben is és még focizni is tud mellette, hogy a kreativitás, gördülékenység ne vesszen el a játékunkból.

A másik felállás az Ancelotti régen nagyon kedvelt gyémántja, ahol megint sok múlik a szélső védők játékán. Régen ugye Cafú és Jankulovski voltak talán, akik ezt a szerepet betöltötték.

---------------------------kapus................................
-----------------Varane------------Ramos.....................Varane legyen a jövő, vésztartalék Pepe, vagy rotációs alap
Dani(lo)-----------------------------------------------Marcelo
---------------------------Kroos................................
---------------Modric----------------Pogba....................
----------------------------Isco................................./James
-------------Benzema--------------Ronaldo.................../kell két csere csatár, akár sztár is

Itt viszont a középső 3-asnak kell rengeteg kisegíteni a két szélső mögé, viszont így is ütős lehetne a kp. Talán itt Kroos tehetség elpocsékolt kicsit, mivel ő remekül tesz-vesz előrébb is.

A 3. variáció az ősszel látott 442, ahol számolhat Ancelotti a szélső védőinkkel egy sorral feljebb is, de annak én max csere/pihentetés céljából látom értelmét, viszont még így is kell hozzá frissítés a padon. Csatár/támadó szerintem mindenképpen kell, de én akkor sem leszek boldog, ha Casemiro/Silva/Illarramendi 3-asból lesz csak merítési lehetőség Kroos és Modric helyére. Első kettő számomra nem meggyőző, Illarraban én többet látok, de benne Ancelotti nem lát többet, szóval egyikkel sem számolok jövőre, max 4-5. emberként. Danilon kívül én még 3-4 új arcot várok a nyáron és kb. ugyanennyi távozót is.

Tehát én ilyenekre tudok gondolni az igazolásaink és a média találgatásai alapján.

Szóval bármi lesz, de elég sok lehetőségünk lesz és reméljük, hogy nem lesz ilyen Chicharito féle vész igazolásokkal meg Xabi Alonso féle lelécelésekkel elrontva a nyári keret összeállítás.

Edző kérdésben én olyan álláspontot foglalnék, hogy a digó még mindenképpen kapjon egy évet, ennyit megérdemel szerintem.

Remélem ezt a sort is elolvassa még valaki és nem volt teljesen szar(pff, hogyan lenne).

Kerlon voltam, szevasztok!

Ui.: Bale-t adjuk el a 'csába mindenképpen, a többi nem számít. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 2., csütörtök 15:04

esetleg tehetségesebb, de többre ő sem vitte
Trollból írtam a multkor is,de ha nem issza el az agyát,többre vihette volna,míg Biglia ha megszakadis csak az lesz aki :D
Na lapozzunk :D
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 14:41

wZoLee7 írta:Kerlon ez jó is lenne...de a másik topicban épp azt írtad Pogba szerelmedről, hogy nem látnád itt szívesen mert szerinted nem lesz akkora ász...hogy is van ez? :lol:
"szerelmem", nem szeretem, de bevallom, hogy nem elképzelhetetlen, hogy jól fog funkcionálni itt is, viszont számomra nagy kockázat lenne érte 80 milliót kiadni
morientes írta:
Dehogy lehet, mindegyik egy nímand.
Bigliatol azért jobb :) De sose mondtam hogy klasszis.
esetleg tehetségesebb, de többre ő sem vitte
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2015. április 2., csütörtök 14:40

morientes írta:
Dehogy lehet, mindegyik egy nímand.
Bigliatol azért jobb :) De sose mondtam hogy klasszis.
a mostani Banegaval nem mennenk semmire, a valencias eveiben latott aki nem volt soha becsokizva a csucsbarcatol, na az nagyon is jo volt.

Erdekes, h ennyire ramentunk a szelsovedokre. Jo lenne tudni mi allhat a hatterben(vagy Ancelotti fejeben), mi az ami miatt ezeket a lepeseket megkellett tenni. :hmmm:
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 2., csütörtök 14:15

Dehogy lehet, mindegyik egy nímand.
Bigliatol azért jobb :) De sose mondtam hogy klasszis.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. április 2., csütörtök 13:54

Kerlon ez jó is lenne...de a másik topicban épp azt írtad Pogba szerelmedről, hogy nem látnád itt szívesen mert szerinted nem lesz akkora ász...hogy is van ez? :lol:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 2., csütörtök 13:30

wZoLee7 írta:
Géci írta:Coentrao meg Arbeloa viszont kevesek támadásban.
Hát azért a Portugál válogatottban nincsenek gondjai a támadással.
Itt sem voltak, nem reménytelen, csak nagyon leértékelik Marcelo támadójátéka mellett.
Realista24 írta:
dannen írta:
de ezek ilyen blikk szerű lapok nem? vagy katalán. esélytelen, hogy elmenjen.
Én is kitalálhattam volna, nagyjából ilyen. A hírek 70%-a kirakós. Egy hírből következik a másik, a két hírből meg már számtalan variációt lehet szülni.
Elég csak Bale-re gondolni. Elmegy a MU-ba, onnan DM el a PSG-be, onnan Verratti el a Juvéba, onnan Pogba el a Realba.
Ez még mindig olyan, hogy Wenger eladta Gervinhot a Rómának, hogy a Róma eladja Lamelát a Spursnek, hogy a Spurs eladja Bale-t a Realnak, hogy a Real eladja Özilt Wengernek. Tehát ki a hibás, azért, hogy itt a walesi??? A jó öreg Arsene... kapná be.

Amúgy én is azt tudom elképzelni, amit már elírtatok: a 4 klasszis/tehetséges szélső védőnk segíteni fog a középpályás sorunknak is, mivel mind a 4-en szeretnek és tudnak is a támadásokhoz hozzátenni. Emellett a Barcának volt hasonló a játéka, amikor visszalépett Busquets majdnem a két belső védő vonalában, Iniesta-Xavi mellé meg felzárkózott a kp-ra Alves és Abdial/bhv és így szállták meg a középpályát. Itt is eltudnék ez által egy hasonlót képezni, hogy Isco-Modric mellett a két szélső letámad labdát szerez, Kroos papa megleosztja, ha már megvan vagy gyorsan tudunk utána menni előre.

Reus barátom nagyon fincsi lenne ebben az esetben Bale helyére. De még Pogba szerelmem is beilleszthető lenne, ha Iscot feljebb, szabadabban játszatnánk.

Mindegy mi lesz, csak a walesi koccoljon jó pénzért.

Csere csatár meg mindenképpen kell.
morientes írta:
meg Bigliat..
Hát,szerintem a kettő között zongorázni lehet a különbséget,csak az a baj hogy Banega alkoholista lett :lol:
Dehogy lehet, mindegyik egy nímand.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 2., csütörtök 12:33

meg Bigliat..
Hát,szerintem a kettő között zongorázni lehet a különbséget,csak az a baj hogy Banega alkoholista lett :lol:
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. április 2., csütörtök 11:32

Realista24 írta:

Milyen ok kell? Eljárt felette az ido.
Ja,azt hittem Carvajal-ra írtad... :lol:
Bár szerintem várható hogy most rászállnak Danira.
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62628
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 2., csütörtök 11:30

miro írta:
Realista24 írta: Az Onda Cero meg lehozta, hogy megegyeztek a felek abban, hogy ez az utolsó szezonja.
Az okát lehet tudni? Mert gondolom van..
Milyen ok kell? Eljárt felette az ido.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 109 regisztrált és 0 vendég