Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2018. október 7., vasárnap 16:14

RaúlCF írta:nekem még mindig ez a kontraszt a furcsa. év elején ugyanez a taktika ugyanezekkel a játékosokkal működött. mozogtak, letámadtak, beindultak, ment a bugi majd jött a válogatott szünet és reccs. azóta nem mozognak nincsenek kpról beindulások és statikus lassú mindenki. kiváncsian várom mi lesz a mostani válogatott szünet után. mindenki hibás a dologban de futni csak a játékosok tudnak és egyenlőre ezt sem teszik meg rendesen ami ehhez a játékhoz nélkülözhetetlen.
Kezdeti lelkesedes, uj impulzus..
De szerintem tovabbra sem lope a keves hanem szar a keret.
Az elozo evek sikeressegeben ronaldonak tetszik v nem oriasi erdemei vannak ahogy zidanenak is. Egyikuk tavozasaval se lehetett volna naluk jobbat hozni de cr helyett hogy nem vettunk egy komoly tamadot az orasi ongol. Varunk neymarra amikor sosem lesz vezer, es majd elhozzuk 2 evmulva 400millioert addig a keretnek a magjanak atlageletkora boven 30 felett lesz es megint cumi lesz amikor a szarba lesz a csapat es nem egy jo hasznos cselt latunk tole majd hanem a felpalyan kisargazza 5szaltoval az ellenfel csatarat.

Szerintem ez amit most latunk az atigazolasi politika eredmenye. Marianonak ugy orultunk mint ahogy anno kakanak meg cenek azt felnott szinten 26evesen egy(!!!!)teljes idenyt tud maga mogott.
De legalabb a jobbhatvedunket aki a hulyesegei ellenere egyertelmuen top, na ot versenyeztetjuk, ugyanez a kapusunkra is igaz. De aki helyett kene valaki az vagy kirobbanthatatlan vagy alibi szar.

Isco es marcelo serulese is kozrejatszik, ok azert eleg kreativak, megha marcelo vedekezesben olyan amilyen, isco meg alibi felpalyas cselezo.

Es akk van 2db 45millios brazil tinink az egyiknek meg a normalis koordinalt (!!!) mozgas se megy a masik meg brazilban tengodik.

Hat perez apo, hol vannak azok a szalvéták már?
Hazardot siman hozni kellett volna 200ert is, nincs alternativa o a legjobb elerheto jatekos, annak akkor itt a helye. Komolyan Jimen kivul volt barki aki azt hitte h asensio majd lehozza a balszelt egyedul amig eddig 3 jo meccse nem volt zsinorban KEZDOKENT.
Modric meg tavaly karrierje legjobbjat nyujtotta, elfog indulni lefele. Illetve en icardit is hoztam volna, kellett volna egy golzsak elore.

U.i.: benzemat meg lehet szapulni, en mar csak nevetek rajta de nem o tehet rola hogy allando kezdo es mariano padozik.

Avatar
RaúlCF
Hozzászólások: 5115
Csatlakozott: 2013. április 29., hétfő 13:10
Kedvenc játékosaid: Raúl, Modric, Casillas, Zidane, Ronaldinho, Marcelo, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: RaúlCF » 2018. október 7., vasárnap 14:10

nekem még mindig ez a kontraszt a furcsa. év elején ugyanez a taktika ugyanezekkel a játékosokkal működött. mozogtak, letámadtak, beindultak, ment a bugi majd jött a válogatott szünet és reccs. azóta nem mozognak nincsenek kpról beindulások és statikus lassú mindenki. kiváncsian várom mi lesz a mostani válogatott szünet után. mindenki hibás a dologban de futni csak a játékosok tudnak és egyenlőre ezt sem teszik meg rendesen ami ehhez a játékhoz nélkülözhetetlen.

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. október 7., vasárnap 12:18

Galacticos írta:Ezert kellett volna elore egy Icardi, hazard pakk es jobb is lett volna.
Persze, nem is értem ezt a felháborodást. Elment az ember akinek köszönhettük a góljaink 80%at. Kár csak lopit hibáztatni, jelenleg ennyi van a keretben, lesz még jobb, de túl sokat ne várjunk és ne gyertek azzal h szezon elején rúgtunk párat ilyen foscsi csapatoknak

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6638
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2018. október 7., vasárnap 11:55

Ezert kellett volna elore egy Icardi, hazard pakk es jobb is lett volna.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. október 7., vasárnap 11:38

Mindig van, aki úgy érzi, megmondja a tutit. De hát ő edzői szemmel nézi...
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 7., vasárnap 11:11

pheco írta:
SzB írta:97-ből 91 pontos passz, az valóban szép, de ebből hány indítás is volt? Én emiatt fogtam a fejem...
Kicsit nehez, amikor 10 emberrel vedekezik az ellenfel es semmi mozgas nincs elol, all az egesz csapat. Nem veleten felpalyan megy a passzolgatas.
Sajnos sok téren leegyszerűsítik a dolgokat annyira, hogy a csatár nem lő gólt, a középpályás nem ad gólpasszt és ez csak az ő hibájuk.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: pheco » 2018. október 7., vasárnap 10:37

SzB írta:97-ből 91 pontos passz, az valóban szép, de ebből hány indítás is volt? Én emiatt fogtam a fejem...
Kicsit nehez, amikor 10 emberrel vedekezik az ellenfel es semmi mozgas nincs elol, all az egesz csapat. Nem veleten felpalyan megy a passzolgatas.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. október 7., vasárnap 10:28

Maradjunk annyiban, hogy ezeket nem gondoltad komolyan. Kroos olyan labdákat adogat idén is, aminek nagy része gólt érdemelne, de most így hirtelen kettő Bale helyzet is bevillant, ahol levette és nem tudta megverni a kapust 1v1-ben...

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: SzB » 2018. október 7., vasárnap 10:21

97-ből 91 pontos passz, az valóban szép, de ebből hány indítás is volt? Én emiatt fogtam a fejem...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. október 7., vasárnap 9:56

:fpalm:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: SzB » 2018. október 7., vasárnap 9:41

?????

Avatar
doncsontos
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2013. május 13., hétfő 14:12
Kedvenc játékosaid: Luis Figo, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: doncsontos » 2018. október 7., vasárnap 9:29

SzB írta:
wZoLee7 írta:Előző meccs után is leírtam, volt aki váltig állította az ellenkezőjét, de a taktikánk akkor is szar és nem működik.
Sok tekintetben nem feltétlenül az edzőn múlik, hogy egy csapat képes-e lehozni egy taktikát. Itt van egy csomó császár, világbajnokok, világbajnoki ezüstérmesek, Európa-bajnokok, sőt 3xos BL-győztesek, nekik elég nehéz lehet megmagyarázni, hogy amit és ahogy eddig csinálták, az ma már a múlt... Kroos három év múlva a Bayern Münchenben képes lesz majd egy másodvirágzásra, de ő már csak a negyven méteres és a négy méteres oldal- és hátrapasszok embere. Előre már nem fog játszani. Hatalmas játékos, aranylabdásnak kellene lennie, de az első lenne, akit kihagyok a csapatból.

valaki egy facepalm mémet, gyorsan
Luis Figo 10
Ronaldo Nazárió 9
Zinedine Zidane 5

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: SzB » 2018. október 7., vasárnap 9:19

wZoLee7 írta:Előző meccs után is leírtam, volt aki váltig állította az ellenkezőjét, de a taktikánk akkor is szar és nem működik.
Sok tekintetben nem feltétlenül az edzőn múlik, hogy egy csapat képes-e lehozni egy taktikát. Itt van egy csomó császár, világbajnokok, világbajnoki ezüstérmesek, Európa-bajnokok, sőt 3xos BL-győztesek, nekik elég nehéz lehet megmagyarázni, hogy amit és ahogy eddig csinálták, az ma már a múlt... Kroos három év múlva a Bayern Münchenben képes lesz majd egy másodvirágzásra, de ő már csak a negyven méteres és a négy méteres oldal- és hátrapasszok embere. Előre már nem fog játszani. Hatalmas játékos, aranylabdásnak kellene lennie, de az első lenne, akit kihagyok a csapatból.

Avatar
Babinho
Hozzászólások: 3155
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 15:21

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Babinho » 2018. október 7., vasárnap 8:45

Felesleges edzőben gondolkozni. Egyrészt senki nincs a piacon, Guti nem Zidane, és Lopinak esélyt kell adni.
Nyáron igazolásokat kért, nem kapott. Akkor télen meg kell adni neki és vele végig vinni a szezont. Aztán nyáron ujragondolni a keret összetételét, el kell engedni akitől már nem varhatunk javulást. Nem gond ez, a történelem egyik legsikeresebb csapata, van akiben már nincs több.
Aztán ez hogy új edzővel vagy Lopival majd elvalik.

Hiba lenne resetet nyomni idén. Csak ki kell javítani a hibákat, amennyire lehet év közben. Új edzőnek is ezek az támadók lennének a keretben...
Elsőként a játékosoknak kell végiggondolni mikor kezdenének el focizni újra.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. október 7., vasárnap 2:52

Szerintem ez az edző hibaja, hogy nem valtoztat a taktikan. Egy focit tudunk játszani azt is szarul ha valami normálisabb csapat jön szembe. Szomoruva tesznek, pedig megfogadtam nem panaszkodok rájuk iden a 3 bl utan. Megis ugy latom saját magunkat hereljuk ki a bajnokságban.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. október 6., szombat 23:59

Előző meccs után is leírtam, volt aki váltig állította az ellenkezőjét, de a taktikánk akkor is szar és nem működik. Amennyiben az edző még tovább fogja ezt erőltetni, úgy még a telet sem éli meg Madridban, nyilatkozhat Pérez bármit, ez lassan kezd nevetséges lenni. 70%-os labdabirtoklás mellett, 6-szor találtuk el a kaput, 13 próbálkozásból, és mindössze 2-szer voltunk lesen. Mi nem a kaput támadjuk, hanem a kp-t, azt elfoglaljuk és nekünk marha jó onnantól. Ez a keret nem rossz, de ezzel a taktikai felfogással nem tudunk mit kezdeni. Nagyon csúnya zakó lehet ebből a barca elleni meccs.
Bale nem vezér, Benzema nem gólvágó, Asensio nem a következő CR, ahogy Ceba sem a következő Modric. Nem értem miért játszunk úgy, mintha azok lennének, miért nem játszunk úgy, ahogy a valóság adná. Jelenleg talán a keretben Bale és Mariano a legjobb befejezőnk, Benzema az egyik legjobb labda megtartó játékosunk elöl aki képes 1vX szituációkból is sikeresen kimenteni a labdát, Asensio meg, ha így megy tovább lehet a következő remekül beugró emberünk a padról mint eddig LV, akit nyáron az első nap tovább adnék. Az alapanyag elit, de ahogy használjuk őket, az valami botrányos. Bőven fejlődhet az edző is, csak én ebből semmit nem látok, mert amikor meccsek óta baj van a góllövéssel, és te felküldöd Ceballost szélsőként a Benzema-Bale páros mellé, akkor te nem gólokat akarsz lőni, hanem gőzöd sincs arról mit csinálsz

HusDen2
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2018. július 28., szombat 2:20

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: HusDen2 » 2018. október 6., szombat 23:03

Lozano barszaval volt komolyabban szoba hozva, akár télen is. Bár így hogy Malcom ment kétlem, hogy kéne oda.

Amugy óriási tehetség.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. október 6., szombat 23:00

Ott kapott játéklehetőséget, itt ma is csak azért kapott egy egész félidőt mert Benz megsérült. Majd ha kap egyben 90 percet, neadjisten többször egymás után, akkor lehet párhuzamot vonni. Mert ott kapott.
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
SzB
Hozzászólások: 323
Csatlakozott: 2018. január 14., vasárnap 11:04
Kedvenc játékosaid: CR7
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: SzB » 2018. október 6., szombat 22:49

Ott szórta a gólokat, itt nem szórja. (Tudom, nem balszélső...) Csak azt akartam mondani, hogy itt nehezebb gólokat lőni, mint a holland vagy a francia bajnokságban.

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5890
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Taktikai háború (Legyél Lopetegui)

HozzászólásSzerző: Süti » 2018. október 6., szombat 22:44

Cserébe mozdítható akár télen is emberi pénzért, és megszokta Európát, BL-ben edződik. Mariano mire fel került elő? Hogy 45 perc alatt nem lőtt gólt? Vagy ez hogy jön ide?
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég