Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3390
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Yazid » 2018. február 7., szerda 10:20

Realista24 írta:Marca szerint Nacho kapta meg a feladatot, hogy Neymar semlegesítse jövőhéten.
fogja is szerintem, tingli tangli cselek nem ültetik be és elég gyors, kellemetlen védő. gondolom nem is lesz nagyon jobb oldalunk. befognak szorítani első perctől, de ebből talán még tudunk majd valamit építeni ..?..

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62739
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2018. február 7., szerda 9:46

Marca szerint Nacho kapta meg a feladatot, hogy Neymar semlegesítse jövőhéten.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
RealMadridFanatic
Hozzászólások: 2642
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 18:56

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealMadridFanatic » 2018. február 5., hétfő 13:15

Amennyiben nem lesz sérülés mérget lehet venni a gálakezdőre.
wZoLee7 írta:Amikor nincs Isco akkor Kroos és Modric nem lép fel eléggé, van a kp és a támadók között egy senki földje
Igen, ez nagy taktikai hiba és a 4-3-3 hátránya, mert Casemiro miatt statikussá válik az egész. A 4-4-2 gyémánt sokkal jobban működne, a keret is alkalmasabb rá, mert klasszis teljesítményre képes szélsőink nincsenek. Papíron Cé meg Bale is az lehetne, de gyakorlatilag egyikük sem az és nem a szélen hozzák a jó teljesítményt, vagy legalábbis akkor, amikor onnan befelé indulnak.

Nem célom a brazilba belerúgni 147000. alkalommal is, mert vannak erényei, vannak hatalmas szerelései, de azt leírom sokadszor is, hogy többet vesz el támadásban, mint amit védekezésben ad, mert a játékintelligenciája átlagos, a technikai és kreativitásbeli (bár ez összefügg némiképp az előzővel) hiányosságok mellé.

Most egy ilyesmit tudnék elképzelni, ami talán hozhatna javulást:

------------------------Navas-------------------------
Carvajal------Varane-------Ramos-------Marcelo
----------------------Kovacic-------------------------
----------Modric------------------Kroos-------------
----------------------Isco/Benzema-----------------
---------------Bale--------------Cé------------------

Hamis kilencesben Benzema sem lenne rossz szerintem, a rövidpasszos játékot jobban érzi, mint a kapu elé érkezést. Arra ott lenne Cé, Bale meg egészen jól találja meg a réseket és kontráknál aranyat érne a sebessége.

Elképzelhető, hogy túl támadónak hat a felállás, de ebben a szezonban alig-alig van tétmeccsünk, már feltennék egy lapra mindent. Az ráadásul szerintem egészen biztos, hogy a labdatartásunk javulna így (illetve inkább a támadásépítésünk - kevesebb lenne a sablon szélre-beadás-labdavesztés), jóval kevesebb mozgást, vagy labdavesztés utáni hirtelen ritmusváltást követelne a játékosoktól (ami a legjobban eszi az erőt).
„Ő volt a tökéletes játékos, megvolt benne az erő, a sebesség, a technika, és a gyorsaság. Döbbenetes játékos volt, mintha egy laborban hozták volna létre." (Gianluigi Buffon Ronaldoról)

rashidm
Hozzászólások: 4548
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. február 5., hétfő 12:27

wZoLee7 írta:Zidane, ha felküldi a BBC-t és Casemirot akkor kilehet jelenteni, hogy nem tanul semmiből és változtatni abszolút nem képes. Akkor is ha nyernénk velük, mert bocsássátok meg, hogy ezt írom, de akkor a PSG bénázta el és Emery azonnal repülni fog. Nekik nem kell túl sok mindenre felkészülni, egy spanyol középcsapat is tudja mit játszunk
Én már nyugtatom magam, 90%, hogy BBC+Case fog a kezdőben szerepelni. Aztán jön a szokásos csere. Legalább a PSG ellen is gyakorolhatjuk a beadásokat. :mrgreen: Én ettől függetlenül adnék Zizunak még egy-két évet. Ha nem igazolunk nyáron okosan, és frissítjük a keretet akkor viszont már gondban leszünk.

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13111
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. február 5., hétfő 12:12

Oké ott a cikk, leírva mik a hibák, látjuk, ott is látták, még sem tesznek semmit. A védekezésünk nem hogy a kontrák ellen gyenge, úgy összességében véve nagy szart sem ér az egész.
Casemiro többször is megmutatta nekünk, hogy nem ér igazából semmit sem. Adott egy 4 védős rendszerünk, ahová neki kellene besegíteni, hétvégén mégis Modric melózta talán a legtöbbet előre hátra mindenhová. Nem értem a brazilt, egyszerűen az lenne a dolga, hogy segítsen, de annyira átláthatóan és bénán mennek az ember átvételek a szélső védők, belső védők, Casemiro hármas között. Olyan sokszor van, hogy egy védőnk kiront a semmire. A meccs vége felé pl Isco sprintelt vissza és mentett az ellenfél kapura lövési kisérleténél. Ezzel nem is lenne baj, de hol voltak a védők? Lehet mutogatni, hogy a BBC egyes tagjai nem védekeznek, teljesen jogos, de sokszor emberelőnyös védekezésnél is átmennek rajtunk...
Aztán ott a támadásban rejlő gyengeségünk. Csak a vak nem látja, hogy már Modric is lassan gyorsabban közlekedik a pályán mint CR. Ami lövési próbálkozásaink vannak azokat ő próbálja, nehéz pozícióból, középre bombázni. Kell nekünk Isco, a gólja is annyiból született, hogy egy legurított labdát Benzema megtartott és a második hullámban szinte üresen álló Isconak passzolta, aki megtudja oldani az 1v1 szitukat. Hasonlo labdákat Bale lenne képes befutni és megtartani, csak kinek passzoljanak vissza? Amikor nincs Isco akkor Kroos és Modric nem lép fel eléggé, van a kp és a támadók között egy senki földje amit úgy kerülünk meg hogy a szelső védőtől szélső védőig való játékot vagy egy hosszú passzal vagy a már említett Kroos-Modric sorral oldunk meg. Előre nem jutunk, védelmet nem bontunk meg vele, 1v1 eket nem alakítunk ki és nyerünk meg, nyomatjuk az ötlettelen támadást aminek a végén beívelünk az ötös környékére, ahol a kapus az úr. Rohadtul felesleges a 433 és a BBC. 4312-nek sokkal több értelme lenne, hisz nincs is rendes szélsőnk, Lucast sajnos ideje elfelejteni mint első számú csere a fontos meccseken. Carvajal sincs nagy formában, de ő legalább kevésbé ragad fent, mint Marcelo, simán bedobnám a helyére Nachot.
A PSG ezer százalék, hogy már magasan lefog támadni, egy erős barca ellen is ezt csinálták, hát minket siman zavarba tudnak majd hozni ezzel, Casemiro játszatása total öngól lenne, labdabiztos gyors ember kell oda, Kova képes szorult helyzetben több ember között is kihozni a labdát, éppen csak meg kell vele értetni, hogy ne tolja túl. PSG ellen CR nagyon fog akarni, ami sok esetben inkább hátrány, de még mindig kimagaslik a támadók közül egy jó CR mint pl egy jó Benzema, nálam a CR-Bale kettős kezdene, mögöttük egy vonallal Isco. Letámadnak, lesz terület, lehet futtatni Bale-t, ott lenne második hullámban több technikás jól lövő játékosunk, a szélsővédőinket egyszerűen nem kell az alapvonalig feltolni ha csak egy jó váltással nem ők ugranak ki valahol a 16-os sarkánál. Zidane, ha felküldi a BBC-t és Casemirot akkor kilehet jelenteni, hogy nem tanul semmiből és változtatni abszolút nem képes. Akkor is ha nyernénk velük, mert bocsássátok meg, hogy ezt írom, de akkor a PSG bénázta el és Emery azonnal repülni fog. Nekik nem kell túl sok mindenre felkészülni, egy spanyol középcsapat is tudja mit játszunk

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 28., vasárnap 23:15

Dupla D írta: Na ezt hogy sikerült leszűrni?

Mayoral visszajött harmadik számú csatárnak, csak úgy alakult a dolog, hogy második számú lett belőle.
Harmadik számúként annyi percet kapott volna, mint tavaly Mariano.
Két évvel ezelőtt a tartalékok közül Zidane Mayoralt hívta fel, játszatta kezdőként és az idei szezonra a hírek szerint őt akarta cserecsatárnak, nem Marianot.

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. január 28., vasárnap 23:13

Hakimi elég nagy tenyezo Marokkoban vagyis eleg jol hangzik es eladhato hogy a Real Madrid második szamu jobbhatvedje, aki alkalomadtán kezdő is. Ezzel szemben Tejero egy sokadik spanyol, most epp van beloluk eleg. Nacho szintu szorgalommal es huseggel talan lehet helye idovel a keretben ha a tobbiek kikopnak.

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2018. január 28., vasárnap 23:07

wxyz írta:A gyenge Mayoralt is többre tartotta Marianonál.
Na ezt hogy sikerült leszűrni?

Mayoral visszajött harmadik számú csatárnak, csak úgy alakult a dolog, hogy második számú lett belőle.
Harmadik számúként annyi percet kapott volna, mint tavaly Mariano.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

wxyz
Hozzászólások: 3532
Csatlakozott: 2014. január 23., csütörtök 9:33

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wxyz » 2018. január 28., vasárnap 21:47

A gyenge Mayoralt is többre tartotta Marianonál.

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ericco » 2018. január 28., vasárnap 21:42

kelemen.istvan írta:Azt komolyan elhiszitek magatokról, hogy Zidane és a csapata annyira vakon vannak, hogy ők, akik nap, mint nap látják mind Tejero, mind Hakimi játékát, és szándékosan szivatjak magukat azzal, hogy a gyengébb játékosnak adnak lehetőséget? Ők látják edzésen, szerintem jobban is értenek hozzá, ezért hiszek nekik. Már több embernél olvastam, hogy Tejero>Hakimi, csak ezért írtam, nem tamadasbol.
Sima munkahelyen sem mindig a legszorgalmasabb, legügyesebb van megbecsüve, megfizetve. Ilyenkor a főnök, a cég ugyanúgy szivatja magát.
Merci Zizou!

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 28., vasárnap 21:35

kelemen.istvan írta:Azt komolyan elhiszitek magatokról, hogy Zidane és a csapata annyira vakon vannak, hogy ők, akik nap, mint nap látják mind Tejero, mind Hakimi játékát, és szándékosan szivatjak magukat azzal, hogy a gyengébb játékosnak adnak lehetőséget? Ők látják edzésen, szerintem jobban is értenek hozzá, ezért hiszek nekik. Már több embernél olvastam, hogy Tejero>Hakimi, csak ezért írtam, nem tamadasbol.
Komolyan elhisszük. Durva, ugye?
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 28., vasárnap 20:38

kelemen.istvan írta:Azt komolyan elhiszitek magatokról, hogy Zidane és a csapata annyira vakon vannak, hogy ők, akik nap, mint nap látják mind Tejero, mind Hakimi játékát, és szándékosan szivatjak magukat azzal, hogy a gyengébb játékosnak adnak lehetőséget? Ők látják edzésen, szerintem jobban is értenek hozzá, ezért hiszek nekik. Már több embernél olvastam, hogy Tejero>Hakimi, csak ezért írtam, nem tamadasbol.
Szerintem meg nem minden döntés történik (nem csak Zidanenál, hanem bárkinél) szakmai alapon. Simán előfordul olyan, hogy a játék stílus valakihez közelebb áll és csak azért preferálja. Meg alap szimpátia...
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2938
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2018. január 28., vasárnap 20:35

Azt komolyan elhiszitek magatokról, hogy Zidane és a csapata annyira vakon vannak, hogy ők, akik nap, mint nap látják mind Tejero, mind Hakimi játékát, és szándékosan szivatjak magukat azzal, hogy a gyengébb játékosnak adnak lehetőséget? Ők látják edzésen, szerintem jobban is értenek hozzá, ezért hiszek nekik. Már több embernél olvastam, hogy Tejero>Hakimi, csak ezért írtam, nem tamadasbol.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 28., vasárnap 20:29

ziro4vr írta:Tejero nekem is ígéretesebb mint Hakimi, bár csalóka lehet, hogy milyen fontosságú meccseken láttuk őket.

De pl ott a kp is, ott tökéletes az összetétel, aztán mégis rosszul van menedzselve.
De ezt mondom én is. Theoval mellényúltak és hiányzik egy normális támadó, de amúgy meg nincs baj a keret összeállítással. Jó arányban van idős és fiatal.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27331
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Remy » 2018. január 28., vasárnap 19:47

Hakimit mindenképpen kölcsönbe kell küldeni nyáron. Szerintem bőven van benne fantázia, de kellene neki a folyamatos játéklehetőség.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 28., vasárnap 19:46

Tejero nekem is ígéretesebb mint Hakimi, bár csalóka lehet, hogy milyen fontosságú meccseken láttuk őket.

De pl ott a kp is, ott tökéletes az összetétel, aztán mégis rosszul van menedzselve.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 28., vasárnap 19:38

ziro4vr írta:Nekem ami a gond elsősorban, az a védelem két széle és a támadó poszt. Marcelo és Carvajal két kiemelt kulcsember a játékunk módja miatt is, kell mögéjük a megfelelő pótlás, amivel évek óta bénázik a vezetőség. Pedig csak a Danilo-Theo csodaduóra elment 60 misi ha jól emlékszem.

Előre meg veszünk méregdrágán egy Viníciust. Nálam ez a gáz és a ciki.
Hát az. Mondjuk Hakimivel szerintem nincs különösebb baj, nyilván nem egy csúcs Carvajal szint, de a korához képest sokkal vállalhatóbb, mint Danilo volt vagy Theo.

Viníciust meg senki sem érti. De te is látod, hogy nagyjából csak 2-3 poszton van hiba és az sem biztos, hogy korhoz köthető.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 28., vasárnap 19:30

Nekem ami a gond elsősorban, az a védelem két széle és a támadó poszt. Marcelo és Carvajal két kiemelt kulcsember a játékunk módja miatt is, kell mögéjük a megfelelő pótlás, amivel évek óta bénázik a vezetőség. Pedig csak a Danilo-Theo csodaduóra elment 60 misi ha jól emlékszem.

Előre meg veszünk méregdrágán egy Viníciust. Nálam ez a gáz és a ciki.
Nem illik.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27884
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 28., vasárnap 19:21

Áthoztam ide, mert ott off.
ziro4vr írta:
Kerlon írta: Kiforrott emberből sincs túl sok, akire rábólintanál szerintem, szóval annyira mindegy.
Te nem érzed aránytalanul soknak a fiatal tehetséget a keretben?
Nem.
23 év alattiak:
Llorrente
Asensio
Ceballos
Vallejo
Mayoral
Theo
Hakimi

Ami szerintem baj, hogy előre nincs minőségi alternatíva. Gyakorlatilag csak Mayoral, Asensio és Lucas, ebből Asensio tehetséges, de nincs rendben. Lucast és Mayoralt meg nem kell bemutatni, legjobb napjaikon tudnak csak kitűnni. A többi poszton meg teljesen arányosan vannak a fiatalok is idősek. Persze engem az sem zavar, ha nem fiatal tehetséget igazolunk, de szerintem az elmúl 7-8 évben volt ennél fiatalabb és sikeresebb keretünk is csak a húzóemberek nem voltak kiégve. Amúgy én nem ragaszkodom a fiatalokhoz, de a támadók között sem tudnék jelenleg maradéktalanul megfelelő embert igazolni.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24545
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2018. január 28., vasárnap 18:02

Solari írta:Kulcspasszra gondoltam. :D
Visszaneztem egy korabbi kommentem es csak a laligara ervenyes.
Azért eléggé nem mindegy. :lol:

Isco is visszaesett, de ki nem? Kell ő Madridba, de igazi, tartós húzóerő sosem lesz. Olyan Benzema típus, kell mellé pár könyörtelen gólgép, és akkor kidomborodnak az erősségei is.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 51 regisztrált és 0 vendég