Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. április 20., hétfő 12:17

Realista24 írta:Iker, Dani, Varane, Ramos, Coentrao, Kroos, Isco, James, Illarra/Khedira, CR, Karim.
Easy win.
Karim játszhat? Egyébként ezzel a kezdővel meg kell csapni őket. De akár Chichával is.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. április 20., hétfő 12:15

Iker, Dani, Varane, Ramos, Coentrao, Kroos, Isco, James, Illarra/Khedira, CR, Karim.
Easy win.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
BLaZE
Hozzászólások: 716
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:29
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. április 20., hétfő 11:32

Legalább valaki be is fejelné a sok be ívelt labdát :D
halálomig madridista leszek

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: morientes » 2015. április 20., hétfő 11:31

nmate írta:Valamiért azt érzem szerdán a lehetőségeket is figyelembe véve, fura kezdőt fogunk látni, gyorsan fel kell íratnom valami szívgyógyszert alighanem. :lol:
Ha Illarra kezd Szürkebarát,ha Khedira akkor Szomorondi :D

Nem lesz ezzel gond,be kell rúgni a helyzeteket aztán annyi.Ha Csicsarito kezd,vagy becserélik,és odajut,sztm be is veri.Èhes a csóka,azt ki kellene használni.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. április 20., hétfő 11:21

Valamiért azt érzem szerdán a lehetőségeket is figyelembe véve, fura kezdőt fogunk látni, gyorsan fel kell íratnom valami szívgyógyszert alighanem. :lol:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11212
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 20., hétfő 11:15

Kerlon írta:Akkor most már mehet Ramos csatárba, nem?
Egy álmom válna valóra :mrgreen:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
adamzz
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 12:19
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, CR, Benzema, Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Sárospatak

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: adamzz » 2015. április 20., hétfő 11:14

Kerlon írta:Akkor most már mehet Ramos csatárba, nem?
Abszolút. Tekintve,hogy a kreatív játékosaink nagy része nem lesz a pályán úgyis csak a beadások tömkelege lesz, Ramos meg mehet fejelni. Amúgy viccen kívűl ha felidőben szopóra állunk feltolnám.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27895
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. április 20., hétfő 9:45

Akkor most már mehet Ramos csatárba, nem?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11212
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2015. április 20., hétfő 9:22

Victor írta:Én így is baromi bizakodó és optimista vagyok a meccset illetően, és a tököm ki van vele, hogy a fél fórum már megint feladta és vészmadárrá változott. Sőt, megmerem kockáztatni, hogy lehet, hogy még jobban kijövünk, mint ha a teljes keret rendelkezésünkre állt volna. Bale eleve nettó emberhátrány általában, Benzema pedig az első mérkőzésen nagyon gyenge volt, és úgy eleve az Atletico elen sosem brillírozott
Ezt én is adom, az atletico elleni meccs egy teljesen speciális eset, szval még akár jól is kijöhetünk ebből a sérülés hullámból ezt az egy meccset illetően, de utána nagyon hiányozni fog luka.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 20., hétfő 9:20

Egyedül attól tartok, hogy Modric visszatértével kezdtünk felkapaszkodni, ki a hullámvölgyből.. Ki tudja hogy reagálja le a csapat az ismételt kiválását.
Amúgy, ha úgy játszunk, mint az első meccsen, akkor meglesz, Bernabeuban jönni fog az a gól. Elképzelhetetlennek tartom, hogy ilyen játékkal 2 meccsen keresztül gólképtelenek lennénk, még ha az atma is az ellenfél. Kérdés, hogy tudjuk-e játszani azt Modric hiányában.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27354
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. április 20., hétfő 9:16

Mondjuk ez így azért már elég necces.

4-4-2 kell mindenképpen, hogy legalább a középpálya biztosítva legyen. Viszont konkrétan egy támadócserénk lesz az egész meccsen, és ő sincs jó formában. Én most Hernandezt kezdetném CR mellett, aztán meglátjuk mi lesz.

Kurva nehéz lesz, de meg kell csinálni!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 20., hétfő 9:05

Én így is baromi bizakodó és optimista vagyok a meccset illetően, és a tököm ki van vele, hogy a fél fórum már megint feladta és vészmadárrá változott. Sőt, megmerem kockáztatni, hogy lehet, hogy még jobban kijövünk, mint ha a teljes keret rendelkezésünkre állt volna. Bale eleve nettó emberhátrány általában, Benzema pedig az első mérkőzésen nagyon gyenge volt, és úgy eleve az Atletico elen sosem brillírozott (már ami a góllövést illeti, biztos nem). Marcelo nagyon jó formában volt, ő nagyon fog hiányozni, csak úgy, mint Modric...de! Ha Ancelotti megfelelő kezdőt küld ki (ami nálam most már tényleg a 4-4-2 lenne, Chicharitóval, aki mindig meghálálta szinte a bizalmat, és felnyalja a pályát) és a srácok igazán akarják ezt a győzelmet, akkor ki fog jönni végre a két csapat közti szintkülönbség, és megcsapjuk a Matracosokat. Nem nagyon tudom eldönteni, hogy mi lesz a kezdő, szerintem ha Benzema játékra kész, akkor biztosan ez:
Casillas-Carvajal-Ramos-Pepe-Coentrao; Isco-Khedira (Illarra)-Kroos; James-Benzema-Ronaldo.
ha pedig nem bevethető a francia akkor én átállnék 4-4-2-re. nem tudom eldönteni, hogy Khedira, Lucas vagy Illarra jelentene nagyobb biztonságot a középpályán, de talán a brazil még nem elég rutinos, Khedirára legalább ez a elmondható. hm... nagyon várom már a találkozót, és pozitív előérzetem van.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. április 20., hétfő 8:49

Majd Carlo mutatja a fukkot ezzel:
Casillas
Carvajal-Pepe-Varane-Coentrao
James-Ramos-Kroos-Isco
CR-Hernandez
:hmmm:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4756
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. április 20., hétfő 8:33

pavel írta:
Toti írta: carvajal feltolnám kpra, jobb szélre, bőven megoldaná nacho mögötte. és jobb mintha khedira, illarra vagy lucas lenne a kezdő.
Nachora bíznád Mandzukicot v. Torrest? Elég meredek...
nemhiszem, h ő találkozna velük olyan nagyon sokat. nem középhátvédet játszana. torrest meg hagyjuk is, nem olyan tényező ő. most az a 2 gól amit vert ellenünk, az annyi is volt neki a szezonban. ha meg gólt akar lőni, v elsül neki akkor más mellett is elfog. nem rajta fog múlni.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: pavel » 2015. április 20., hétfő 8:31

Toti írta: carvajal feltolnám kpra, jobb szélre, bőven megoldaná nacho mögötte. és jobb mintha khedira, illarra vagy lucas lenne a kezdő.
Nachora bíznád Mandzukicot v. Torrest? Elég meredek...
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. április 20., hétfő 8:27

Most üt vissza, hogy az első meccsen nem vertünk be legalább 2-t...

Nem tudom mi lesz ennyi hiányzóval.. akkor kellett volna kiejteni őket, így nehéz lesz.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4756
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. április 20., hétfő 8:06

a marcán az van ma, h benzema egyre biztosabb, h kihagyja a meccset.
mellé nyílván társul marcelo, modric és bale is.
lehet tervezgetni, de h majd h jövünk ki ebből jól.. fogalmam sincs. remélem ronaldo tol vmi world class formát, aztán minden lövése beakad.

én egyébként ezt nyomnán 442be

iker; nacho, varane, ramos, coentrao; carvajal, kroos, isco, james; chicha, cé
carvajal feltolnám kpra, jobb szélre, bőven megoldaná nacho mögötte. és jobb mintha khedira, illarra vagy lucas lenne a kezdő.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. április 19., vasárnap 22:28

hunmadridista írta:
ziro4vr írta:Tényleg, mindenki kedvenc rambója merre jár? Ilyenkor szokott ő feltűnni a kezdőben elég váratlanul. :lol:
A hírek szerint ő fog majd kezdeni Modric helyén szerdán...

Akkor mar nem is aggodok. Eselyuk sincs. :D A herceg elhozza nekunk a 11-et, majd meglatjatok.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
J. Dee
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:59
Kedvenc játékosaid: Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: J. Dee » 2015. április 19., vasárnap 18:49

Simeone helyében egyébként erősen gondolkodnék azon, hogy az elején kicsit nekimenjek a Realnak. Modric nélkül egyrészt kevésbé fogjuk tudni uralni a középpályát, és a labdakihozatal is nehezebben fog menni (Marcelo sem lesz), másrészt még azt a kockázatot is megéri, hogy esetleg kapnak ők is egyet, nekik az 1-1 jobb, mint a 0-0.

Másrészt viszont engem eléggé aggaszt az erőnléti állapot. Mondogathatja Carlo, hogy nincs gond vele, meg nem kell rotálni, én inkább a szememnek hiszek. Se a Barca, se az Atletico ellen nem bírtunk 60 percnél többet, Kroos az utolsó 20 percekre totál kész van, nem csak fizikálisan, de fejben is, de James és Isco is 90 percet tolt most hétvégén, és nem nagyon lesz értelmes cserénk.
Ha erre gondolok, akkor simán beállhatnak totál bekkelni, és várnak a lehetőségre, az biztos, hogy gyengébbek leszünk a múltkorinál legalább a Modric-Marcelo-Bale hármassal, de Benzema is kérdéses, szépen kibekkelik a 90 percet, a hosszabbításban meg lépni nem fogunk tudni, a BL döntő fordítottja lenne.

Előbbi miatt remélem, hogy nem fogunk ész nélkül támadni az első perctől, nagyon fontos, hogy stabilak legyünk. Aztán ha látjuk, hogy az Atletico nem akar jönni, akkor lehet pörgetni, de az első percekben nagyon észnél kell lenni.
Utána szerintem az a kulcs (a helyzetkihasználáson túl, az alap), hogy hogy osztja be a csapat erejét Ancelotti. Ha megint megnyomjuk az első félidőt, akkor szerintem kell legalább egy 2-0, hogy azt valahogy kiszenvedjük a végéig.

Játékosokat tekintve én Illarrat tenném Kroos mellé, balra Isco, jobbra James, elöl Cé és Benz/Chicha. Khedirát nem értem minek kellene megint előszedni, hetek óta nem játszott. A pontrúgások miatt lehetne, de igazából az alapcsapathoz képest Bale az, aki hiányozhat a fejeseknél, helyette lesz Coentrao/Arbeloa, Modric-Illarra az kb ugyanaz.
“Finding the hidden advantage in an unfortunate circumstance. Using pain to take you to the next level. Those are the things that turn players into kings.”

gólvonal
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014. szeptember 19., péntek 10:13
Kedvenc játékosaid: James Rodríguez, Luka Modric, Sergio Ramos, Isco, Toni Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: gólvonal » 2015. április 19., vasárnap 16:53

Nagyon nagy gond Modric kiesése. Ő biztosította, hogy megfelelő legyen az egyensúly és az átmenet a védekezés és a támadás között. Nagyon jól vette észre az üres területeket, társakat, olyat tudott hozni, amire az ellenfél nem számított, képes volt megváltoztatni a játékot, vagy éppen olyat passzt adni, ami csak 2 passz után került volna oda, de ő egyből odarakta. Cseleivel sokszor kihozta a labdát, de nem ez a fő erőssége, hanem az, hogy "eddzőjátékos" volt, taktikailag sokkal fejletteb a társainál (magyarországon a legjobb eddző lenne). Átlátta a játékot, 2 lépéssel előrébb volt fejben, mint fizikailag. Mondok egy példát:
Az ellenfél tolódik jobb felé és nagy területeket hagy a bal oldalon. Modricnál van a labda és ő ahelyett, hogy áttegye a labdát a balosra, inlább kiteszi Daninak és egy csak egy visszapassz után teszi át pl. Marcinak. Ez azért jó, mert az ellenfél mégjobban kitolódott jobboldalra és sokkal nagyobb terület keletkezett a balon. Egyszerűen a legfontosabb játékos a csapatnak.

Egész délelőtt gondolkodtam és 3 felállás rajzolódott ki bennem. Atleti ellen:
Illarra átvenné Kroos szerepét. Megoldaható, védekezésben még jobb is Toninál.
Modric helyét Kroos venné át. Ő képes arra, amit Modric csinál. Passzokban nagyon erős, cselezni is mer és taktikailag is nagyon jó.
Isco szokásos, James jobbos, kicsit előrébb, mint a többiek, de kicsit hátrébb, mint tegnap. Szükség lesz rá a kihozatalknál is.
Ezt tenném szerdára és ez az 1-es vari.
2-es:
Toni a helyén marad. Modric szerepe Jamesre vagy Iscora hárul, a tkp pedig értelemszerűen az, aki nem Modric szerepében játszik.
James:
-mellette:
-- átlátja a játékot, tehát taktikailag hasonlóan jól képzett, mint Lukita
-- bevállal egy-egy előretörést, cselsorozatot (ezzel megkeverve az ellenfelet)
-- nagyon jó passzkészsége
-ellene
-- lassú, és nem robbanékony, pedig ez ezen a poszton nagyon fontos

Isco:
-mellette:
-- játékstílusa, fizikai felépítese hasonló, mint Modric-é, tehát cselei, passzkészsége ugyanolyan jó
-- passzai nem csak alibipasszok
-ellene
--más típusó játékos (nagyon jó passzai, meglátásai vannak, de nem tudja úgy átlátni a játékot, pl. amit a páldának írtam a horvátnál az rá nem érvényes, ő inkább a mindig akkor legjobbnak tűnő lehetőséget választja)

3-as: ezt a variáció nem preferálom, de ez is egy megoldás. Ramos lenne vkp. Jó labdákat tud adni, gyors, mozgékony, meg tudja tartani a labdákat és sztem cselezőkészsége is van. Akár még be is válhat.

Nagyon jó lenne, ha Bale mihamarabb felépülne, mert akkor mehetne a 2-es kp, és nem kellene Illarrát vagy Lukácsot, neadjisten Sami-t nézni a kp-n.

Szerk.:
Ödegaardot bedobhatnánk a mély vízbe akár szerdán is, ha Benzin nem játszik, bár ez Chicha formája miatt nem nagyon valószínű, de ha Bale is kiesik hosszabb időre kötelező őt betenni.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 145 regisztrált és 0 vendég