Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. január 17., szombat 11:48

ateeemadrid írta:de, viszont Bale-nek akkor még nem volt ennyire büdös a meló.
Pont ezzel akartam Kerlon felállására reagálni. A mi 4-4-2 és 4-3-3-munk közt nem sok a különbség.
Csak James-szel meglehet játszani mindkettőt a jobb szélen, Bale-lel már nem igazán, így, hogy büdös neki a védekezés.
Modric-csal akármekkora cimborák, szerintem szemmel kinyírná, annyit kellene melóznia a jobboson. :mrgreen:
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2015. január 17., szombat 11:46

Nem tudom, akkor rosszul emlékszek. Nem a Modric-Xabi-di María; Bale-Benzema-CR hatossal álltunk fel oda-vissza? :hmmm:
de, viszont Bale-nek akkor még nem volt ennyire büdös a meló. tisztán látszott, hogy a kp jobb szélén játszik, Benz és CR voltak elől.

a 4-3-3ról pedig én továbbra is tartom, hogy egy értelmesebb csapat ellen kevés lesz/lenne védekezésben, főleg, hogy azért a BBC mezőnymunkája finom szólva sem túl komoly.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 17., szombat 11:44

Amúgy az a 442 az támadásban kicsit torzult valami hasonlóra:


---------Modric---------Kroos------Isco-----
-------James
--------------Benzema--------CR

és védekezésben kellett Jamesnak a szélre zárnia, de támadásban megfigyelhető volt sokszor, hogy Modric kihúzódik jobbra ugye neki arra területre kellett lefednie, James meg Carvajalnak átadva a területet befele húzódva játszott közelebb a kapuhoz. 433-ban meg messzebb játszik a kaputól még több védekező feladattal.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. január 17., szombat 11:41

ateeemadrid írta:a 4-3-3 sehogy sem fog működni, egy modric-kroos-james/isco kp kevés lenne védekezésben
Enyhe túlzás, hogy sehogy sem működik, meg kicsit ez is túl van spilázva, hogy a Modric-Kroos-Isco hármas kevés.
Modric rengeteget fog jelenteni a mezőnymunkájával, meg észből megoldja a védekezést. Kroos ugyanez, csak Carlo "kicsit" kicseszett vele, hogy Illarra-val nem számol. Talán most a BL érdemi részére a 1/4 döntőkre kipiheni magát így, hogy kevesebb meccsünk lesz. Isco meg fergeteges egyszerűen. :D
ateeemadrid írta:hát azért a bayern ellen pl. tavaly is 4-4-2-t nyomattunk már
Nem tudom, akkor rosszul emlékszek. Nem a Modric-Xabi-di María; Bale-Benzema-CR hatossal álltunk fel oda-vissza? :hmmm:
wZoLee7 írta:442-ben? mert én arról beszélek...
Igazából tök mindegy, mert 4-4-2-ben is Kroos meg Modric van középen, a két szélen meg a két fiatal. Így is jobban teljesít Isco a balon, James meg a jobbon. Szerintem.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. január 17., szombat 11:33

Kroos van középen, Modric a jobboson volt és általában James játszik a posztján, Isco csak nagyon ritkán.
Isco jó helyen van a bal "szélen", maradjon csak ott.
442-ben? mert én arról beszélek...

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2015. január 17., szombat 11:27

Előző szezonban is így nyertünk BL-t.
hát azért a bayern ellen pl. tavaly is 4-4-2-t nyomattunk már, és szerintem messze ott nyújtottuk a legmeggyőzőbb teljesítményt.

a 4-3-3 sehogy sem fog működni, egy modric-kroos-james/isco kp kevés lenne védekezésben, viszont egy 4. emberrel már meglehet oldani a dolgot. a vak is látja, hogy az isco - kroos - modric - james 4-es tökéletes volt, támadásban és védekezésben is.

Isco perfekt volt a baloldalon, Marceloval fasza kis párt alkotnak, a Kroos Modric duót említenem sem kell, és James is mérföldekkel jobb teljesítményt nyújtott a jobb oldalon.

Előbb-utóbb vissza fogunk állni erre egyébként, biztos vagyok benne. Carlonak nem lesz más választása, ha meg Balet muszáj nyomatni, akkor nyomassuk, de legalább Benzema helyett, úgy talán nem menne a csapat rovására.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5602
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2015. január 17., szombat 11:14

wZoLee7 írta:Iker-Carvajal,Pepe,Ramos,Marcelo-Jesé,Modric,Kroos,Isco-CR,Benzema lenne a legjobb...
Nem tudom elképzelni, hogy vele előrébb lennénk. Főleg ilyen poszton. Komolyabb csapatok ellen nagyon kevés lenne oda.
Nincs elég esze ahhoz a poszthoz, csak rohangálna össze-vissza, mint annó di María, csak nem olyan minőségbe és hasznossággal. Előre játékba se tudna így eleget segíteni, főleg, hogy Marcelo helyére is többször vissza kéne zárjon, mint most Isco.
wZoLee7 írta:mivel nincs Modric én Iscot tenném középre balra pedig Bale-t..
Kroos van középen, Modric a jobboson volt és általában James játszik a posztján, Isco csak nagyon ritkán.
Isco jó helyen van a bal "szélen", maradjon csak ott. Sokkal jobban kijön a cselező készsége, sokkal jobban tud befele húzni. Ráadásul Marceloval is nagyon jól megértik egymást.
Ugyanez James a jobb oldalon, csak Ő messze nem olyan szinten tolja mint Isco, de még így is jobb, mintha a bal oldalra tennék.

Nekem egyébként nincs különösebb bajom ezzel a 4-3-3-al, működhetne ez is úgy, mint a 4-4-2, csak formán kívül van a csapat és Modric sincs. Ha formába tér vissza és főként Bale is össze szedi magát, akkor ebben a felállásban is lehet kupákat nyerni. Előző szezonban is így nyertünk BL-t. :)
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 17., szombat 10:58

Géci írta:Értelek :) ! Csak az az igazság, hogy erre a bizonyíték nulla. Az én állitásomra is, csak azt alátámasztja pár kupa. Ugyanis a Te állításod szerint mind1, hogy ki az edző, mert Perez rakja össze a kezdőt. :)
Nem azt állítottam, hogy Perez rakja össze a kezdőt, hanem azt, hogy van rá befolyása. "Alátámasztja pár kupa". Fussunk megint pár kört ezzel a mondattal? Lehozta a spanyol kupát, a BL-ben Ramos döntött, utána csak idő kérdése, hogy ki és mikor szerez gólt, kis szerencsével már DM lövés bemegy és nem a jókor, jó helyen kolbászoló Bale el. Akinek azóta értékelhető meccse sem volt. Sőt a BL döntőn is kihagyott szinte mindent. Ja és abból még mindig nem lehet megélni egy élete.

Arról meg nem tehetek, hogy te annyira naiv vagy, hogy elhidd azt, hogy Bale ekkora nulla teljesítménnyel is kirobbanthatatlan a kezdőből. A politikusok is folyamatosan lopnak, mindenki tudja, de bizonyíték nem igazán van rá. Nem?
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 17., szombat 10:51

Értelek :) ! Csak az az igazság, hogy erre a bizonyíték nulla. Az én állitásomra is, csak azt alátámasztja pár kupa. Ugyanis a Te állításod szerint mind1, hogy ki az edző, mert Perez rakja össze a kezdőt. :)

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 17., szombat 10:28

:fpalm:

Komolyan mondom, hogy tanuljatok meg értelmezni pár egyszerű mondatot és próbáljátok belőle levonni a következtetést, de most még segítek:

Bale sérült volt, jót is tett a csapatnak, mert Ancelotti kitalált egy jól működő taktikát. Bale felépült, aztán bebombázta a kezdőbe értelmetlenül és szükségtelenül, mert működött az, amit nélküle játszottunk. És jelentősen visszaesett a csapat játéka.


Modric sérült, látványosan HIÁNYZIK a csapatból, amint felépül gyorsan, de nem ESZETLENÜL vissza kell építeni a helyére.

Érezzétek a különbséget, mert bőven van.

Jesét meg a kezdőbe követelni, mert ő a legjobb megoldás... :fpalm: Őt a gyengébb meccseken kell nyomatni, hogy megjöjjön az önbizalma, mert az elmúlt meccseken láthattuk, hogy nem érzi a bugit és folyamatosan olyat erőltet, ami nem megy.
Géci írta:
Kerlon írta:Ja, amúgy értelmes döntés, hogy egy sérülésből visszatérő játékost beverünk gyorsan a kezdőben, amikor nem vagyunk rá kényszerülve. Biztos, hogy jön a felső üzenet, hogy a sztárjainkat mutogatni kell és legyenek szépen előtérben. Erről ne legyen kétséged szerintem.
Pedig van... :)
Naivitás. :)
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 17., szombat 8:41

Kerlon írta:Ja, amúgy értelmes döntés, hogy egy sérülésből visszatérő játékost beverünk gyorsan a kezdőben, amikor nem vagyunk rá kényszerülve. Biztos, hogy jön a felső üzenet, hogy a sztárjainkat mutogatni kell és legyenek szépen előtérben. Erről ne legyen kétséged szerintem.
Pedig van... :)

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. január 16., péntek 23:29

Csak halkan jegyzem meg, hogy a sérülésből visszatérő Modricot is mindenki azonnal a kezdőbe várja...de tény, nagyon működött a 442, most meg valamiért se híre se hamva, és a két meccsen is hatalmasan hibázó Bale továbbra is kezdő. Mindig benne van a gól, de nincs benne az a plusz ami kell most. 442-ben is egyébként simán lehet rotálni elöl CR,Bale,Benzema hármast...Karimnak is eltűnt a jó formája. 433-ban Balenek jobb oldalon NULLA haszna van.

Igazából szerintem jelenleg az Iker-Carvajal,Pepe,Ramos,Marcelo-Jesé,Modric,Kroos,Isco-CR,Benzema lenne a legjobb...mivel nincs Modric én Iscot tenném középre balra pedig Bale-t...sokkal jobb ott mint a jobboson, van sebessége ami viszont Jamesnek totál nincs...a bunker focit játszó csapatok ellen meg lenne hasznosabb James, és Bale pad...ennyi.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 16., péntek 22:37

Ja, amúgy értelmes döntés, hogy egy sérülésből visszatérő játékost beverünk gyorsan a kezdőben, amikor nem vagyunk rá kényszerülve. Biztos, hogy jön a felső üzenet, hogy a sztárjainkat mutogatni kell és legyenek szépen előtérben. Erről ne legyen kétséged szerintem.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 16., péntek 22:35

És az nem lehet, hogy az edző ezt jobban tudja, hogy mit miért csinál? Ha valamit nem úgy csinál amit egyesek gondolonak akkor máris Perez teszi össze a kezdőt meg ő igazol. Gondolom a Milan, Chelsea, PSG csapatánál is csak disznek volt ott meg azért, hogy néha beszélgessen a játékosokkal, hogy rendbe legyen a lelki világuk...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. január 16., péntek 22:23

Géci írta:
RealRaúl77 írta:Vagy csak nem szabad neki (???) :sly:
Ezt nem tudom sok esetben honnan veszi a társoság... :roll:
Honnét? Működött egy 442 és gond nélkül kicserélt egy nagyszerűen játszó Iscot a sérüléséből visszatért Bale-re. PÉLDÁUL.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. január 16., péntek 21:57

RealRaúl77 írta:Vagy csak nem szabad neki (???) :sly:
Ezt nem tudom sok esetben honnan veszi a társoság... :roll:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. január 16., péntek 20:04

Vagy csak nem szabad neki (???) :sly:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1449
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2015. január 16., péntek 19:29

wZoLee7 írta:Az ami most van az semennyire sem működik. 442-t kell nyomatni, kp-n egy Isco, Kroos, Modric, James kell. Modric helyett jelenleg mehet ott Isco, balra és a szélre helyére Jesé...Előre meg 3 ember van 2 posztra, mindenki döntse el kinek kell padoznia.
Csak az a baj, hogy Carlo egyáltalán nem akar (?) változtatni...Bale-t nem akarja kihagyni...

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13044
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2015. január 16., péntek 17:44

Az ami most van az semennyire sem működik. 442-t kell nyomatni, kp-n egy Isco, Kroos, Modric, James kell. Modric helyett jelenleg mehet ott Isco, balra és a szélre helyére Jesé...Előre meg 3 ember van 2 posztra, mindenki döntse el kinek kell padoznia.

Avatar
CS0ki
Hozzászólások: 3434
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 21:51

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: CS0ki » 2015. január 11., vasárnap 0:20

A portugált sztem 15-20 körül el tudnánk adni, csak okosan kell csinálni.



Arra befizetek. Majd emlékeztess erre, ha mégis összejönne... :mrgreen:
Szerintem is 15 millió fölött eladható. 8-10 milliókat olyanokért pengetnek, akiről nem is hallott az ember. Coentrao meg azért mégiscsak a portugál válogatott védője, és bőven voltak jó meccsei a madridban is. Nem az az érdekes, hogy most éppen mit mutat, ha korábban már volt magas szinten, és nálunk elsősorban a sérülések és marcelo miatt nem tud rendszeresen játszani és sokat mutatni. De fizetnének érte, nincs kizárva, hogy fognak is, mert már én is unom a faszit, hogy üldözi itt a balszerencse, és egyszerűen nem lehet rá számítani.

Arbeloával meg az a bajom, hogy inkább nachot vagy egy castillást játszanék helyette. A mai meccsen nem volt rossz, de egyébként az utóbbi időben fájdalmasan gyenge volt már.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég