Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2018. január 27., szombat 7:10

Az a baj hogy egy 2-3atigazolasi szezonnal le vagyunk maradva, vagyis 2-vel biztos.
Ez hogy 14 nyaran jott utoljara kezdobe jatekos ez nagyon durva szerintem. Persze valahol jo is de egy ilyen jol lakott keretet fel kellett volna dobni valakivel.

Avatar
numberone1
Hozzászólások: 7204
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:06
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F., Ferencvaros

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: numberone1 » 2018. január 27., szombat 2:49

wZoLee7 írta:mert szerintem a legnagyobb hulyeseg ha egy nyaron akarunk mindent megoldani, gondunk van boven, ne a kenyszer vetelekkel akarjunk tuzet oltani
Volt ra pelda a tortenelmunkben es nagyon bejott abban az evben. 8 uj jatekost igazoltunk a 96-97-eloszezonban, mert elotte 6. lettunk, es nem akar milyen jatekosok jottek akkor, egybol bajnokok lettunk az egyik legszebb focit jatszo csapat volt eddig amit lattam. Az a durva, h ennyi uj jatekos ugy jatszott, minyha egyutt lettek volna evek ota. Ennyit szamit ha van koncepcio, volt egy szisztema, es Capello megkapta azokat az embereket a posztokra/hiany posztokra akiket kert.
Casillas--Cafu,Hierro,Ramos,Robi Carlos--Kroos,Redondo,Modrics--Ronaldo,Benzema,Zidane

34. Liga, 13. BL :coffee:
Merci Zizou :salute: KAK :sziv:

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6657
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2018. január 27., szombat 1:21

dzsi91 írta:Egyértelműen egyiket se. Neymarban nincs annyi ,hogy megérje a korülötte lévő cirkusz meg a szememet is bántaná. Az ember tipikus brazil lenne 1-2 jó éve amíg a csúcsra ér aztán majd lezüllik,ha egyáltalán a csúcsra ér. Kane meg megfelelő mentalitással rendelkezik de csak úgy mint Bale-nél az ő erősségei sem itt tudnának kibontakozni.

Bappe Hazard vonalon maradnék(jo játékosok sztár alűrök nélkül),ha neymart eltudnánk hozni ettől a psgtől akkor egy bappe sem okozhat nehézséget.A másik meg,ha neymar jön Cr megy,ezt se akarom,mármint nem így,hogy majd kitessékeljük a hátsó kapun a modernkori DiStefanot egy ilyen bohóc miatt.Nyilván a Cr korszak a végéhez közelít,de nem akarom,hogy megint egy ilyen ronda búcsú legyen mint az elmúlt években sokszor.

Neymar meg úgy nem hinném,hogy jönne úgy,hogy ittvan Cé.Akkor maradhatott volna messi mellett is ennyi erővel.
En egy olyat tudnek elkepzelni, hogy a bucsuja a Bernabeuban lesz. Ahogyan erkezett, ugy tavozik, keretbe foglalva a madridi karrierjet: telthazas stadion csak miatta. Es a legvegen: uno, dos, tres ... :)
:goat:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2018. január 26., péntek 23:10

En azert irtam a Mariano-Benzema kettost mert szerintem a legnagyobb hulyeseg ha egy nyaron akarunk mindent megoldani, gondunk van boven, ne a kenyszer vetelekkel akarjunk tuzet oltani

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 26., péntek 21:49

Szavazatnál is ott volt: inkább igyatok. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. január 26., péntek 20:56

Hát én hagyom :D én se látok rá esélyt.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 19:04

Hagyjuk már ezt a Neymar majd megkomolyodik témát. 26 lesz, egyre jobban elhiszi, hogy mekkora király. Főleg msot, hogy párizs kiskirálya lett.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. január 26., péntek 18:37

Ja félre olvastam,ha csak közülük lehet választani akkor passz.Neymar jobban illene a játékunkba,ha megkomolyodna mint tette azt Cr akkor talán. Kane-t csak akkor ha marad Bale is :D jo kis rakkolós angolos célfocot nyomhatnánk veluk :lol:
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. január 26., péntek 18:22

Egyértelműen egyiket se. Neymarban nincs annyi ,hogy megérje a korülötte lévő cirkusz meg a szememet is bántaná. Az ember tipikus brazil lenne 1-2 jó éve amíg a csúcsra ér aztán majd lezüllik,ha egyáltalán a csúcsra ér. Kane meg megfelelő mentalitással rendelkezik de csak úgy mint Bale-nél az ő erősségei sem itt tudnának kibontakozni.

Bappe Hazard vonalon maradnék(jo játékosok sztár alűrök nélkül),ha neymart eltudnánk hozni ettől a psgtől akkor egy bappe sem okozhat nehézséget.A másik meg,ha neymar jön Cr megy,ezt se akarom,mármint nem így,hogy majd kitessékeljük a hátsó kapun a modernkori DiStefanot egy ilyen bohóc miatt.Nyilván a Cr korszak a végéhez közelít,de nem akarom,hogy megint egy ilyen ronda búcsú legyen mint az elmúlt években sokszor.

Neymar meg úgy nem hinném,hogy jönne úgy,hogy ittvan Cé.Akkor maradhatott volna messi mellett is ennyi erővel.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 17:36

R. Carlos írta:A feltett kérdésre a válaszom egyértelmű, hogy Neymar. Viszont csak azzal a feltétellel, ha CR-t megtartjuk és centert csinálunk belőle. Tudom nehéz ezt így elképzelni a két focista mentalitása miatt, mivel ütközne itt pár dolog, ami mindkettőnek szúrna a szemét, viszont így szerintem még pár évre CR is tartani tudná magát a toppon és lenne bőven aládolgozva. Kérdés az, hogy Iscot meg tudjuk-e majd tartani és beilleszteni a játékunkba a kezdőként végre, mivel CR másik segédjét benne látom. Valamint mélyebben játszó játékosként Kovacicba, csak hát ő se "tudja" elhagyni a padot...
Sajnos én biztosra veszem, hogy Mateo jövőre elmegy. Már nyáron is felröppentek a hírek, és azzal győzték meg, hogy fontos tagja lesz a csapatnak, erre látjuk, hogy max 2 normál meccsen számol vele ZZ, ahol Messit kell fogni. Ez nagyon kevés az egyik legtehetségesebb fiatal kp-s számára. Isco is megy szerintem, ha ZZ marad. Ő sem élvezi a bizalmat, ha egészséges mindenki, kupameccsekre és pihentetés céljából meg nem fog maradni.

Avatar
R. Carlos
Hozzászólások: 1415
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 16:15
Kedvenc játékosaid: Daniel Carvajal, Xabi Alonso, Roberto Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: R. Carlos » 2018. január 26., péntek 17:13

A feltett kérdésre a válaszom egyértelmű, hogy Neymar. Viszont csak azzal a feltétellel, ha CR-t megtartjuk és centert csinálunk belőle. Tudom nehéz ezt így elképzelni a két focista mentalitása miatt, mivel ütközne itt pár dolog, ami mindkettőnek szúrna a szemét, viszont így szerintem még pár évre CR is tartani tudná magát a toppon és lenne bőven aládolgozva. Kérdés az, hogy Iscot meg tudjuk-e majd tartani és beilleszteni a játékunkba a kezdőként végre, mivel CR másik segédjét benne látom. Valamint mélyebben játszó játékosként Kovacicba, csak hát ő se "tudja" elhagyni a padot...
"When everyone thinks we are dead and buried we go and win the Champions League. This is what Real Madrid is all about." - Alvaro Arbeloa

rashidm
Hozzászólások: 4549
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:43
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: rashidm » 2018. január 26., péntek 16:22

Sztem annyira felgyorsult a foci, hogy Casemiro egyszerűen emberhátrány. Hiába van jó szerelése, harcias, keményen odalép ha kell. De ennyi. Angliában tuti világklasszis lenne. Ha magasabb fokozatba kapcsol a csapat vagy az ellen, akkor már baj van.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 15:53

kodo írta:Cr-t valóban nem tudod lecserélni, ennek összetett okai vannak, főleg az olyan kiváltságok amelyeket ő kiharcolt és kiérdemelt magának. Viszont ezzel szemben Benzema és Bale már nem a lecserélhetetlen kategória, pedig a walesi is 100 milláért jött.
A poszt-CR érában a portugál kiváltságai megszűnnének, ha érkezne Neymar vagy esetleg Kane úgy tetszik nem örökölnék meg, nálam nem lenne érinthetetlen alanyi jogon egyikőjük sem. Ha hozzák azt a teljesítményt ami alapján kihagyhatatlanok lesznek, akkor meg nem kérdés, hülye aki nem tart a pályán egy 90 perces gólveszélyt (csúcs Cr, csúcs Messi).
Épp ez hiányzik a csapatunkból, hogy mondjuk van egy kezdő támadónk, akinek a padon ott ül a közvetlen riválisa akit be lehet dobni ha szerencsétlenkedik a másik, és ott lebeg a szeme előtt a kezdőtagság. A jelenlegi kezdőbe bekerülni lehetetlen, ez a helyzet több okból kifolyólag áll fent. De fő oka a jelenlegi gödörnek, annak hogy nincsenek motiválva a játékosaink, akiknek kéne nincsenek igazi riválisaik(szélső hátvédek, támadó harmad), ahol meg van (középpálya) ott meg lehetetlen megbontani a kezdőt, mert más se működik ha még a középpályát is megbolygatod ilyen helyzetben az totális katasztrófával járna.
Rohadt nehéz helyzetben vagyunk ilyen szempontból, még én sem tudom innen a gép elől megmondani nulla felelősséggel hogy pontosan hogyan alakítanék a kereten.
Benzema sohasem volt lecserélhetetlen.

A mostani helyzetet egy értelmesebb és kötöttebb játék rendszerrel is lehetne orvosolni. Tavaly is ez volt, de akkor formában voltak a szélsők és elől bementek a helyzetek. Szerintem gólt sem kaptunk sokkal többet, mint tavaly.

Sőt:
tavaly a bajnokságban 19 meccs után :
Gk:49:19, pont 43
Idén:
39:18, 35.

Tavaly még elbírta a csapat a védekezésbeli hiányosságokat idén meg nem. Casemiro és még inkább a pályán betöltött szerepe szerintem a főludas. Ha nálunk a labda, akkor többnyire nem a biztosítással foglalkozik, hanem fellép támadni, Kroos, Luka meg vissza segíteni a labdakihozatalban. Itt már látszik, hogy gyakorlatilag előről jó indulattal kivettünk egy embert (inkább 2-t) és fellépett Case támadni, amihez darabos és körülményes. Plusz labdavesztés esetén nincs ütköző és védekező ember hátul, aki lezárná a széleket vagy visszalépne középső védőnek és valamelyik szélső lépne ki szélre. Mostanában sokszor volt, hogy az egyik kilépett a másik meg egyedül maradt hatalmas területre vagy teljesen feladva a hosszút.

Erre már párszor leírtam, hogy szerintem két féle megoldás lenne az egyik, amit fent írta, hogy Casemiro hátul marad qvázi belső védőnek ( erre a szerepre szerintem alkalmatlan, mert nem tud szervezni és itt fontos lenne). A másik megoldás, hogy a 2 szélső védő közül az amelyik oldalán nem folyik a támadás nem megy fel automatikusan a támadó harmad vonaláig, hanem kicsit befelé zár.
PL:

--------->>>>>>>>>>>>>>>>>>Varane>>>>>>>>>>>>>>>>>>Nacho>>>>>>>
>>>>>>>Carvajal
------------Modric--------------------------------Kroos
------------------------------------C10------------------------------labdaitt-------Marcelo

Második javaslatom a formáció váltás 4231-re:

védelem
Case-Kroos
Bale-Isco-Asensio
CR
Vagy Lucas-Asensio cserével.
És ezt is lehetne variálni 442-re akármire.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. január 26., péntek 15:28

donor:

Amikor jól működik a csapat, lásd tavalyi tavasz, akkor természetesen bele lehet nyúlni a középpályába és kell is, viszont most sokkal nehezebb ez, nem bírja el szerintem az ezzel járó nyomást, nemhogy Ceballos, még néha Kovacic sem. Ezzel nincs gond, előttük van rengeteg idő, de valóban látszott a kupameccsen is, hogy a jelenlegi rendszerben a sokak által Casemiro helyére követelt Kovacic is kevés lenne. Más kérdés, hogy tavasszal lehet már kísérletezgetni, próbálgatni egy új rendszert nem csak középre hanem az egész csapatra is, bár nem tudom ezzel a játékosállománnyal mennyi értelme van nyár előtt.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11219
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2018. január 26., péntek 15:07

Hát ha érkezik neymar ő királylánynak fog érkezni ahogy a psgbe,a szabadoktól a tiziken át egészen Cé szekrényéig szerintem mindent meg fog kapni. Kane más tészta.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kiserik » 2018. január 26., péntek 15:03

kodo írta:ott meg lehetetlen megbontani a kezdőt, mert más se működik ha még a középpályát is megbolygatod ilyen helyzetben az totális katasztrófával járna.
Ez szerintem nagy butaság. A KCM kp-t kellene alapból megbolygatni, mert ott van minőségi alternatíva, kialakulhat versenyhelyzet, erre mindenki tudja, hogy esélye sincs Isconak, vagy Kovacicnak a kezdőbe kerülnie, hogy Ceballosról már ne is beszéljünk.
ZZ egyik legnagyobb hibája, hogy beskatulyázta a játékosokat, és ebből nem enged. Így a kezdő elkényelmesedett, a pad meg beleszarik az egészbe. Enervált (vagy ahogy mondani szokták: "formán kívüli") az egész banda. (Másik meg a taktikai érzék, de ez inkább stáb feladat)

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. január 26., péntek 13:44

Cr-t valóban nem tudod lecserélni, ennek összetett okai vannak, főleg az olyan kiváltságok amelyeket ő kiharcolt és kiérdemelt magának. Viszont ezzel szemben Benzema és Bale már nem a lecserélhetetlen kategória, pedig a walesi is 100 milláért jött.
A poszt-CR érában a portugál kiváltságai megszűnnének, ha érkezne Neymar vagy esetleg Kane úgy tetszik nem örökölnék meg, nálam nem lenne érinthetetlen alanyi jogon egyikőjük sem. Ha hozzák azt a teljesítményt ami alapján kihagyhatatlanok lesznek, akkor meg nem kérdés, hülye aki nem tart a pályán egy 90 perces gólveszélyt (csúcs Cr, csúcs Messi).
Épp ez hiányzik a csapatunkból, hogy mondjuk van egy kezdő támadónk, akinek a padon ott ül a közvetlen riválisa akit be lehet dobni ha szerencsétlenkedik a másik, és ott lebeg a szeme előtt a kezdőtagság. A jelenlegi kezdőbe bekerülni lehetetlen, ez a helyzet több okból kifolyólag áll fent. De fő oka a jelenlegi gödörnek, annak hogy nincsenek motiválva a játékosaink, akiknek kéne nincsenek igazi riválisaik(szélső hátvédek, támadó harmad), ahol meg van (középpálya) ott meg lehetetlen megbontani a kezdőt, mert más se működik ha még a középpályát is megbolygatod ilyen helyzetben az totális katasztrófával járna.
Rohadt nehéz helyzetben vagyunk ilyen szempontból, még én sem tudom innen a gép elől megmondani nulla felelősséggel hogy pontosan hogyan alakítanék a kereten.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2018. január 26., péntek 13:18

top 150-200 milliós csatárt éppúgy nem tudod lecserélni, mint CR-t, Mariano megint jöhet pöcsöt vakarni a padra
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: KAG » 2018. január 26., péntek 13:14

Mondjuk talán ez is lenne a leginkább logikus döntés.
Benzema kezét én az idei év után már teljesen elengedném.
Simán hoznék valami top csatárt meg Marionat másodikvonalba, sok játékpercet ígérve amolyan 12.-3. játékosnak.
ZIDANE

Avatar
kodo
Hozzászólások: 4529
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:59

Re: Taktikai háború (Legyél Zidane)

HozzászólásSzerző: kodo » 2018. január 26., péntek 13:07

Plusz nem akadékoskodna a Lyon. Most télen nem engedték volna el, de szerintem nyáron meg tudnánk szerezni gond nélkül. Persze meglenne rajta a hasznuk, de egyáltalán nem lenne 70-80 milliós tétel. Más kérdés, hogy ő kell-e nekünk jövőre. Idén tökéletes lenne a BBC mögé, de szerintem nyártól hivatalosan is múlt lesz ez a formáció, maximum akkor kéne a dominikai ha Benzema is távozna, és érkezne a helyére egy nagyobb név.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 149 regisztrált és 0 vendég