Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

PEEtör
Hozzászólások: 1405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 1:37

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: PEEtör » 2015. április 22., szerda 12:33

Chris írta:Kiesik egy Modirc és összeomlik egy Real szintű csapat? Na ott gáz van alapból. Most gondolkozok, hogy ha az Atléticóból kiesne Arda, Juanfran meg mondjuk Mandzukic is mi lenne? Gond nélkül partiban lennének a Real "gálatizenegye" ellen is, tuti. Na itt van a probléma.
Azért a visszavágón a Bayern is megmutatta (még ha a Porto ezzel a taktikával elveretni ment magát), hogy legalább annyi kulcsember hiányában is képesek simán továbbmenni. Nem könnyű a favágóék ellen játszani, de az is ciki, hogy Ancelotti 6-7 meccs óta sodródik az árral.
Chicarito meg hozza le élete meccsét, de jó kiszúrás, hogy most csodát vár mindenki, utána meg ha nem hozza le élete meccsét több hónapos mellőzöttség után, akkor lehet rá fújni. Rengeteg lehetőség lett volna játszatni, ahogy Illara vagy akár Khedira, Silva is eljátszogatott volna... de nem mindig a legjobb 11-nek kellett kezdenie. Igazából az a csoda, hogy Kroos még nem sérült le.
Teljesen egyetértek ezzel. Sokat nem is lehet hozzáfűzni ehhez, Ancelotti, ha nem hozza ezt a meccset, akkor én elköszönnék tőle.
Nincsen semmi mentsége, a sérülések miatti vékony keret az ő hibája, ha nem tud semmit alkotni taktikában az Atma ellen, az ő hibája, de duplán, triplán, csilliószor égő lesz, ha megint leszerepel Simeone ellen, ráadásul otthon. Egy ilyen edzőnek nincsen helye a Madrid élén, a többi érthetetlen húzásával (Kroos-gála11) együtt.
Suarez nagyon képzett,és a vérében van a kapu támadása,olyan akit ha megkötözöl,és elé tolsz egy kaput, akkor elkezd habzani a szája,és ha elvágod a kötelet akkor orra bukik,mert menne mint az állat a kapura. - R.M.C.F.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. április 22., szerda 12:25

Isco lesz az egyik kérdés, javulnia kell, illetve Krooson hatalmas nyomás lehet majd, ki kell segíteni, bár volt már hasonló helyzetben, és akkor megoldotta. (sokat emlegetett német kupadöntő) James jó lesz, miatta nem aggódom. Csicsa meg csicsa, az atma védők között sokat nem várok azért tőle. Cé bachatna egy istenes gólt, mint anno a porto ellen mondjuk. Ideje lenne. :mrgreen:
Nem illik.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. április 22., szerda 12:16

Csabi írta:mindenki így csicsázik úgy csicsázik...meg eljött az ideje...most mutassa meg, stb, de én nem fogok rá egy rossz szót se szólni, még akkor se ha felesik a saját lábában. nem most kéne rá súlyt helyezni. egész rohadt szezonban félre volt takarítva, ember számba se volt véve, és akkor most majd mutasson valamit hirtelen? vicc.
Akkor kire rakjunk? Jesén van elég túlsúly így is :lol: :lol:

Kroos, Isco, James, Cé alap, két ember kell melléjük,
1. ember a Lucas, Illarra, Khedira pakkból
2. ember a Jesé, Csicsa pakkból

én a németre meg a borsóra szavaznék most, bármennyire is furcsa
Nem illik.

Avatar
Chris
Hozzászólások: 801
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 10:51
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Chris » 2015. április 22., szerda 12:11

Kiesik egy Modirc és összeomlik egy Real szintű csapat? Na ott gáz van alapból. Most gondolkozok, hogy ha az Atléticóból kiesne Arda, Juanfran meg mondjuk Mandzukic is mi lenne? Gond nélkül partiban lennének a Real "gálatizenegye" ellen is, tuti. Na itt van a probléma.
Azért a visszavágón a Bayern is megmutatta (még ha a Porto ezzel a taktikával elveretni ment magát), hogy legalább annyi kulcsember hiányában is képesek simán továbbmenni. Nem könnyű a favágóék ellen játszani, de az is ciki, hogy Ancelotti 6-7 meccs óta sodródik az árral.
Chicarito meg hozza le élete meccsét, de jó kiszúrás, hogy most csodát vár mindenki, utána meg ha nem hozza le élete meccsét több hónapos mellőzöttség után, akkor lehet rá fújni. Rengeteg lehetőség lett volna játszatni, ahogy Illara vagy akár Khedira, Silva is eljátszogatott volna... de nem mindig a legjobb 11-nek kellett kezdenie. Igazából az a csoda, hogy Kroos még nem sérült le.

Avatar
MesQueUnClub
Hozzászólások: 2913
Csatlakozott: 2014. október 21., kedd 23:29
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Zizou, Kaká, Messi, Eto'o, CR, Deco
Kedvenc csapatod: Barca

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: MesQueUnClub » 2015. április 22., szerda 11:48

Csabi írta:mindenki így csicsázik úgy csicsázik...meg eljött az ideje...most mutassa meg, stb, de én nem fogok rá egy rossz szót se szólni, még akkor se ha felesik a saját lábában. nem most kéne rá súlyt helyezni. egész rohadt szezonban félre volt takarítva, ember számba se volt véve, és akkor most majd mutasson valamit hirtelen? vicc.
Az elmúlt héten, többet volt leírva a neve, mint egész szezonban, ez azért fémjelzi a reménytelen lehetőségeit Carlonak ami a kispadot illeti, hogyha kiesik vki a bbc-ből mihez tud kezdeni hát még ha 2en kiesnek.
♠Ronaldo♣Ronaldinho♥Zidane♦

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Csabi » 2015. április 22., szerda 11:34

mindenki így csicsázik úgy csicsázik...meg eljött az ideje...most mutassa meg, stb, de én nem fogok rá egy rossz szót se szólni, még akkor se ha felesik a saját lábában. nem most kéne rá súlyt helyezni. egész rohadt szezonban félre volt takarítva, ember számba se volt véve, és akkor most majd mutasson valamit hirtelen? vicc.

Avatar
sandorzolika
Hozzászólások: 215
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 23:42
Kedvenc játékosaid: Raul, Zidane, Makelele, Roberto Carlos, Cristiano Ronaldo, Isco, Modric, Ramos
Kedvenc csapatod: REAL MADRID

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: sandorzolika » 2015. április 22., szerda 11:05

Szerintem az egyik legnagyobb ökörség volna ha igybis 3 csatárral állnank ki a masik meg ha khedira nem jatszana! Magyarázom is :
1. Hatalmas részben köszönhető a seruleshullam a hires 433nak illetve az elől 1 kivetellel általában mindig sétáló csatár 3nak. Komolyabb ellenfél bizony nagyon lezárta a szélső vedoink felfutasait. Elölről meg általában ritkán jottek vissza tamadast építeni. Főleg a meccsek második felében. Gyengébb csapatot igy is uttuk de azt el kell ismerni hogy a középpálya fizikálisan és fejben is elfáradt. Kell középre 4 ember folyamatosan ezáltal eloszlik a munka középen. Láthattuk hogy ha 4en vannak közepén jobban tudunk védekezni es tamadast epiteni is...nincs az a sok idegesítő beadás hullám amiből egy komolyabb csapat ellen semmire sem megyünk.
2. En mindenkepp a james kroos isco középpályara betennem a herceget.
kroosal parban mar a válogatottban is tolták. Es ha tényleg nem megy a kozepvonalon előbbre jobbnak tartom mint illara lucas parost.
De semmiképp nem jatszatnam a 3 csataros rendszert. Arra nem képes ez a kezdő es láthatjuk hogy a gala kezdő se ment sokra vele az atletico ellen.
Jese szegény meg menjen kölcsönbe. Egyáltalán nem jobb mint a mexikói sőt! Valahogy úgy vagyok vele mintha a sérülése alatt felszedett magara egy rakás izomtomeget es ezaltal nincs az a robbanekony kúszó mászó teknikaja!!!
De ez csak magán vélemény.
Ami biztos egy esélyünk van ha 4 kp allunk ki. Kell a vedelemnek a kp-s segítség!
Valahogy úgy erzem a bolha ma is megdoglik a pályán es gol golpassz komboval mutatja a fukkot az edzonknek!!!
- Hasta el final, Vamos Real -

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2015. április 22., szerda 10:59

Akkor lesz gyenge ha ilyen illarrák meg Khedirak futkosnak ott. nem akarok egy puhapöcs játékot, hogy legyen egy 0-1, vagy 1-1...

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2015. április 22., szerda 10:52

miro írta:Ki helyett raknád be egyáltalán?
Chica jó passzba van,amit Jeséről már lassan egy éve nem lehet elmondani.
Ne szórakozzunk már..
Micsoda kérdés ez?!!?? Akárki helyett! A "Nagy" Jesé már annyit letett az asztalra :lol: Ramos helyett középhátvédnek, ő pedig mehet csatárba :roll:

Komolyra fordítva: Ha nagyon ég a ház beszállhat a meccsbe 10-15 percre, különben meg mehet az Arbeloa-Carvajal, Illara-Khedira csere :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Aztán majd élete meccsét játssza én meg csak pislogok :ozil:
realfan91 írta:nagy bajba lennénk :lol: :lol:
Ezt jól látod, csak nem értem a röhögős fejeket. Gyenge lenne az a középpálya az Atletico ellen.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2015. április 22., szerda 10:44

miro írta:
realfan91 írta:Jesé így sem fog kezdeni sztem, az a vicc. :lol:
Sztem ez lesz: Isco, Kroos, Lucas, CR, Chica, James.
Khedira meg off. Nem akarom nézni a szenvedését.
Akkor már tényleg bajba lennénk ha Jesé kezdő lenne.. :lol: :lol:
Ki helyett raknád be egyáltalán?
Chica jó passzba van,amit Jeséről már lassan egy éve nem lehet elmondani.
Ne szórakozzunk már..
ahogy érzed tesó..

cérr, chica, jese
isco, kroos, james

nagy bajba lennénk. :lol: :lol:

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2015. április 22., szerda 10:17

realfan91 írta:Jesé így sem fog kezdeni sztem, az a vicc. :lol:
Sztem ez lesz: Isco, Kroos, Lucas, CR, Chica, James.
Khedira meg off. Nem akarom nézni a szenvedését.
Akkor már tényleg bajba lennénk ha Jesé kezdő lenne.. :lol: :lol:
Ki helyett raknád be egyáltalán?
Chica jó passzba van,amit Jeséről már lassan egy éve nem lehet elmondani.
Ne szórakozzunk már..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2015. április 22., szerda 10:03

Jesé így sem fog kezdeni sztem, az a vicc. :lol:
Sztem ez lesz: Isco, Kroos, Lucas, CR, Chica, James.
Khedira meg off. Nem akarom nézni a szenvedését.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. április 22., szerda 9:41

Egyébként én is pont ezen agyaltam, hogy Khedira és Kroos mindig együtt tolják a német válogatottban, az összeszokottság meg lenne, na most a németek nem szoktak annyira rosszak lenni. Még ha ez nem is feltétlen Khedirán múlik, azért ő is egy apró láncszeme annak jól működő gépezetnek.
Illarránál én meg mindig tiszta ideg vagyok, ha éles meccsen pályán van és meglátom azt a riadt tekintetét, ami semmiféle magabiztosságot nem sugároz, kb. a játéka is hasonló szokott lenni. :roll:

Avatar
Victor
Hozzászólások: 2897
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 16:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Norwich City

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Victor » 2015. április 22., szerda 9:21

én vagyok gyakorlatilag az egyik legnagyobb khedira ellenes ember itt a fórumon, de ma őt kezdetném. kroos-szal jól ismerik egymást, a német válogatottban jól muzsikálnak együtt, van tapasztalata az Európai Kupákban, és ha nem lépi át a felezővonalat, akkor még hasznos is lehet, mivel szerintem ha valakit, akkor őt nem nagyon lehet felhúzni úgy, hogy felrúgjon valakit. a másik, ami a tuniszi herceg mellett szól, hogy illarra nekem nem elég megbízható, lucas silvának pedig semmi ilyen rutinja nincs (nem mintha a baszknak több lenne sokkal). az, hogy bale és benzema nem játszik, szerintem ma előny lesz, chicharito pedig verjen be legalább egyet, hajtsa ki magát, és mutassa a virtuális fukkot ancelotti papának :mrgreen: az én kezdőmbe ugyan a kapus más lenne, így csak azt írom, milyen olyan kezdőt várok estére, aminek van realitása is:

casilas; carvajal-ramos-varane-pepe; james-khedira-kroos-isco; chicharito és ronaldo.

ehhez képest az olasz vezetőedzőnket ismervén könnyen eltudom képzelni, hogy ez lesz:

kapus, védelem; illarra-kroos-isco; james, chicharito és ronaldo. :roll:

Avatar
Toti
Hozzászólások: 4748
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 19:39

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Toti » 2015. április 22., szerda 9:20

Nem ertem annyira ezt a negativitast, ezt a csapatot szerintem nem lehet leirni.
Amit tavaly a bm ellen bemutattunk es aztan az atletico ellen azutan en nem irok olyat hogy kiesunk meg stb. Mert akkor is ez a csapat volt 90%aban.
igen csak ott volt egy bombaformás modric, egy szintén worldclass cristiano, egy akkor még legalább passzolni és futni tudó bale.

teljesen más a szituáció, maximum az lehet amit a végén írtál, az eltökéltség embertől függetlenül ugyanolyannak és helyesnek kell lennie, de szintben ez a csapat annál azért lentebb van, amiben sokminden közrejátszik.
"A gólöreme nem volt szép nekem mégis óriási örömöt okozott mert abban a pillanatban tudtam mennyi Real\Cr gyülölő rohad el belülről életük legszörnyűbb élménye az agyukba is beleégett úgy odarakta a köcsögöknek..." - dzsi91

Avatar
Galacticos
Hozzászólások: 6610
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:58

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Galacticos » 2015. április 22., szerda 9:13

Nem ertem annyira ezt a negativitast, ezt a csapatot szerintem nem lehet leirni.
Amit tavaly a bm ellen bemutattunk es aztan az atletico ellen azutan en nem irok olyat hogy kiesunk meg stb. Mert akkor is ez a csapat volt 90%aban.

En chichanak kezdokent megadnam a lehetoseget, es illarraban nem hiszek mar ugyhogy inkabb lucas silva.
Marcelo potlasa pedig nem kerdes.


--------------Iker-------------
Carvajal--Ramos--Varane--Coentrao
----------Lucassilva-----------
--------Kroos-------Isco-------
James---------Chicha------cr
Es ugy kell kimenni mint tavaly a bm ellen, akkora eltokelteseggel.
Szerintem meg lesz 2-1 lesz. Chicha es cr.

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. április 21., kedd 23:46

Nos, én azt hiszem ezt a kezdőt küldeném ki holnap. Ez van, ebből kell főzni.

------------------Iker---------------

Carvajal---Ramos--Pepe---Coentrao

James----Illarra----Kroos----Isco

----Chicharito---C.Ronaldo----

Viszont szerintem tuti Jesé v Silva kezdeni fog. Kinézem, hogy Khedirát is bepróbálná Carlo. Fene tudja Coentrao mennyit bír, Arbeloával meg redőny le, bolt becsuk.

Nagyon lassú és karcsú ez a keret így. Csere lényegében nincs. Kevéske a keret.Több játékos szerintem 90.percnél többet nem bírna, mert alig játszottak. Jó lenne valahogy eldönteni 90 perc alatt a történetet a javunkra.

Remélem Chicharito oda teszi magát és bizonyítani akar. James pedig faraghatna az árából. Több optimista motiváló dolog nem jut eszembe..ja de egy dolog:

Ez a REAL MADRID! Nehogy már hazai pályán essünk ki és pláne az Atleti ellen!

Avatar
Steve
Hozzászólások: 7382
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:53
Kedvenc játékosaid: R9, RC, Guti, Zidane, Modric, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Steve » 2015. április 21., kedd 20:50

Azért nehéz ez mert nem tudni mi a jó taktika.

Betolni a buszt ahogy Mourinho, Capello csinálná és akár egy 1-0-al, szoros akár hosszabbításos 2-1-el tovább nyöszörögnénk.

Vagy teljes gőzzel előre, ami a csövön kifér és meglátni ki értékesíti jobban a helyzeteit.Ebben benne van egy adok-kapok több gól ami tudjuk kinek kedvez. Plusz ugye fáradt csapatban jön a csere. Padon meg csak lassú, fogalmatlan emberek vannak mint Khedira,Illarra, Jesé.

Mindenképpen uralni kell a labdát, játszani a játékot, uralni a terepet, amit Ancelotti akart az első meccsen. Sok passz, nem kapkodni, viszont eltenni amikor el kell tenni.
Osztom RMCF véleményét a 4-4-2-t illetően.

Egyébként szerintem a szélen verhetőek lennének..

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. április 21., kedd 20:28

Kerlon írta:
Géci írta:Na még az öreg azzal lepne meg, ha James lenne a csatár Cé-vel, de szerintem ezt nem hùzza meg... :hmmm:
biztos, hogy nem, mert nincs értelmes emberünk amúgy a kp-ra
Illarra meg Chicha jöhet, remélem Rambó szóba sem jön
ráteszem a zizimet, hogy kezdő lesz a világbajnok legenda
Nem illik.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Géci » 2015. április 21., kedd 20:12

Kerlon írta:
Géci írta:Na még az öreg azzal lepne meg, ha James lenne a csatár Cé-vel, de szerintem ezt nem hùzza meg... :hmmm:
biztos, hogy nem, mert nincs értelmes emberünk amúgy a kp-ra
Illarra meg Chicha jöhet, remélem Rambó szóba sem jön
Pontosan ez miatt gondolom én is merésznek... :(


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 116 regisztrált és 0 vendég