Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

A Real Madrid mérkőzéseivel, átigazolásaival, aktuális edzőjével foglalkozó fórumrész.

Mit vársz ma este a Lipcse ellen?

A szavazás 2024. március 7., csütörtök 8:44-kor befejeződött.

Nyerünk és továbbmegyünk
29
76%
Döntetlennel megyünk tovább
5
13%
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd továbbjutás
0
0 szavazat
Kikapunk, hosszabbítás/büntetők, majd kiesés
2
5%
Kiesünk rendes játékidőben
2
5%
 
Szavazatok száma: 38

realfan91
Hozzászólások: 1060
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:08
Kedvenc játékosaid: Di Maria, Jesé, Beckham, Zidane

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: realfan91 » 2014. szeptember 7., vasárnap 15:52

Szerintem Béla legyen vkp, James legyen a kapus, és akkor játszhat Benzema is, meg Isco is...A legdrágább keretet lehetne felküldeni a pályára, az lenne ám az igazi kirakatcsapat. Ez csak biszem-b@szomkodás Carlótól. Nem érzi ő ezt a Perec filozófiát még. :lol:
ziro4vr írta:a 4231től Modricot féltem kicsit, nem képességek miatt hanem teherbírás és fizikum miatt. el fog fogyni, le fog redukálódni úgy attól tartok, főleg ha azt nézzük, hogy az előtte levő hármas nem az a nagy besegítő kisiparos
Már nem azért de Mou papánál is ott játszott.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára realfan91 2014. szeptember 7., vasárnap 15:54-kor.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. szeptember 7., vasárnap 15:13

ziro4vr írta:
R.M.C.F írta:Fel kell állni 4-2-3-1 ben aztán csókolom.....hogy ki legyen a csúcsék? Na ez jó kérdés,nincsen ilyen emberünk.
nem erre hoztuk a csicseriborsót? bár minőségben ő nekem kevés, de ha már elhoztuk, talán így lenne értelme

Tényleg basszus.....el is felejtettem,akkor itt a kézenfekvő megoldás.

4-2-3-1 be lehet tolni, két szűrő kroos és modric, cserék illarra és khedira. Előttük 3 támadó,bale,isco,james,cr,benz, feltolva csicseri.
Azt sem bánom ha cr-t toljuk fel....bár ott nem tud játszani,de legalább a széleket le tudjuk jól zárni.

Eszem faxom megáll.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 7., vasárnap 15:06

a 4231től Modricot féltem kicsit, nem képességek miatt hanem teherbírás és fizikum miatt. el fog fogyni, le fog redukálódni úgy attól tartok, főleg ha azt nézzük, hogy az előtte levő hármas nem az a nagy besegítő kisiparos
Nem illik.

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2014. szeptember 7., vasárnap 15:03

én személy szerint biztos vagyok benne, hogyha Illarra nem válik be továbbra sem, akkor megpróbál majd valakit 3. kpsként.
bale - kroos - modric
coentrao - kroos - modric
kroos - illarra - modric
kroos - khedira - modric
kroos - varane - modric
kroos - pepe - modric

nehéz kérdés. sajnálom az olaszt, hogy megint szezon közben kell majd kísérleteznie. tavaly szerencsénk is volt, hogy DM így bevált azon a poszton, nem biztos, hogy megint ilyen jól járunk.

aztán lehet, hogy RMCF-nek van igaza, és váltani fogunk 4-2-3-1re. ott viszont nagyon fegyelmezett játék kell majd a támadó 4-estől, hogy kisegítsék modricot és kroost.

amibe viszont bele sem merek gondolni, hogy mi lesz akkor, ha vagy modric vagy kroos kidől...

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 7., vasárnap 15:01

R.M.C.F írta:Fel kell állni 4-2-3-1 ben aztán csókolom.....hogy ki legyen a csúcsék? Na ez jó kérdés,nincsen ilyen emberünk.
nem erre hoztuk a csicseriborsót? bár minőségben ő nekem kevés, de ha már elhoztuk, talán így lenne értelme
Nem illik.

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:54

Fel kell állni 4-2-3-1 ben aztán csókolom.....hogy ki legyen a csúcsék? Na ez jó kérdés,nincsen ilyen emberünk.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:37

én már tavaly is szívesen láttam volna varanet vkp-ként, amikor még volt egy alonso, most meg főleg jó lenne, mivel az a 2 balfasz, aki elvileg arra a posztra való, a litván másodosztályba kéne, hogy játszanak.

de ancelottinak az életben nem fog ez eszébe jutnia, hogy ilyen is lehetne, megpróbálni meg főleg nem fogja.

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:36

Áhh shutter, Coentrao nem kell középpályára, akkor már inkább Varane. Nekem is pont ez jutott eszembe a napokban, egy próbát megérne, de szerintem Carlo sem kockáztat vele. :hmmm:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:35

'shutterisland írta:hát igen, varane inkább akkor, mikor védekezésben az átlagosnál biztosabb középpálya kell, akár meccs közben is.
de egyébként jut eszembe, még anno coentrao is játszott kkp-t nálatok, csak már nem emlékszem a teljesítményére.
Coentrao túlságosan szeleburdi a középpályás játékhoz. Nem nyújtott emlékezeteset...

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:33

tucsoki írta:
Kerlon írta: Középan Alonso helyén lenne és Kroos menne ki bal belső kp-nal... Te se gondoltad komolyan, hogy DM féle balkkp lesz.
Azt hittem erről beszéltek. Ott Khedira és Illarra is el tud játszani, így meg pláne értelmetlen lenne más poszton erőltetni.
Khedira sérült, Illarraban meg nem biztos, hogy bízok a mester, ezért felmerült egy lehetőségként Varane.
'shutterisland írta:hát igen, varane inkább akkor, mikor védekezésben az átlagosnál biztosabb középpálya kell, akár meccs közben is.
de egyébként jut eszembe, még anno coentrao is játszott kkp-t nálatok, csak már nem emlékszem a teljesítményére.
Ez sem rossz ötlet, de neki támadnia is kellene, de ő meg csak a szélen tud meg talán Marceloval egymás elöl vennék el a helyet, középső embernek meg nem merném berakni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Kerlon 2014. szeptember 7., vasárnap 14:35-kor.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8345
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:33

hát igen, varane inkább akkor, mikor védekezésben az átlagosnál biztosabb középpálya kell, akár meccs közben is.
de egyébként jut eszembe, még anno coentrao is játszott kkp-t nálatok, csak már nem emlékszem a teljesítményére.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:31

Kerlon írta:
tucsoki írta:Csak Di Maria posztja nem a klasszikus "vkp" poszt (Alonso-i mélységekről beszélünk). Varane pedig annyira jó középhátvéd, hogy kár lenne belőle szűrű középpályást csinálni. Pepe ideje szerintem idén lejár, nem kizárt hogy még nem volt 100%-os állapotban, azért kezdette a portugált.
Középan Alonso helyén lenne és Kroos menne ki bal belső kp-nal... Te se gondoltad komolyan, hogy DM féle balkkp lesz.
Azt hittem erről beszéltek. Ott Khedira és Illarra is el tud játszani, így meg pláne értelmetlen lenne más poszton erőltetni.

Avatar
miro
Hozzászólások: 2275
Csatlakozott: 2014. augusztus 16., szombat 10:49
Kedvenc játékosaid: Maradona, Guti, Modric, Bale
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Ausztria, Dornbirn

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: miro » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:30

ateeemadrid írta:
vagy pepe
ő sem lenne rossz ötlet, viszont a múltja miatt nagyon utaznának rá, és amúgy is hajlamos meghülyülni, túl nagy kockázat lenne.
értem amit írsz,de ha belső védőként normális lett,ott is megoldhatná.ez csak fejben dől el,ott van hierro,carlorol nem is beszélve,nyugtassák le.
ramos hogy játszott mounál? azért most lenyugodott egy kicsit..
szóval pepét is meg lehet nyugtatni,ahogy sikerült is.
modric-kroos mögé most nem biztos hogy alonso féle kell,lehet elég lenne egy ütőbb,és akkor támadásnál az egyik elkérné a labdát,a másik viszont szabadon mehetne följebb,mert ha gáz van ott pepe,meg kicsit hátrébb van ugye az is aki elkéri a zsugát..
a chelseaba matic is kb ezt játsza..
Perez & CR :arrow:

Zidane :luck:

Coutinho-Karim-Bale :box:

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:29

tucsoki írta:Csak Di Maria posztja nem a klasszikus "vkp" poszt (Alonso-i mélységekről beszélünk). Varane pedig annyira jó középhátvéd, hogy kár lenne belőle szűrű középpályást csinálni. Pepe ideje szerintem idén lejár, nem kizárt hogy még nem volt 100%-os állapotban, azért kezdette a portugált.
Középan Alonso helyén lenne és Kroos menne ki bal belső kp-nal... Te se gondoltad komolyan, hogy DM féle balkkp lesz.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:29

'shutterisland írta:varane-ra egyébként senki nem gondolt ?
a fizikuma, gyorsasága és játékintelligenciája is megvan szerintem a vkp poszthoz, talán annyi, hogy nem kellően agresszív.
ezzel pedig megoldódna egyben a pepe vs. varane kérdés is, mert úgy tűnik, hogy khv-ként ancelottinál előrébb lesz a portugál.
én biztosan kipróbálnám ancelotti helyében.

szerk. :

varane-t is talán ki lehetne egyébként még próbálni, a felépítése, képességei mind adottak ahhoz, hogy ott is jó lehessen. jó felépítése van, magas, robbanékony, gyors, pontos, higgadt, intelligens, nagyszerű átadásai vannak. mondjuk ez így leírva jól hangzik, de ez sem garancia arra, hogy jól teljesítene ott.
amíg megírtam, jött is egy. :mrgreen:
Igen, oda talán nem elég agresszív. Pepe lenne ott jó, de ott meg túl veszélyes az ő játéka, illetve nem elég ügyes. Varane-t mondjuk meg lehetne próbálni, de kétlem, hogy ki lesz próbálva.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:24

Csak Di Maria posztja nem a klasszikus "vkp" poszt (Alonso-i mélységekről beszélünk). Varane pedig annyira jó középhátvéd, hogy kár lenne belőle szűrű középpályást csinálni. Pepe ideje szerintem idén lejár, nem kizárt hogy még nem volt 100%-os állapotban, azért kezdette a portugált.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tucsoki 2014. szeptember 7., vasárnap 14:27-kor.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:24

Varane mint jövőbeli top3 khv többet ér, mint hogy feljebb próbálgassuk. Meg bár korántsem egy ügyetlen alak, de manapság már játszó fazonokra van ott szükség.

Egy három védős felállást mondjuk megnéznék egyszer, bár lehet felsülnénk vele. A széleken fent lennének terület elosztási problémák pl.
Nem illik.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8345
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:21

varane-ra egyébként senki nem gondolt ?
a fizikuma, gyorsasága és játékintelligenciája is megvan szerintem a vkp poszthoz, talán annyi, hogy nem kellően agresszív.
ezzel pedig megoldódna egyben a pepe vs. varane kérdés is, mert úgy tűnik, hogy khv-ként ancelottinál előrébb lesz a portugál.
én biztosan kipróbálnám ancelotti helyében.

szerk. :

varane-t is talán ki lehetne egyébként még próbálni, a felépítése, képességei mind adottak ahhoz, hogy ott is jó lehessen. jó felépítése van, magas, robbanékony, gyors, pontos, higgadt, intelligens, nagyszerű átadásai vannak. mondjuk ez így leírva jól hangzik, de ez sem garancia arra, hogy jól teljesítene ott.
amíg megírtam, jött is egy. :mrgreen:

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:18

Én is Illarra-val próbálkoznék. Pepe minden második meccsen pirosat kapna, rá vannak szállva a sporik.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24518
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Taktikai háború (Legyél Ancelotti)

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2014. szeptember 7., vasárnap 14:18

Pepét inkább ne. Illarra meg fogja kapni az esélyt, pláne a herceg hiányában. Én nem nagyon bízok benne, de majd meglátjuk.
Nem illik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 24 regisztrált és 0 vendég